Esileht Kodunurk Küpsisetort. Vahukoor vahustada enne kohupiima lisamist?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Küpsisetort. Vahukoor vahustada enne kohupiima lisamist?

Postitas:

Tere, küsimusi mitu seoses küpsisetordiga-kui panen vahukoort ja kohupiiima, kas siis vahukoore lasen enen vahtu ja siis lisan kohupiima?tegin nii eelmine kord ja asi jäi väga vedel, kas oli ehk pastat palju?või siis tuleb need koos vahustada?seekord mõtlesin et lisan ka toorjuustu, kas siis jääb paksem ja konsistets parem?on keegi proovinud?tänud vastajatele ja ei maksa arvustada et näe lolli,isegi küpsisetorti ei oska teha:)oskan küll, kuid tahask paremeini:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:24; 02.10 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahukoor tuleb muidugi enne vahustada, sest pärast ei lähe ju seal midagi vahtu enam, lihtsalt segunevad ained. küpsisetordi puhul peabki midagi vedelat vahele panema, et hästi läbi imbuks. ma toorjuustu sellise asja peale ei raiskaks, jube kallis ja eriti maitses tunda pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahustan alati koos, mitte eraldi ja mul läheb ilusti vahule, tuleb ilus kreemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja lisan oma küpsisetordi retsepti. Kogu suguvõsa kiidab. Kasutan vaheldumisi kihtidena shokolaadi ja valgeid küpsiseid. Küpsiste vahele panen ainult 20%list hapukoort. Ühel päeval laon küpsised hapukoorega vaheliti seisma ja järgmisel päeval teen vähese shukruga vahukoore mütsi peale ja siis kaunistused vahuoorele. Kõige parem on kook tegelikult kolmandal päeval, siis on kõik mõnusalt pehme. Ja pole liiga magus kook.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hapu moos on kohustuslik vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küpsisetort-vahukoor, kumb siis – küpsisetort või vahukoor?
Või ongi selline vahukoor olemas, nimega Küpsisetort?

Ja pasta tordis? Või vahukoores? Pasta nagu makaronitooted või pasta nagu hambapasta näiteks?
Tundub, et sul on nii keeruline ja ennekuulmatu tort, et ega eriti abi anda oskagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hapu moos on kohustuslik vahele. [/tsitaat]

Minu arvates on moos ja kakaoküpsised asjad, mis küpsisetordi absoluutselt söömiskõlbmatuks muudavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issake, maitseasi ju! Minule hapukoorega tehtud ei meeldi, minu lemmik on vahukoore ja kohupiimaga. Kasuta Tere vanillimaitselist kollases pakis kohupiima, see on paksem ega valgu laiali. Mina panen 1/3 osa vahukoort, vahustan selle ära ja siis panen 2/3 osa kohupiima ja vahustan veel ( siis enam pole karta võiksminekut). Küpsised immutan toormoosiga, vaarika või maasika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja segas ilmselt koore võiks, sellepärast läkski vedelaks. St vahustas üle.
Mina ei vahusta koort kunagi eraldi. Panen paki kuiva kohupiima ja 200ml rõõska koort (suhkrut 1-2 spl, sõltuvalt, kas kohupiim on magus või mitte) ja lasen kõik koos mikseriga vahule. Väga kohev saab. Seda segu võib ka pritsist koogile lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 paki küpsiste jaoks tavaliselt vahustan kõigepealt suure vahukoore ja alles siis lisan 2 kohupiima pastat. Et ilusti seguneks, vahustan korraks neid ka koos. Ei jää vedel. Vahukoore vahustan kõvaks, mitte kreemjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ikka – ilu on vaataja silmades. Aga füüsikaseaduste järgi on lihtsalt võimatu, et 200 g koort ja 200 g kohupiima koos vahustades sama kohev vaht saadakse kui eraldi vahustades ja siis õrnalt kokku segades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nu vot siis…eks need haupukoored, moosid jne. on kõik maitse asi…mina muidu immutan küpsiseid külma musta kohviga…ja siis vaheldumis moos ja kohupuum ja vahukoor segatuna….aga vot viimane kord kui tegin siis see kohupiim oli nii vedel, et tahtis sealt kõik välja voolata..ja sellest kam inu küsimus-kas siis vahukoor enne vahtu ja siis kohupiim otsa…vb eelmine kord, kuna tegin suuremat torti ja panin suure paki vahukoort ja 2kohupiimapastat, äkki sellep- läks vedelaks? nuh ega mul ka enam midagi teha pole, reedel on lapse sünna ja sai ostetud soodukaga kohupiimapastat(muidu oleks tõesti proovinud kohupiimaga see ju tahkem:))aga tänud kes siiani oma nippe jaganud:)
tuleb välja et siis tehakse nii ja naa…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 12:24; 02.10 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohupiimapasta asemel ikka paki kohupiim, siis ei jää vedel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei leota kunagi küpsiseid, vahele esmalt vahustatud vahukoor, millele juurde mikserdatud kohupiimamass, millele lisatud kodune moos ja ööpäeva külmikus seistes, imbub kõik kenasti läbi. Millegagi õhukesi niigi kergelt murenevaid küpsiseid veel immutades saad löga, ei, aga ma tahan tunda ka küpsiste õiget maitset ja tummist kooslust, aga mitte vesist lira. Jälgid on plödised koogid ja tordid, millest lusikas läbi kukub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegin just lapse sünnipäevaks küpsisetorti, väga hea tuli.

Meie retsept.

Köögi toorjuust (400 grammi, farmi oma).
vahukoor – 200 ml
1 laim – selle koor ja mahl.
selga küpsised – vanilje omad.
erinevad marjad – ilmselt jub külmutatud siis (mina kasutasin mustikaid, vaarikaid ja punaseid sõstraid.
1 spl suhkrut
1 pisikene noaotsatäis soola
piima küpsiste immutamiseks

minu tort tuli 16 kohaline ja küpsiseid oli kolm kihti.

Vahusta vahukoor suhkru ja soolaga (vaata, et võiks ei lähe 🙂
Mikserda omavahel toorjuust, laimikoor ja laimimahl.
Sega vahukoor ja toorjuust kokku.
Pane piim kõrgema servaga taldrikusse, pane küpsised piima sisse, umbes 10 sekundi pärast tõsta küpsised tordialusele (ära kalla küpsise mustris olevat piima ära, tõsta koos sellega…).
Esimese kihi küpsiste peale pane vahukoore ja toorjuustu segu, pane kreemi peale ka eelnevalt sulatatud marju (sõstraid vähem).
Jätka kihtidega, kõige peale pane veel kreemi, kaunista (mina panin lihtsalt sõstraid, aga eks saab ka ilusamini).

Tegin tordi umbes 6 tundi enne söömist ja väga hästi oli kõik imendunud, küpsised oli pehmed (piimas leotamine on oluline…).
Kui teha tort eelmisel päeval, siis võib vahukoor muuta tordi vesiseks.

Olen enne teinud kohupiima ja hapukoorega küpsisetorte, aga need on kahvatunud selle kõrval ;)[/tsitaat]

Olen kunagi saanud küpsisetorti, kus küpsised olid piimas immutatud, hetkeks, nagu torditegija mainis. Ei olnud üldse hea.Pärast seda olen alati uurinud, ega küpsiseid leotatud ei ole. Toorjuust on ka asi, mida mina isiklikult ei paneks, aga see on tõesti maitseasi.
Ise teen enamasti vaid laste rõõmuks kiire magustoiduna ¨okolaadiküpsised kihiti rosinatoruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mul on küsimus..Milline on KÕVAKS vahustatud vahukoor??? Mina ei saa kunagi teda eriti kõvaks vahustada….Kuna on vahukoor kreemjas ja kuna on ta kõva enne kui võiks muutub? Mul tõenäoliselt seetõttu nii mõnigi asi liiga pehme jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks, et kohupiima-vahukoorekreem \”kõva\” jääks, tuleb lisada sutsuke toorjuustu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Küpsisetort. Vahukoor vahustada enne kohupiima lisamist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.