Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )

Teema: Kuna piirangud lõpevad?

Postitas:

Toidupoes käiguga suudan viirust levitada loogiliselt võttes kordades enam kui vabas õhus loomaaias jalutades ja seda teen üldjuhul korra aastas.

toidupoes käies ei ohusta sa loomaia loomi, vaid teisi omasuguseid. piirangud loomaaias on mõeldud kaitsma loomi, kes ise ennast süüdimatute inimeste eest kaitsta ei saa.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel, milline on siis nende esmavaktsineeritute seis tänasel päeval. Kuhu nad klassifitseeruvad – jah nad on vaktsineeritud, kuid ajas süsti mõju kaob. Seega on varsti neil ring täis ja uue süsti ootel. On nad teiste inimeste suhtes ohutud?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin tunduvalt parema meelega poes/restoranis, kus tean, et ka töötajad on vaktsineeritud,

Sama. Mulle võib teaduspõhist lähenemist palju kergemini maha müüa kui kogu seda “antivaksikute” kisa.

+13
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

piirangud loomaaias on mõeldud kaitsma loomi, kes ise ennast süüdimatute inimeste eest kaitsta ei saa.

Ja kuidas need loomaaia loomad KÜLASTAJA käest endale koroonaviiruse saaksid? Kui mõni tiiger koroonasse jääb, siis ikka talitaja tõttu, mitte selle inimese tõttu, kes looma mitu meetrit eemalt klaasi tagant vaadanud on.

Ühtlasi on ikka idiootne tõmmata võrdusmärki vaktsineerimata inimese ja haigestunu vahele. Täpselt samamoodi võib loomaaia loom saada oma viiruse ka vaktsineeritud loomaaiakülastajalt, keda ei pea testima ja kes võib rahulikult nakkust levitada.

Nii et see jutt kellegi teise kaitsmisest on bullshit. See piirang, et vaktsineerimata inimesi kuskile testimata ei lasta, on konkreetselt vaktsineerima survestamine. Nõrgemaid sellega ei kaitse. Nõrgemaid kaitstaks ja levikut piirataks sel juhul, kui testimise nõue laieneks ka kõigile vaktsineeritutele ja läbipõdenutele. Niimoodi valikuliselt testida ja keelata – see ei ole ei viiruse peatamine ega ka mitte nõrgemate kaitsmine.

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei keelata vaksineerimata inimestele toidupoodi sisenemist?

Inimene, kes kirjutab sõna “vaktsineerima” ilma t-täheta esimese silbi järel, on kas harimatu või puuduliku tähelepanuvõimega.

Palun kirjutage õigesti!

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et see jutt kellegi teise kaitsmisest on bullshit. See piirang, et vaktsineerimata inimesi kuskile testimata ei lasta, on konkreetselt vaktsineerima survestamine.

Vastupidi. Sul on valida – kas vaktsineerid või testid. Kui valikut üldse poleks ja kehtikski ainult vaktsineerimispassiga ligipääs sinna “kusagile” siis võiksid sa rääkida survestamisest.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust te teate, et restorani töötajad on kõik vaktsineeritud? No ausalt noh – kuidas te seda teate? Kui oleks aus värk, siis peaksid kliendid saama ka restosse sisenedes saama õiguse tuvastada restorani töötajad ja nende vaktsiinipassid.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust te teate, et restorani töötajad on kõik vaktsineeritud? No ausalt noh – kuidas te seda teate? Kui oleks aus värk, siis peaksid kliendid saama ka restosse sisenedes saama õiguse tuvastada restorani töötajad ja nende vaktsiinipassid.

See oleks tore küll.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleks aus värk, siis peaksid kliendid saama ka restosse sisenedes saama õiguse tuvastada restorani töötajad ja nende vaktsiinipassid.

Kas sa enne koroonat küsisid ka restorani sööma minnes kõigi töötajate tervisetõendit näha? No et ei oleks sooleparasiite nt.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust te teate, et restorani töötajad on kõik vaktsineeritud? No ausalt noh – kuidas te seda teate? Kui oleks aus värk, siis peaksid kliendid saama ka restosse sisenedes saama õiguse tuvastada restorani töötajad ja nende vaktsiinipassid.

külastaja ei peagi teadma iga üksiku töötaja kohta eraldi. toitlustusasutuse tervisenõuetele vastavuse  eest vastutab omanik.  ja neid nõudeid on kaugelt rohkem kui praegusel hetkel aktuaalne koroonanakkus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina saan oma vaktsineerimistõendiga küll kõike teha – palju muuseumites käinud, restoranides, reisil. Ei kurda.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest, et piirangute üle kurdavad vaktsineerimata inimesed. Teie pärast ju on need piirangud! Teie pärast, idikad! Mina lasin end vaktsineerida esimesel võimalusel aprilli algul. Selle AZ-ga, mis nüüd on kasutusest maha võetud. Kuigi valikuvõimaluse korral oleksin ka eelistanud Modernat. Teie saaksite nüüd valida vaktsiini. Ei peaks seisma järjekorras nagu mina aprillis. Aga ei, ikka ei kõlba! Riik maksab need vaktsiinid kinni (meie kõik muidugi maksame), ikka ei kõlba. Kuigi nt puugivaktsiinid peab ise maksma.

Ma saaks aru, kui mina ja teised vaktsineeritud hädaldaksime, et jälle need piirangud, miks me siis vaktsineerisime, kui jälle peab selle totaka maski ette panema, kui poodi lähed. Peab restoranis näitama QR koodi. Aga ei, meie ei hädalda (eks me oleme lambad ja orjad muidugi). Hädaldavad need, kelle süü tõttu on täna jälle 467 nakatunut ja kaks inimest surnud.

+21
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga krt miks ma loomaaeda ei saa minna lastega? Mis krdi loogika siin on?

siin on see loogika, et loomaaed kaitseb oma asukaid.

Enne passe oli loomaias igapäevane laulupidu, ka piirangute ajal võis see avatud olla. Kas sel ajal oli koroonaga mingi eri kokkulepe, et asukatele ei nakka? Lisaks! Vaktsineeritud. Nemad vöivad levitada. See pole asukatele ohtlik?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Inimestel ongi õigused. Inimõigused. Oled kuulnud?

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirangud tõesti ajuvabad ja ilma igasuguse loogikata. See näitab praeguse valitsuse taset ja valimistel soovitan oma hinnang anda.

aastal 2023?

Parem hilja kui mitte kunagi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin tunduvalt parema meelega poes/restoranis, kus tean, et ka töötajad on vaktsineeritud,

Sama. Mulle võib teaduspõhist lähenemist palju kergemini maha müüa kui kogu seda “antivaksikute” kisa.

Teadlased juba mõnda aega räägivad, et ka vaktsineeritud levitavad viirust (ning ka nakatuvad ja haigestuvad). Kas sul on mingi filter peal, läbi mille sa vaid seda osa tadusest kuuled, mis sinu mugavustega sobib?

+15
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et see jutt kellegi teise kaitsmisest on bullshit. See piirang, et vaktsineerimata inimesi kuskile testimata ei lasta, on konkreetselt vaktsineerima survestamine. Nõrgemaid sellega ei kaitse. Nõrgemaid kaitstaks ja levikut piirataks sel juhul, kui testimise nõue laieneks ka kõigile vaktsineeritutele ja läbipõdenutele. Niimoodi valikuliselt testida ja keelata – see ei ole ei viiruse peatamine ega ka mitte nõrgemate kaitsmine.

Sellest saavad aru targemad inimesed, keda on ühiskonnas alati vähemus ning sellele valitsus ka mängib. Keskmine kodanik ei vaevu (ega ilmselt ka suuda) ise midagi analüüsima ega järeldama ning korrutab seda, mida talle ette nämmutatakse. Lisaks tunneb uhkust oma “auga välja teenitud” QR koodi üle (sest palju selliseid erilisi tunnustusi ühel keskmisel kodanikul ikka on) ja kahjurõõmu, et mõnel seda ei ole 😀
Perekool on ideaalne läbilõige sellisest keskmisest (keskpärasest) kodanikust.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA on ju tüüpiline antivaxxer. “Ma ei ole süsti vastu aga…..” “ega ma ise ei käi kuskil aga …” No kui ei käi kuskil, mis siis hädaldad? Tõesti nagu eelpool mainitudd, siis meie, kes me oleme vaktsineeritud ei käi halamas, et miks ja miks ja kuna. Aga teil on kogu aeg mingi pirin varnast võtta.

+19
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina saan oma vaktsineerimistõendiga küll kõike teha – palju muuseumites käinud, restoranides, reisil. Ei kurda.

Kas keegi on selles kahelnud? Testinud ka ennast oled oma vaktsineerituse aja jooksul? Noh, et õlg alla panna võitlusele selle viiruse levikuga? Või naudid lihtsalt oma QR koodi nagu teised tobukesed?

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA on ju tüüpiline antivaxxer. “Ma ei ole süsti vastu aga…..” “ega ma ise ei käi kuskil aga …” No kui ei käi kuskil, mis siis hädaldad? Tõesti nagu eelpool mainitudd, siis meie, kes me oleme vaktsineeritud ei käi halamas, et miks ja miks ja kuna. Aga teil on kogu aeg mingi pirin varnast võtta.

Nagu tellitult, tuli kohe ära ka elus näide sellisest kahjurõõmsast keskmisest kodanikust 😀

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei ole tõepoolest vaktsiinivastane – lastele kõik korralised süstid tehtud, PAP viirus jne….tervele perele puugisüst. Aga tõepoolest selles süstis kahtlesin alul aga nüüd enam ei kahtle ka, sest näen et tegin õige valiku, et pole teinud. Süstimise eesmärk ei ole ju see, et saan õue sööma, kinno ja teatrisse, vaid see, et oleksin kaitstud. Aga ei ole ju. See süst ei aita mind, mitte kuidagi. Ma ei tea esiteks õieti, mis mulle ja mu lastele sisse süstitakse ja milline on selle aine mõju aastate pärast. Mulle on mu oma perearst jutu sees öelnud, et ära lase end vaktsineerida. No keda ma usun…..vaatan faktidele ja sellele otsa mis meie ümber toimub ja loodan rahulikult edasi elada nagu seni olen elanud.

+14
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin tunduvalt parema meelega poes/restoranis, kus tean, et ka töötajad on vaktsineeritud,

Sama. Mulle võib teaduspõhist lähenemist palju kergemini maha müüa kui kogu seda “antivaksikute” kisa.

<p style=”text-align: left;”>Teadlased juba mõnda aega räägivad, et ka vaktsineeritud levitavad viirust (ning ka nakatuvad ja haigestuvad). Kas sul on mingi filter peal, läbi mille sa vaid seda osa tadusest kuuled, mis sinu mugavustega sobib?

Teaduspõhine lähenemine on esiteks see, et mitte miski, ei maskid, vaktsiinis ega esoteerilised sitakivid ei anna 100% kaitset. Aga teiseks see, et nii maskid, vaktsiinid, ruumide õhutamine, kätepesu, liigsete kontaktide vältimine, kõik need vähendavad oluliselt haigestumise tõenäosust.</p>
Vaktsineeritud ei levita haigust SAMAMOODI vaid oluliselt vähem, see kui teadlased ütlevad: “ka vaktsineeritud võivad nakatuda ja nakkust levitada”, ei tähenda, et nad levitaksid seda SAMAMOODI, nagu antivaksikud. Statistiline tõenäosus on oluliselt väiksem. Seda kolmel põhjusel – vaktsineeritud haigestuvad oluliselt väiksema tõenäosusega, viirus on nende kehas aktiivne ja paljunemisvõimeline oluliselt lühemat aega ja kuna sümptomeid – ehk nohu ja köha – on vähem, siis nad ka väljastavad neid viirusi oluliselt vähem.

Seega vaktsineerimine vähendab nakkuste levimise tõenäosust. Maskikandmine vähendab samuti piisknakkavate viiruste edasikandumise tõenäosust. Isolatsioon on kõigi nakkuste korral tõhus meede. Ja seda kõike on teaduslikult põhejndatud palju kordi. Sul on endal väga kõva filter peal, kui sa kogu sellest jutust kuuled ainult seda osa, mis sinu eelarvamusi kinnitab.

Mida aga antivaksikud pole suutnud mulle usutavalt ära põhjendada, on just see – kui nad on vaktsineerimise vastu, siis miks nad on samal ajal ka testimise vastu? Kui testimine annaks neile kindla teadmise… Miks nad keelduvad seda kasutamast? Miks nad selle info endast nii kõvasti eemale tõrjuvad? Tahtlik ignorants. Või te kardate?

Mida te kardate?

+16
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad et kõik süsti vastased on ka testi vastased? Hea meelega testin ennast ja saan 100% kindel olla et viirust ei levita. Need QR koodiga isikud aga käivad ühelt peolt teisele ja keegi ei kontrolli neid.

Ma loodan et valitsus võtab aru pähe ja hakkab kõiki testima, sest seni kuni “korralikud” inimesed vabalt viirust levitavad midagi ei muutu.

(Mul tegelikult on vaktsineerimiskuur pooleli. Võtsin ka seisukoha et ei jookse esimesena järjekorda vaid ootan veidi. Leian et olen riski järjestuses viimane inimene keda vaktsineerima peaks ja asjaolu et ma pole kordagi lähikontaktne olnud tõestab seda)

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma ei saa vaktsineerimisvastaste loogikast aru. No ok-ise ei vaktsineeri, aga miks te teisi agiteerite, et oi-mürgisüst jne. Mida rohkem teised vaktsineeriksid, seda suurem tõenäosus, et mingil hetkel õnnestuks endal vaktsiinivastase ja mittevaktsineerituna piiranguteta ringi liikuda.

Mul on QR kood, ei käi peolt-peole ja kiirteste on ka ports kapis.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida aga antivaksikud pole suutnud mulle usutavalt ära põhjendada, on just see – kui nad on vaktsineerimise vastu, siis miks nad on samal ajal ka testimise vastu? Kui testimine annaks neile kindla teadmise… Miks nad keelduvad seda kasutamast? Miks nad selle info endast nii kõvasti eemale tõrjuvad? Tahtlik ignorants. Või te kardate?

Mida te kardate?

Miks sa arvad, et inimesed on testimise vastu? Ma pigem arvan, et inimesed on selle vastu, et maksta 7-10 eurot kord nt iga trenniskäigu eest peale.
Mina isiklikult kasutan seda, aga leian, et see on äärmiselt ebaõiglane selles valguses, et vaktsineeritud ei ole mingi 100% kindlalt nakkusohutu seltskond. Miks ma pean ennast oma raha eest testima, et siis nende mittetestitute seltsi treenima minna?
Ma usun, et kui vaktsineerimisega kaasneks mingi sarnane igapäevane kulu, siis tekiks sinna gruppi samuti neid “ignorantseid” nagu sa väga arrogantselt väljendud.
Kui nüüd sinu stiilis jätkata, siis vaktsiinivastaste seas vähemalt ei ole selliseid lootusetuid ignorante, kes käiks süstimas selle nimel, et mugavamalt kinno ja reisima saaks.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Inimestel ongi õigused. Inimõigused. Oled kuulnud?

Inimestel on ka kohustused mitte ainult õigused. Oled kuulnud?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Inimestel ongi õigused. Inimõigused. Oled kuulnud?

Kino ja restoran ei ole inimõigus, loomaaed ka mitte.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina saan oma vaktsineerimistõendiga küll kõike teha – palju muuseumites käinud, restoranides, reisil. Ei kurda.

Kas keegi on selles kahelnud? Testinud ka ennast oled oma vaktsineerituse aja jooksul? Noh, et õlg alla panna võitlusele selle viiruse levikuga? Või naudid lihtsalt oma QR koodi nagu teised tobukesed?

miks ma peaks testima?  Kõik mu tuttavad-sugulased on vaktsineeritud (ehk siis kui ka nakatuvad, siis põevad kergelt), ja nende pärast kes ise endast ei hooli, ausalt ei viitsi muretseda. Haigekassa rahast on muidugi kahju kui ullikesed haiglasse satuvad.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida aga antivaksikud pole suutnud mulle usutavalt ära põhjendada, on just see – kui nad on vaktsineerimise vastu, siis miks nad on samal ajal ka testimise vastu? Kui testimine annaks neile kindla teadmise… Miks nad keelduvad seda kasutamast? Miks nad selle info endast nii kõvasti eemale tõrjuvad? Tahtlik ignorants. Või te kardate?

Mida te kardate?

Miks sa arvad, et inimesed on testimise vastu? Ma pigem arvan, et inimesed on selle vastu, et maksta 7-10 eurot kord nt iga trenniskäigu eest peale.

Mina isiklikult kasutan seda, aga leian, et see on äärmiselt ebaõiglane selles valguses, et vaktsineeritud ei ole mingi 100% kindlalt nakkusohutu seltskond. Miks ma pean ennast oma raha eest testima, et siis nende mittetestitute seltsi treenima minna?

Ma usun, et kui vaktsineerimisega kaasneks mingi sarnane igapäevane kulu, siis tekiks sinna gruppi samuti neid “ignorantseid” nagu sa väga arrogantselt väljendud.

Kui nüüd sinu stiilis jätkata, siis vaktsiinivastaste seas vähemalt ei ole selliseid lootusetuid ignorante, kes käiks süstimas selle nimel, et mugavamalt kinno ja reisima saaks.

Igasuguseid kulusid on, näiteks autojuhilubade tegemine maksab päris kopsaka summa, autoga peab regulaarselt ülevaatusel käima ja sõites näiteks turvavöö peale panema. Ja kui sa seda kõike autoga sõites ei tee, siis riik hakkab sind igat moodi kiusama, teeb hoiatuse, siis trahvi ja lõpuks võib vanglassegi saata. Ja üldiselt keegi ei vingu. Ahjaa, terviseaudit tuleb ka teha sõltuvalt juhtimisõigusest minimaalselt iga 5 aasta tagant ja terviseandmed tuleb riigile esitada.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ise arvate sellest olukorrast, mis praegu toimub?

Arvan, et oled küll vaktsiinivastane “oma peaga mõtleja”, kuigi üritad muud väita.
Veel arvan, et see vaktsineerimata jätmine on su oma valik ehk et piirangud sead ise endale. Mine vaktsineeri ära ja mulista terviseks seal spa’s.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 160 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?