Esileht Väikelaps Kummaline haiguste jada.

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kummaline haiguste jada.

Postitas:
Kägu

Lapsel on juba kolm nädalat vahelduva eduga haigustega kimpus. Algas kõik täpselt kolm nädalat tagasi, kui tütrel tekkis üleöö tugev nohu ja silmapõletik. Palavik püsis kolm päeva vahemikus 37,5-38,1. Seejärel kadus 2-ks päevaks, ning tõusis siis uuesti juba kõrgemana, max 39,1. Käisime arsti juures, võeti põletikunäit, oli selline 25, AB ei kirjutatud, kästi kodus ravida ja siis uuesti näitama tulla. Tundus, et saime tervise juba korda, selleks ajaks oli laps haige olnud 7 päeva. Käisime juba õues jalutamas, kui äkki hakkas kurtma kõhuvalu ja üldist halba enesetunnet, arvasin, et ju on uue viiruse üles korjanud. Kõhuvalu ja halb enesetunne kestis 2 päeva, siis tõusis aga taas palavik, 3 päeva oligi lihtsalt palavik, ei muud. 4-ndal palaviku päeval tuli kõhuvalu tagasi, kahtlustasin juba pimesoolt, aga arst ütles, et kõik on ok ja põletikunäitu ei ole, et ju visa viirus ja küll läheb üle. Läkski, vähemalt tundus nii, 3 päeva oli kõik ok, kuni laupäevani. Laupäeva hommikul tõusis üles ja oli silmnähtavalt haige, nohu, mädased silmad ja taas ka tugev kõhuvalu. Õhtuks tõusis juba ka palavik ja nüüd ongi juba 4-s päev palavikus, silmad on juba korras, aga nohu ja kõhuvalu alles. Olgu öeldud, et mitte kordagi ei ole selle kõhuvaluga kaasnenud lahtist kõhtu ega oksendamist, vaid ongi lihtsalt kõht valutanud ja laps soovinud vaid voodis lamada.
Täna käisime andmas uriinikülvi ja kakaproovi, mõlemad on korras, CRV 7, ehk ka ok. Aga kõhuvalu ja palavik on alles. Palavik on täna küll väike, hommikul 37,2 nüüd 37,4.

Kas on kellelgi sarnase haigusega kogemust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Gripitest ka ikka tehakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tehti ainult CRV kiirtest või terve vereproov?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu lastel midagi sarnast ja kahtlustan nii adenoviirust, kui ka RS-viirust. Ühel lapsel algas see silmapõletiku ja nohuga. Arst ütles, et praegu levib see adenoviirus ja väljendub lastel erinevalt. Mõnel on silmapõletik aga teisel näiteks ainult köha-nohu. Ühesõnaga tekitab erinevaid sümptomeid. Suht ruttu allus laps esialgu ravile, Määrati antibiootilised silmatilgad, kuna silmadest eritus ka rähma ja nohu ravisime tavaliste käsimüügi vahenditega. Sai nagu terveks umbes nädala või pooleteisega ja käis ka lasteaias natuke, kui hakkas köhima ja ka nohu tuli tagasi. Mingi aja pärast muutusid silmad eredale valgusele tundlikuks. Hommikul ärgates olid silmad normaalsed ja õhtupoole nägid väsinud välja, muudkui pilgutas neid ja kurtis, et valgus on liiga ere. Teisel lapsel väljendus see viirus veidi teisiti. Pole muidugi välistatud, et on erinevad viirused. Temal oli nohu ja köha, seejärel need taandusid ja terve nädala tundus nagu oleks terve juba, kui tekkisid öösiti hullud köhahood, lisaks rohke röga. Mitu nädalat köhis. Lisaks kurtis korra seljavalu kummardudes ja hiljem kõhuvalu. Kui teised olid terveks saanud algas kolmandal lapsel viirus palavikuga (teistel polnud üldse palavikku), mis kestis kuskil 3-4 päeva nii, et päeval oli hästi väike palavik 37-37,3 ja õhtuks/ööks kruttis jälle üles kuskil 37,9 peale. Tal ka silmad sügelevad ja punetavad, algul üks silm, nüüd teine. Ühel õhtul lõi valu korraks kõrva, nina läks tursesse ning hakkas tilkuma, hingamine oli magamise ajal vahepeal raskem, kõhtu lõi ka aegajalt valu. Mõned üksikud korrad on ka köhatanud. Näis mis edasi. Hetkel tundub, et hakkab üle minema.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Kummaline haiguste jada.