Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 160 )

Teema: Kuna piirangud lõpevad?

Postitas:

Ja seda enam, et varsti hakkavad need uhked koroonapassid aeguma.

Palun sellekohast infot!
Minu passi peal pole küll aegumistähtaega ????

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ise arvate sellest olukorrast, mis praegu toimub?

Ma ei tunne end kuidagi piiratuna. Eile käisin muuseumis, järgmine nädal lähen teatrisse. Mul on väga hea meel, et saab jälle kodust väljas käia kultuuri nautimas. Eelmine sügis-talv olin ettevaatlik ja eriti kuskil ei käinud.

No just! Ma ei tunne samuti mingeid piiranguid, aga ma ka ei mängi kangelast ega käi Eestit vabaks sõitmas.
Need piirangud on teatud kontingent ise endale tekitanud ja arusaamatu, miks nüüd hädaldatakse.

+19
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust te teate, et restorani töötajad on kõik vaktsineeritud? No ausalt noh – kuidas te seda teate? Kui oleks aus värk, siis peaksid kliendid saama ka restosse sisenedes saama õiguse tuvastada restorani töötajad ja nende vaktsiinipassid.

Appi, järjest lapsikumaks läheb!

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomaias pole küsimus selles, et loomad saaksid nakkuse, vaid selles, et inimesed käivad suurte massidena ja on huvitavamate kohtade peal ning kohvikus ninapidi koos, seisavad troopikamajas külg-külje kõrval ning kõik see tekitab soodsa pinnase viiruste levikuks kui keegi külastajatest peaks nakatunud olema.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomaias pole küsimus selles, et loomad saaksid nakkuse, vaid selles, et inimesed käivad suurte massidena ja on huvitavamate kohtade peal ning kohvikus ninapidi koos, seisavad troopikamajas külg-külje kõrval ning kõik see tekitab soodsa pinnase viiruste levikuks kui keegi külastajatest peaks nakatunud olema.

Kas Sa tahad öelda, et kui vaktsineeritud inimesed koroonapassiga troopikamajas ninapidi koos seisavad, ei pruugi tekkida soodsat pinnast viiruste levikuks eriti juhul, kui keegi neist (testimata vaktsineeritutest) peaks olema nakatunud?

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Mis siis, kui otsustatakse, et on tehtud suur viga ja just vaktsineeritud inimesed levitavad mingit uut supertüve teistest rohkem, ja võetakse neilt õigused ära? Siis tuleksid kindlasti mõned “antivaxxxxxerid” sama nõmeda jutuga, et “tüüpiline vaktsineeritud lammas, nõuab õigusi”, kui Sa absurdsele elukorraldusele vastu hakkaksid. Võin kihla vedada, et Sul oleks sellist kommentaari sama ebameeldiv lugeda kui “antivaxxxxxeritel” Sinu praegust mõtteavaldust. Või oleksid sel juhul nõus oma õigustest loobuma, et märterlikult kaitsta seda osa rahvast, keda parajasti ei piirata?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguseid kulusid on, näiteks autojuhilubade tegemine maksab päris kopsaka summa, autoga peab regulaarselt ülevaatusel käima ja sõites näiteks turvavöö peale panema. Ja kui sa seda kõike autoga sõites ei tee, siis riik hakkab sind igat moodi kiusama, teeb hoiatuse, siis trahvi ja lõpuks võib vanglassegi saata. Ja üldiselt keegi ei vingu. Ahjaa, terviseaudit tuleb ka teha sõltuvalt juhtimisõigusest minimaalselt iga 5 aasta tagant ja terviseandmed tuleb riigile esitada.

Minu teada kehtivad sellised reeglid ühtviisi kõigile (nagu ka sprodiklubi kuutasu siiani). Või on siin ka mingit eristamist selle alusel, milliseid meditsiinilisi protseduure keegi oma kehaga teha lubab? Et teed mingi süsti, siis saad load poole hinnaga, soodsama kindlustuse ja räägime sinna juurde veel muinaslugu, kuidas sa tänu sellele süstile oled liikluses ohutum ja seega laseme sind sinna soodustingimustel?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja seda enam, et varsti hakkavad need uhked koroonapassid aeguma.

Palun sellekohast infot!

Minu passi peal pole küll aegumistähtaega ????

Sellekohast infot saad maailma uudiseid jälgides

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest, et piirangute üle kurdavad vaktsineerimata inimesed. Teie pärast ju on need piirangud! Teie pärast, idikad! Mina lasin end vaktsineerida esimesel võimalusel aprilli algul. Selle AZ-ga, mis nüüd on kasutusest maha võetud. Kuigi valikuvõimaluse korral oleksin ka eelistanud Modernat. Teie saaksite nüüd valida vaktsiini. Ei peaks seisma järjekorras nagu mina aprillis. Aga ei, ikka ei kõlba! Riik maksab need vaktsiinid kinni (meie kõik muidugi maksame), ikka ei kõlba. Kuigi nt puugivaktsiinid peab ise maksma.

Ma saaks aru, kui mina ja teised vaktsineeritud hädaldaksime, et jälle need piirangud, miks me siis vaktsineerisime, kui jälle peab selle totaka maski ette panema, kui poodi lähed. Peab restoranis näitama QR koodi. Aga ei, meie ei hädalda (eks me oleme lambad ja orjad muidugi). Hädaldavad need, kelle süü tõttu on täna jälle 467 nakatunut ja kaks inimest surnud.

Oh kuule, pea nüüd hoogu! Sa ei saa süüdistada kahe inimese surmas anonüümset massi! Ma võin need kaks vabalt enda peale võtta, kui vaja on. Mis see siis oleks – surma põhjustamine ettevaatamatusest? Uskumatu…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle näiteks ei mahu pähe, et kaks inimest läksid võrkpallivõistlust publiku hulka vaata, aga ise on lähikontaktsed. Puutusid kokku pikemalt nakatunud Covid positiivsena ja lähevad suure publiku hulka?

Ilmselt on neil vaktsineerituna lubatud minna, aga tekib küsimus, et nii on varsti terve Eesti nakatumist täis. Võrkpall on jälle võrratu?!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Inimestel ongi õigused. Inimõigused. Oled kuulnud?

Inimestel on ka kohustused mitte ainult õigused. Oled kuulnud?

Kas siin pidi kõik  asjad, mida tean, üles lugema? Ma vastasin ainult konkreetsele kommentaarile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, meie siin oleme lambad ja ei oska oma peaga mõelda ja infot otsida. Aga mis te ütlete ülejäänud Euroopa kohta, eriti Skandinaavia, kus varsti lõpetatakse kõik piirangud, sest praktiliselt kogu elanikkond on vaktsineeritud. Et nemad on lollid ja meie siin mõtleme ikka oma peaga ja kuu-pooleteise pärast oleme jälle olukorras kus hakatakse kõike kinni panema ja istume jälle kodudes. Seda tahategi või?

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline antivaxxeri jutt, nõuab õigusi

Inimestel ongi õigused. Inimõigused. Oled kuulnud?

Inimestel on ka kohustused mitte ainult õigused. Oled kuulnud?

Vaktsineerimine ei ole inimese kohustus. Vastasel juhul on tegemist sundvaktsineerimisega, aga seda meil ju ei ole (või…?)

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, meie siin oleme lambad ja ei oska oma peaga mõelda ja infot otsida. Aga mis te ütlete ülejäänud Euroopa kohta, eriti Skandinaavia, kus varsti lõpetatakse kõik piirangud, sest praktiliselt kogu elanikkond on vaktsineeritud. Et nemad on lollid ja meie siin mõtleme ikka oma peaga ja kuu-pooleteise pärast oleme jälle olukorras kus hakatakse kõike kinni panema ja istume jälle kodudes. Seda tahategi või?

Ma ei tea, minu meelest mittevaktsineeritud teevad juba kõik, et nakkuse levikut piirata – testivad enne igat rahvarohkesse kohta minekut. Võib-olla levitad vaktsineeritute seas ka seda infot, et äkki nad paneks ka õla alla, lõpetaks vastutustundetult ringi töllamise, teeksid teste ja hoiaksid distantsi?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Ma ei tea, minu meelest mittevaktsineeritud teevad juba kõik, et nakkuse levikut piirata – testivad enne igat rahvarohkesse kohta minekut. Võib-olla levitad vaktsineeritute seas ka seda infot, et äkki nad paneks ka õla alla, lõpetaks vastutustundetult ringi töllamise, teeksid teste ja hoiaksid distantsi?

Siin on nüüd mitu korda üritatud seletada mis vahe on vaktsineerimisel ja testimisel ja miks on oluline vaktsineerida. Aga pole vist mõtet.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui mul FB poleks, siis ma isegi usuks võib-olla seda siirupmagusat juttu, kuidas mittevaktsineeritud on nii hoolivad ja hoolsad ja testijad. Tuhkagi. Vanasti öeldi sellises kohas, et seda juttu võid oma vanaemale rääkida. Ülihoolivad passivabad grupid ja tohutu räuskamine nende asutuste lehtedel, kes on teatanud, et nad peavad piirangutest kinni. Enne 1.septembrit oli ka kisa lahti ja kui muidu ei saanud, oli vaja minna jalgu trampides õiguskantsleri jutule. Ainult nõudmised-nõudmised-nõudmised. Ise ei panusta millegagi.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N-ö antivaxxikud ei too välismaalt uusi tüvesid sisse. Vaktsineeritud inimesed toovad.

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja

Kogu su jutt on kirjutatud nii kirjaoskamatult, et valus lugeda.

Sellele kohe järgnevad vaktsiinipooldajate mõtlemisvõimetud vastused on palju valusamad.

No kui ajudeta peab olema, et ikka veel korrutada seda “piirangud on nõrgemate kaitseks”?

Piirangud on hetkel veel ainult selleks, et massiliselt haigestuvad antivaxxerid meditsiinisüsteemi umbe ei lööks. Kui seda poleks karta, siis võiks piirangud päevapealt lõpetada. Aga ega enamusel antivaxxeritel pole selgroogu, või õigemini on täpselt niikaua kuni esimesed sümptomid ilmnevad, siis olete esimesed, kes EMOsse liduvad.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis piirangud? Käin restoranis, käin poodides, eile tulin just reisilt. Oled valinud selle, et ei süsti, no siis testid! Nii lihtne ongi. Siis testingi.

Laps saab koolis käia. Koolis on kõik testimised organiseeritud. Minu arvates väga hästi korraldatud kõik. Mida vinguda?

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ausalt vaktsineerimata inimesena testingi (jätkasin oma töösuhet august, olin lapsega kodune) – iga nädal esmaspäeval, sest ma töötan inimestega ja sotsiaalvaldkonnas ning nii on mu tööandja mulle ette kirjutanud. Mul on siiralt hea meel, et mul on see võimalus jäetud, et ma ei pidanud vaktsineerima, vaid mul oli valik. Kui mul poleks valikut, siis oleksin töösuhte pidanud lõpetama.

Vaktsineeritud inimesed on julged – nad võivad kanda edasi viirust ise seda teadmata, sest vaxitud inimesed väidetavalt põevad koroonat leebemalt. Ja kuna siit kirjutistes juba lugeda, siis oma nö. eelist igal pool käia kasutatakse mõnuga ära. Ehk et siit juba liigub asi minu jaoks ebaloogiliseks. Mina siinkohal ütlen et just vaktsineeritud inimesed on ohuks teistele! Lisaks need ebaloogilised isolatsioonid ja laste käimiste piiramine alates 18 aastast. Kuni 18 aastane on okei näiteks kinno lasta  – nii kui 18 kukub, kinno minna enam vaktsineerimata ei saa. Ebaloogiline isolatsioon – ehk siis koroonahaigena lõpeb mul näiteks isolatsioon homme, täna olen nakkusohtlik ja homme hommikul võin rõõmsalt tööle minna. No need asjad ei käi nö. kellapealt. Ühesõnaga iga mõtlev inimene peaks aru saama, et kõik ei ole nii nagu meedia kajastab.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, minu meelest mittevaktsineeritud teevad juba kõik, et nakkuse levikut piirata – testivad enne igat rahvarohkesse kohta minekut. Võib-olla levitad vaktsineeritute seas ka seda infot, et äkki nad paneks ka õla alla, lõpetaks vastutustundetult ringi töllamise, teeksid teste ja hoiaksid distantsi?

Siin on nüüd mitu korda üritatud seletada mis vahe on vaktsineerimisel ja testimisel ja miks on oluline vaktsineerida. Aga pole vist mõtet.

Jah, nakkuse levitamisel ühest (testimisest) on 100% abi, teisest (vaktsineerimisest) mitte nii väga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ausalt vaktsineerimata inimesena testingi (jätkasin oma töösuhet august, olin lapsega kodune) – iga nädal esmaspäeval, sest ma töötan inimestega ja sotsiaalvaldkonnas ning nii on mu tööandja mulle ette kirjutanud. Mul on siiralt hea meel, et mul on see võimalus jäetud, et ma ei pidanud vaktsineerima, vaid mul oli valik. Kui mul poleks valikut, siis oleksin töösuhte pidanud lõpetama.

Vaktsineeritud inimesed on julged – nad võivad kanda edasi viirust ise seda teadmata, sest vaxitud inimesed väidetavalt põevad koroonat leebemalt. Ja kuna siit kirjutistes juba lugeda, siis oma nö. eelist igal pool käia kasutatakse mõnuga ära. Ehk et siit juba liigub asi minu jaoks ebaloogiliseks. Mina siinkohal ütlen et just vaktsineeritud inimesed on ohuks teistele! Lisaks need ebaloogilised isolatsioonid ja laste käimiste piiramine alates 18 aastast. Kuni 18 aastane on okei näiteks kinno lasta – nii kui 18 kukub, kinno minna enam vaktsineerimata ei saa. Ebaloogiline isolatsioon – ehk siis koroonahaigena lõpeb mul näiteks isolatsioon homme, täna olen nakkusohtlik ja homme hommikul võin rõõmsalt tööle minna. No need asjad ei käi nö. kellapealt. Ühesõnaga iga mõtlev inimene peaks aru saama, et kõik ei ole nii nagu meedia kajastab.

Mõtlevad inimesed saavadki aru, aga siin foorumis neid väga palju ei ole (kunagi olnud).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avastasin et Covidile on tehtud lausa eraldi grupp kui oma eile algatatud teemat otsisin (mis polnud enam ajaviitejuttude all täna hommikuks).

Ja lugesin ajaviiteks hommikul seda kolmanda süsti teemat – ENAMUS inimesi vastab et nad ei teeks kolmandat süsti. Miks ometi siis? Ehk et siin teemas saavad mittevaktsineeritud perekooli kasutajatelt moraalselt peksa, mine paar teemat üles-alla ja vastad teises teemas oma seisukohtadele absoluutselt vastu ju. Kui oled süsti poolt, siis ikka täielikult ju ehk et jäädki vakstsineerima – kolmas, neljas….jne suts, sest nii ju tehakse ka tavalise gripi puhul, igal aastal uus vaktsiin. Koroona puhul pead lihtsalt iga poole aasta tagant seda tegema. Miks sa teises teemas absoluutselt teistmoodi mõtled? Mis kasu sul neist kahest süstist siis on….aeguvad ju 🙂 kohe kohe

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, mittevaktsineeritutel on eneselohutuseks hea küll, et hoopis vaktsineeritud on teistele ohtlikud. Lihtne arvutus – ilma vaktsineerimisteta oleks meil haiglas hetkel ca 200 inimest ja need üliturvalised mittevaktsineeritud ei saaks enam valida, et oh, mulle täitsa sobib igal esmaspäeval testimine. Siis sellest enam ei piisaks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased. Palun põhjendage ära, miks on nakatunud ja haiglas endiselt enamus vaktsineerimata inimesed olukorras, kus pooled on Eestis vaktsineeritud?

Tänu vaktsineeritud inimestele on teil täna lapsed koolis, poed on lahti, spordiklubid on lahti, inimestel on töökohad.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul FB poleks, siis ma isegi usuks võib-olla seda siirupmagusat juttu, kuidas mittevaktsineeritud on nii hoolivad ja hoolsad ja testijad. Tuhkagi. Vanasti öeldi sellises kohas, et seda juttu võid oma vanaemale rääkida. Ülihoolivad passivabad grupid ja tohutu räuskamine nende asutuste lehtedel, kes on teatanud, et nad peavad piirangutest kinni. Enne 1.septembrit oli ka kisa lahti ja kui muidu ei saanud, oli vaja minna jalgu trampides õiguskantsleri jutule. Ainult nõudmised-nõudmised-nõudmised. Ise ei panusta millegagi.

Lisaks sellele ei käi vaktsineeritud inimesed jalgu trampimas või meeleavaldusi korraldamas, miks nad maskita käia ei või. Lihtsalt kannavad maski, sest nii on.

Antivaxxerid on inimtüüp, kes “oma peaga mõeldes” on igaks juhuks kõige vastu.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud inimesed võiksid protestida, miks nende 5g kiibid ikka veel ei tööta. Lubati ju!

????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooli on praegu väga lõbus jälgida. Klassis positiivne juhtum ja kohe selge, millised õpetajad saadeti karantiini. Ekoolis ju kirjas, et lapsel oli asendustund   Nende antivaxxikute pärast peavad kolleegid rohkem töötama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased. Palun põhjendage ära, miks on nakatunud ja haiglas endiselt enamus vaktsineerimata inimesed olukorras, kus pooled on Eestis vaktsineeritud?

Tänu vaktsineeritud inimestele on teil täna lapsed koolis, poed on lahti, spordiklubid on lahti, inimestel on töökohad.

Ehk oled märganud, et haiglas olijate keskmine vanus on üpris kõrge. Ja ehk kuulnud samuti, et just eakate inimeste vaktsineerimisega on meil täbarad lood, üle 70stest 30% vaktsineerimata, nagu kuskilt lugesin? Meil on linnukeste kirja saamiseks ja protsendi tõstmiseks suure hurraaga lapsi süstla otsa meelitatud, aga nagu kaugele ja juba ammu näha, siis probleem ei ole nendes.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänu vaktsineeritud inimestele on teil täna lapsed koolis, poed on lahti, spordiklubid on lahti, inimestel on töökohad.

Meil kõigil oleks seal töökohtadel ja spordiklubides tunduvalt julgem viibida, kui seal oleks mingite QR koodi viibutajate asemel samuti testitud inimesed (nagu mittevaktsineeritud seda on).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 160 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuna piirangud lõpevad?