Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuna mul on õigust puhkusele kui naasen lapsehoolduspuhkuselt.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kuna mul on õigust puhkusele kui naasen lapsehoolduspuhkuselt.

Postitas:

Lähen veebruarist tööle ja kas mul on õigus see aasta puhkust ka saada? Kas kohe täeis ualtuses või osaliselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:15; 21.02 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on õigus küll puhkust saada.

Päris terve aasta puhkust sa välja ei teeni – sõltuvalt tööle naasmise kuupäevast – kui naasid enne 15.veebruari, siis teenid välja 11 kuu puhkuse, kui pärast 15.veebruari, siis 10 kuu puhkuse.

S.t kui põhipuhkus 28, päeva siis iga töötatud, korralisel puhkusel ja töövõimetuslehel oldud kuu annab 2,33 puhkusepäeva.

Või ehk jäi sul enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämistki kasutamata puhkusepäevi? Siis õigus ka need välja võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on varasemast(enne dekreeti+dekreedi eest) puhkust saada
võid kasutada õigust võtta puhkus vahetult pärast lhp lõppu,
samuti võid kohe võtta puhkuse 2012.a eest (periood tööle asumisest kuni 31.12.2012).

Tööandja on kohustatud pärast lhp lõppu andma, kui nõuad.

Päris kogu puhkust ei saa, sest jaanuaris ja enamus veebruari ju ei töötanud sel aastal. saad 10 k puhkuse.
Kas kõik korraga või mitmes osas, see on kokkuleppe küsimus.

Kui praegu kohe puhkust ei soovi, siis alla 7a lapse emana saad tööandjale teha ettepaneku, millal soovid-see märgitakse puhkusegraafikusse, kui tööandja loeb võimalikuks(kui 10 töötajast 8-l on väikelapsi ja kõik soovivad puhkust juunis siis ilmselt kõigi soovi ei saa rahuldada…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid, võid puhkuse võtta kohe pärast lhp lõppu(puhkuseavaldus aga peab olema esitatud vähemalt 14p ette!)
st
kui naased veebruaris siis enam ei jõua ilmselt.
Vahetult pärast lhp on sinu soovil tööandja kohustatud puhkuse andma.

Muul ajal peab ta võimaluse korral arvestama sinu kui alla 7a lapse vanema soovidega.

Puhkust teenid 2012.a eest 10 kuu puhkuse.
Kas võtad kõik korraga või osade kaupa, see on kokkuleppe küsimus. Puhkusegraafikusse tuleb märkida st kontakteeru tööandjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firmas on lisaks suvepuhkusele ka talvepuhkus perioodil november-märts. Sellele mul ilmselt õigust ei ole? Saamata jäänud puhkust ei ole, võtsin kõik enne koju jäämist välja.
Vahetult tähendab kohe järgmisel päeval peale lhp lõppu? Huvitav kas keegi kasutab ka seda võimalust. Tööandja ilmselt sellele hästi ei vaata.
Kuidas tõlgendada, et võimalusel peab alla 7a lapse vanema puhkuse sooviga arvestama. Mul näiteks lapsel lasteaed on juulis kinni, kuid inimene kes mind asendab tahab ka sama ajal puhata ( tal ei ole lapsi) kuid ei nõustu ka muu ajaga. Lähen ja ütlen et mul on õigus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:15; 21.02 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus puhkusele 10 kuu eest.

Kas seda nimetatakse suve- või talvepuhkuseks ja millal antakse, ei oska arvata.

Sul on õigus saada puhkust töötatava aja eest st puhkust teenid märtsi, aprilli jne eest…kuni detsember
ja
aasta 2012 jooksul on õigus (kui põhipuhkus 28p) saada 23 puhkusepäeva.

Täpsemalt räägi tööandjaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuna mul on õigust puhkusele kui naasen lapsehoolduspuhkuselt.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.