Esileht Pereelu ja suhted Kunagi tegin ühe väga lolli vea..

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kunagi tegin ühe väga lolli vea..

Postitas:

Ma kohe ei teagi kas on olemas sõna kirjeldamaks minu idiootsust..

Kui olime elukaaslasega kokku kolinud, tahtsin ma last saada, mees nii väga ei tahtnud. No ja maolen täiesti ära pööranud sellest ideest, tahtsin noor ema olla (olime siis mölemad 21 alles), oma ema sünnitas mind 36aastaselt ja ma olen alati kadestanud neid lapsi kellel noored ja aktiivsed emad, minu oma selline polnud. Igatahes mul oli kinnisidee ja ma nagu ei näinudki probleemi või takistust. Mõlemad käisime tööl, teenisime piisavalt, mõlemal olid autod ja ühine kodu (päranduseks saadud), no mida veel tahta et laps saada? Pm moosisin mehe ära ja lubasin et teen enamuse lapse seotud asjad ise ära, noh et ei takista tal noor olla ja ei pane pidurit ta hobidele. Samas oleks võinud ju salaja ka jääda aga see ei tulnud nagu kõne alla, lõpuks oli siis mees nõus, ütles küll et on liiga noor veel ja tunneb et pole valmis aga ma olin täiesti pöördes juba ja lubasin talle maad ja ilmad kokku. Ja no algul ei jäänud mitu kuud rasedaks, käisime arstide vahet, mis muidugi veelrohkem hirmutas mind. Lõpuks siis jäin rasedaks, planeeritud ja puha. Sünnitus oli raske, lapsel ei hinganud kui sündis, tänaseks on laps 2a ja me käime siiani taastusravil. Ta on pealtnäha täiesti normaalne, lihtsalt füüsiline areng jäi pikalt maha, ta küll käib juba aga mitte nii nagu temaealised. Arstid ütlevad, et 3-4aastaselt on tavaliselt need lapsed juba eakaaslastega sama aktiivsed. No ja muidugi kui ma rasedaks jäin siis lubasin, et laps läheb 1,5aastaselt lasteaeda, aga ma ju ei saanud panna füüsiliselt nörka last aeda, niisiis paneme alles 3aastaselt.

Mees oli kõigega nõus. Ta saab aru et sellist last ei saa aeda panna ja ma pean nüüd \”tema kulul\” aasta elama. Nüüd kui ma seda kirjutan tundub see nii idiootne. Ma olen nii loll. Mees ei ole kordagi vihjanud, et ta ei taha või et kahtseb vms. Ta hoolitseb lapse eest vägapalju (ma ju tegelikult ei ootanud seda üldse). Point on see et nüüd kui mul VH läbi on siis mehe hobid ja heaolu siiski kannatavad selle all. Ma ei saagi aru kas ma olen liiga loll või liiga hea.
Aga ma tunnen end nii süüdi, et sünnitusel ebaõnnestusin ja mehe ja lapse elu ära rikkusin. Ma tean et mitte midgai ei saa enam muuta ja mida ma üldse halan siin, aga ma lihtsalt ei saa üle.

Ma olen nii loll, et lubasin et ta elu ei kannata selle all ja et ta saab noor edasi olla, kuid ei osanud last sünnitada ja keerasin sellega kõik tuksi. Oleks ma ainult suutnud paremini sünnitada..

Laps on väga armastatud ja väga hea laps. Lihtsalt ema andis kunagi lubaduse mida täita ei suuda 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:29; 27.05 17:50; 29.05 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Tead, kirjelduse järgi tundub sul väga hea mees olevat. Tundub, et sina ise teed endale sellest olukorrast suuremat probleemi kui see tegelikult on. Sinu kirjeldusest ma jällegi ei loe välja, et hobideaja vähenemine mehe jaoks suur probleem oleks. Lapsesaamine muudab inimesi. Ja kui ei muuda. siis on see halb märk. Räägi ometi temaga oma tunnetest ja muredest. Ma usun, et ta hajutab need nagu naksti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A. sul on liiga palju aega mõelda
B. ära stressa siis on laps ka õnnelikum ja rõõmsam
C. ära stressa siis on ka mees õnnelikum ja rõõmsam
D. ära mõtle probleeme välja

siira heatahtlikkusega öeldud ja loodan, et leiad oma iva nendest punktidest.
Ära muretse ja hakka rõõmu tundma, muidu tulebki õnnetus ja mure majja.

kõike head!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma soovitan ka, et räägi mehega nendest tunnetest ja kõike head sulle ning sinu perele. sa ei ole süüdi selles, kuidas su sünnitus kulges! ära süüdista ennast!!!
minu sünnitus läks nagu naksti ilma probleemideta ja ma ei teinud selleks mittekuimiskit, isegi sünnituse ettevalmistamise kursusel ei käinud. mul lihtsalt vedas. sinul lihtsalt ei vedanud, sünnitus kujuneks keeruliseks – ïgatahes sa ei ole selles süüüdi, ära süüdista ennast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis ma oskan sulle öelda;olin ise 21,kui oma esimese lapse sünnitasin,õnneks,kõik oli hästi,asi ei ole selles,et sa ei oska sünnitada,kes meist ikka seda oskab esimest korda,võibolla ka ülejäänud järgmised korrad,me kõik teeme oma elus vigu,selles võid kindel olla.ma nüüd ütlen,mida mina arvan:esiteks kui inimesed tahavad noored olla ja oma tegemisi teha,siis pole üldse mõtet esialgu abielluda ega kokku kolida,mõnes mõttes sa ikka surusid mehele lapse peale,aga kuna su mees ikkagi armastab last,oon ta võtnud endale kohustuse oma lapse eest hoolitseda,kindlasti ta nägi,et sa piinled süümepiinades,usu mind ta ei tee seda vastu tahtmist.mul on lihtsalt kahju,et paljud sinu vanused ei mõtle korralikult järele,mis võib järgneda,minul ja mu mehel on laste saamise soov ikka ühine olnud,kuigi oli meilgi vahepeal,periood,kus mees ka ei tahtnud lapsi rohkem,aga ühel hetkel oli ta valmis selleks ja nüüd ootan kolmandat.ma arvan,et minevik jäägu sinna,kus ta on,sina pead elama olevikus ja tulevikus,ma rahuneks sinu asemel maha,lõppkokkuvõttes on ju korras kõik,usu mind,see pole oskamatus sünnitada,igal ühel on oma saatus lihtsalt,ole õnnelik ja ära piinle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sina ega mees ega keegi ei saa anda mingeid garantiisid, milline laps sünnib. Samamoodi ei saa keegi ette teada, milline ema või isa ta on, mida kahetseb, millest kergemini lahti laseb.

Mees armastab kirjelduse järgi sind ja last ja sina neid ka. Kõik muu on praktilise elu detailid.

Lõpeta enda süüdistamine asjades, mis ei allu põrmugi sinu kontrollile. Mees ilmselgelt ei süüdista sind neis ja õigesti teeb.

Lihtsalt elage ja olge õnnelikud, et teil on pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hm, või hoopis äkki ise oled hakanud kahetsema ma probleem polegi mehes? Ega siis laste pärast elu elamata jää, mõned asjad tuleb lihtsalt ümber hinnata. Pigem rõhutada rõõmsaid hetki koos lapsega ja mehega, rõõmustage, laps ühendab teid ja teie tegemisi, see kõik oleks lapseta ju olemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kus see loll viga oli?

Kas sa kahetsed lapse saamist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:30; 27.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja kus see loll viga oli?

Kas sa kahetsed lapse saamist?

[/tsitaat]

Ei kahetse lapse saamist vaid seda et andsin lubaduse mida pidada ei suutnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:29; 27.05 17:50; 29.05 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa vajad psühholoogi abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]sa vajad psühholoogi abi.[/tsitaat]

Nõus selle soovitusega. Sest tundub, et asi on selles, et sina ise ei suuda leppida sellega, et kõik ei läinud ootustele vastavalt- aga seda ei juhtu elus ju peaaegu mitte kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:30; 27.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole viga , vaid elu. Vigu saab parandada. Ja neid vigu mida parandada enam ei saa, nendega tuleb arvestada. On üsnagi võimalik et last ei ole võimalik panna ka 3 aastaselt lasteaeda. Nii et nuputa välja kodus töötamise võimalus.
Kui mõelda lapse sünnitamisele, tuleb eelkõige mõelda neile 20nele aastale. Sul on tõsiselt mehega vedanud, sest nii mõnigi mittevalmis isa lihtsalt lahkub oma lapse juurest. Ja jätab kogu eluolu ainult naise kanda. Nii et see et tahtsid last tähendab sulle ju otseselt seda, et olid valmis 20 aastat üksi hakkama saama. Ja nüüd tuleb lihtsalt seda teostada, mida lubanud oled. Mõelda välja viis kuidas sina omades oludes saaksid anda oma panuse terve perekonna heaolusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et tegemist on karmaga.
Aga jah, mida siin enam- mine psühholoogi juurde ja lepi sellega. Küll läheb paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahest läheb nii, et kui tahad hirmasasti midagi kellelegi tõestada, siis elu tõestab sulle, et tihti ei lähe nii, nagu sina arvad.
Ära süüdista ennast. Lase süütunne lahti ja armasta oma last ja meest nii nagu nad on.
Hangi vaimset kirjandust, midagi, mis paneb elu üle positiivselt mõtlema. Ole õnnelik ja siis muutub ka su pere õnnelikuks. Mida rohkem sa ennast süüdistad, seda raskemaks su elu läheb. Ära tee seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnituses küll sina süüdi pole. Seal on 100 ettearvamatut aspekti. Mul on olnud kaks väga rasket sünnitust (üks lõppes keisri ja teine vaakumiga), aga lastel pole suurt häda midagi. Väga vabalt oleks võinud olla. MA valmistusin ette nagu tõeliseks elueksamiks, aga nii raske oli, et ikka osutusin nõrgaks, aga ma ei süüdista ennast.
Mehele võid ju ikka rõõmus ja tore naine olla. Ja muide, 1,5-aastase lasteaia lapsega elu on raske ja mitte kaugeltki probleemidevaba (haigused), nii et vbla nii ongi hoopis kergem elu. Mul tekib hoopi sküsimus, et kui nii noor oled, mis tööd sa ikka väga teeks, et pere sissetulekuid oluliselt tõsta, ei jää muljet, et oleksid palju koolis käinud. Äkki jõuad natuke eneseharimisega tegeleda sel ajal, kui tööl veel ei käi. mobiliseerida selleks vanavanemaid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sünnituses küll sina süüdi pole. Seal on 100 ettearvamatut aspekti. Mul on olnud kaks väga rasket sünnitust (üks lõppes keisri ja teine vaakumiga), aga lastel pole suurt häda midagi. Väga vabalt oleks võinud olla. MA valmistusin ette nagu tõeliseks elueksamiks, aga nii raske oli, et ikka osutusin nõrgaks, aga ma ei süüdista ennast.
Mehele võid ju ikka rõõmus ja tore naine olla. Ja muide, 1,5-aastase lasteaia lapsega elu on raske ja mitte kaugeltki probleemidevaba (haigused), nii et vbla nii ongi hoopis kergem elu. Mul tekib hoopi sküsimus, et kui nii noor oled, mis tööd sa ikka väga teeks, et pere sissetulekuid oluliselt tõsta, ei jää muljet, et oleksid palju koolis käinud. Äkki jõuad natuke eneseharimisega tegeleda sel ajal, kui tööl veel ei käi. mobiliseerida selleks vanavanemaid jne. [/tsitaat]

Ega palju pole jõudnud jah koolis käia aga kutsekas õppisin graafilist disaini, palk oli enne lapse sündi 400-500euri. Pole küll kõige suurem palk, aga palju abiks ikka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 12:29; 27.05 17:50; 29.05 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

Nõus selle soovitusega. Sest tundub, et asi on selles, et sina ise ei suuda leppida sellega, et kõik ei läinud ootustele vastavalt- aga seda ei juhtu elus ju peaaegu mitte kunagi.[/tsitaat]

Sinu ootus oli see, et mees tahab edasi elada posikese elu. Ole pigem rõõmus, et mehest sai lapsevanem ja ta naudib seda. Kõik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõttekäik, et sa ei tulnud sünnitusega toime, on küll väga vale.Ühel naisel võivad olla väga erinevad sünnitused, paljudel on esimene väga raske ja teine nii kiire ja kerge, et vaevalt jõuab haiglasse, kui laps juba lupsti käes See ei tähenda, et nad kuidagi paremini oskaksid või toime tuleksid.
Võib-olla tõesti aitaks sind psühholoog sellest valest kinnisideest üle saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu on ennast sellist asjade pärast süüdistada. Me keegi ei tea ju ette, mis sünnitusel juhtuda võib. Kõik me läheme oma esimesele sünnitusele \”noorte ja rohelistena\”, omamata aimu, mis meid tegelikult ees ootab. Ja ega järgnevategi sünnituste puhul ette ei tea, mis ja kuidas täpselt siis SEEKORD on. Kui su mees oli nõus last saama, siis eks pidi temagi mõttes kõigeks valmis olema nagu me kõik kes oleme otsustanud lapsevanemateks saada. Ja tundub su tekstist, et su mees ei näegi mingit probleemi. Ainult sina ise näed probleemi (õigemini tekitad ise olematu probleemi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ära mürgita oma ja pere elu enesehaletsusega.

Mees on sul igati mõistlik, vaevalt tema samamoodi mõtleb kui sina. Aga sinu mõtteviis võib kergesti temalegi külge hakata, arvesta sellega!
Parem keskendu tänasele päevale, ole rõõmsameelne ja positiivne ja ära mõtle elu keeruliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti sa nüüd ei kahetse oma otsuseid. Laps pole ju süüdi. Mees on küll igati mõistlik, on ka sulle toeks. Räägi temaga asjadest nii nagu need tegelikult on. Räägi, et tunned ennast süüdi. Tagantjärgi ei saa enam midagi muuta. Tulevik on see, mis kannatada võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Ära oma normaalset elu ülearuse muretsemisega ära riku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Kunagi tegin ühe väga lolli vea..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.