Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk küpsisetorti mis hästi maitseks – mis marjad, mida vahele

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: küpsisetorti mis hästi maitseks – mis marjad, mida vahele

Postitas:

7a. lastele teen sünnipäevatorti

pakkuge mida vahele panna – mis kreem, mis marjad?
mis on see mis lastele hästi maitseb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen kohupiimapastaga (tavaliselt maasika maitsega). vahele ei ole pannud tavaliselt mingeid puuvilju, seda rohkem kohupiima hoopis. Vahel harva banaaniviilud. Peale olen pannud nt viinamarju/maasikaid ja shokolaadipudi. Siiani on kõik lapsed söönud.
Banaane peale ei paneks, kui võõrastele pakud, lähevad seistes pruuniks, ei ole kena enam. KOdus söömiseks teed, siis võivad olla.
Aga eks igale lapsele maitsevad muidugi erinevad asjad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teen oma lastele ja nende sõpradele tavaliselt kahte värvi küpsiste, ükskõik mis sorti joogijogurti ja hapukama (toor)vaarikamoosiga.
Point on selles, et moosi ei tohi väga palju olla ja seda ei tohi eriti näha olla. Siis söövad kahe suupoolega, kiidavad ja tellivad aina igaks sünnipäevaks sama. Aga kui küsin, mida vahele panna, siis moosi ei lubata 😛

Peale käib mul kõige tavalisem vahukoor ja kaunistuseks on suvel värsked maasikad, vaarikad, mustad või ka punased sõstrad, muul ajal peamiselt apelsin, mandariin ja kiivi, vahel marmelaad, mõnikord ka ¨okolaadipuru, see sobib vaarikamaitsega hästi. Kaunistusmaterjalist olulisemaks osutub enamasti pilt/kiri/joonis, mis nende kaunistustega tordile on tehtud;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanilje küpsised, hapukoor ja kohupiim. Immutan piimaga. Mul lapsed ei söö kumbki küpsisekooki, kus on marjad või moos vahel. Ma ise ka, see tundub absoluutselt kõik ära rikkuvat 🙂 Isegi banaani peale lapsed kirtsutavad nina, mulle see isegi meeldiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on oluline, et küpsised oleks eesti omad. Mitte tehismaitselised poesia või mingid läti omad olid ka ühed. Vahele võib panna oma eelistusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodujuust mumuu( rasvata ) vahukoor,suhkur,maasikatoormoos,hapukoor,valge mustikasokolaad aKalevilt ning peale värsked mustikad. Kihiti siis kodujuustu-vahukooremöks,teine kiht maasikatoormoosi laod nii kõrgeks,kui tahad ja viimaseks katteks jääb 20% hapukoor.Pigistan seda otse pakist. Kui tort laotud,katan toidukilega ettevaatlikult ja panen ööseks külmkappi.Kui söögiaeg tulemas,kaunistangi vahetult enne lauale viimist saputades peale sokolaadi ja kõige peale veel mustikad. Ahjaa, leotan küpsiseid kohviga. Kui teen Hagari tordipõhjaga,leotan vaid piimaga ja täiesti piisav kui see ei riku maitset. Tordil servad,ääred laapserdan,katan ka otse pakist 20% hapukoort pigistades noaga siludes servasid. Seda torti on ülilihtne teha ja see on tõesti väga maitsev ja värske. Muidugi on väga head kultuurmustikad tordile saputada,aga ka metsa omad. Kui tort on magusapoolne,on metsamustikas selline kergelt hapuka mekiga just sobilik sinna. Minult igatahes tellitakse ja tellitakse just nende koostisosadega torti:)olen teinud ka piimasokolaadiga pealt kaunistust,aga kuna on tordil värsked mustikad, sobib väga hästi ka valge sokolaad mustikatega:) Suhkurt lisan tegemise ajal vaid vahukoorele, maasikatoormoosvõib kavabalt ilma suhkruta olla või siis vaid pisut suhkruga kuna vahukoor ja küpsised on ise piisavalt magusad ja muidugi ka sokolaad. Kokku saab hea magus ja kerge hapuka marjade kooslus. Minu lapseltuleb ka sünnipäev ja teen ka kindlasti jälle selle retseptiga tordi:) Ja veel,olen viimasel ajal vahukoorele peale suhkru lisanud veidikene soola see teeb kuidagi mõnusaks selle maitse. Aga ettevaatlikult:) Tort saab kenasti mahlane ja on hästi ligunenud söömise ajaks, sest maasikatoormoos juba ise on suht vedel ja leotab terve öö seda torti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan panna vahele hapukoorega KAMA ,peavad olema siis pruunid küpsised kindlasti:) Super hea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ALATI puuvilju, muidu tuleb see tort mu maitse jaoks liiga magus ja igav.
Õnneks pole mu lastel marjade ja puuviljade vast küll midagi, külalistel ammugi mitte.

Parim maitsekombinatsioon on olnud : pooleks vahukoort ja kohupiima + mustsõstrad. See tuli nii esinduslik tort, et soovitati turustama hakata ühel sünnipäeval 🙂
Olen teinud ka punaste sõstardega, see jääb üsna hapukas.

Aga tavalisem, mis sobivad ja poes alati olemas, on kiivid ja banaanid, ka ühte torti kaks korraga.
Banaane peale ei pane, hoopis kihtide vahele.
Kiivisid olen peale ka pannud, kihtide vahele samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen täiesti tavalise. irrisemaitsega selgad, vahele hapukoor vähese suhkruga ja õunamoos. peale panen kiivit, banaane ja viinamarju. isegi minu 10 kuusele pojale maitseb 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen vaarika toormoosi vaheldumisi ricotta kohupiimakreemi-vahukooreseguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam ja meie pere arvates ka kõige maitsvam on nõukaajast – klassikalised kõüpsised, immutada kange kohviga, vahele hapukoor ja peale sulatatud ¨okolaad. Kõik söövad. Ühel sünnipäeval läksid kaks viimast tükki lausa oksjonile 🙂 ja lõpphind ei olnud mitte väike 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on viimasel ajal hakanud tunduma, et see isetehtud küpsisetort läheb ikka palju kallimaks, kui poest osta. Kui poest saad kätte ütleme umbes olenevalt tordist 1.80, siis ise tehes läheb ikka tunduvalt rohkem. Küpsised ise juba ütleme 1.50 euro, kohupiimakreemid 1 euro kindlasti, hapukoor 40 senti, mingi ¨okolaad kuhugi 1 euro, moos ja muud visinad lisaks. Põhimõtteliselt kasutatakse ka valmistortides ikka sama moodi küpsiseid, koort, kreemi niiet… mis siis ikka ise mässata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 12:38; 18.04 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule on viimasel ajal hakanud tunduma, et see isetehtud küpsisetort läheb ikka palju kallimaks, kui poest osta. Kui poest saad kätte ütleme umbes olenevalt tordist 1.80, siis ise tehes läheb ikka tunduvalt rohkem. Küpsised ise juba ütleme 1.50 euro, kohupiimakreemid 1 euro kindlasti, hapukoor 40 senti, mingi ¨okolaad kuhugi 1 euro, moos ja muud visinad lisaks. Põhimõtteliselt kasutatakse ka valmistortides ikka sama moodi küpsiseid, koort, kreemi niiet… mis siis ikka ise mässata.[/tsitaat]

Kuskohast sa saad torti 1.80¤ eest? Ma tahaks ka kui nii soodsalt juba saab.
PS! Sünnipäevadel on tavaliselt ikka 10 inimest kindlasti, vaata, et sellest 1,80 tordist siis ikka kõigile jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasin silmas 500g kooki ja, kui ise ka umbes sellise koguse teed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 12:38; 18.04 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lemmik: selga küpsisee (vanilje v6i kondenspiima omad), maasika toormoos, 20% hapukoor, banaan.
Suhkrut ei kasuta kusagil. Küpsiseid ei immuta millegagi.

Laon kihiti – küpsised, hapukoor, toormoos – küpsised, hapukoor, banaani viilud,toormoos – küpsised, hapukoor, moos jnejne nii k6rgeks kui soovid. L6pus määrin, pealt ja külgedelt hapukoorega. Lasen külmkapis tavaliselt üleöö seista ja siis enne serveerimist kaunistan puuviljae v6i marjade vms, et mis parajasti on kodus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks kõik seda banaani seal tordi vahel armastavad.

Ilma moosita on igav ja liiga magus.

Olen hakanud ka selga küpsiseid kalevi omadele eelistama, sest viimases on suhkur asendatud glükoosi-fruktoosi siirupiga kahjuks:((

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kreemiks kohupiimapasta + vahukoor. Küpsised kastan enne morsist kiirelt läbi ka. Vahele konservivirsiku viilud ja maasikatoormoos + kreem. Peale konservivirsikud, marmelaadikuubikud ja riivshokolaad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mina toormoosi panen suhkrut ülivähe ja kasutan tordis hapukoort, siis banaan on just sellele tordile magusust lisav ja ei tule üldse lääge, vaid just hapukam ja värske maitsega.

Aga loomulikult on igal inimesel oma maitse, seega eks igaüks saab teha just nii nagu talle maitseb 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk küpsisetorti mis hästi maitseks – mis marjad, mida vahele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.