Esileht Ilu ja tervis Kummaline valu õlavarres

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kummaline valu õlavarres

Postitas:

Umbes kuu aega tagasi hakkas vasaku käe õlavars end tunda andma. Noh, selline sikutamise-rõhumise tunne oli. Arvasin esiti, et ju öösel sirutasin end (magan kõhuli ja sirutan end tihti öö jooksul) ja rebestasin või venitasin õlavarrelihast.

Olin rahulik ja ettevaatlik käega. Valu ei teinud kogu aeg, ainult teatud asendites. Hakkasin tundma ka aeg-ajalt elektrisähvakaid läbi käe kui midagi tõstsin või käele toetasin (nagu oleks hetkeks tugeva voolu all).
See kadus ära ja õlavarrevalu ka vähenes ajapikku. Päris ära ei kadunud, tuletas ikka aeg-ajalt end meelde.

Kuni hakkas uuesti tõsiselt valutama nädal tagasi. Samamoodi teatud asendites tegi valu ja see valu kandus vaikselt edasi õlga, kaela, teise õlga, seljale, rinnakule. No siis panin endale ise diagnoosi ja arvasin, et ju see mingi närvipõletik on. Paar päeva ja laheneb ise ära.

Laheneski, valu tõmbus päev hiljem tagasi õlgadest, seljast ja kaelast, aga vasaku käe õlavars teeb jätkuvalt valu.

Magamine on piin, sest kui käsi sattub mingi teatud nurga alla, hakkab valu närima. Kindlas asendis kätt hoida kaua ei kannata, aga nii kui asendit millimeetrigi muudan, teeb taas valu. Valjusti rääkida ei saa, näiteks lapsi korrale kutsuda, kedagi hõigata – kohe hakkab valu närima. Köhatada ja naerda ei saa.

Valutunne on siis umbes selline nagu oleks mingi liiges nihkes, aga valu asukoht ise on kuskil keset õlavarreluud. Selline tunne nagu hoiaks luud pinge all. Natukene nagu närvivalu moodi. Igatahes on valu (ja selle põhjustaja) piisavalt sügaval, teise käega \”triikimisest\” abi ei ole. Lihasvalu see ei ole.

Kas kellelgi on sarnast kogemust olnud? Olen natukene hirmul, sest kardan, et see võib olla midagi tõsisemat närvipõletikust või lihaserebestusest. Perearstile veel läinud ei ole, sest ma ei oskaks tema käest midagi küsida – ei uuringut, ravi. Suure tõenäosusega soovitaks ta mulle valuvaigistit ja kannatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks sõna: hea kiropraktik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Närvipõletik ei kao paari päevaga kuhugi. Võib mitu kuud minna, kui sa ei ravi.
PS. Kas oled lahtise autoaknaga sõitnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Kummaline valu õlavarres

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.