Esileht Ilu ja tervis kurb ja mures – rakumuutused

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kurb ja mures – rakumuutused

olen 38-aastane naine. mul pole kunagi mingeid günekoloogilisi probleeme olnud, seened ja põletikudki on täiesti tundmatu mure olnud. elu jooksul on mul olnud 3 sekspartnerit, viimasega neist olen abielus olnud 10 aastat ja selle aja jooksul pole mul teisi partnereid olnud, pole põhjust kahtlustada, et ka mehel oleks.

olen korralikult igal aastal käinud günekoloogilises kontrollis, pap-proov on alati korras olnud. viimasel korral venis vahe pisut pikemaks – läksin kontrolli pooleteise aasta pärast. ja korraga sain vastuseks, et pap-proov oli korrast ära! poole aasta pärast kutsuti uut proovi tegema. käisingi nüüd aprillis uuesti arstil – pap-proov endiselt korrast ära. seega järgmisena saadeti kolposkoopiasse ja võeti biopsia. ning nüüd sain üleeile biopsia vastuse: rasked rakumuutused emakakaelal ja pean minema konistatsioonile:(

tuju on nii kurb ja hirm on ka. ma ei mõista, kuidas said nii lühikese ajaga tekkida rasked rakumuutused, 2010. a suvel oli ju pap veel täiesti korras! ja siis veel öeldakse, et muutused emakakaelal ei toimu kiirelt, vaid võtavad aastaid. pealegi polnud mul mingeid kaebusi, menstruatsioon käib normaalselt, vahepeal ei määri, kõht ei valuta. ainus asi, et mulle tundus, et pisut vererohkemaks on mu päevad läinud, aga perearst ütles selle peale alati, et eks aastatega menstruatsioon ikka muutub. igatahes nagu välk selgest taevast!

nüüd kardan rohkem kui protseduuri ennast seda, et äkki polegi vaid rasked rakumuutused, vaid juba vähk. mine tea, kui täpselt see biopsia siis näitabki…

ah jaa, viimsed aastad olen iiveldusega kimpus olnud, ehkki magu on täiesti korras olnud uuringute põhjal. kas keegi teab, kas rakumuutustega võib iiveldust esineda?

vabandan pika hala pärast, ei taha mehele pidevalt kurta, mis tema ikka teha saab. naised saavad sest probleemist ka enam aru…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Sind kindlasti ei lohuta, kuid 1% emakakaelakasvajates areneb kiiresti. On patsiente, kes on surnud 1 aasta jooksul, sest kahe pap-i vahel on kasvaja arenenud viimasesse staadiumisse… Sa ei pea seda konisatsiooni pelgama, minu tutvusringkonnas on mitmeid naisi, kellele on konisatsioon tehtud- nad on pideva kontrolli all ja nende tervised on korras. Osad on ka lapsi saanud veel. Ise arvan, et kui mul oleks millalgi taas pap halb ja soovitud lapsed olemas ( raseduse ajal oli, aga peale seda taas korras), siis kaaluksin kogu emakakeha eemaldamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea muidugi, mis Sul täpselt seal biopsiavastuses oli, aga rasked rakumuutused iseenesest ei tähenda veel tingimata vähki, vaid üldjuhul ikkagi vähieelset staadiumi. Isegi kui on kujunenud vähirakud, siis senikaua, kuni need pole basaalmembraanist läbi tunginud (carcinoma in situ), seni pole veel tegu päris vähiga ning metastaaside ohtu ei ole ja pahaloomulise koemassi eemaldamine lahendab probleemi täielikult.

Arvan, et Sul pole vaja praegu ülemäära muretseda. Käi seal konisatsioonil rahulikult ära ning tõenäoliselt saad pärast vastuse, et kogu muteerunud koemass õnnestus eemaldada. Kui asi peaks tõsisemaks osutuma, eks siis teete arstiga uue plaani (ning ka see ei tähendaks veel sugugi seda, et surm on kohe silme ees), aga arvatavasti on praegu siiski tegu piirdunud protsessiga. Kui arstidel oleks tekkinud kahtlus, et olukord võib olla tõsisem, ei hakkaks nad üldse konisatsiooniga jamama, vaid saadaksid Su kohe suuremale lõikusele.

Soovin rahulikku meelt ja edukat protseduuri!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama mure 21a tütrega. Biopsia midagi head ei näidanud, aga hetkel ei tehta muud kui kolme kuu pärast kontrollitakse uuesti. Tüdruk ikka täitsa endas väljas hooti. Õpib lastega seotud ametit ja on nii õnnetu, et äkki ta ise nüüd lapsi ei saagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis kurb ja mures – rakumuutused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.