Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuna siis laekuvad tuluka rahad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kuna siis laekuvad tuluka rahad?

Postitas:

Ootan ka seda tagastust, aga miks sellest facebookis hõisata? Veidi naljakas tundub ????

No ju nad siis on nii vaesed, et lisaraha saamine on rõõmupäev ja tahavad seda rõõmu jagada. Samamoodi oigasid osad selle kohta, et peavad juurde maksma ja olid kangesti kurjad selle pärast. Mul on FB-s üle 1000 inimese, eks nende seas on igasuguse sissetuleku nivooga tegelasi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 11:47; 01.03 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aasta deklari tegin 14ndal kohe kui sai ja raha sain juba kätte 27.02 ehk kolmapäev.
Olen iga aasta saanud esimese 2 päeva jooksul tagasi kui tagastama hakatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegin 14.02 ja raha oli arvel 26.02. tuttav tegi samuti 14.02 ning otsus tehti alles 01.03 ja laekub siis arvatavasti alles uuel nädalal. võta nüüd kinni, millest sõltub. mõlemal meil täiesti lihtsad deklarid, temal isegi veel detailivabam …

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 15:57; 02.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teil on poes uued iPhoned välja valitud ja niivõrd sügeleb ostma tormata, et iga päev on arvel?

Tead. Tegelikult ei maksa mõnitada, mõned inimesed on tõesti sunnitud oma “tulud” (ehk tegelikult raha, mille me riigile protsendivaba laenuna kasutada oleme andnud) kiirelt kuludeks planeerima. Ma ei tule küll foorumist küsima, millal kantakse või mitte, vaid ootan vaikselt omaette, aga situatsioon järgmine: töötan õpingute kõrvalt töövõtulepinguga, tehtud on ka avalduse maksuvaba tulu arvestamise kohta. Raamatupidaja on korduvalt ja korduvalt eksinud, arvestades tulumaksu esimeselt teenitud sendilt ja pidev eneseõigustus on see, et “see raha ei kao kuhugi, küll deklaratsiooniga saate tagasi”. Tegelikult maksan tagastuse õppemaksuks, loodan vaikselt, et raha mu kontole jõuab varem kui arve postkasti – nii et ei mingit aifööni!

Tegelikult peaks igal inimesel mingi tagavara olema, kõike ei saa viimse sendini ära planeerida. Kui midagi juhtub, kas siis jääb üle ainult kerjamine? Hammas laguneb, kodumasin läheb katki, korteris on üleujutus vms…
See tagastus sobiks selliseks tagavaraks hästi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasin deklaratsiooni 19.02. Siiani otsus ootel. Kas teistel samal ajal esitanutel ka nii?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:06; 03.03 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma esitasin deklaratsiooni 15.02 kella kahe paiku päeval ja siiani ikka ootel.Isegi otsust pole veel.Saan siit aru,et enamik,kes 15 tegid,on juba ammu kätte saanud.Ei tea,mis jama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis vahet seal on, kas raha laekub paar päeva varem või paar päeva hiljem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 11:41; 03.03 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis vahet seal on, kas raha laekub paar päeva varem või paar päeva hiljem?

sa küsi sama sinisilmselt seda küsimust Maksuametilt. Või mõnelt teiselt riigiasutuselt. Või katseta ära, mis siis saab, kui kannad küsitud summa paar päeva hiljem. Miks sama riigi kodanikud peaksid olema pikema kannatusega?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis vahet seal on, kas raha laekub paar päeva varem või paar päeva hiljem?

sa küsi sama sinisilmselt seda küsimust Maksuametilt. Või mõnelt teiselt riigiasutuselt. Või katseta ära, mis siis saab, kui kannad küsitud summa paar päeva hiljem. Miks sama riigi kodanikud peaksid olema pikema kannatusega?

Aega maksta on 30. juunini. Ehk veel neli kuud. Sa võiks hullyma hakata nii 2. juulil

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 20:22; 19.02 16:42; 19.02 19:23; 03.03 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis vahet seal on, kas raha laekub paar päeva varem või paar päeva hiljem?

sa küsi sama sinisilmselt seda küsimust Maksuametilt. Või mõnelt teiselt riigiasutuselt. Või katseta ära, mis siis saab, kui kannad küsitud summa paar päeva hiljem. Miks sama riigi kodanikud peaksid olema pikema kannatusega?

Miks ma peaks küsima? Tegin deklaratsiooni 15. veebruaril. “Tänu” uuele maksusüsteemile pean sel korral hoopis ise riigile maksma. Natukene alla 1 000 euro. Mul oli deklaratsioonil kirjas, et pean selle raha maksma 01. oktoobriks. Kuskil ei olnud öeldud, et pean mõne päeva jooksul seda tegema. Vastupidi! Selleks anti aega (nii suur tagasimakse summa tuli mulle tõesti üllatusena) ja pakuti lausa varianti tasuda järelmakse graafiku alusel või tasuda sel aastal vaid osa, ja ülejäänu lükata järgmiste aastate peale. Eelistasin tasuda kohe kogu summa.

Ikkagi jääb mulle arusaamatuks, mis vahet seal on, millal summa laekub? Kui deklaratsioon on tehtud, siis on raha laekumine ju vaid mõne päeva küsimus. On üsna kindel, et need, kes siin 15. veebruaril deklaratsiooni tegid, ei pea 01. juulini ootama.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 11:41; 03.03 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasin 17. veebruaril. Ei ole veel tagastust tulnud. Ei mäletagi, kuidas eelmine aasta oli, vist ikka võttis aega, kuni ülekanne tehti. Igatahes ei meenu, et oleks seda üllatust olnud, et nii ruttu kanti üle, ju siis millalgi märtsis-aprillis tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklar. esitatud 16.märts ja siiani ootel. Ükski aasta pole nii kaua veninud, tavaliselt kohe esimestel päevadel tagasi saanud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:38; 04.03 12:05; 04.03 16:27; 06.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka ootel kuigi esitasin 15 õhtul.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:31; 05.03 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul nagu suva,millal laekuvad,mul sellega seoses muu probleem,mta arvutas maamaksu maha minu tagastuselt,muidu maamaksu tähtaeg 1.aprill,aga kui enne seda ei laeku ja ma nagu korralik maksumaksja tahan maamaksu ära maksta,kas siis läheb nagu topelt v,oskab keegi midagi selle kohta rääkida

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:01; 06.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklar. esitatud 16.märts ja siiani ootel. Ükski aasta pole nii kaua veninud, tavaliselt kohe esimestel päevadel tagasi saanud.

Märts? Ikka veebruari mõtled vast?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:02; 06.03 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklar. esitatud 16.märts ja siiani ootel. Ükski aasta pole nii kaua veninud, tavaliselt kohe esimestel päevadel tagasi saanud.

Märts? Ikka veebruari mõtled vast?

Vabandust! Ikka veebruar jah 🙂 Ei tea kus need mõtted olid, et märts panin 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:38; 04.03 12:05; 04.03 16:27; 06.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin 14.02 ja parandasin 15.02 üle deklaratsiooni. Täna hommikul kinnitatud ja raha ettemaksu kontol.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka lõpuks otsus tehtud. Täna hommikul vaatasin, et otsus olemas ja tulukas sai tehtud 15 veebruar.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:31; 05.03 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklar. esitatud 16.märts ja siiani ootel. Ükski aasta pole nii kaua veninud, tavaliselt kohe esimestel päevadel tagasi saanud.

sama siin

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsus 16.02, raha laekunud ei ole. Eelmisel aastal sain tagastuse 26. veebruaril.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:49; 01.03 08:40; 01.03 14:22; 06.03 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasin 14.02, parandasin 16.02, siiamaani ootel. Isegi kui deklareerisin esimest korda eluasemelaenu, sain tagastuse veebruari lõpus. Kui kaua oodata. Mul tekkis tunne, et nad tagastasid väikesed summad ja suurte summade korral kontrollivad käsitsi. Need kes said juba tagasi mis vahemikus olid teie summad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:13; 06.03 12:23; 07.03 06:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklar. esitatud 16.veebruar ja siiani ootel. Ükski aasta pole nii kaua veninud, tavaliselt kohe esimestel päevadel tagasi saanud.

Värskendan infot- täna otsus tehtud ja raha ettemaksukontol, ehk siis liigub taas asi 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:38; 04.03 12:05; 04.03 16:27; 06.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

deklar tehtud 16,täna hommikul oli otsus,praeguseks ettemaksukontolt läinud,kes siis ootavad,täna teil lootust

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:01; 06.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitasin 14.02, parandasin 16.02, siiamaani ootel. Isegi kui deklareerisin esimest korda eluasemelaenu, sain tagastuse veebruari lõpus. Kui kaua oodata. Mul tekkis tunne, et nad tagastasid väikesed summad ja suurte summade korral kontrollivad käsitsi. Need kes said juba tagasi mis vahemikus olid teie summad?

Ma arvan, et summa ei mängi rolli. Tean inimesi, kes on tagasi saanud, summad on paari sajast eurost kuni 1000+ euroni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 14:02; 06.03 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul täna lõpuks otsus tehtud (esitasin 14.02, parandasin 16.02). Tundub, et lausa öösel töötavad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:13; 06.03 12:23; 07.03 06:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teil on poes uued iPhoned välja valitud ja niivõrd sügeleb ostma tormata, et iga päev on arvel?

Tead. Tegelikult ei maksa mõnitada, mõned inimesed on tõesti sunnitud oma “tulud” (ehk tegelikult raha, mille me riigile protsendivaba laenuna kasutada oleme andnud) kiirelt kuludeks planeerima. Ma ei tule küll foorumist küsima, millal kantakse või mitte, vaid ootan vaikselt omaette, aga situatsioon järgmine: töötan õpingute kõrvalt töövõtulepinguga, tehtud on ka avalduse maksuvaba tulu arvestamise kohta. Raamatupidaja on korduvalt ja korduvalt eksinud, arvestades tulumaksu esimeselt teenitud sendilt ja pidev eneseõigustus on see, et “see raha ei kao kuhugi, küll deklaratsiooniga saate tagasi”. Tegelikult maksan tagastuse õppemaksuks, loodan vaikselt, et raha mu kontole jõuab varem kui arve postkasti – nii et ei mingit aifööni!

Tegelikult peaks igal inimesel mingi tagavara olema, kõike ei saa viimse sendini ära planeerida. Kui midagi juhtub, kas siis jääb üle ainult kerjamine? Hammas laguneb, kodumasin läheb katki, korteris on üleujutus vms…

See tagastus sobiks selliseks tagavaraks hästi.

Kui sa mulle õpetad, kuidas täiskoormusega õppimise, selle kõrvalt osaajaliselt töötamise (mis tähendab ka suhteliselt “osalist” töötasu) ja ettearvamatute kasvuspurtidega teismelise igapäevaste vajaduste rahuldamise kõrvalt veel säästa – tingimustes, kus riik on aasta lõikes võtnud umbes kuupalga suuruse summa enda kätte protsendivabale hoiule – olen sulle lõpmata tänulik! 😀
Ok, teema on veidike utreeritud, minu eesmärk oli juhtida ironiseerija tähelepanu sellele, et kõik madalama sissetulekuga inimesed ei lähe oma maksutagastuse eest luksuskaupu ostma ning mõnel juhul on maksude kinnipidamised põhjendamatud, tingitud kellegi lohakast töötegemisest või tegematajätmisest. See peaks õigustama soovi oma raha võimalikult kiiresti tagasi saada, kuigi foorumikäod selles osas vaevalt aidata saavad… Eks see siin selline auru välja laskmise teema ole 🙂

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 21:40; 08.03 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa mulle õpetad, kuidas … veel säästa

1) Võtad esimesel kuul 1% sissetulekust ja paned kõrvale, isegi kui see on 5€ (aga kuna said tm tagasi siis on see suurem summa).
Järgmisel kuul paned kõrvale 2%. Ülejärgmisel 3%. Seda iga kuu alguses, mitte lõpus.
Eesmärk oleks aasta lõpuks vähemalt 10% sissetulekust kõrvale panna.
2) Selleks et kõrvale panna lihtsam oleks vähendad ebavajalikke kulutusi – ei osta ühtegi koni, alkoholi, värvilist jooki, ei käi mäkdoonaldsis, teed kodus süüa, ostad kasutatud riideid, müüd järelmaksuga ostetud kalli telefoni maha ja ostad 20€-se lutsu jne.
Selliselt on sul aasta lõpuks pool kuupalka varuks ja harjumus säästlikumalt elada. Järgmine aasta läheb lihtsamalt.

Kui vaid see naabrist parem olemise vajadus ei segaks…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 01:20; 14.03 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ammu raha tagasisaadud, sain 14 senti tagastust!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa mulle õpetad, kuidas … veel säästa

1) Võtad esimesel kuul 1% sissetulekust ja paned kõrvale, isegi kui see on 5€ (aga kuna said tm tagasi siis on see suurem summa).

Järgmisel kuul paned kõrvale 2%. Ülejärgmisel 3%. Seda iga kuu alguses, mitte lõpus.

Eesmärk oleks aasta lõpuks vähemalt 10% sissetulekust kõrvale panna.

2) Selleks et kõrvale panna lihtsam oleks vähendad ebavajalikke kulutusi – ei osta ühtegi koni, alkoholi, värvilist jooki, ei käi mäkdoonaldsis, teed kodus süüa, ostad kasutatud riideid, müüd järelmaksuga ostetud kalli telefoni maha ja ostad 20€-se lutsu jne.

Selliselt on sul aasta lõpuks pool kuupalka varuks ja harjumus säästlikumalt elada. Järgmine aasta läheb lihtsamalt.

Kui vaid see naabrist parem olemise vajadus ei segaks…

Omad odavat lutsust telefoni, käid kaltsudes riides, närid kodus makarone, väljas sõpradega ja perega söömisest loobud ja siis oled jube õnnelik kui sellisest rotielust ja nirutamisest suudad tuhande aasta lõpuks säästa. Meeletu õnn ja elu nautimine!!!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 08:22; 14.03 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsus ilmus 12.03, aga ülekanne pole veel tulnud. Ilmselt läheb nii nagu esialgu öeldi – deklaratsioonide läbivaatamine ja tagastus võtab keskmiselt 3 nädalat aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:23; 14.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuna siis laekuvad tuluka rahad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.