Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kunstlik viljastamine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kunstlik viljastamine

Postitas:

Tere!
Sooviksin teadjamatelt nôu. Kas endometrioos on meditsiiniline näidustus saamaks haigekassa hüvitust kunstlikuks viljastamiseks?
5 aastat üritanud, 0 tulemust ja kinnitatud endometrioos.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui vana oled? Minu teada kõik naised, kelle vanus alla 41 eluaastat ja pole õnnestunud paari aasta jooksul rasestuda, siis saavad viljatusravi poole haigekassa kulul pöörduda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 32 aastane. 5 aastat pole tulemust andnud.

Kui vana oled? Minu teada kõik naised, kelle vanus alla 41 eluaastat ja pole õnnestunud paari aasta jooksul rasestuda, siis saavad viljatusravi poole haigekassa kulul pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Sooviksin teadjamatelt nôu. Kas endometrioos on meditsiiniline näidustus saamaks haigekassa hüvitust kunstlikuks viljastamiseks?

5 aastat üritanud, 0 tulemust ja kinnitatud endometrioos.

Tere

Pöörduge viljatusravi arsti poole ja tema diagnoosib põhjuse, seejärel pakub raviskeemi. Teil võib küll olla diagnoositud endometrioos, kuid mitteviljastmise tegelik põhjus võib olla hoopis nt hoopis mehepoolne – minul nii oli. Raiskasin aega tavagünekoloogi juures arvates ekslikult, et põhjus minu endometrioosis. Pange kindlasti aeg just viljatusravi arstile, muidu kaotate väärtuslikku aega siin spekuleerides. Kui viljatusravi arst mu mehe tulemusi nägi, pani ta meid kohe ivf järjekorda. 2. külmaringil õnnestus ka triibud saada ja kena hCG näit. Kas rasedus ka püsima jääb, seda näitab aeg, sest on esinenud palju veritsusi. IVF järjekorda panemisest kuni raseduseni läks aega 1 aasta ja praegu ei ole ka veel miski kindel, sest rasedus on varases staadiumis. Seega, aeg on armutu ning soovitan tegutseda kiiremas korras viljatusravi kliiniku suunas!

Riiklikus kliinikus on kunstlik viljastamine kuni 41-aastasele igal juhul tasuta, olenemata, millise diagnoosi põhjal arst selle Teile määrab. Ka erakliinikus on protseduur ise tasuta, kuid konsultatsioonid ja muud uuringud lisaks on oma raha eest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 19:43; 29.06 11:41; 30.06 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate ehk soovitada head vastavat arsti ja kliinikut? Olen siiani olnud dr.Sitska patsient Tartus.

Tere!

Sooviksin teadjamatelt nôu. Kas endometrioos on meditsiiniline näidustus saamaks haigekassa hüvitust kunstlikuks viljastamiseks?

5 aastat üritanud, 0 tulemust ja kinnitatud endometrioos.

Tere

Pöörduge viljatusravi arsti poole ja tema diagnoosib põhjuse, seejärel pakub raviskeemi. Teil võib küll olla diagnoositud endometrioos, kuid mitteviljastmise tegelik põhjus võib olla hoopis nt hoopis mehepoolne – minul nii oli. Raiskasin aega tavagünekoloogi juures arvates ekslikult, et põhjus minu endometrioosis. Pange kindlasti aeg just viljatusravi arstile, muidu kaotate väärtuslikku aega siin spekuleerides. Kui viljatusravi arst mu mehe tulemusi nägi, pani ta meid kohe ivf järjekorda. 2. külmaringil õnnestus ka triibud saada ja kena hCG näit. Kas rasedus ka püsima jääb, seda näitab aeg, sest on esinenud palju veritsusi. IVF järjekorda panemisest kuni raseduseni läks aega 1 aasta ja praegu ei ole ka veel miski kindel, sest rasedus on varases staadiumis. Seega, aeg on armutu ning soovitan tegutseda kiiremas korras viljatusravi kliiniku suunas!

Riiklikus kliinikus on kunstlik viljastamine kuni 41-aastasele igal juhul tasuta, olenemata, millise diagnoosi põhjal arst selle Teile määrab. Ka erakliinikus on protseduur ise tasuta, kuid konsultatsioonid ja muud uuringud lisaks on oma raha eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kindlustatud isik pead ikka ka olema. Ja saab teha vaid haigekassa lepingupartneri juures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti Sitska ei ole suunanud viljatusravi arsti juurde?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskate ehk soovitada head vastavat arsti ja kliinikut? Olen siiani olnud dr.Sitska patsient Tartus.

Tere!

Sooviksin teadjamatelt nôu. Kas endometrioos on meditsiiniline näidustus saamaks haigekassa hüvitust kunstlikuks viljastamiseks?

5 aastat üritanud, 0 tulemust ja kinnitatud endometrioos.

Tere

Pöörduge viljatusravi arsti poole ja tema diagnoosib põhjuse, seejärel pakub raviskeemi. Teil võib küll olla diagnoositud endometrioos, kuid mitteviljastmise tegelik põhjus võib olla hoopis nt hoopis mehepoolne – minul nii oli. Raiskasin aega tavagünekoloogi juures arvates ekslikult, et põhjus minu endometrioosis. Pange kindlasti aeg just viljatusravi arstile, muidu kaotate väärtuslikku aega siin spekuleerides. Kui viljatusravi arst mu mehe tulemusi nägi, pani ta meid kohe ivf järjekorda. 2. külmaringil õnnestus ka triibud saada ja kena hCG näit. Kas rasedus ka püsima jääb, seda näitab aeg, sest on esinenud palju veritsusi. IVF järjekorda panemisest kuni raseduseni läks aega 1 aasta ja praegu ei ole ka veel miski kindel, sest rasedus on varases staadiumis. Seega, aeg on armutu ning soovitan tegutseda kiiremas korras viljatusravi kliiniku suunas!

Riiklikus kliinikus on kunstlik viljastamine kuni 41-aastasele igal juhul tasuta, olenemata, millise diagnoosi põhjal arst selle Teile määrab. Ka erakliinikus on protseduur ise tasuta, kuid konsultatsioonid ja muud uuringud lisaks on oma raha eest.

Tere

Kuna ise tegutsen ITK-s ja see on Tallinnas, siis Tartus paraku ei oska soovitada. Aga mina teeksin nii, et valiksin TÜK kodulehelt viljatusarsti välja ning paneksin aja kirja juba. Esialgu läheksin just nn riiklikusse kliinikusse, kuna siis on kõik analüüsid (ja neid tuleb alguses teha nii Teil kui mehel) haigekassa kulul, mis on õiglane, kui oled olnud kohusetundlik maksumaksja. Võib olla keegi Tartu inimestest oskab TÜK-ist head viljatusravi arsti soovitada. Samas, nii palju, kui on inimesi, on ka arvamusi ja ei tasu liigselt teiste arvamusse takerduda. Arsti tunnistuse saanud inimesed on kõik läbinud vastavad vajalikud õppeprogrammid ja raviplaanid käivad ka ju ettekirjutuse järgi, kokkuvõttes ei ole seal nii suurt vahet, kelle juurde satud. Pea-asi, et juba tegutseksid, sest aeg tiksub.

Jõudu!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 19:43; 29.06 11:41; 30.06 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus kliinikumis on väga hea arst dr Ehrenberg.
Kui ma Tartus uuesti valikut teeksin, valiksin ikka tema. Saime tema juures esimesel katsel lapsevanemateks. Tulemus ei olene muidugi vaid arstist, aga ta on igatpidi sümpaatne, konkreetne, põhjalik ja räägib asjadest nii nagu need on.

Lisan, et järjekord on umbes pool aastat, mis minu meelest ei ole eriti pikk aeg oodata. See on täpselt paras, et näiteks elustiilis veel midagi korrigeerida, hakata end rohkem liigutama, vaadata üle toidulaud ja teha vajadusel muudatusi jms.

Meie võtsime järjekorda ja pärast seda see pool aastat oli üle mitme aasta lõpuks eriti mõnus pingevaba aeg, kus teadsime, et abi on lähitulevikus olemas ja me ei pea enam mõtlema, et mis ja kuidas me veel teha saaks. Meil jäi ooteaja sisse suvi ka ja nautisime seda maksimaalselt kahekesi. Õigesti tegime ka, sest järgmisel suvel olime juba lapsevanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti Sitska ei ole suunanud viljatusravi arsti juurde?

Hakkasin tema juures käima endometrioosi kahtlusega, kus see kinnitati ning tema avastas mul ka HPV tüvi 18. Tuli seoses nendega jutuks, et soovime elukaaslasega lapsevanemateks saada. Minul varasemalt 2 last, aga temal pole veel ühtegi last. Viis aastat koos ja pole ônnestunud. Siis soovitaski anda môlemal analüüsid ja alustada viljatusraviga. Tema ise selle alaga ei tegele. Vist? Saatsin TÜK ajabroneeringu ära ja ootan esimest aega. Kui kôik ônnestub, siis rasedusega tema juurde jälgimise alla sada protsenti, kuna tegu on äärmiselt hea arstiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endometrioos, proovisin aasta ja pöördusin ise viljatusraviarstile. Pääsesin kohe kunstlikule viljastamisele.

Tavagünekoloogi juurde ei näinud põhjust minnagi.

Kas ônnestus rasestuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Elites Dr. D. Sõritsa juures. Maksin küll ise aga vastuvõtule sain kohe ja 3 kuud hiljem olid triibud käes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Elites Dr. D. Sõritsa juures. Maksin küll ise aga vastuvõtule sain kohe ja 3 kuud hiljem olid triibud käes.

Nii ruttu. Kas nii kiiresti tehti viljastuse protseduur ära v aitas mingi ravi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele ei tasu ainuüksi lootma jääda, et kõik nii kiiresti õnnestub. Minul nt tekkis stimuleerimisest hüper ja siirdamine lükkus järgmisesse tsüklisse (embrüod pandi külma). Järgmise tsükli siirdamise ajale aga “langesid juhuslikult” jõulud ja ei saanud ikka veel siirdama. Seejärel mängis keha vingerpussi ja enne kui ülejärgmine tsükkel hakkas, kogesin maratontsükli 50 päeva. Siis läks õnneks ja sain sisuliselt 3 kuud peale punktsiooni lõpuks elu esimesele siirdamisele.

Esimene katse aga ebaõnnestus kiiresti (s.t päevad olid platsis juba nädal peale siirdamist, nagu kellavärk tsükli järgi), nii nagu ka ivf konsultatsioonil öeldi, et üldjuhul õnnestub pigem 2. v 3. katse, mitte esimene.

Pidin siis ühe tsükli vahele jätma ja uuele külmaringile minema, aga voilaaa – tuli koroona. Nii et jälle 3 kuud jäi vahele. Nii et sa ei tea kunagi, kuidas su keha reageerib ja mis võib ette tulla – koroona, pühad jmt sinust mitteolenevad takistavad asjaolud.

Seega, õnn on, kui õnnestub esimese katsega ja ilma komplikatsioonideta, kuid targem on valmistuda pikemaks plaaniks eriti arvestades, et olime kevadek olnud olukorras, kus sisuliselt kõik ivf-d peatati. Kui siis peaks kõik esimese katsega õnnestuma ja lisaks peaks olema sattunud sinu ajale ka lühike järjekord (3 kuud, nagu eelkõnelejal), siis võta seda lihtsalt kui boonust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 19:43; 29.06 11:41; 30.06 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele ei tasu ainuüksi lootma jääda, et kõik nii kiiresti õnnestub. Minul nt tekkis stimuleerimisest hüper ja siirdamine lükkus järgmisesse tsüklisse (embrüod pandi külma). Järgmise tsükli siirdamise ajale aga “langesid juhuslikult” jõulud ja ei saanud ikka veel siirdama. Seejärel mängis keha vingerpussi ja enne kui ülejärgmine tsükkel hakkas, kogesin maratontsükli 50 päeva. Siis läks õnneks ja sain sisuliselt 3 kuud peale punktsiooni lõpuks elu esimesele siirdamisele.

Esimene katse aga ebaõnnestus kiiresti (s.t päevad olid platsis juba nädal peale siirdamist, nagu kellavärk tsükli järgi), nii nagu ka ivf konsultatsioonil öeldi, et üldjuhul õnnestub pigem 2. v 3. katse, mitte esimene.

Pidin siis ühe tsükli vahele jätma ja uuele külmaringile minema, aga voilaaa – tuli koroona. Nii et jälle 3 kuud jäi vahele. Nii et sa ei tea kunagi, kuidas su keha reageerib ja mis võib ette tulla – koroona, pühad jmt sinust mitteolenevad takistavad asjaolud.

Seega, õnn on, kui õnnestub esimese katsega ja ilma komplikatsioonideta, kuid targem on valmistuda pikemaks plaaniks eriti arvestades, et olime kevadek olnud olukorras, kus sisuliselt kõik ivf-d peatati. Kui siis peaks kõik esimese katsega õnnestuma ja lisaks peaks olema sattunud sinu ajale ka lühike järjekord (3 kuud, nagu eelkõnelejal), siis võta seda lihtsalt kui boonust.

Oh ma loodan ainult parimat! Läheb nii nagu läheb!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.06 18:29; 28.06 18:57; 28.06 19:53; 29.06 15:47; 29.06 15:48; 30.06 17:01; 30.06 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehe sperma kvaliteet on kehv, siis kunstliku viljastamise meetodist iseenesest abi ei ole. Küll on abi sellest, kui kunstlikul viljastamisel kasutada doonorspermat, mis sellisel juhul eduka raseduse tõenäosust tuntavalt tõstab. Kui on aga soov igal juhul saada oma mehe bioloogiline laps, siis oleks mõttekas teha koheselt embrüode moodustamise järel PGS (embrüo siirdamiseelne geneetiline skriining), et välistada ebakvaliteetsete embrüode siirdamisest tingitud IVF luhtumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:42; 20.08 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elites ei ole järjekorda. Juba samal nädalal sa 5 eur viljatusravi konsultatsioonile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Sooviksin teadjamatelt nôu. Kas endometrioos on meditsiiniline näidustus saamaks haigekassa hüvitust kunstlikuks viljastamiseks?

5 aastat üritanud, 0 tulemust ja kinnitatud endometrioos.

Tere

Pöörduge viljatusravi arsti poole ja tema diagnoosib põhjuse, seejärel pakub raviskeemi. Teil võib küll olla diagnoositud endometrioos, kuid mitteviljastmise tegelik põhjus võib olla hoopis nt hoopis mehepoolne – minul nii oli. Raiskasin aega tavagünekoloogi juures arvates ekslikult, et põhjus minu endometrioosis. Pange kindlasti aeg just viljatusravi arstile, muidu kaotate väärtuslikku aega siin spekuleerides. Kui viljatusravi arst mu mehe tulemusi nägi, pani ta meid kohe ivf järjekorda. 2. külmaringil õnnestus ka triibud saada ja kena hCG näit. Kas rasedus ka püsima jääb, seda näitab aeg, sest on esinenud palju veritsusi. IVF järjekorda panemisest kuni raseduseni läks aega 1 aasta ja praegu ei ole ka veel miski kindel, sest rasedus on varases staadiumis. Seega, aeg on armutu ning soovitan tegutseda kiiremas korras viljatusravi kliiniku suunas!

Riiklikus kliinikus on kunstlik viljastamine kuni 41-aastasele igal juhul tasuta, olenemata, millise diagnoosi põhjal arst selle Teile määrab. Ka erakliinikus on protseduur ise tasuta, kuid konsultatsioonid ja muud uuringud lisaks on oma raha eest.

Minul samamoodi. Arvasime, et endometrioosis on asi – tegin läbi ka teise laparaskoopia ning pärast seda hakkasime pingsalt proovima, et jääksin rasedaks. Hiljem, kui midagi ikka ei toimunud, läksime koos arstile ja oligi mehepoole azoospermia. Nii et nüüd oleme juba aasta käinud mööda arste – mina saan endometrioosi jaoks hormoone, tegin läbi ka ühe külmaringi ning munarakud istuvad nüüd külmas. Kusjuures on öeldud, et endometrioos võib vähendada viljastumise võimalust, aga on täiesti arvestatav võimalus jääda ka endometrioosiga rasedaks. Külmaringis saadi välja võtta 8 munarakku ning külma läks kolm – öeldi, et see on täitsa hea. Nüüd aga ootame, kuni mehega saavad kõik protseduurid tehtud. Ehk siis jah – kindlasti mehega ka kontrolli! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige – kindlasti tuleks alati kontrollida ka meest. Pooltel juhtudel on viljatuse taga diagnoosimata mehepoolne viljatus. Seejuures tuleb arvestada, et n-ö standard spermatestid, mida mitmetes kliinikutes tehakse, ei ole piisavad, sest need ei näita nt sperma DNA fragmentatsiooni, mis põhjustab raseduste mittetekkimist, raseduste katkemisi ja peetumisi. Tuleks küsida täpsustavaid spermateste (halosperm, oksüdatiivse stressi test jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 08:42; 20.08 20:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kunstlik viljastamine