Esileht Kodunurk Küpsisetort

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Küpsisetort

Postitas:

Kas keegi avaldaks oma retsepti, kuidas saaks teha mahlast ja maitsvat küpsisetorti. Lapsel tulemas sünnipäev ja tahaks talle lasteaeda maitsva koogi teha. Pole kunagi seda proovinud teha. Tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahlast?Mõtled immutamiseks? Mina immutan küpsised kohvist läbi, s.t kastan korraks kohvi seest läbi, aga tegelikult pole vahet millest läbi kastad, kas mahlast, piimast vms.
Mina teen nii: väike pakk vahukoort, maasika torukohupiim ja sort suvalist jogurtit juurde. Vahustan vahukoore natukese suhkruga, lisan torukohupiimale, natuke jogurtit ja segan läbi. Immutatud küpsistele lisan kihi vahukoore-kohupiima segu, siis panen mustikaid(mina teen kultuurmustikatega), võid ka suvalist moosi panna. Siis kiht küpsiseid jälle immutatult ning jälle vahukoore-kohupiima kiht. Teen tavaliselt 3-4 küpsise kihiga. Kõige peal on siis ikka vahukoore-kohupiima kiht. Vahest olen ka sulatanud shokolaadi ning siis tõmmanud peenikesi triipe sinna peale,külmkapis hangub ära.Ääred tõmban ka lusikaga kohupiimaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt küpsistest, olen teinud nii Kalevi kui Selga küpsistega
Kalevi küpsised pudinevad väga kergesti, Selga küpsised on kõvemad.
Ise eelistan Selga küpsiseid, ehk et kõvemaid küpsiseid. Ostan 3 pakki erinevaid Selga küpsiseid, näit kindlasti ühe paki kakao või ¨okolaadi küpsiseid, siis teised heledad küpsised.
Laon alusele ühe kihi küpsiseid, mina ei immuta vedelikuga, kuna ööpäev külmkapis seistes imbuvad küpsised väga hästi ka kohupiimakreemist läbi. Mulle ei meeldi lödi laialivalguv mass, aga kui kegi eelistab, siis võib immutada kihid mahla või piimaga, kohvi lastele ei soovita, jääb kõrvalmaik.
Vahele määrin siis kohupiimapasta, ise eelistan riccota kohupiimapastat, see on tihkem kohupiim, aga pole nii vedel kui tavalised kohupiimatorud ja vahukoore mikserdatud massi, kas paned kodust moosi sisse või ostad poest maasikatoru või kakaotoru või banaanitoru, valik on sinu, vahele võid panna marju või banaaniviile. Kõige peale määrin puhtalt mikserdatud vahukoore, ja panin terved maasikad sisse, siis niristan või riivin ¨okolaadi veel juurde. Ja küljed tuleb katta paksult kas kohupiima-vahukoore seguga või puhta vahukoorega, aga kindlasti paksult, sest see kiht õheneb külmas seistes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on pudinguga:) 2pk heledaid, 3pk kakao \”Selga\” küpsiseid, 1 suur vanilje ja 1 suur kakao \”Tere\” puding. Immutan kohviga, peale tuleb veel vahukoor ja riivitud shokolaad. Tuleb 5 kihti. Hästi sobivad vahele ka banaanid:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen teinud purustatud tomatitega. Külalistele on väga maitsenud, kaob laualt linnulennul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selga küpsised immutan mahlas, vahele hapukoor, marjad, vedelam moos, niimoodi kiht-kihilt. Peale hapukoor ja magusat kakaopulbrit kaunistuseks. Väga hea, suhkrut ega magusat kohupiima ei kasuta, muidu läheb nii magusaks, et keegi süüa ei suuda. Meie 4-liikmelisel perel kaob neljast küpsise pakist tehtud kook kõhtu 1 päevaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purustatud tomatitega? Hetkeks juba jäin uskuma. 🙂 Küpsised ju magusad.

Küpsisetorti teen hapukoore-kohupiimapasta seguga, vahele mustsõstratoormoos, immutan segumahlaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen kalevi ekstra küpsistega. Selga omadel on minu jaoks mingi võõras maitse juures.
Immutan piimaga ja viimasel korral panin vahele suhkruga hõõrutud kohupiima, täiesti tavalist vanilli oma. Moosiks oli tikrimoos, hapukust andsid punased sõstrad ning magusust andsid marmelaadi tükid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küpsisetort on nii hea ja lihtne. just hiljuti pöördusin ise ka lihtsuse juurde tagasi.

küpsiste osas eelistan ka Selga omi. olen ostnud võrdselt heledaid ja tumedaid ning neid ladunud vaheldumisi nö. malelaua mustris. siis on väga vahva lahti lõigata. kohviga immutatult on selline tort väga hea, aga kui lapsed on väiksed ja tort neile mõledud, siis olen immutanud mingi kuuma hapuka mahlaga (jõhvikamahl, õunamahl). kuum vedelik imbub küsisesse paremini. aga muidugi tuleb olla ettevaatlik. küpsiseid vedeliku sisse ei kasta, laon kihi ära ja siis igale küpsisele panen umbes 1 dessertlusika täie peale. rohkem pole vaja, sest muidu lähebki liiga plödiks.
kuna küpsised on juba niisutatud, siis kohupiima-vahukoore või hapukoore segu teen paksema. kasutan toru asemel pakikohupiima, vahukoore vahustan tugevaks vahuks või lisan hoopis toorjuustu. liiga kõrgeks ei tasu torti teha. kipub niikuinii viltu vajuma. 4 kihti on kõige parem. kui tahad torti rohkem, siis tee suurema pinnalaotusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Küpsisetort

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.