Esileht Pereelu ja suhted Kummalised abipalujad

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kummalised abipalujad

Postitas:

Siin võib järjest kohata olukordi, kus mingit probleemi kirjeldanud inimesele avatakse tema probleemi tagamaad ja antakse soovitusi probleemide lahendamiseks, kuid vastuseks tuleb sellelt samalt inimeselt vaid räme sõim, et temal on tegelikult kõik korras ja vastajad ei ole tegelikult mitte millestki aru saanud, ning tavaliselt lisatakse selgituseks juurde veelgi \”huvitavamaid\” detaile oma \”superheast\” pereelust.
Ma lihtsalt ei saa aru, mis mõttega tullakse siia oma muresid kurtma, kui endal on silmaklapid ees ja ei suudeta oma olukorda kainelt hinnata. Eks see kainelt hindamine ole raskes olukorras loomulikult pea võimatu, aga siis võiks vähemalt lasta teemal mõned päevad (mõni nädal?) settida, kuni ollakse veidi maha rahunenud, ja mitte tulla iga enda jaoks ebameeldiva vastuse puhul jälle siia ennast õigustama. Ega vastajatel pole probleemi, ikka küsijal endal on. Ja kui mõni vastus ongi sihilikult pahatahtlik, siis võiks intelligentne seda lihtsalt ignoreerida, mitte hakata iga juhmardiga vägikaigast vedama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel näinud ühtegi silmaklappidega inimest, kes ise taipaks, et klapid ees. Peavad olema endal klapid, kui ei mõista, miks tullakse rääkima ja miks õigustakse. Nii et hetkel tundub see teema ka väga kummaline. Milleks tehakse teemasid 🙂
Milles on sinu probleem ? Miks sind häirivad teised inimesed ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on tihti nii, et kui oled oma murest siia kirjutanud, siis tõesta, et sa pole kaamel.
mul oli sõbranna, kes rääkis alati jutte sõnadega \”aga näha on\”. see oli siis see mida tema minu ja teiste puhul nägi. see mida tema õigeks pidas ja mida mina õigeks pidasin olid erinevad asjad. aga tema surus siis seda enda õigust peale, leides et see ongi viga minu elus, et ma ei mõtle nii nagu tema, ei tee nii nagu tema.
siin perekoolis on sama asi. seesama \”aga näha on\” ja siis seda oma nägemust hakatakse peale suruma tõe pähe ja siis on vastajad veel vihased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 07:50; 28.04 15:56; 28.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole siin küll erilist \”rämedat sõimu\” märganud.
Aga ega ma kõiki teemasid ei loe ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikul abipalujatel on üks kahest eesmärgist: lihtsalt halada ja end välja elada- tore oleks, kui keegi ütleks, oh, sa vaeseke, küll sul on raske, oled alles inglike, et suudad toime tulla nende mölakatega, kes su elu rikuvad. 2. Saada raha. Mingit õnge pole vaja pakkuda, anna kala ja kui kala otsas, tuleb küsib uue kala, tema õng ongi see küsimine, niisama õngitsemine jäägu teistele lollidele. Päriselt oma elu ja käitumist muuta on ikka hirmutav ja raske, lihtsam on ju harjumuspärast elu elada, vinguda ja unistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Löwe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin võib järjest kohata olukordi, kus mingit probleemi kirjeldanud inimesele avatakse tema probleemi tagamaad ja antakse soovitusi probleemide lahendamiseks, kuid vastuseks tuleb sellelt samalt inimeselt vaid räme sõim, et temal on tegelikult kõik korras ja vastajad ei ole tegelikult mitte millestki aru saanud, ning tavaliselt lisatakse selgituseks juurde veelgi \”huvitavamaid\” detaile oma \”superheast\” pereelust.
Ma lihtsalt ei saa aru, mis mõttega tullakse siia oma muresid kurtma, kui endal on silmaklapid ees ja ei suudeta oma olukorda kainelt hinnata. Eks see kainelt hindamine ole raskes olukorras loomulikult pea võimatu, aga siis võiks vähemalt lasta teemal mõned päevad (mõni nädal?) settida, kuni ollakse veidi maha rahunenud, ja mitte tulla iga enda jaoks ebameeldiva vastuse puhul jälle siia ennast õigustama. Ega vastajatel pole probleemi, ikka küsijal endal on. Ja kui mõni vastus ongi sihilikult pahatahtlik, siis võiks intelligentne seda lihtsalt ignoreerida, mitte hakata iga juhmardiga vägikaigast vedama.[/tsitaat]

Mõnikord on kõrvaltvaataja pilk liiga julm ja teeb haiget. Mõnikord (tihti) ei ole teemaalgataja lihtsalt valmis vastuseid mõistma. Räigused, eneseõigustamine jm on lihtsalt enesekaitse. Sellest ei peaks teised omakorda endale probleemi tekitama või seda isiklikult võtma.

Selles viimases teemas, kus mees on verinoor (ilmselt räägime sellest teemast?), pole naine lihtsalt võimeline olukorda kainelt hindama. Võibolla ta ka ei taha (mõistetav) või ei julge (mõistetav). Aga ennekõike ta ei saa lihtsalt aru, mida see kaine hindamine antud juhul tähendab või miks peaks ta seda tegema. Ta tahab lihtsalt, et probleemid läheksid ära, ja probleem on tema jaoks selles olukorras üks konkreetne asi, mis kõrvaltvaatajatele tundub tähtsusetu.

Ikkagi ei peaks keegi teine võtma isiklikult seda, kuidas teemaalgataja probleemi lahendab või kuidas ja millal ta tahab vaadata tervikpilti. See on tema elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olete te mõelnud, et inimesed on nii erinevad ja see mis lahendus sobib ühele ja mis on ühe elutõde, see ei sobi teisele mitte.
nt teema, mis on olilsem, kas kodune remont või reisimine. sellegi ümber annab nii palju vaielda.
ja kui ma ei taha reisida, aga mu mees tahab ja ma püstitan siia teema, siis algabki vaidlus.
aga kas teemaalgataja peaks loobuma siis enda seisukohast seepärast, et teised arvavad teisiti?
kui kergelt te ise loobute oma arvamustest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 07:50; 28.04 15:56; 28.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kes see ikka tahab tõdeda, et oled ise nõrk, rumal, lased ennast ära kasutada ja armastus ei olegi armastus. Tahaks ju ikka uskuda, et prints on prints ja mitte konn ja kõik teised on rumalad.

Katsu sa armunule öelda, et tema ihalus on mölakas, keegi ei usu enne kui on haiget saadud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katsu sa tütrele öelda, et tema ihalus on mölakas. ja kui ema tahabki öelda või ütleb, siis mis arvaks perekool, kui see ema tuleks siia nõu küsima, mis edasi teha, et tütrega suhted halvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 07:50; 28.04 15:56; 28.04 16:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Kummalised abipalujad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.