Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 160 )

Teema: Kuna piirangud lõpevad?

Postitas:

Tere,

kõik need piirangud on täiesti ebaloogilised ja kui hakata natukenegi mõtlema, siis ei kaitse kehtestatud piirangud mitte kedagi meist – vaksineerituid ega vaksineerimata inimesi. Ma ei ole mingi vaksiinivastane, kuid jah olen süstimata ja mida aeg edasi, seda rohkem näen et õige otsus on olnud meie perel see. Lihtsalt alul ei läinud selle süstimise teemaga kaasa ning mõtlesime perega, et ootame veel natu ja vaatame mis sügisel saab ja ehk tuleb mingeid alternatiive. Nüüd vaatame, et täiesti õige otsus on olnud oodata, sest kogu see olukord on täiesti jabur. Ma pole isegi viitsinud enam viimaste uudistega kurssi viia end, vaid jooksvalt kuuleme uudiseid siit ja sealt. Usun, et viirus on täiesti olemas – aga süst meid ei aita. Ma ei saa käia perega väljas söömas, kinos, spaas…..jaa ütlen ausalt, igatsen neid tegevusi ja kui igatsus ikka väga suurex kasvab, siis lähen teen koroonatesti endale ja mehele ning lähen koos perega eelpoolnimetatud tegevus tegema….aga krt miks ma loomaaeda ei saa minna lastega? Mis krdi loogika siin on? Miks ma ei saa minna kohalikku forellipüüki, püüda kala ja süüa vabas õhus? Aga miks ma võin minna toidupoodi, apteeki, shoppama? Palun keelake need asjad ka siis ära. Miks ma võin käia koolitustel – viibida päev otsa ühes ja samas ruumis 20 inimesega, suhelda lähestikku. Lapsed käivad koolis, lasteaias…..varem oli maskikandmise kohustus ka seal, nüüd on õnneks koolimajas see lollus lõpetatud. Kogu see olukord on ju täielik absurdikas. Laste koolis on üldsusele väidetud et KÕIK õpetajad vaksineeritud, ometi teame 100 % kindlusega, et nii see pole.  Laste huviringi õpetaja (ca 30 aastane) on süstitud, ometi viibib ta hetkel koroonaga raskes seisus haiglas.

Tänasel päeval tean Tartus vähemalt kahte söögikohta, kus ei nõuta vaxipassi, maske ega muid lollusi. Oleks tore kui üldsus hakkaks ometigi vastu. Mina oma perega elan tõepoolest rahulikku elu – kontaktid on minimaliseeritud, ma ise olen titaga kodune ning mees on nö. üksikettevõtja. Aga suuremad lapsed käivad koolis, huviringides, sõpradega kohtumas, kinos jne jne…..

Mida ise arvate sellest olukorrast, mis praegu toimub?

+31
-42
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ongi ajuvaba ja ebaloogiline. Õnneks tundub,et kaua see asi enam jätkusuutlik pole.

+27
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga krt miks ma loomaaeda ei saa minna lastega? Mis krdi loogika siin on?

siin on see loogika, et loomaaed kaitseb oma asukaid.

+24
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

+40
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina mõtlen, et piirangud ikkagi niipea ei kao, pigem tuleb neid vahepeal jälle juurde. Protesteerijaid võib ju olla, aga me ei ole ainus riik maailmas. Siin ei saa ka vaadata mina-ja-maailm-mätta otsast isikliku elu mugavuse tasandil. Igal pool mujal on ka piirangud, kus rohkem, kus vähem. Piirangud on nõrgemate kaitseks. Ja hakata vastuvoolu ujuma ei ole ühelegi riigile kasulik, kui soovitakse edasi EL-s aktsepteeritud olla näiteks. Elu normaliseerub alles siis, kui leitakse enam-vähem täiuslik ravim või vaktsiin, millega vaktsineeritud enam haigust edasi ei kanna.

Ja teine pool – sellist vaktsiini, millel mitte ühegi inimese jaoks kõrvaltoimeid ei ole, pole ka võimalik ilmselt leiutada. Huvitav, et puugivaktsiini ollakse küll nõus ilma küsimusteta endale süstida laskma. Mul näiteks läks puugisüstilt tulles pilt bussis eest mõneks sekundiks. Tundub, et ka “mürk” ju organismile, ei? Isiklikult arvan, et üle 80% vaktsineeritutest on utoopia, mida ei saavutata, ja seepärast jäävad ka piirangud niikauaks, kuni viirus ise lõpuks raugeb või põeb suurem osa inimestest selle läbi või siis tõesti saavutab teadus selle raviks edusamme. Las-minna-võimalusse ma hästi ei usu.

Minu tutvusringkonnas on kõigil, kes covidi läbi põdenud, jäänud mingid kõrvalnähud pikemaks ajaks, enamusel on kopsupildis “midagi”, mida seal varem ei olnud. Ja vot ei taha endale seda järelnähtu pikaks ajaks vinduma. See oli minu argument, miks süstima minna.

+33
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja
Kogu su jutt on kirjutatud nii kirjaoskamatult, et valus lugeda.

+15
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tänasel päeval tean Tartus vähemalt kahte söögikohta, kus ei nõuta vaxipassi, maske ega muid lollusi.

ma saan aru, et personali leidmisega on neil raskusi. ja mõistetav ka.

https://www.err.ee/1608327953/tartus-ei-lubanud-soogikohtade-omanik-klientidelt-koroonapassi-kusida

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea, et ka teised on hakanud selle olukorra jaburust märkama. Kahju, et on siiski suur osa, kes raiub kui rauda, et tuleb nii ja naa teha ega saa rahulikult analüüsitud, mis tegelikult võiks aidata.

Kurb näide- vaktsineeritud, keskmiste haigustunnustega (kuid mitte testitud) inimesed käivad rahumeeli tööl, aga kuna meeskonnas oli 1 koroonajuhtum+ osa on muude tõbedega kodus, siis täiesti terve ja mitu negatiivset testi andnud, kuid vaktsineerimata inimene suruti karantiini.

TA osutatud asjad tunduvad ka mulle täiesti lollakad. Ja seda enam, et varsti hakkavad need uhked koroonapassid aeguma. Milleks neid üldse vaja oli, kui vahet nagunii ei ole, nakatada ja haigestuda võivad ikkagi kõik. Ka see kergeltläbipõdemise jutt on juba suures osas kummutatud. Et jah, tuleks vaid mõistus juba koju.

+21
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

põhjamaad otsast juba lõpetavad piiranguid, aga neil on ka ligi 80% elanikest vaktsineeritud. meie ei saa sinna lähedalegi ja sestap saab meil varsti olema pigem oluliselt rohkem piiranguid kui täna.

+24
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

kõik need piirangud on täiesti ebaloogilised ja kui hakata natukenegi mõtlema, siis ei kaitse kehtestatud piirangud mitte kedagi meist – vaksineerituid ega vaksineerimata inimesi. Ma ei ole mingi vaksiinivastane, kuid jah olen süstimata ja mida aeg edasi, seda rohkem näen et õige otsus on olnud meie perel see.

Piirangud lõpevad siis kui  90% sinusuguseid end ära vaktsineerivad või covidi läbipõevad. Meie, ülejäänud ei saa mitte midagi rohkemat selle heaks teha. Ridade vahelt võid lugeda, et sina ja su pere saab covidi varem või hiljem, see ei ole ähvardus, vaid fakti tõdemine.

+28
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Piirangud tõesti ajuvabad ja ilma igasuguse loogikata. See näitab praeguse valitsuse taset ja valimistel soovitan oma hinnang anda.

Normaalseid ettevõtjaid kes nende jaburustega kaasa ei jookse tasub diskreetselt toetada, võimalusi selleks mitmeid. Ise  ja mitmed tuttavad nt loobunud teatud tanklaketi teenustest,  maksa sulas ja jäta tippi, jne.

Õnneks “normaalseid” ettevõtjaid järjest enam.

 

+14
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mida ise arvate sellest olukorrast, mis praegu toimub?

Ma ei tunne end kuidagi piiratuna. Eile käisin muuseumis, järgmine nädal lähen teatrisse. Mul on väga hea meel, et saab jälle kodust väljas käia kultuuri nautimas. Eelmine sügis-talv olin ettevaatlik ja eriti kuskil ei käinud.

+29
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis piirangud?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti oleme koos perega selle viiruse juba läbi põdenud ja seda siis kui keegi veel koroonast midagi ei teadnud. Olime 2019 aasta jaanuar-veebruar ca kuu-kaks enne märtsikuu koroonaepideemiat mehega ca kaks nädalat pikali maas nö. hullu köha ja palavikuga. Mul pole elus nii suurt köha olnud – öösel mattis hinge ja isegi vetsu minek oli ennastületav takistusrada, kuna jõudu lihtsalt polnud. Samal ajal põdesid samade sümptomitega kaks koolilast ja lasteaialaps ka selle läbi – kõik kolmekesi hästi kergelt, köha 2 päeva ja palavikku vist polnud kellelgi lastest. Ja viirus algas keskmisest lapsest, kes köhis paar päeva, siis jäi mees, siis vanem poiss, siis kõige pisem lasteaialaps ja seejärel mina ja kõige hullemini.

 

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalseid ettevõtjaid kes nende jaburustega kaasa ei jookse tasub diskreetselt toetada, võimalusi selleks mitmeid. Ise ja mitmed tuttavad nt loobunud teatud tanklaketi teenustest, maksa sulas ja jäta tippi, jne.

Mina olen viimasel ajal teadlikult rohkem Olerexis käinud, et tasakaalustada kogu seda kampa, kes rusikatega rinnale taob ja Facebookis röögib, et nemad enam ei tarbi. Eile pidin selleks veits tipptunniväliselt järjekorras ootama, nii et tundub, et ma pole ainus. Käin tunduvalt parema meelega poes/restoranis, kus tean, et ka töötajad on vaktsineeritud, sest mina ise olen küll vaktsineeritud, aga tütar on selle jaoks liiga väike – ja ta käib ju tihti vanavanaemal külas, kes on nõrgema immuunsüsteemiga ja kellel suurem tõenäosus, et vaktsiin ei tööta nii korralikult ja ei kesta nii kaua. Nii et kui pean lapse kuskile kaasa võtma, siis kindlasti eelistan nö normaalse poliitikaga silma hakanud kohti, mitte ei lähe Maximasse.

+31
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA aga sinusuguste pärast ju ongi need piirangud. Soome on teatanud, et piirangud kaovad, kui 80% inimesi saab vaktsineeritud. Meil võiks ju ka sama olla, aga sinusuguste pärast me ei jõua kunagi sinna 80% juurde. Miks kr..i pärast te perega ei võiks ennast ära vaktsineerida, ah?? Sa ei eita koroonahaiguse olemasolu, hea seegi. Miks te siis ometi ei vaktsineeri ennast? Praegu on see ju nii lihtne. Saad isegi valida, kas Moderna või Pfizer.

+29
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti oleme koos perega selle viiruse juba läbi põdenud ja seda siis kui keegi veel koroonast midagi ei teadnud. Olime 2019 aasta jaanuar-veebruar ca kuu-kaks enne märtsikuu koroonaepideemiat mehega ca kaks nädalat pikali maas nö. hullu köha ja palavikuga. Mul pole elus nii suurt köha olnud – öösel mattis hinge ja isegi vetsu minek oli ennastületav takistusrada, kuna jõudu lihtsalt polnud. Samal ajal põdesid samade sümptomitega kaks koolilast ja lasteaialaps ka selle läbi – kõik kolmekesi hästi kergelt, köha 2 päeva ja palavikku vist polnud kellelgi lastest. Ja viirus algas keskmisest lapsest, kes köhis paar päeva, siis jäi mees, siis vanem poiss, siis kõige pisem lasteaialaps ja seejärel mina ja kõige hullemini.

 

Jaanuaris- veebruaris 2019 möllas ju seagripp. Lapsed olid klasside viisi haiged. Ma ise olin väga raskelt, kõige nooremal lapsel nagu polnudki midagi, aga siis järsku viskas palaviku üles 40ni ja pidime haiglasse minema. Seal tehti gripitest ka ning oli positiivne. Vanemal lapsel möödus enam-vähem. Aga enda näitel ütlen, et köha oli tõesti võimas ja enesetunne ikka ülikehv- nõrkus suur ja palavik kõrge

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti oleme koos perega selle viiruse juba läbi põdenud ja seda siis kui keegi veel koroonast midagi ei teadnud. Olime 2019 aasta jaanuar-veebruar ca kuu-kaks enne märtsikuu koroonaepideemiat mehega ca kaks nädalat pikali maas nö. hullu köha ja palavikuga. Mul pole elus nii suurt köha olnud – öösel mattis hinge ja isegi vetsu minek oli ennastületav takistusrada, kuna jõudu lihtsalt polnud. Samal ajal põdesid samade sümptomitega kaks koolilast ja lasteaialaps ka selle läbi – kõik kolmekesi hästi kergelt, köha 2 päeva ja palavikku vist polnud kellelgi lastest. Ja viirus algas keskmisest lapsest, kes köhis paar päeva, siis jäi mees, siis vanem poiss, siis kõige pisem lasteaialaps ja seejärel mina ja kõige hullemini.

Te saite selle siis suisa pool aastat enne hiinlasi? Või mõtled, et see võis mõni muu koroonaviirus olla (koroonaviirus kui selline tõesti eksisteeris ka varem).

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti oleme koos perega selle viiruse juba läbi põdenud ja seda siis kui keegi veel koroonast midagi ei teadnud. Olime 2019 aasta jaanuar-veebruar ca kuu-kaks enne märtsikuu koroonaepideemiat mehega ca kaks nädalat pikali maas nö. hullu köha ja palavikuga. Mul pole elus nii suurt köha olnud – öösel mattis hinge ja isegi vetsu minek oli ennastületav takistusrada, kuna jõudu lihtsalt polnud. Samal ajal põdesid samade sümptomitega kaks koolilast ja lasteaialaps ka selle läbi – kõik kolmekesi hästi kergelt, köha 2 päeva ja palavikku vist polnud kellelgi lastest. Ja viirus algas keskmisest lapsest, kes köhis paar päeva, siis jäi mees, siis vanem poiss, siis kõige pisem lasteaialaps ja seejärel mina ja kõige hullemini.

2019 ei olnud Eestis Covid-19. Te ei ole seda põdenud. Mul on lähisugulane arst, ta on neid, oma arvates enne 2020 koroonat põdenuid, saatnud antikehade testile paarkümmend vähemalt. Mitte ühelgi pole antikehi olnud, see tähendab et nad ei ole koroonat põdenud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2020 aasta jaanuaris olime haiged terve perega…..ise eksisin aastaga. Aga jah, eks see võis olla misiganes viirus. Mingit maistemeele muutust ja lõhnataju puudumist ma ei mäleta – lihtsalt meeletu köha ja rinnakorvi surve ja palavik ja jõuetus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siis piirangud lõpetatakse, kui leitakse, et haigus vabalt levides enam ühiskonnale tervikuna ohtlik pole. Praegu, kuna vaktsineeritute/läbipõdenute hulk pole veel piisav ja riskigrupid pole valdavas enamuses vaktsineeritud, võib piiramata levik taas meditsiinisüsteemi umbe viia.

Teemaalgataja, kui sa tahad, et ühiskond kiiremini avatakse, siis anna ka oma väike panus, lase end vaktsineerida. No kui sa tõesti ei taha vaktsineerida ja riskida suuremate tüsistustega, kui seda saaks vaktsineerides, siis katsu immuunsus saada haiguse läbipõdemise teel.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

kõik need piirangud on täiesti ebaloogilised ja kui hakata natukenegi mõtlema, siis ei kaitse kehtestatud piirangud mitte kedagi meist – vaksineerituid ega vaksineerimata inimesi. Ma ei ole mingi vaksiinivastane, kuid jah olen süstimata ja mida aeg edasi, seda rohkem näen et õige otsus on olnud meie perel see. Lihtsalt alul ei läinud selle süstimise teemaga kaasa ning mõtlesime perega, et ootame veel natu ja vaatame mis sügisel saab ja ehk tuleb mingeid alternatiive. Nüüd vaatame, et täiesti õige otsus on olnud oodata, sest kogu see olukord on täiesti jabur. Ma pole isegi viitsinud enam viimaste uudistega kurssi viia end, vaid jooksvalt kuuleme uudiseid siit ja sealt. Usun, et viirus on täiesti olemas – aga süst meid ei aita. Ma ei saa käia perega väljas söömas, kinos, spaas…..jaa ütlen ausalt, igatsen neid tegevusi ja kui igatsus ikka väga suurex kasvab, siis lähen teen koroonatesti endale ja mehele ning lähen koos perega eelpoolnimetatud tegevus tegema….aga krt miks ma loomaaeda ei saa minna lastega? Mis krdi loogika siin on? Miks ma ei saa minna kohalikku forellipüüki, püüda kala ja süüa vabas õhus? Aga miks ma võin minna toidupoodi, apteeki, shoppama? Palun keelake need asjad ka siis ära. Miks ma võin käia koolitustel – viibida päev otsa ühes ja samas ruumis 20 inimesega, suhelda lähestikku. Lapsed käivad koolis, lasteaias…..varem oli maskikandmise kohustus ka seal, nüüd on õnneks koolimajas see lollus lõpetatud. Kogu see olukord on ju täielik absurdikas. Laste koolis on üldsusele väidetud et KÕIK õpetajad vaksineeritud, ometi teame 100 % kindlusega, et nii see pole. Laste huviringi õpetaja (ca 30 aastane) on süstitud, ometi viibib ta hetkel koroonaga raskes seisus haiglas.

Tänasel päeval tean Tartus vähemalt kahte söögikohta, kus ei nõuta vaxipassi, maske ega muid lollusi. Oleks tore kui üldsus hakkaks ometigi vastu. Mina oma perega elan tõepoolest rahulikku elu – kontaktid on minimaliseeritud, ma ise olen titaga kodune ning mees on nö. üksikettevõtja. Aga suuremad lapsed käivad koolis, huviringides, sõpradega kohtumas, kinos jne jne…..

Mida ise arvate sellest olukorrast, mis praegu toimub?

Minu meelest ei ole piirangud ebaloogilised. Neid tuleb vaadata mitte kui piiranguid, vaid kui piirangute leevendamist, et elu ja majandus võimalikult avatud hoida.

Mitte vaktsineerimata inimestele ei piirata lõbutsemist, vaid vaktsineeritutele võimaldatakse lõbutsemist, sest nende puhul on risk madalam (mitte olematu, madalam).

Toidupoode ja apteeke ei saa piirata, sest need on esmatähtsad asjad eluks. Kino ja loomaaed ei ole.

See, kui vaktsineeritud, kui haigustunnustega käivad rahulikult tööl ja neil lastakse seda teha, on puhtalt inimeste ja juhtide, mitte riigi teema. Mingi vastutus peab ikka inimesele ka jääma. Või ongi normaalne nii, et kui riik ei kirjuta selgelt, et haigena tööle ei lähe, siis tuleb tingimata minna?

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja

Kogu su jutt on kirjutatud nii kirjaoskamatult, et valus lugeda.

Sellele kohe järgnevad vaktsiinipooldajate mõtlemisvõimetud vastused on palju valusamad.
No kui ajudeta peab olema, et ikka veel korrutada seda “piirangud on nõrgemate kaitseks”?

Milliseid nõrgemaid ja kuidas see kaitseb, et nakkust levitavad vaktsineeritud kõikjal vabalt ringi liiguvad? Esimestest vaktsineerimistest on üle poole aasta möödas, kas keegi on kontrollinud nende inimeste antikehade tasemeid? Kas see QR kood on mingi magic weapon, mis kaitseb? Kas meie kiirabi, kes mittevaktsineeritutele kinga andis, on oma pool aastat tagasi vaktsineeritud töötajaid testinud? Milline on tegelik seis? Mis on selle diskrimineeriva korra eesmärk praegu?

+13
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mind küll miski ei piira, käin teatris, söömas jne. Nipp on selles, et olen vaktsineeritud.  Ei karju avalikus kohas ega püstita mingeid üleskutseid ega endast videosid sotsiaalmeedias. Kõik tuttavad ja sugulased ka vaktsineeritud.
<p style=”text-align: left;”>Olerexis käime ka, ilmselt on nende käive “tänu” antivaxxetite kisale tõusnud. Sööma läheme ka kohta, kus teame, et käivad vaktsineeritud.</p>
Õige see on, kui vaktsineeritute % saab olema üle 80, on lootust piirangute vähenemisele.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirangud tõesti ajuvabad ja ilma igasuguse loogikata. See näitab praeguse valitsuse taset ja valimistel soovitan oma hinnang anda.

Sel valitsusel ei olegi mingit taset.
Tänane uudis selle kohta, kas õiguskantslerile võiks anda õiguse vaidlustada ka valitsuse üldkorraldusi –
kõik parteid peale Reformi on arvamust avaldanud. Neilt ei saadud kommentaari vaatamata korduvatele päringutele.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja

Kogu su jutt on kirjutatud nii kirjaoskamatult, et valus lugeda.

Sellele kohe järgnevad vaktsiinipooldajate mõtlemisvõimetud vastused on palju valusamad.

No kui ajudeta peab olema, et ikka veel korrutada seda “piirangud on nõrgemate kaitseks”?

Milliseid nõrgemaid ja kuidas see kaitseb, et nakkust levitavad vaktsineeritud kõikjal vabalt ringi liiguvad? Esimestest vaktsineerimistest on üle poole aasta möödas, kas keegi on kontrollinud nende inimeste antikehade tasemeid? Kas see QR kood on mingi magic weapon, mis kaitseb? Kas meie kiirabi, kes mittevaktsineeritutele kinga andis, on oma pool aastat tagasi vaktsineeritud töötajaid testinud? Milline on tegelik seis? Mis on selle diskrimineeriva korra eesmärk praegu?

https://www.err.ee/1608332549/fischer-riskigruppe-vaktsineerides-vaheneks-haiglaravi-vajadus-viis-korda

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siis piirangud lõpetatakse, kui leitakse, et haigus vabalt levides enam ühiskonnale tervikuna ohtlik pole. Praegu, kuna vaktsineeritute/läbipõdenute hulk pole veel piisav ja riskigrupid pole valdavas enamuses vaktsineeritud, võib piiramata levik taas meditsiinisüsteemi umbe viia.

Kas sul on aju asemel käbi, et ikka veel korrutad seda, nagu piiraks vaktsineeritus kuidagi viiruse levikut?

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ütleme, et Eestis on ühel hetkel 80% vaktsineeritud ja piirangud kaovad. Aga enne kui keegi köhatadagi jõuab, hakkab vaktsineeritute arv ju otsast jälle vähenema. See juhtuks ka 100% korral. Pool aastat möödub ju ülikähku. Kolmandat, neljandat, kaheteistkümnendat korda vaktsiini lasevad süstida üha vähesemad. Mis teeme siis? Jäämegi isolatsiooni aastakümneteks? Või hakkame tavaellu naasma, teadmisega, et meil on üks kopsupõletikuga kulgev gripp juures, lisaks muudele haigustele.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirangud tõesti ajuvabad ja ilma igasuguse loogikata. See näitab praeguse valitsuse taset ja valimistel soovitan oma hinnang anda.

aastal 2023?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu siin eespool keegi kirjutas, et poodi ja apteeki ei saa ära keelata, kuna see on esmavajadus – loomaaed ja kohvik seda pole….kui nii väiklaselt vaadata asjale, siis miks teha asju poolikult. Kui keelata, siis ikka kõik keelata – olgu öeldud, et paljude nö. mittevaksineerimata inimeste ainus meelelahutus ja aja veetmine praegusel hetkel ongi toidupoe külastus ja shoppamine keskustes – esiteks näed teisi inimesi 🙂 ja teiseks saad meelt lahutada riiete proovimise, katsumine, vaatamise jne jne muude sellelaadsete toimetustega. Toitu on võimalik põhimõtteliselt igast suuremast poest endale koju tellida, ilma mingi erilise lisatasuta. Apteek samamoodi. Miks ei keelata vaksineerimata inimestele toidupoodi sisenemist? Toidupoes käiguga suudan viirust levitada loogiliselt võttes kordades enam kui vabas õhus loomaaias jalutades ja seda teen üldjuhul korra aastas. Poes käin korra nädalas ikka.

 

0
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 160 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?