Esileht Ajaviite- ja muud jutud kupongijad

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: kupongijad

Postitas:
Kägu

Juhtusin nägema saadet USA ekstreemsetest kupongijatest ja olen hämmingus.

Ok, säästa toidupoe ostult 600 dollarit ja maksta tagasi oma krediitkaardi võlg tundub nagu nutikas, juhul kui tõesti ollakse hullud pasta- ja kastmesööjad, on koht, kuhu normaalselt varuda ja toiduained jõutakse tarbida enne aegumist. Mähkmeid võib ka väikse lapsega perel kuluda nagu leiba.

Aga 150-aastane varu deodorandipulki, kusjuures seda varu pidevalt hulgi täiendatakse? Milleks? Kellele?
Kätte ära ei aegu? Hambaharjad tõesti ei aegu, aga sületäite kaupa juurde varumine – jällegi, mis tehakse kogu selle hunnikuga? Pluss igasugu kosmeetikatooted, kodukeemia, tualettpaber, mida iganes. Lõpuks saab kodus hoiuruum otsa nagunii.

Huvitav, on neil aegumiskuupäevadest suva või sorteerivad nad oma hunnikutest läheneva best beforega kraami välja? Tarbivad ise? Annetavad? Prügisse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seda sarja vaadates tekkis minul tunne, et tahaks ise seal elada 🙂 Kahju, et meil nii ei saa.
Samas on seal olnud ka saateid, kus näidati, et nad annetavad ka palju ära. Ja mõni lähebki retkele mõnikord selleks, et saak täies mahus abivajajatele anda. Või siis lapse trennigrupile, või teisele abivajajale perele jne…
Aga mõnikord ongi nii, et hüpersupersoodsalt saada, siis peadki mõnda asju arutult palju võtma. Järgmine kord jälle midagi muud.
Mulle see sari meeldis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mõnikord ongi nii, et hüpersupersoodsalt saada, siis peadki mõnda asju arutult palju võtma. Järgmine kord jälle midagi muud.

Kui arutult palju võtta ja sealt 1 ära kasutada, kas siis on kokkuvõttes ikka hüpersupersoodsalt saadud?

Ma olen ka tegelikult ostnud ehituspoest 50 meetrit köit, kuna see oligi summana odavam kui mulle vajaminev 40 meetrit osta, aga tavaliselt ei ole ju 1 hambaharja ostmine kallim kui 150 oma.

Samas on tõesti asju, mida niikuinii palju kulub, teemaalgataja mainitud ja iga kord hullude päevade ajal irvitatud tualettpaber sealhulgas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selle saate pealkiri on? Järelvaadatav?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui arutult palju võtta ja sealt 1 ära kasutada, kas siis on kokkuvõttes ikka hüpersupersoodsalt saadud?

Ma olen ka tegelikult ostnud ehituspoest 50 meetrit köit, kuna see oligi summana odavam kui mulle vajaminev 40 meetrit osta, aga tavaliselt ei ole ju 1 hambaharja ostmine kallim kui 150 oma.

Samas on tõesti asju, mida niikuinii palju kulub, teemaalgataja mainitud ja iga kord hullude päevade ajal irvitatud tualettpaber sealhulgas.

Nagu ma kirjutasin, siis nad annetavad ka palju. Samas, eks palju jääb ka neile endale alles, aga palju annetavad ka ära.
Nthambaharjad – neid peaks iga kolme kuu tagant vahetama… seega nt 5-liikmelisel perel kulub neid aastas siis 20 tk. tulevad lastel sõbrad ööseks külla, aga oma hambaharja unustavad maha (meil nii juhtunud), saab ka kohe uue anda 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võimalik on ju hulgikogus tuttavate-sugulaste vahel ära jagada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selle saate pealkiri on? Järelvaadatav?

https://www.tlc.com/tv-shows/extreme-couponing/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teine küsimus selle kupongimisega seoses: kust see aeg võetakse, mis taolise eluviisi harrastamiseks kulub? Saadet otsast lõpuni ei näinud, aga selles jupis, mida nägin, rõhutati, kui aeganõudev see kõik on.

Selge, et pensionäril võib mõnus hobi olla iga hommik kõik oma tuttavad läbi jalutada ja ühtaegu nende eelmise päeva postiga siginenud kupongimajandus kotti korjata, ning siis kodus neid lahti lõigata ja soodukaid jahtima asuda.

Aga noor mees, kes on ühtlasi pereisa? Lõigub ajavõitmiseks kuponge spetsiaalse lõikuriga ja sorteerib neid lipsakaid kaustadesse, internetis käib tal süsteemne aleotsing, pluss kõige läbiarvutamine, et milliste toodete milliste koguste juures millises poes ei pea pennigi maksma. Iga kaupluses läheb tal 4-5 tundi. Töö kõrvalt tehakse seda? Või tuleb kodune olla, et niimoodi elada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga kaupluses läheb tal 4-5 tundi. Töö kõrvalt tehakse seda? Või tuleb kodune olla, et niimoodi elada?

Tõesti, siis tekib juba küsimus kas sama aega poleks mõtet kulutada suurema sissetuleku teenimisele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need on need “homemaker” ehk koduperenaised, kes lolliks varuvad, enda arust säästavad ja muud targemat teha pole, näiteks natukene mõelda. Seal ei ole euroopa stiilis tagasihoidliku marketingiga midagi teha, kõik peab olema supersize!, 2 ühe hinnaga!!!, teine kauba peale!!! jne, et inimesed üldse märkaks ja ostaks, kogused on jaburad, igasugune ületarbimine, üles66mine jne. Meile õnneks harjumatu ja mitteomane (aga küll me harjume).
Samas ma neid kupongimajandust tahaks küll (õigemini tahaks selliseid suuri soodustusi, mitte et reklaamitakse -5%!!! tulge ja ostke 🙂 )ja kasutaks ka kuponge, niikuinii ostan soodustuste ajal varuks kaupa, nt neid hambaharju kulub isegi märksa rohkem, pidevalt on harjased laiali, ostangi peokaupa, kui soodushind on. Aga eestlasele kohaselt ikka mõistlikkuse piirides, eraldi tuba selleks ei vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned küll tegid seda annetuksteks, kodutute ja muude jaoks.
Mõned tegid vist selle pärast et oli olnud mingi periood et olid vaesed, töötud, haiged, jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka mõni aasta tagasi olen vaadanud seda saadet ja mina ei näinud seal küll ühtegi, kes kuhugi oleks neid kokkukrabatud asju annetanud. Nad pidasid hullult arvet selle üle, kui palju nad kokku on hoidnud oma ostuga, aga neid mitte üks raas ei huvitanud, kas neil on ikka vaja neid asju, mida nad kokku ostsid. No mida on teha 20 täpselt ühesuguse huulepulgaga? Üks väikeses korteris elav üksikema ei suutnud oma korterisse kogu kokkuostetud kraami ära ladustada ja tassis juba suurte plastkastidega seda kraami oma lapse isa poole hoiule. Ja näidati spetsiaalselt majadesse ehitatud laoruume, kus jätkus igasugust toidukraami 100 aastaks, kui enne pahaks ei lähe. USAs on muidugi ülipikkade säilimisaegadega söögikraami palju, nii et äkki jätkukski 100 aastaks. Mõnel oli renditud laoruum selle kolu hoidmiseks. Ma kahtlustan, et sellised tüübid jäävad tegelikult miinusesse, sest üüri ju maksma peavad, aga suurem osa kraamist laos jääbki sinna, seega kui nad ka tänu kupongimisele 0 dollariga on asjad saanud, siis hoidmise eest maksavad ikka iga kuu peale. Mulle tõttöelda üldse ei meeldi selline raiskamine, sest ilmselt suur osa ostetust visatakse varem või hiljem minema. Kupongimine on haigus ahnitseda asju kokku, mitte arukas kokkuhoid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käisin paari aasta eest mõnenädalasel USA-reisil ja otsustasin juba enne minekut, et tahan ka veidike kupongimist proovida. Ei midagi nii ekstreemset, nagu 10 tasuta šampooni või 50 pudelit keemiavärvilist limpsi, vaid selliseid olmelisi ja vajalikke asju, sest elasime korteris ja tegime ise süüa. Mingit hullu ettevalmistust ei teinud – guugeldasin kiirelt välja piirkonnapoed; vaatasin nende kodukaid, kus enamik kuponge üleval; mõned printisin välja. Mõnel puhul oli kasutuses äpp. Nii mõnegi asja sai odavamalt või isegi muidu. Iseäranis rahul olin Whole Foodsist hangitud “kaks ühe hinnaga” huuleläigetega, mis olid garanteeritult tsöliaakiahaigele ohutud. Ahjaa, lisaks kupongisin või passisin pühadesoodukaid kodutehnikale (nt Kitchen Aidi osad, mille sain kätte 40% odavamalt kui Eestist).

Ütlen ausalt, et kupongiksin ka kodumaal, kui meil see rohkem levinud oleks, aga päris nii ekstreemselt, nagu seda teevad USA tegijad, kindlasti mitte.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kupongijad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.