Esileht Kodunurk küpsisetort 35 inimesele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: küpsisetort 35 inimesele

Postitas:

kui suur peaks tort olema? kas keegi oskab nõu anda, mitu pakki küpsiseid, hapukoort jne on vaja sellise tordi jaoks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks osta pakk küpiseid, loe need ära ja siis arvuta edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selga pakis on 18 küpsist, edasi saab juba algkoolimatemaatikaga hakkama.
Tort suuruses 5×7 küpsist ja 5 kihti = 10 pakki küpsiseid.
Prismas selga ¨okolaadiküpsised 0,45 senti pakk = 4,50.
ma panen 2 kihi vahele RB mustsõstramoosi, seda kulub 2 purki (purgi hind 1,39).
Hapukoort peaks umbes 3 suurt pakki olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 11:08; 12.04 11:14; 12.04 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle umbes kui suur võiks olla torditükk ühele inimesele ja siis arvuta mõõtmed 35-le.

Tordikoolitusel õpetati, et arvesta 100g per nägu (see siis koos kohupiima ja kõigega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oih, aga see viimane oli biskviitpõhjaga. Küpsised on raskemad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõtle umbes kui suur võiks olla torditükk ühele inimesele ja siis arvuta mõõtmed 35-le.

Tordikoolitusel õpetati, et arvesta 100g per nägu (see siis koos kohupiima ja kõigega)[/tsitaat]
Küpsisetordi puhul ei lähtu keegi grammidest, ühele inimesele on ühe küpsise pikkune ja laiune tükk. Kui varuga tahetakse teha, tehakse lihtsalt suurem tort.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 11:08; 12.04 11:14; 12.04 16:24;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]789456 kirjutas:[/small]

Küpsisetordi puhul ei lähtu keegi grammidest, ühele inimesele on ühe küpsise pikkune ja laiune tükk. Kui varuga tahetakse teha, tehakse lihtsalt suurem tort. [/tsitaat]

Kui on laste sünnipäev näiteks, siis on ühe küpsise suurune tükk ilmselgelt liiga palju. St kui kihte on 4-5. Tõesti 3kihilise puhul võib see paras olla. Küpsisetorti kannatab täiesti vabalt lõigata ka poole või 2/3 küpsise suurusteks tükkideks, mis väiksemate laste puhul ongi mõistlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 11:33; 16.04 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui on laste sünnipäev näiteks, siis on ühe küpsise suurune tükk ilmselgelt liiga palju. St kui kihte on 4-5. Tõesti 3kihilise puhul võib see paras olla. Küpsisetorti kannatab täiesti vabalt lõigata ka poole või 2/3 küpsise suurusteks tükkideks, mis väiksemate laste puhul ongi mõistlik.[/tsitaat] Teemaalgatuses pole lastest silpigi juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 11:08; 12.04 11:14; 12.04 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostan alati 3 pakki küpsiseid, ühes pakis on 18 küpsist, nii Selga kui Kalevi omades.
Pakk kaalub 180gr. Sinna juurde 1 kohupiimatoru, 400gr vahukoort, kodust moosi, banaanilõike või maasikaid, ¨okolaadi või marmelaadilõike jne.
Meid on peres 3 magusalembelist inimest ja sööme paar päeva seda kogust korraliku lõigetena.

Aga muidu jah, ühest küpsise suurusest pinnast korraliku katvuse korral piisab 1 inimesele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:54; 19.04 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kihti on liiast. 3-4 paras. kalevi küpsis on kordi parem kui selga. selga läheb liiga pudruks ära. ise eelistan kohupiima vahukoorega. kohupiimapasta ja hapukoor kipuvad peal ära kuivama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Teemaalgatuses pole lastest silpigi juttu.[/tsitaat]

Ja mis siis?
Sinu kommenteeritud kommentaar käis küpsisetordi lõikude suuruse kohta ja oli vastuseks ühele eelmisele kommijale, kes tõi välja, et küpsisetorti lõigatakse küpsise suurusteks tükkideks. Too teine vastaja aga pidas vajalikuks öelda, et on ka muid võimalusi.
Rohkem sallivust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 11:33; 16.04 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ostan alati 3 pakki küpsiseid, ühes pakis on 18 küpsist, nii Selga kui Kalevi omades.
Pakk kaalub 180gr. Sinna juurde 1 kohupiimatoru, 400gr vahukoort, kodust moosi, banaanilõike või maasikaid, ¨okolaadi või marmelaadilõike jne.
Meid on peres 3 magusalembelist inimest ja sööme paar päeva seda kogust korraliku lõigetena.

Aga muidu jah, ühest küpsise suurusest pinnast korraliku katvuse korral piisab 1 inimesele.
[/tsitaat]

Ei oska öelda, kas Selga küpsiseid on eri pakkides erinevalt, aga minu juba mitme aasta pikkune kogemus ütleb, et Kalevi küpsiseid 18 tk ja Selga küpsiseid 17 tk pakis. Osta ikka väikese varuga. Sellise suure tordi tegemiseks olen mina ostnud juba küpsiseid kastiga (vahepeal müüdi selveris 2,5kg Kalevi küpsiseid). Kihtide vahele olen teinud hoopis keedukreemi, 4 kihi kokkupanekuks 1,5 liitri piimaga umbes. Minu arvates tuleb parem ja odavam, kui osta kogupiima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küpsiseid tuleb alati võtta varuga, sest mõni küpsis võib olla nii katki, et seda torti panna ei õnnest, ja tõepoolest ei ole alati pakis 18 küpsist. Kui just palju magusat laual ei ole, arvestaksin igale inimesele ühe terve küpsise suuruse koogitüki. Kuigi meie perele pole mõtet nii vähesega narrima minna. Meil käib koogis 4 kihti küpsiseid.
Seega vähemalt 8 pakki küpsiseid läheb kui igaüks tõesti ainult 1 tükiga piirdub. Täidise variante on megapalju, seega täidise kogus sõltub kasutatavast täidisest – vahukoort, hapukoort, kohupiima, moosi, muid täidisaineid.
Kalevi küpsistega kook püsib kauem vormis, kuid vajab pikemat seismist – tuleks valmis teha eelmisel õhtul. Selga küpised lähevad rutem pötsuks, kuid tort ei vaja seismiseks aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvestan alati kodus tehes, et pool pakki inimese kohta. kaheks päevaks siis 4 pakki.

Seega sinu puhul 35le on 18 pakki. 3,2kg küpsist.
hapukoort…noh, mulle meeldib selline rammus ja mina suran tavaliselt 4 pakivahele 400g hapukoort. sinu puhul, siis 4-5 suurt pakki hapukoort ehk 2kg. Kokku saad üle 5kg torti, seda ei ole ülearu 32 inimese puhul.
Ja tavaliselt panen haput moosi alumise kihi vahele ja kuhugi mujale viilutan banaane kah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalevi küpsisepakis on nüüd juba ammu 16 küpsist. Vanasti oli igas pakis 18 küpsist, 3×3 koogi jaoks kulus vanasti nelja kihi kohta 2 pakki. Eelmine nädal tegin 4×4 kooki ning ühest pakist sai ühe kihi. Kord sain ühe kihi seetõttu vähem, kuna küpsiseid oli pakis vähendatud. Mul on praegugi paar pakki Kalevi küpsiseid kapis, tegin lahti ja lugesin ära- kaks kaheksast torni ja seega kokku 16. Isegi kaks korda lugesin üle 😀

Kogustest. Neljakordse 4×4 ehk 16 inimese koogi jaoks kulus mul 4 pakki küpsiseid (kalevi omad), immutamiseks piima, kohupiima 3 pakki (tere vanilje torud) ja 1 suur pakk vahukoort (tere oma oli vist). Ühe banaani viilutasin ka esimesele kihile vahele. Tuli väga mõnus ja pehme. Oleks ka kahe paki kohupiimaga hakkama saanud, aga nii oli super, ei jäänud kuiv. Tegin lõuna paiku ja sama päeva hilisõhtuks oli juba ideaalne. Ma muidugi immutasin ka korralkult. Parim on nii, et natuke kausis ja siis pärast teelusikaga kastan veel iga küpsise üle. Nii ei lähe näppide vahel katki. Poolikud küpsised panen ka ikka koogi sisse, panen uuesti kokku ning koogi keskele, äärtesse ja pealmise kihimteen tervetest küpsistest. Kui teed küpsisetüki suurused tükid, neljakihilise ja igale inimesele 1tk, siis kulub sul 9 pakki küpsiseid ja üks üks tk kooki jääb üle 🙂 Muud kogused arvesta ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:42; 19.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalevi küpsiseid on nii 180gr, kus on 18 küpsist(näit Ekstra teeküpsised jne) kui ka 165gr, kus siis on 16 küpsist näit vahtrasiirupi küpsised, ¨okolaadi jne, vaadake paki pealt gramme, inimesed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:54; 19.04 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kalevi küpsiseid on nii 180gr, kus on 18 küpsist(näit Ekstra teeküpsised jne) kui ka 165gr, kus siis on 16 küpsist näit vahtrasiirupi küpsised, ¨okolaadi jne, vaadake paki pealt gramme, inimesed! [/tsitaat]

Vaatasin Kalevi kodulehelt järgi, ainus 180gr pakk ongi Ekstra teeküpsistel, teised kõik on 165gr. Ega jah ei osanud sellele enne tähelepanu pöörata, kui kord koogi tegemise käigus küpsised liiga vara otsa said 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:42; 19.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk küpsisetort 35 inimesele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.