Esileht Ilu ja tervis Kummaline mure- liiga terav lõhnatunnetus.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kummaline mure- liiga terav lõhnatunnetus.

Postitas:

Olen hädas oma ülitugeva haistmismeelega. Kusjuures naljakas on, aga samas jubedalt häirib igapäevaelu. Kasvõi olukord kortermajas- keegi mitte kõige puhtam inimene (mitte ka haisukoll, sest minu kõrvalolevad inimesed ei märkagi seda lõhna ning imestavad, kui ma öökima hakkan) möödub, või keegi möödub koeraga, või käin külas kus on koduloomi.. Välikäimlad ja laudad ja haiglad-hooldekodud täitsa välistatud.
Tahan võtta kassi, kuid käies vabatahtlikuna kassiabis pidasin seal vastu vaid paar päeva, sedagi kogu aeg öökides. Kassid puhtad ju, ruumid ka puhtad, aga mingi hais ikka oli. Teised ei tundnud nagu ei tundnud ka mu tuttav, kellel kodus kass on ja kellel mulle külla tulles oli riietel kassliiva lõhn.
Kas sellest vastikust ülitundlikusest on võimalik ka vabaneda? Ja see pole libateema ega lollide naljade tegemise teema.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 15:41; 30.04 21:10; 01.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen samasugune, autoga lautadest mööda sõites hoian hinge kinni, ühe inimese pesuvahend või loputusvahend jubedalt häirib aga öelda ei julge.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on ka tõsine probleem. Kõige hullem on minu jaoks see, et väga paljudel inimestel on halb hingeõhk, nii et mul on väga raske nende lähedal olla. Vahel küsin mehe käest, kas teda ei häirinud ühe või teise inimese suuhais – tema ei saanud midagi aru, mina olin selle talumisega aga püstihädas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hädas oma ülitugeva haistmismeelega. Kusjuures naljakas on, aga samas jubedalt häirib igapäevaelu. Kasvõi olukord kortermajas- keegi mitte kõige puhtam inimene (mitte ka haisukoll, sest minu kõrvalolevad inimesed ei märkagi seda lõhna ning imestavad, kui ma öökima hakkan) möödub, või keegi möödub koeraga, või käin külas kus on koduloomi.. Välikäimlad ja laudad ja haiglad-hooldekodud täitsa välistatud.

Tahan võtta kassi, kuid käies vabatahtlikuna kassiabis pidasin seal vastu vaid paar päeva, sedagi kogu aeg öökides. Kassid puhtad ju, ruumid ka puhtad, aga mingi hais ikka oli. Teised ei tundnud nagu ei tundnud ka mu tuttav, kellel kodus kass on ja kellel mulle külla tulles oli riietel kassliiva lõhn.

Kas sellest vastikust ülitundlikusest on võimalik ka vabaneda? Ja see pole libateema ega lollide naljade tegemise teema.

Ilma naljata, aga aitab ainult tugevates lõhnakeskkondades viibimine. Kui on talumatu näiteks kassilõhn, siis oledki kassidega. Algul on talumatu, aga tasapisi harjud ja lõpetad ka selle öökimise. Mul sama häda ja ega polegi muud teha kui erinevad lõhnad, meeldivad ja ebameeldivad. Kui väga hull siis algul nõrgemad, aga ebameeldivad.
Minu jaoks on lämmatav liiga tugev lõhnaõli lõhn läheduses, mis peaks ju meeldiv lõhn olema. Kõige hullem on kanasõnnik, see võtab silmad tilkuma.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 19:39; 30.04 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama asi, aga mulle see küll muret ei tee, miks peaks? See oleks sama kummaline, kui mõni kurdaks oma liiga hea nägemise või kuulmise üle, et peab igasugu jama ülemäära tajuma. Ühed meeled kõik ja pigem tasub olla tänulik sellise anni eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka terav haistmine. Vahest tunnen ka lõhnu, mida teised lähedal ei tunne. Üldiselt mulle jõuab ka igasugune lõhn varem ninna kui teistele. On küll häiriv. Juba sellepärast, et vaadatakse, et peast segi. Samas varem oli korra selline periood, kui lõhna üldse ei tundnud. See ajas hirmu peale, et ei tundnud tugevama lõhnaga šampooni lõhna ka. Ei olnud nohu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 21:01; 01.05 09:43; 01.05 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama asi, aga mulle see küll muret ei tee, miks peaks? See oleks sama kummaline, kui mõni kurdaks oma liiga hea nägemise või kuulmise üle, et peab igasugu jama ülemäära tajuma. Ühed meeled kõik ja pigem tasub olla tänulik sellise anni eest.

Muidu okei jah, aga tahaks lemmiklooma võtta ja paratamatult mingi lõhn kaasneb sellega. Kes siin soovitas viibida just “lehkavas” keskkonnas- ei lähe see öökimine kuidagi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 15:41; 30.04 21:10; 01.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnen ka koguaeg igalpool mingit haisu. Olen terava haistmisega. Samuti ajab mind öökima teiste söömise hääl. Isegi siis, kui reaalselt inimebe ei matsuta. Aga toit lihtsalt hamba all “krõmpsub”.
Selle viimase kohta oli isegi mingi sündroomi/foobia nimi aga ei mäleta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama asi, aga mulle see küll muret ei tee, miks peaks? See oleks sama kummaline, kui mõni kurdaks oma liiga hea nägemise või kuulmise üle, et peab igasugu jama ülemäära tajuma. Ühed meeled kõik ja pigem tasub olla tänulik sellise anni eest.

Muidu okei jah, aga tahaks lemmiklooma võtta ja paratamatult mingi lõhn kaasneb sellega. Kes siin soovitas viibida just “lehkavas” keskkonnas- ei lähe see öökimine kuidagi üle.

läheb läheb, usu mind. Muidugi mitte minutiga. Ma olen olnud ikka väga lehkavas keskkonnas seoses tööga, alguses lendasin välja sekundiga. Pidin tagasi minema, sest tuli ikkagi töö ära teha ja algul hingasin läbi suu. Tasapisi kord-korralt enam ei olnud nii jube. Ilmselt kuigipalju aitab ka teadmine, et see hais kaasneb ja on paratamatu. Aitab algul läbi suu hingamine ja segab väga see teadmine, et see on hais ja kohe hakkan öökima. Talumatus on kinni kõrvade vahel.
Oma lapsi oled ju igas olukorras pesnud ja puhastanud ja ei ole hais tappev.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 19:39; 30.04 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ammu sama mure, kannan piarmünte kaasas. Iial ei tea milal jälle süda pahaks läheb.
Mulle üks arst ka ütles et läbi nina hingata, sügavalt. Aitas okserefleksi vastu päris hästi.
Suu kinni, läbi nina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka ülitundlik nina ja lõhnad häirivad mind olukordades, kus teised sellest väljagi ei tee. Erinevalt paljudest sellised looduslikud lõhnad nagu laudast mööda sõitmisel tuntav sõnnikuhais mind ei häiri, vaid just sellised kunstlikud lõhnad: kodukeemia, parfüümid, pesupulber. Kõige kurvem on see, et mulle meeldib suhelda inimestega ja olen sageli mõelnud, et mulle sobiks klienditeenindaja töö, aga selle välistavad tugevad lõhnad erinevates poodides või kaubanduskeskustes, mida sageli minu meelest sinna õhku meelega ventilatsioonisüsteemi kaudu pihustatakse. Või siis mõnes teises kohas pole koristaja Ajaxiga põrandat pestes just kokkuhoidlik olnud. Teiste inimeste läheduses segab kõige rohkem ka see, kui keegi on oma riideid lõhnava pesupulbriga pesnud. Olen nõus, et inimesed, kelle lõhnataju nii terav ei ole, peavad seda pirtsutamiseks või peenutsemiseks, kui sellest juttu teha. Olen mõelnud, et see on nagu omamoodi allergia liik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 08:28; 03.05 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen ka väga lõhnu.
tunnen, kui kellegil päevad, seksi lõhn, pesematus,hingeõhu hais kõigi pesuvahendite lõhnu jne jne.
kuna olen klienditeenindaja, siis väga väga raske on 😛
kusjuures, teatud vanuses hakkavad kõik mehed ja naised ühtemoodi lõhnama. nn vanurite lõhn.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen ka väga lõhnu.

tunnen, kui kellegil päevad, seksi lõhn, pesematus,hingeõhu hais kõigi pesuvahendite lõhnu jne jne.

kuna olen klienditeenindaja, siis väga väga raske on ????

kusjuures, teatud vanuses hakkavad kõik mehed ja naised ühtemoodi lõhnama. nn vanurite lõhn.

See päevade “lõhn” on üldse nagu häbiplekk naistele külge looduse poolt määratud. Suvel eriti. Tunnen seda ka endal ja vahest on tunne, et ei tahagi üldse toast välja minna sel ajal. Nagu sellest vähe veel, siis on ka higi koostis teine, ka see võib vänge kassikusekas siis olla ja higieritus suurem. Avalikus WC-s, kus põrandaküte ja hügieeni side või tampoon prügikastis, siis on terve ruum ikka väga rõvedat haisu täis.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 21:01; 01.05 09:43; 01.05 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt viitavad need mingile lähenevale haigusele?
Endal juhtus nii valgustaluvusega. Lausa füüsiliselt oli 2 kuud valus isegi eredama kunstvalguse käes olla. Arstide väitel oli selline info neile väga oluline. Nüüd pole valgusega enam mingeid probleeme, aga probleemid on hävinenud tervisega …

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt viitavad need mingile lähenevale haigusele?

Endal juhtus nii valgustaluvusega. Lausa füüsiliselt oli 2 kuud valus isegi eredama kunstvalguse käes olla. Arstide väitel oli selline info neile väga oluline. Nüüd pole valgusega enam mingeid probleeme, aga probleemid on hävinenud tervisega …

Millisele haigusele? Minu silmad ei kannata ka alati valgust. Päikesevalgust just.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 21:01; 01.05 09:43; 01.05 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen ka väga lõhnu.

tunnen, kui kellegil päevad, seksi lõhn, pesematus,hingeõhu hais kõigi pesuvahendite lõhnu jne jne.

kuna olen klienditeenindaja, siis väga väga raske on ????

kusjuures, teatud vanuses hakkavad kõik mehed ja naised ühtemoodi lõhnama. nn vanurite lõhn.

See päevade “lõhn” on üldse nagu häbiplekk naistele külge looduse poolt määratud. Suvel eriti. Tunnen seda ka endal ja vahest on tunne, et ei tahagi üldse toast välja minna sel ajal. Nagu sellest vähe veel, siis on ka higi koostis teine, ka see võib vänge kassikusekas siis olla ja higieritus suurem. Avalikus WC-s, kus põrandaküte ja hügieeni side või tampoon prügikastis, siis on terve ruum ikka väga rõvedat haisu täis.

Sa jood kohvi, eks? Päris paljudel kohvisõpradel võib higi periooditi muutuda vänge kassipissi sarnaseks. Kõigil kindlasti see ei ole kohvist ja ka kõikidel kohvijoojatel seda ei esine.
Minul näiteks tsükli jooksul tõesti see “kassipiss” ilmus ja kadus, oli väga häiriv, aga ajasin puhtalt hormoonide kraesse. Lisaks veel liighigistamine – kokku teebki hullu kompoti.
Siitsamast Perekoolist vist lugesin, et kohv võib seda haisu tekitada, mõtlesin, et katsetan ja jätsingi kohvijoomise maha. Hais kadus kolmandal nädalal ja pole juba paar aastat tagasi tulnud.

Teemasse: lõhnu tunnen minagi võrdlemisi teravalt, aga õnneks öökima ei aja. Vastupidi, talun üsna stoiliselt ka ülemäära jälke aroome.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen ka väga lõhnu.

tunnen, kui kellegil päevad, seksi lõhn, pesematus,hingeõhu hais kõigi pesuvahendite lõhnu jne jne.

kuna olen klienditeenindaja, siis väga väga raske on ????

kusjuures, teatud vanuses hakkavad kõik mehed ja naised ühtemoodi lõhnama. nn vanurite lõhn.

See päevade “lõhn” on üldse nagu häbiplekk naistele külge looduse poolt määratud. Suvel eriti. Tunnen seda ka endal ja vahest on tunne, et ei tahagi üldse toast välja minna sel ajal. Nagu sellest vähe veel, siis on ka higi koostis teine, ka see võib vänge kassikusekas siis olla ja higieritus suurem. Avalikus WC-s, kus põrandaküte ja hügieeni side või tampoon prügikastis, siis on terve ruum ikka väga rõvedat haisu täis.

ehk on see hais pärit veel ürgaegadest peletamaks isaseid. Nagu viide, et praegu pole sobiv paaritusaeg.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama asi, aga mulle see küll muret ei tee, miks peaks? See oleks sama kummaline, kui mõni kurdaks oma liiga hea nägemise või kuulmise üle, et peab igasugu jama ülemäära tajuma. Ühed meeled kõik ja pigem tasub olla tänulik sellise anni eest.

Muidu okei jah, aga tahaks lemmiklooma võtta ja paratamatult mingi lõhn kaasneb sellega. Kes siin soovitas viibida just “lehkavas” keskkonnas- ei lähe see öökimine kuidagi üle.

läheb läheb, usu mind. Muidugi mitte minutiga. Ma olen olnud ikka väga lehkavas keskkonnas seoses tööga, alguses lendasin välja sekundiga. Pidin tagasi minema, sest tuli ikkagi töö ära teha ja algul hingasin läbi suu. Tasapisi kord-korralt enam ei olnud nii jube. Ilmselt kuigipalju aitab ka teadmine, et see hais kaasneb ja on paratamatu. Aitab algul läbi suu hingamine ja segab väga see teadmine, et see on hais ja kohe hakkan öökima. Talumatus on kinni kõrvade vahel.

Oma lapsi oled ju igas olukorras pesnud ja puhastanud ja ei ole hais tappev.

Mul pole lapsi ja ei ole ka teiste laste mähkmeid vahetanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 15:41; 30.04 21:10; 01.05 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen ka väga lõhnu.

tunnen, kui kellegil päevad, seksi lõhn, pesematus,hingeõhu hais kõigi pesuvahendite lõhnu jne jne.

kuna olen klienditeenindaja, siis väga väga raske on ????

kusjuures, teatud vanuses hakkavad kõik mehed ja naised ühtemoodi lõhnama. nn vanurite lõhn.

Seksi hais on tõesti rõve. Kunagi tehti sellest isegi laul: https://www.youtube.com/watch?v=M1doIr_JIvs

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lisaks ülitervale haistmisele veel ka üliterav kuulmine.
õnneks mind igast haisud lausa öökima ei aja, aga tunnen häirivad ikka tugevalt ja teised neid ei tunne.
kuulmisega on ka jama, ma ei talu üldse helisid, mis on teiste jaoks tavalised. teine räägib norm häälega, minu jaoks ta juba karjub 🙁
teleka vaatamisega kodus on nii, et kui teised telekat vaatavad, siis mina olen kõrvaklappidega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhnatndlikud, kas teil suguvõsas skisofreeniat on diagnoositud?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhnatndlikud, kas teil suguvõsas skisofreeniat on diagnoositud?

Ei ole. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 08:28; 03.05 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lähisugulane väga lõhnatundlik, arst selgitas välja, et see on allergiaga seotud. Nt tunneb väga tugevalt pesupulbrite lõhna ja on neile ka allergiline. Autos ei talu neid lõhnakuuski jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ülitundlikkus osade lõhnaõlide suhtes. Mõnikord on nad esmapilgul isegi meeldivad, aga korra olen selle tulemusel peaaegu minestanud. Samuti ei talu kreemide, pesupulbrit ja muu kodukeemia lõhna. Praegu on õnneks aina rohkem saada lõhnavabu tooteid. Looduslike lõhnadega annab veel toime tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka ülihea nina, aga öökima ma ei hakka naljalt. Ma lihtsalt tunnen väga hästi lõhnu. Näiteks saan pahatihti nina järgi teavitatud kui kellelgi on menstruatsioon (suht häiriv, aga ma seda kellelegi kunagi ei maini), koera jooksuaja aroomi tunnen ka, samuti seksi aroomi. Vanasti, kui veel vanematekodus elasin, sain lõhna järgi aru kas ja kes minu voodis minu äraolekul oli käinud. Õde ja vahest ema käisid seal pikutamas, kui mind ei olnud kodus…
Lõhna järgi saan aru kes külas on, ammu enne inimest nägemast ja hääli kuulmata. Halvaksläinud sööki minu suhu ei satu, sest nina ütleb mulle kui midagi on juba natukenegi riknemas, isegi kui toit on veel söögikõlblik ja teised ei tunne midagi ning söövad isukalt.

Skisofreeniat teadaolevalt pole suguvõsas kunagi esinenud. Küll aga pole elu sees suitsetanud, ka mitte passiivselt, ja olen üpris allergiline just õhu kaudu levivate asjade suhtes.

Ei tea, et liiga hea lõhnatajuga midagi ette saaks võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Kummaline mure- liiga terav lõhnatunnetus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.