Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuninglike pereliikmete kehad pärast surma

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kuninglike pereliikmete kehad pärast surma

Postitas:
Karina-Kristiina

Võib kòlada rumala küsimusena, aga kas kuninglikud perekonnaliikmed palsameeritakse kiirelt kohe pärast maisest elust lahkumist, et nad igasugusele seismisele ja pikale transportimisele nii hästi vastu peavad? Kuninganna oli kuni tänaseni ju endiselt oma lossis, aga inimene ju ikka pärast lahkumist hakkab.. lagunema.

Vabandan, kui kòlan taktitundetult. Ei osanud teisiti kùsida.

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
OriginalTaste

No ikka, kuni matusteni tehakse ilusaks. Vaevalt kuningannast lenini sarnast toodet tehakse, nii et üle palsameerimise muret ei tohiks tekkida

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
moorike

Mitte ainult kuninglike inimeste kehad. Kõikid ekehad siiski “töödeldakse” mingi palsameerimisvedelikuga, et ei läheks kuskil surnukuuris haisema, et kirst ei haiseks jne. Lisaks veel, kui on soov avatud kirstuga talitust pidada – ega surnukeha hakkab muidu kohe lagunema.

Muideks, surnuid ka “meigitakse”, et just mingeid siniseid laike jm lagunemise tunnuseid näha ei oleks. Tänapäeval võtabki ju matuste korraldamine 5-7 päeva.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Karina-Kristiina

Mitte ainult kuninglike inimeste kehad. Kõikid ekehad siiski “töödeldakse” mingi palsameerimisvedelikuga, et ei läheks kuskil surnukuuris haisema, et kirst ei haiseks jne. Lisaks veel, kui on soov avatud kirstuga talitust pidada – ega surnukeha hakkab muidu kohe lagunema.

Muideks, surnuid ka “meigitakse”, et just mingeid siniseid laike jm lagunemise tunnuseid näha ei oleks. Tänapäeval võtabki ju matuste korraldamine 5-7 päeva.

Tavaliselt hoitakse surnuid senikaua külmruumises, morgis, mitte kuskil lossides või ei sõidutata neid tundide kaupa läbi riigi. Sellest mu küsimus ka tekkis et siin ju ei ole sellist matusteni säilitamist, nagu lihtkodanike puhul.

+17
0
Please wait...

Postitas:
BeataRatsanik

Vanasti tegid sugulased ise meigi lahkunule ja sättisid korda.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

avaliselt hoitakse surnuid senikaua külmruumises, morgis, mitte kuskil lossides või ei sõidutata neid tundide kaupa läbi riigi.

Miks sa arvad, et seal lossis ei suudeta surnukeha hoidmiseks vajalikku temperatuuri tagada või et surnuautos ei ole  jahutusseadmeid. Tänapäeva tehniliste võimaluste juures.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Karina-Kristiina

Tavaliselt hoitakse surnuid senikaua külmruumises, morgis, mitte kuskil lossides või ei sõidutata neid tundide kaupa läbi riigi. Sellest mu küsimus ka tekkis et siin ju ei ole sellist matusteni säilitamist, nagu lihtkodanike puhul.

ilmselt Palsameeritakse suht kiiresti, pannakse õhu- ja niiskuskindlasse pliiga vooderdatud kirstu. Kui ma ei eksi, siis pole isegi Philip veel maha maetud. Nad vist maetakse koos.

sain oma küsimusele vastuse. Pliiga vooderdatud kirstu peale ei tulnudki!

+4
0
Please wait...

Postitas:
monic77

Kirstule saaks ju jahutuse külge panna

0
0
Please wait...

Postitas:
monic77

Need kirstukandjad on ikka kõvasti trenni teinud selle kandmisega. Cnn Live

+3
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Ma olen aru saanud, et Ameerikas palsameeritakse peaaegu kõik surnud. Ok arusaadav, sest neil seal ühtlasi kombeks surnuid maa peal kirstuga betoonriiulitel hoida, sest maha matmiseks pole kõigile ruumi. Samas olen näinud videosid, kus kurdetakse, et surnud seal riiulil plahvatavad ja vedelik jookseb kirstust välja, nii et ma ei tea kui põhjalik see palsameerimine siis on. Minu jaoks oli see üllatus ja tõenäoliselt on nende jaoks üllatus, et meil pole kombeks. Euroopa riikidega ausalt öelda ei ole kursis, kas kuskil samuti palsameerimine nii tavaline. Pigem vist ei palsameerita nii massiliselt tavainimesi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Kui ma ei eksi, siis pole isegi Philip veel maha maetud. Nad vist maetakse koos.

Mis jura see veel on? Philip on hauakambris St George’i kabelis, kus on peale tema veel varasemast palju kuningasuguvõsa liikmeid. Nüüd maetakse ta lihtsalt oma kaasa kõrvale ümber. Kas sa tõesti kujutad ette, et pärast surma pandi ta lihtsalt kuhugi külmetusse või jäeti palsameerituna maa peale teadmata ajaks naise surma ootama?

+14
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Mina mäletan ka, et prints Philip pandi kuhugi ajutisse kohta nö ootele, et kolida hiljem kuninganna juurde. See nende matmine ei ole tegelikult mulda panek nagu meie ette kujutame, vaid kirst jääb kiriku põranda alla. Seega on see kolimine tegelikult lihtne. Midagi üles kaevata pole vaja nagunii.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Tihasepreili

Netflixi sarjas The Crown palsameeriti Elisabethi isa, kuningas George kohe pärast surma lossis kohapeal.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
monic77

Kui kirstu ei avata, siis kuidas inimesed saavad kindlad olla, et kirstus kuninganna on? Äkki hoiavad teda morgis?

0
0
Please wait...

Postitas:
billa

Kuulasin mingit välismaist arutelu selle üle ja seal räägiti, et palsameeritakse ja lisaks on kirst mitte lihtsalt puidust karp, vaid külmutusseade, mis on enamik aega elektrivõrku ühendatud.

Ise olen mõelnud, et see aeg, mil kirst avalikult välja jäeti kirikus, et inimesed saaks mööda kõndida ja hüvasti jätta, ei pruukinud tõesti tegemist selle päris kirstuga olla, vaid asendusega.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
monic77

https://elu24.postimees.ee/7605969/vandenouteoreetikud-arvavad-et-kuninganna-elizabeth-ii-ei-ole-kirstus

“Vandenõuteoreetikud arvavad, et kuninganna Elizabeth II ei ole kirstus”

0
-2
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

https://elu24.postimees.ee/7605969/vandenouteoreetikud-arvavad-et-kuninganna-elizabeth-ii-ei-ole-kirstus

“Vandenõuteoreetikud arvavad, et kuninganna Elizabeth II ei ole kirstus”

No muidugi arvavad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Mina ka mõtlen, kui ta läbi riigi sõitis selles klaaskastiga autos, et oli lihtsalt kirst seal. Elisabethi keha aga viidi lossi tagauksest vaikselt välja ja lennukiga otse Londonisse. Kui tekkis see hetk, et vaja avatult välja panna, siis pandi alles Elisabethi keha kirstu tagasi. Või siis oli kaks kirstu.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Mina ka mõtlen, kui ta läbi riigi sõitis selles klaaskastiga autos, et oli lihtsalt kirst seal. Elisabethi keha aga viidi lossi tagauksest vaikselt välja ja lennukiga otse Londonisse. Kui tekkis see hetk, et vaja avatult välja panna, siis pandi alles Elisabethi keha kirstu tagasi. Või siis oli kaks kirstu.

Teda ei panda avatult välja.

+2
0
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Televiisori uudistesaade näitas seda hüvastijättu rahva jaoks. Kirst asus hästi kõrgel, nagu oleks mingi “künka” otsas olnud. Ei olnud, nagu Lenin mausoleumis madalal. Rahvas kõndis siis sellest “künkast” mööda. Kas seal künka otsas olevas kirstus oli keegi või mitte, seda kaamera ei näidanud. Samas võimaldab selline “küngas” tekitada kirstu alla mingi külmutusseadmete süsteemi, mis kirstu kogu aeg jahutab.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Televiisori uudistesaade näitas seda hüvastijättu rahva jaoks. Kirst asus hästi kõrgel, nagu oleks mingi “künka” otsas olnud. Ei olnud, nagu Lenin mausoleumis madalal. Rahvas kõndis siis sellest “künkast” mööda. Kas seal künka otsas olevas kirstus oli keegi või mitte, seda kaamera ei näidanud. Samas võimaldab selline “küngas” tekitada kirstu alla mingi külmutusseadmete süsteemi, mis kirstu kogu aeg jahutab.

Ei pea üldsegi Eesti uudiste saadet ootama. Seda saab ka internetist reaalajas vaadata. Isegi härra Beckham seisis ontlikult pikas järjekorras. Kirstud on kuninglikul perel kirikus alati kõrgel alusel, olid ka kuninganna ema, printsess Margareti, prints Philipi matustel.

https://www.youtube.com/watch?v=P8htoCuxeEg

Mina küll ei kahtle, et ta on seal kirstus. See poleks väärikas kõrvalustest pimedas vaibarulli sees välja viia ja tegelikult kuskil nurga taga hoida.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

kui ta läbi riigi sõitis selles klaaskastiga autos

Autoga toodi kirst Balmoralist Edinburghi. Sealt Londonisse rongiga. Ja ma olen täiesti kindel, et tegelikult oli ka kadunuke kirstus, sest see matuse protseduur on aastaid enne kokku lepitud, sealhulgas kuninganna endaga.

0
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuninglike pereliikmete kehad pärast surma