Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kunagised kiirlaenud – kas igaveseks kriips peal kodulaenule?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kunagised kiirlaenud – kas igaveseks kriips peal kodulaenule?

Postitas:

Olin palju aastaid tagasi kiirlaenudega kimpus, kuid maksin kõik tähtaegselt ära, võlgu kuhugi ei jäänud kordagi, maksehäirete registris ei ole.
Nüüd olen juba pikemat aega korralik finantskäituja ja keskmise sissetulekuga. Lugesin aga, et kodupank vaatab su konto ajaloo läbi aegade algusest peale ning kui oled kas või ühe kiirlaenu kunagi võtnud, siis ongi kodulaenul kriips peal. Saan aru väga hästi, et see oli vastutustundetu käitumine, kuid kas üldse ei arvestata sellega, et inimesed on võimelised õppima ja asjad korda saama. Et ühe halva perioodi pärast elus ongi tulevik selles osas tuksis, et kodulaenu võtta pole minul mu eluajal võimalik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 00:48; 16.06 17:06; 18.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kõik kiirlaenud tähtajal tagasi maksid, siis olid ka sel ajal ju korralik finantskäituja 🙂 Kuidas see siis vastutustudetu oli? Inimestel tuleb ikka ette äkilisi vajadusi rahasüstideks. Kui oskasid kiirlaenu võttes arvestada tagasimakse võimalustega ja seda õigeaegselt tegid, siis suudad ka pangale ära põhjendada, milleks see vajalik oli ja ka pank näeb, et olidki vastutustundlik laenaja.
Seda enam, et see toimus aastaid tagasi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just võtsin päris suure kodulaenu, ca 200 000. Olen kunagi väga ammu samuti kiirlaenu võtnud ja ei maksnud seda õigeaegselt tagasi. Läks kohe inkasso kätte, maksin põhiosa ära, aga intressid kasvatati minu teadmata ca 40 000 krooni peale, mis oli juba tol ajal ebaseaduslik. Ignoreerisin nende kirju peale ühte, millele vastasin, et olen laenu tagasi maksnud ja intressid on ebaseaduslikud. Kui elasin välismaal, tehti minu selja taga kohtuotsus, vähendati veidi intresse ja pandi ühel hetkel konto kinni. Maksin ära need intressid ka, aga see on aegunud maksehäire nüüdseks ammu. Näha pangale küll, aga selle kohta isegi ei küsinud keegi ja laenu sain väga lihtsalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pank vaatab viimast 6 kuni 12 kuud

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 09:30; 16.06 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin aga, et kodupank vaatab su konto ajaloo läbi aegade algusest peale ning kui oled kas või ühe kiirlaenu kunagi võtnud, siis ongi kodulaenul kriips peal.

Kust sa seda lugesid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin aga, et kodupank vaatab su konto ajaloo läbi aegade algusest peale ning kui oled kas või ühe kiirlaenu kunagi võtnud, siis ongi kodulaenul kriips peal.

Kust sa seda lugesid?

See küll väga vana artikkel, seepärast uuringi teiste kogemusi: https://majandus24.postimees.ee/46263/kergemeelne-kiirlaen-voib-koduostja-panga-ukse-taha-jatta
Ma sain erinevaid artikleid ja foorume lugedes aru, et kiirlaenu võtja on pankade silmis igal juhul kahtlane, mis siis kui ta õigel ajal ära on suutnud maksta need.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 00:48; 16.06 17:06; 18.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin aga, et kodupank vaatab su konto ajaloo läbi aegade algusest peale ning kui oled kas või ühe kiirlaenu kunagi võtnud, siis ongi kodulaenul kriips peal.

Kust sa seda lugesid?

See küll väga vana artikkel, seepärast uuringi teiste kogemusi: https://majandus24.postimees.ee/46263/kergemeelne-kiirlaen-voib-koduostja-panga-ukse-taha-jatta

Ma sain erinevaid artikleid ja foorume lugedes aru, et kiirlaenu võtja on pankade silmis igal juhul kahtlane, mis siis kui ta õigel ajal ära on suutnud maksta need.

ei viitsi keegi kümnete aastate konto väljavõtteid lapata 😀
tavaliselt võetakse viimased 6 kuud, kui midagi kahtlane tundub, siis 12 kuud

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 09:30; 16.06 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kõik kiirlaenud tähtajal tagasi maksid, siis olid ka sel ajal ju korralik finantskäituja ???? Kuidas see siis vastutustudetu oli? Inimestel tuleb ikka ette äkilisi vajadusi rahasüstideks. Kui oskasid kiirlaenu võttes arvestada tagasimakse võimalustega ja seda õigeaegselt tegid, siis suudad ka pangale ära põhjendada, milleks see vajalik oli ja ka pank näeb, et olidki vastutustundlik laenaja.

Seda enam, et see toimus aastaid tagasi.

Ei ole nii!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen üks kord võtnud kiirlaenu, maksin ka korralikult tähtajaks ära. Eelmisel suvel ei tekkinud kodulaenu võttes ühtegi küsimust seoses ammuse kiirlaenuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa kõik kiirlaenud tähtajal tagasi maksid, siis olid ka sel ajal ju korralik finantskäituja ???? Kuidas see siis vastutustudetu oli? Inimestel tuleb ikka ette äkilisi vajadusi rahasüstideks. Kui oskasid kiirlaenu võttes arvestada tagasimakse võimalustega ja seda õigeaegselt tegid, siis suudad ka pangale ära põhjendada, milleks see vajalik oli ja ka pank näeb, et olidki vastutustundlik laenaja.

Seda enam, et see toimus aastaid tagasi.

Sa eksid! Pangale piisab vaid faktist, et oled kiirlaenude kasutaja. Korrektne kiirlaenude tagastamine ei puutu asjasse. Maksa ilusti või “koledasti” – pangast laenu ei saa.

Teemaalgatajale. Kiirlaenude kasutamine ei tähenda, et enam kunagi pangast laenu ei saa. Üldiselt vaatab pank 6 või 12 kuud. Kui selle aja jooksul enam ühtegi kehtivat kiirlaenu ei ole ja ühtegi vastavat kannet-liikumist konto väljavõttel ei paista, võib laenu taotleda.

Täpselt sama kehtib hasartmängude kohta. Ja ka võlgnevuste kohta. Kui võlgnevuste tasumisest on teatav aeg möödas, võib laenu taotleda. Siinkohal aga peaks teadma, et Krediidiinfosse jõudnud võlgasid näevad pangad 5 aastat pärast võlgade tasumist. Aasta tagasi lõpetatud võlgnevus ei tõmba küll laenusaamisele kriipsu peale, aga kindlasti mõjutab oluliselt intressi suurust.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:08; 19.06 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei olnud küll maksehäire üleval, aga kuskil aasta tagasi oli kohtutäitur mu kontod arestinud 2 päevaks küll AGA sain siiski ilusti kodulaenu, hea intressiga. Võtsin swedbanga oma, aga oleks saanud ka sebist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele, see info on julgustav!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 00:48; 16.06 17:06; 18.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa eksid! Pangale piisab vaid faktist, et oled kiirlaenude kasutaja. Korrektne kiirlaenude tagastamine ei puutu asjasse. Maksa ilusti või “koledasti” – pangast laenu ei saa.

Ära nüüd seleta, see pole mingi fakt. Eelkõige oleneb laenu saamine ikkagi sissetulekust ja palju sul nö kuu lõpuks raha üle jääb. Lisaks ei ole mingit põhjust laenu vaid kodupangast küsida, minul on kodupank alati kõige halvema pakkumise teinud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa eksid! Pangale piisab vaid faktist, et oled kiirlaenude kasutaja. Korrektne kiirlaenude tagastamine ei puutu asjasse. Maksa ilusti või “koledasti” – pangast laenu ei saa.

Ära nüüd seleta, see pole mingi fakt. Eelkõige oleneb laenu saamine ikkagi sissetulekust ja palju sul nö kuu lõpuks raha üle jääb. Lisaks ei ole mingit põhjust laenu vaid kodupangast küsida, minul on kodupank alati kõige halvema pakkumise teinud.

Ma olen laenuhaldur, ja võin kinnitada, et see on fakt. Ja üldiselt kehtib see reegel kõikides pankades ühtemoodi. Paraku olen sunnitud pea iga päev mõnele laenu või liisingutaotlejale “head aega” ütlema just sel põhjusel, et inimesel on kiirlaen(ud).
Minu sõnu kinnitab ka siin eespool kellegi pandud link. Ehkki tegemist on vana artikliga, siis täna kehtivad üsna samad tingimused.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 18:08; 19.06 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis on panga silmis kiirlaenud?
Bondora, Omaraha?
Inbank väikelaen, LHV väikelaen, TFBank?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kunagised kiirlaenud – kas igaveseks kriips peal kodulaenule?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.