Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuninganna surm

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Teema: Kuninganna surm

Postitas:
km70

Aga kas sa vastasid, proua mittetroll, et milles see Euroopa kõige mõjukama monarhi mõjukus siis seisneb? Ei vastanud. Sest polegi midagi vastata. Mis mõjukus saab konstitusioonilisel monarhil üldse olla?

Sama mõju, mis presidendil. Ka tema roll on ühiskonda koos hoida ja mingit joont pidada, poliitikuid ühisele sihile suunata. Elizabethi mõjukus algab UK üldisest rollist maailmas – mõjukama riigi juhid on kogu Euroopa mõistes ka mõjukamad. Lisakaalu annab tema pikk valitsemisaeg, millest tuleneb suur kogemus ning suur tutvuskond, aga ka lihtsalt tema väljapeetud stiil ning pühendumus oma tööle.

Ja sellest liberiajuloputusest, et meeldib, järelikult on õige ja ei meeldi, järelikult tuleb rünnata, olen mina küll vabaks jäänud.

Ei saanud aru. Et sul on olukordi, kus sulle meeldivad asjad, mida sa õigeks ei pea ning ründad asju, mis sulle meeldivad? Või mida sa selle repliigiga meile öelda soovisidki?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Perekool ei ole veel kõik, vaid lihtsalt üks halvimaid osi Eesti ühiskonnast.

Ja veel vastuseks sellele, kes küsimuse esitas ja siis vastamisvõimaluse ära blokkis:

KirsaTiit oled? Delfis alati see kes venemaad kiidab.

Ei ole Tiit. Kuidas PK stiilieksperdid siis küll nii mööda panid?

Delfis on kõik teemad blokeeritud, ei saa enam kommenteerida ja venemaad kiita. Tuleb ka sul leida uusi väljundeid. Siiski võiks sa defineerida mis sulle elus ei meeldi, sest 30 aastat tagasi lõppenud nsvl ei tule enam mitte kusagil tagasi, isegi mitte venemaal. Kui oled sinna kinni jäänud, siis on see elu raiskamine. Teiseks ma ei suuda mõista inimesi kes kiidavad venelasi. Mida nad on head teinud või keda nad aidanud on? Kui isegi eesti aitab ukrainat, siis venelased aitasid ainult süüria diktaatorit kes oma rahvas sariiniga gaasitas. Venelased on ikkagi orkid, ajudeta olendid. Mis neis võluvat on? Või ikka see võimalus, kas käsi kullas või prse mullas?

Ka need eestis olevad venelased kes teevad küll putinit maha, siis ikkagi nad üritavad kõiges eestit venestada, sest toimetavad mingeid vene ajalehti jne. Miks venelased ja nende meelsed ei taha elada venemaal, see on vist maailma suurim mõistatus.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Aga kas sa vastasid, proua mittetroll, et milles see Euroopa kõige mõjukama monarhi mõjukus siis seisneb? Ei vastanud. Sest polegi midagi vastata. Mis mõjukus saab konstitusioonilisel monarhil üldse olla?

Sama mõju, mis presidendil. Ka tema roll on ühiskonda koos hoida ja mingit joont pidada, poliitikuid ühisele sihile suunata. Elizabethi mõjukus algab UK üldisest rollist maailmas – mõjukama riigi juhid on kogu Euroopa mõistes ka mõjukamad. Lisakaalu annab tema pikk valitsemisaeg, millest tuleneb suur kogemus ning suur tutvuskond, aga ka lihtsalt tema väljapeetud stiil ning pühendumus oma tööle.

Ja sellest liberiajuloputusest, et meeldib, järelikult on õige ja ei meeldi, järelikult tuleb rünnata, olen mina küll vabaks jäänud.

Ei saanud aru. Et sul on olukordi, kus sulle meeldivad asjad, mida sa õigeks ei pea ning ründad asju, mis sulle meeldivad? Või mida sa selle repliigiga meile öelda soovisidki?

Oot, eestil ei ole presidenti, ei ole rahva poolt valitud presidenti, eesti president ei hoia mitte kedagi koos, pigem on ta alati olnud rahva lõhestaja, juba lennarti ajast. Siis tuligi käibele esimene ja teine eesti. Eesti on üks väga õnnetu maa ja õnnetu rahvas, meil ei ole julgust olla nagu teised – uhked ja ausad. Kui oleks, siis meil oleks presidendivalimised.

+2
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
km70

Ja veel vastuseks sellele, kes küsimuse esitas ja siis vastamisvõimaluse ära blokkis:

Ükski kasutaja ei saa mingeid vastamisvõimalusi perekoolis ära blokkida.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
km70

Oot, eestil ei ole presidenti, ei ole rahva poolt valitud presidenti, eesti president ei hoia mitte kedagi koos, pigem on ta alati olnud rahva lõhestaja, juba lennarti ajast.

Rahva poolt valitud president lõhestaks rahvast veel enam. Siis esindaks ta lihtsalt matemaatiliselt arvestatud suuremaarvulist osa eestlastest. Praegusel kujul leiavad erinevad poliitilised jõud siiski mingi kompromissi ja presidendiks saab keegi, kes oskab olla (või vähemalt kellelt loodetakse, et ta oskab olla) enam-vähem erapooletu, kuid samas suunda andev. Kõik valitud presidendid muidugi ei ole seda osanud.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Oot, eestil ei ole presidenti, ei ole rahva poolt valitud presidenti, eesti president ei hoia mitte kedagi koos, pigem on ta alati olnud rahva lõhestaja, juba lennarti ajast.

Rahva poolt valitud president lõhestaks rahvast veel enam. Siis esindaks ta lihtsalt matemaatiliselt arvestatud suuremaarvulist osa eestlastest. Praegusel kujul leiavad erinevad poliitilised jõud siiski mingi kompromissi ja presidendiks saab keegi, kes oskab olla (või vähemalt kellelt loodetakse, et ta oskab olla) enam-vähem erapooletu, kuid samas suunda andev. Kõik valitud presidendid muidugi ei ole seda osanud.

Et parem siis elada fake maailmas kus mingid erakondade tagatoad klopsivad kokku presidendi? See ongi õnnetuks olemine. Eesti rahvas ongi lõhestunud ja see tuleb juba sellest, et kunagi oli põhja-eesti ja liivimaa, mida enam ei ole. Tegelikult selline suur eesti nagu täna on, on kokkuklopsitud moodustis. Kui oleks saanud kunagi riigid ise areneda, poleks tänast eestit olemas olnudki. St eesti rahvas peab ikkagi oma lõhed kinni lappima või järgmise okupatsioonini ongi seda vabadust.

Sama on ka UKs, shotimaa on koguaeg tahtnud eralduda. Ometi ka nemad elavad moodustises kus nad tegelikult elada ei soovi.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
km70

Et parem siis elada fake maailmas kus mingid erakondade tagatoad klopsivad kokku presidendi?

Ma ei arva, et kompromisside maailm oleks tingimata fake.

+7
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Et parem siis elada fake maailmas kus mingid erakondade tagatoad klopsivad kokku presidendi?

Ma ei arva, et kompromisside maailm oleks tingimata fake.

Pole ju kompromissi. Mina ikkagi arvan, et eesti laguneb lähitulevikus erinevateks riikideks. Pole eesti üldse ainulaadne, laguneks kohe šveits, belgia jpt teised euroopa riigid.

0
-19
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Praegusel kujul leiavad erinevad poliitilised jõud siiski mingi kompromissi ja presidendiks saab keegi, kes oskab olla (või vähemalt kellelt loodetakse, et ta oskab olla) enam-vähem erapooletu, kuid samas suunda andev. Kõik valitud presidendid muidugi ei ole seda osanud.

Kas meie esilõhestajat ei ole ikka märgatud ja uue kõrge koha peale torgatud?

Küll pidi OECD, küll NATO juhiks hüppama, aga jäi kõik sösss

+3
-14
Please wait...
Postitas:
mobile

Sellist hüsteeriat meedias nagu selle Eliisabetiga, ei mäleta küll ühegi riigipea suhtes, et oleks olnud.

Pole pidev suvalise meedia lugeja ja hüsteeriast ei tea midagi, ei häiri. Kui mõne portaali avan, libistan end ebahuvitavatest pealkirjadest üle, loen artikleid, mis tõesti huvi pakuvad. Jah, ka mõningaid kuningakoda puudutavaid. Siin praegu tundub, nagu keegi sunniks kõike läbi lugema ja ei saakski ilma selle teemata üldse elada. Kes on suur telekavaataja – no seal on meie  uudistesaadetes ka vaid paariminutised klipid, ülejäänud kanalites pole sellest ju üldse juttu, kõik tavalised saated. Ei saa aru, kuidas kedagi segab see, et kirjutatakse nii palju kuningannast. Kas see varjutab mingeid muid väga olulisi uudiseid? Et nende artiklite tõttu jääb kellelgi midagi väga olulist teada saamata, kui Delfi või ERRi lehe avab?

+14
-1
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Kõik, kes kardavad mingeid vandenõuteooriaid, mis selgitaks kuningannast tehtud uudiste rohkust, siis tulge maa peale 🙂 see on lihtsalt võimalus (kollaseid) uudiseid treida ja tekitada selline olukord, justkui oleks jälle midagi “uut” lugeda. Olge mureta, küll jagub ka sellist seltskonda, keda huvitavad võõra riigi kuulsused. Kuninglikust soost inimeste elud ja reeglid on nii kummalised ja huvitavad, et olen isegi üsna mitu artiklit läbi lugenud.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Triin265

Olgem ausad, kes meist nüüd ikka nii väga ja südantlõhestavalt kurvastab võõra vanainimese pärast, kes suri täiesti loomulikku vanadussurma?

Pigem pakub suurele osale rahvale see “trall” ja tseremooniad lihtsalt põnevust. Kas ikka Harry tuli või ei tulnud, ja millal ta tuli ja kas ta suhtles isa ja vennaga jne. Mis nägu keegi kuninglikust perest teeb lillede toomise paigas, kuidas liigutab, kuidas astub, mis seljas on…

Ma ei ole sugugi südameta inimene, aga ausalt, jääb kuidagi arusaamatuks, et mõni on siin kohe nii suures leinas ja liimist lahti.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
km70

Ma ei ole sugugi südameta inimene, aga ausalt, jääb kuidagi arusaamatuks, et mõni on siin kohe nii suures leinas ja liimist laht

Kes on? Oskad anda mõne kuupäeva ja kellaaja, kus keegi selles teemas on “leinas ja liimist lahti” olnud? Pole märganud.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
balloon

Mul on kogu seda tralli jälgides hoopis see küsimus tekkinud, et kuidas nad surnukeha säilitavad? Üle nädala aja solgutatakse seda kirstu ühest kirikust teise, et sajad tuhanded inimesed saaksid hüvasti jätta. Aga kirik pole külmkamber. Palun valgustage, kes asja jagavad.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
alexxx

Mul on kogu seda tralli jälgides hoopis see küsimus tekkinud, et kuidas nad surnukeha säilitavad? Üle nädala aja solgutatakse seda kirstu ühest kirikust teise, et sajad tuhanded inimesed saaksid hüvasti jätta. Aga kirik pole külmkamber. Palun valgustage, kes asja jagavad.

Siin teemas on selle üle arutletud – https://foorum.perekool.ee/teema/kuninglike-pereliikmete-kehad-parast-surma/

0
0
Please wait...

Postitas:
meri2

Mitte eestlasest isegi, vaid valimas käinud eestlastest…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Metsik Meeta

Olgem ausad, kes meist nüüd ikka nii väga ja südantlõhestavalt kurvastab võõra vanainimese pärast, kes suri täiesti loomulikku vanadussurma?

Pigem pakub suurele osale rahvale see “trall” ja tseremooniad lihtsalt põnevust. Kas ikka Harry tuli või ei tulnud, ja millal ta tuli ja kas ta suhtles isa ja vennaga jne. Mis nägu keegi kuninglikust perest teeb lillede toomise paigas, kuidas liigutab, kuidas astub, mis seljas on…

Ma ei ole sugugi südameta inimene, aga ausalt, jääb kuidagi arusaamatuks, et mõni on siin kohe nii suures leinas ja liimist lahti.

Võõras vanainimene suri, aga sellest kirjutatakse miskipärast juba teist nädalat jutti.

+1
-22
Please wait...
Postitas:
K4gu

Praegusel kujul leiavad erinevad poliitilised jõud siiski mingi kompromissi ja presidendiks saab keegi, kes oskab olla (või vähemalt kellelt loodetakse, et ta oskab olla) enam-vähem erapooletu, kuid samas suunda andev. Kõik valitud presidendid muidugi ei ole seda osanud.

Kas meie esilõhestajat ei ole ikka märgatud ja uue kõrge koha peale torgatud?

Küll pidi OECD, küll NATO juhiks hüppama, aga jäi kõik sösss

Sa pead silmas Helmete maffiat ve? Kuhu kõrge koha peale need veel kõlbaks?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Hermeetiliselt suletud pliikirst.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Minu jaoks on üllatav, et 95 aastase surm paljude jaoks nii vapustav ja shokeeriv on.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
UunoR

Minu jaoks on üllatav, et 95 aastase surm paljude jaoks nii vapustav ja shokeeriv on.

Ta oli ju alles paar päeva enne surma avalikkuse ees ja kuningapere liikmetest paljud on üle saja aasta elanud. Seega pole kummaline lootus, et ta oleks vabalt võinud veel viis aastat elada ja tema surm tuli ootamatult. Aga ju siis abikaasa surm mõjus ikkagi väga halvasti.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Nojah90

Ta oli ju alles paar päeva enne surma avalikkuse ees ja kuningapere liikmetest paljud on üle saja aasta elanud. Seega pole kummaline lootus, et ta oleks vabalt võinud veel viis aastat elada ja tema surm tuli ootamatult. Aga ju siis abikaasa surm mõjus ikkagi väga halvasti.

Ikkagi, sellises vanuses on vanadussurm/äkksurm täiesti normaalne. Totter eeldada, et keegi ilmasambaks jääb.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Oot, eestil ei ole presidenti, ei ole rahva poolt valitud presidenti, eesti president ei hoia mitte kedagi koos, pigem on ta alati olnud rahva lõhestaja, juba lennarti ajast. Siis tuligi käibele esimene ja teine eesti. Eesti on üks väga õnnetu maa ja õnnetu rahvas, meil ei ole julgust olla nagu teised – uhked ja ausad. Kui oleks, siis meil oleks presidendivalimised.

Appi milline hala!

+2
-3
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Vapustav pole mitte see, et suri 96-aastane inimene, vaid see, et üks ajajärk ajaloos sai läbi.

Meie seast lahkus inimene, kes isiklikult tundis Winston Churchilli ja kelle eluajal anti naistele valimisõigus, avastati DNA, leiutati värviteler, toimus II maailmasõda, võeti vastu inimõiguste deklaratsioon, inimene lendas Kuule, saadeti esimene e-kiri, langes Berliini müür jne. Rääkimata sellest, et ta oli ise paljude ajalooliste sündmuste tunnistajaks kohapeal.

+32
-1
Please wait...
Postitas:
mirimari8

väga hästi öeldud!

Vapustav pole mitte see, et suri 96-aastane inimene, vaid see, et üks ajajärk ajaloos sai läbi.

Meie seast lahkus inimene, kes isiklikult tundis Winston Churchilli ja kelle eluajal anti naistele valimisõigus, avastati DNA, leiutati värviteler, toimus II maailmasõda, võeti vastu inimõiguste deklaratsioon, inimene lendas Kuule, saadeti esimene e-kiri, langes Berliini müür jne. Rääkimata sellest, et ta oli ise paljude ajalooliste sündmuste tunnistajaks kohapeal.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
temake

Rahunege, see on möödas, sinna jõuame kõik, ole sa igerik kääbik või kõrgesti sündinu kusagil õukonnas- mõni matab teda siin  aga ülevamalt oma perest. Oma pere tasuks meenutada, parandada, käsile võtta, tegeleda oma isiklike lähedasemate probleemidega, mitte sukelduda olematusse rüppe

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Mulle tundub nii suur kurvastamine kuidagi veider. Võõra riigi riigipea, võõras vanainimene, kes on tiitli saanud endast sõltumatult.

Eks me teame kuningannast vaid ajakirjanduse põhjal. Isiklikult meist ju keegi teda ei tundnud. Seega, sügavalt leinata ja rääkida paatoslikult tema väärikusest ja väljapeetusest, on natukene kummaline. Mitte, et ta seda ei olnud, aga mis meil, lihtsatel Eesti inimestel sellest, et me peaksime nüüd ülisügavas leinas olema ja auväärsest kadunukesest poolsosinal rääkima?

Mis suurest kurvastamisest ja lihtinimeste paatosest te ometi räägite? Meedias võtavad kuninganna teemal sõna inimesed, kes on temaga konkreetselt kokku puutunud, suhelnud, räägivad oma muljeid kuningannast. Mingit nõretamist pole ma kohanud.

Võib-olla ma mäletan valesti, aga kas kuningakoda mitte ei käitunud küllaltki julmalt printsess Dianaga? Ja praegu siis selle Meghaniga. Väga palju rangust, jäikust ja konservatiivsust on seal seltkonnas küll.

Minu vaatenurgast on ikka pigem Meghan üks limukas, kes on üritanud toppida oma nina asjadesse, mis pole tema asjad. Rangus, jäikus ja konservatiivsus – mis neis iseenesest halba on?

Paraku kommentaare kunninganna-teemaliste artiklite all on ülivähe ja nendestki suur hulk sama meelt mis minagi. Seega inimesed siiski on väsinud neist kuninganna lugudest.

Aga ainult sinumeelsed kõigevastased ju võtavadki meediaväljaannete lehtedel artiklite all sõna. Tavalised inimesed isegi ei loe neid sopakommentaare.

Meghani ja limukate teemadel. Pole suur Meghani fänn, aga kõige suurem limukas ja seda nimetust tema kohta kasutades teen liiga reaalsetele limukatele, on prints Andrew! See limukas ostis Jeffrey Epsteini kaudu alaealistelt seksi. Meghani teod kahvatuvad selle võika vanamehe kõrval, aga ühele antakse rohkem andeks kui teisele.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Mulle tundub nii suur kurvastamine kuidagi veider. Võõra riigi riigipea, võõras vanainimene, kes on tiitli saanud endast sõltumatult.

Eks me teame kuningannast vaid ajakirjanduse põhjal. Isiklikult meist ju keegi teda ei tundnud. Seega, sügavalt leinata ja rääkida paatoslikult tema väärikusest ja väljapeetusest, on natukene kummaline. Mitte, et ta seda ei olnud, aga mis meil, lihtsatel Eesti inimestel sellest, et me peaksime nüüd ülisügavas leinas olema ja auväärsest kadunukesest poolsosinal rääkima?

Mis suurest kurvastamisest ja lihtinimeste paatosest te ometi räägite? Meedias võtavad kuninganna teemal sõna inimesed, kes on temaga konkreetselt kokku puutunud, suhelnud, räägivad oma muljeid kuningannast. Mingit nõretamist pole ma kohanud.

Võib-olla ma mäletan valesti, aga kas kuningakoda mitte ei käitunud küllaltki julmalt printsess Dianaga? Ja praegu siis selle Meghaniga. Väga palju rangust, jäikust ja konservatiivsust on seal seltkonnas küll.

Minu vaatenurgast on ikka pigem Meghan üks limukas, kes on üritanud toppida oma nina asjadesse, mis pole tema asjad. Rangus, jäikus ja konservatiivsus – mis neis iseenesest halba on?

Paraku kommentaare kunninganna-teemaliste artiklite all on ülivähe ja nendestki suur hulk sama meelt mis minagi. Seega inimesed siiski on väsinud neist kuninganna lugudest.

Aga ainult sinumeelsed kõigevastased ju võtavadki meediaväljaannete lehtedel artiklite all sõna. Tavalised inimesed isegi ei loe neid sopakommentaare.

Meghani ja limukate teemadel. Pole suur Meghani fänn, aga kõige suurem limukas ja seda nimetust tema kohta kasutades teen liiga reaalsetele limukatele, on prints Andrew! See limukas ostis Jeffrey Epsteini kaudu alaealistelt seksi. Meghani teod kahvatuvad selle võika vanamehe kõrval, aga ühele antakse rohkem andeks kui teisele.

seal ju see vahe ,et prints Andrew on kuninglikust verest aga Meghan lihtsalt mingi mulatitüdruk .Siit ka vahetegemine ,Väga halbade juhuste kokkulangemisel on ju Andrevil üsna suur teoreetilkne võimalus kuningakski saaada .Eks neid “litskuningaid” ju ennegi võimul olnud ja mitte ainult üks!

+1
-4
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Väga halbade juhuste kokkulangemisel on ju Andrew’l üsna suur teoreetiline võimalus kuningakski saaada.

See võimalus on tõepoolest teoreetiline, arvestades, et selleks peaks 7 inimest surema, kellest rõhuv enamik on noored, kellest omakorda järjekorra eesotsas seisjatel on turvakaalutlustel keelatud näiteks koos ühes lennukis reisida jmt.

+6
0
Please wait...

Postitas:
JoshuaTree

Virginia Giuffre oli omal vabal valikul prostituut. Värbas tridi noori tüdrukuid ptostituudiks. Kõnts.

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 124 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuninganna surm