Esileht Pereelu ja suhted Kurb rase

Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )

Teema: Kurb rase

Postitas:
Kägu

Aga kui ema ei teinudki midagi hästi? Tore, kui sina saad oma trauma üle lihtsalt muiata ja eluga edasi minna, aga pole vaja olla üleolev selle suhtes, mida teised on läbi elanud.

Kohe üldse mitte midagi ei teinud kunagi hästi? Hommikul ärkas kella peale ja hakkas sind peksma kuni jaks südaööks rauges, süüa said emalt null korda, koolis käisid isa vanas pidžaamas, ta isegi ei sünnitanud sind vaid varastas su Monaco aadliperekonnnast ja pidas keldris ahelates. Mähkmeid ei vahetanud, ainult sõimas ropult. Ahhsoo, siis küll.

Kui ema andis sulle süüa, vahetas mähkmeid ja ostis riideid, siis see oli tema kohus. Iga lapsevanem on kohustatud oma lapse eest hoolt kandma ja lapse toitmine ja katmine ei ole teene lapsele, mille eest laps peaks olema tänu võlgu, sest laps ei valinud sündimist, see oli vanemate valik. Kui su ema oli vaimselt või füüsiliselt vägivaldne, siis see, et ta tegi hästi süüa või ostis sulle ilusaid riideid, ei pisenda seda vägivalda.

Muidugi. Aga siiski mu küsimus, kas ema ei teinud kohe mitte kunagi midagi head, nagu see kägu väitis? Ei ühtki hellitust, paid, abistamist, mängu, ärakuulamist? (Ja tänu võlgu olemine vanemate ees on küll väga jube väljend. Mina armastan neid, sest süda ütleb nii. Võlgu pole ma neile midagi,, nii nagu minu lapsed ei võlgne mulle midagi).

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu onupoeg sai lapse ühe vaimuhaige naisega. Naine jättis last koolieelikuna tihti üksi koju luku taha ja ei tulnud ise ööseks koju. Süüa ei jätnud. Juhtus ka seda, et ema läks kodust ära ja pani ukse lukku, kui laps õues mängimas oli. Öö jõudis kätte ja laps magas garaažis, sest tuppa ei saanud sisse.

Onupoeg võttis lapse ära ja andis oma emale kasvatada. Ise ta oma last vaatamas ei käinud, isegi jõulude ja sünnipäeva ajal ei pidanud vahel meeles. Õiendas lapsega, et see olevat pätt ja hukka läinud.

See laps on nüüdseks täiskasvanud ja kinkis oma isale BMW.

Vaimuhaige ema võttis laps enda juurde elama ja hooldab teda.

Ma ei usuks iialgi, et niisugune asi on võimalik, aga on.

Minu klassiõe ema jättis oma pere maha, kui klassiõde oli 10-aastane. Ema oli alkohoolik ja jõi ennast põhja. Klassiõde käis ema vaatamas, koristas ta kodu, viis süüa ja ravimeid kuni ema surmani.

Ühe tuttava isa viskas teda ja ema kodust välja, kui mu tuttav oli laps. Mingit suhtlemist ja toetamist isa poolt ei olnud. Hiljem läks isa vangi ja istus seal aastaid. Praegu on isa vanglast väljas ja minu tuttav suhtleb isaga, sõidutab teda oma autoga iga kord, kui isa nõuab ning viis ta reisile Egiptusesse.

Samal ajal on väga paljudel mu tuttavatel täiesti normaalsed vanemad, aga ikka ei olda rahul. Küll oli ema liiga kriitiline ja nimetas paksuks, küll ei toetanud vanemad piisavalt edasi õppimist või vastupidi, sundisid edasi õppima.

Minu meelest lapsed meeleheitlikult püüavad ära teenida halbade vanemate armastust ja häid vanemaid ei hinnata üldse. Mina olen oma laste vastu nii hea, kui oskan, aga kuulen iga päev, kui halb ja loll ma olen ning vahel saan jalaga ka.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen oma laste vastu nii hea, kui oskan, aga kuulen iga päev, kui halb ja loll ma olen ning vahel saan jalaga ka.

Siis sa oled lihtsalt päris kehv ema, kui su lapsed pikaajaliselt, regulaarselt sind selliste sõnadega ja isegi jalahoopidega karistavad. Missugused noored tõprad oled kasvatanud!

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen oma laste vastu nii hea, kui oskan, aga kuulen iga päev, kui halb ja loll ma olen ning vahel saan jalaga ka.

Siis sa oled lihtsalt päris kehv ema, kui su lapsed pikaajaliselt, regulaarselt sind selliste sõnadega ja isegi jalahoopidega karistavad. Missugused noored tõprad oled kasvatanud!

Olen jah. Aga ma tahtsin olla väga hea ema ja ma ei tea, kuidas see niimoodi läks. Minu lastel on ilus kodu, alati puhas ja korras, teen ise süüa, hoolitsen, et neil oleks kõik olemas. Kui nad olid väikesed, siis mängisin nendega palju. Käisime mängutubades ja mänguväljakutel. Vedasin neid  huviringidesse, kuhu nad aga vähegi tahtsid. Kaitsesin neid, kui koolis või lasteaias oli kiusamist. Kiitsin ja tunnustasin iga asja eest. Laste sõbrad olid meil alati oodatud ja nad alati ütlesid mu lastele, et neil on väga hea ema. Ja selle kõige tulemusel olen halb.

Samal ajal lapsed, kelle vanemad on tõelised tõprad, poevad kasvõi nahast välja, et neile hoolimatutele vanematele meeldida. Oleksin ka pidanud halvem ema olema ja rohkem bitchima. Lapsed austaksid ja hindaksid mind palju rohkem.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiitsin ja tunnustasin iga asja eest.

Siin ongi su viga. Kiitma peab ainult kiitustväärivate asjade eest. Ju sa kiitsid neid ka ebasoovitava käitumise eest ja kaitsesid neid ka siis, kui tegid pätti.

Vedasin neid  huviringidesse, kuhu nad aga vähegi tahtsid

Ja siin teine viga. Nüüd oledki nende peas nende teener, taksojuht ja kokk.

Loodame, et annavad sulle andeks.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest lapsed meeleheitlikult püüavad ära teenida halbade vanemate armastust ja häid vanemaid ei hinnata üldse. Mina olen oma laste vastu nii hea, kui oskan, aga kuulen iga päev, kui halb ja loll ma olen ning vahel saan jalaga ka.

Siin võib ka olla see mängus, et turvalisemas keskkonnas inimesed on ehk rohkem avatumad ja neil on suurem suhtlusringkond. Paljud, keda vanemas on retsinud, ütlevad, et nad on seetõttu endassetõmbunud. Lõpuks ongi nii, et kui isegi nende peksuritest vanematega ei suhtle, siis oledki täiesti üksi. Oledki absoluutselt ilma igasuguse tugigrupita. Seega suheldakse oma vanematega, et need aitavad nt lapsi hoida. Või muudel sarnastel põhjustel. Vähemalt minul on nii. Kui on suur tutvusringkond ja inimesi jalaga segada, siis ei pea halvasti käitunud vanematest nii kinni hoidma.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ongi su viga. Kiitma peab ainult kiitustväärivate asjade eest. Ju sa kiitsid neid ka ebasoovitava käitumise eest ja kaitsesid neid ka siis, kui tegid pätti.

Vedasin neid huviringidesse, kuhu nad aga vähegi tahtsid

Ma pole see, kellele vastad, kuid su (kägu 20.03) kommentaar on ilmekas näide sellest, kuidas igatepidi on halb. Kas kujutate ette, kui see ema oleks lapsele öelnud: “Ma ei anna sulle süüa, sest ma pole kokk!” See ema, kes lapsele süüa annab, peab lapselt selle eest andeks paluma, nii nummi.

Või: “Ma ei vii sind mängutuppa sõbra sünnipäevale, kuna see sõitmine rööviks mult pool päeva ära!” Lasteaialaps jääb ilma peota, istub kodus. Sest ema ei viitsi taksojuhti mängida. Kas ta on nüüd hea või halb ema?

Või nõustub ema kiitma ainult näpuotsaga ja nii, et see ei mõjugi eriti kiitusena? Näiteks: “Su joonistused on muutunud juba natuke paremaks võrreldes eelmise aastaga.” St, mitte mingil juhul ei tohi lapsele öelda, et ta midagi hästi oskab, vaid suurim kiitus on, et laps joonistab nüüd juba veidike paremini võrreldes ajaga, mil ta oli titt. (Sihukest veidrat kiitmismeetodit soovitavad praegu muide isegi pedagoogid.)

Olen ka ise märganud, et just pühendunud emasid-isasid hindavad lapsed tihtipeale vähem, samas kui kehvemate vanemate väiksemgi tähelepanu laste suunas jääb lastele kauaks meelde (eks haruldast mäletataksegi enam). Ilmselt on see neil lastel seetõttu nii, et õnne osatakse näha ja hinnata vaid siis, kui on kogetud ka selle vastandit, ehk tõelist õnnetust. No umbes sama nagu, et kui pidevalt, aasta ringi on ilus suvi, siis ei osata seda ilusat suve ka hinnata. Küll aga õpivad põhjamaalased suve ja päikest hindama just tänu eelnenud pikale pimedale talvele.

Ja nii räägibki mõne joodikust peksja laps elu lõpuni heldinult, kuidas tema isa olevat viinud ta päikesetõusul kalale. Unustades mainimata, et enamiku ajast isa sõimas või peksis teda – ikka ainult see üksainus ilus hetk on meeles, kuna see oli eriline.

Ja mõni teine laps, kelle ema andis endast kõik, et lapsel oleks kõik olemas, sh hellitused ja tähelepanu, räägib elu lõpuni tigedalt, kuidas ema olevat ta peale karjunud, jättes sellega mulje, et ema karjus kogu aeg. Tegelikult juhtus see vaid ühe korra, aga jällegi – kuna see oli niivõrd haruldane ja eriline, jäi just see lapsele meelde.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hormoonid, peale sünnitust läheb üle.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on suur tutvusringkond ja inimesi jalaga segada, siis ei pea halvasti käitunud vanematest nii kinni hoidma.

Elu on näidanud, et kui juhtub mõni suurem õnnetus, näiteks kui oled peale autoõnnetust invaliid, haigestud raskelt või jääd töötuks või kaotad kodu, kaob see suur tutvusringkond ära. Alles jäävad ainult kõige lähemad, eeskätt need peksuritest vanemad, kellele toetuda.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen tegelikult mõelnud, et ootan, kuni nad täisealiseks saavad ja siis eemaldun. Tänapäeval on väga moes oma vanematega suhted katkestada, võibolla ei ole siis väga suur patt, kui mina oma lastega suhted katkestan. Olen mõelnud, et müün oma korteri maha ja lähen välismaale elama. Mul on seal mõned sõbrad-tuttavad ees ja vaikselt oleme minu sinnakolimisest rääkinud. Lapsed vaadaku ise, kuidas ilma oma halva ja lolli emata hakkama saavad.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen tegelikult mõelnud, et ootan, kuni nad täisealiseks saavad ja siis eemaldun. Tänapäeval on väga moes oma vanematega suhted katkestada, võibolla ei ole siis väga suur patt, kui mina oma lastega suhted katkestan. Olen mõelnud, et müün oma korteri maha ja lähen välismaale elama. Mul on seal mõned sõbrad-tuttavad ees ja vaikselt oleme minu sinnakolimisest rääkinud. Lapsed vaadaku ise, kuidas ilma oma halva ja lolli emata hakkama saavad.

Kui lapsed 18 saavad, siis eemaldud kuidas? Kas sa oledki see vanem, kes laste 18aastaseks saades nad kodunt välja viskab või see juba tehtud?

PS! Kui lapsed käivad koolis, siis ikka nende 21. eluaastani vanemal ülalpidamiskohustus.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui su lapsed ei ole veel täisealised, siis nad on kuskil seal teismeeas ja nendega ongi raskem. Sul veel nendega töö pooleli, st pole veel suureks kasvatatud.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on kahtlus, et sa oled manipulaator-ema????

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võin öelda, et olen oma lastele hea ema, vanem poeg tuli minu ja mehe juurde peale gümnaasiumi lõppu ja ütles, et ta tahab meid tänada, et me oleme temale olnud nii head vanemad. Ja on ka hiljem kinnitanud, et ta seda.

Minu klassiõel oli külm ja kalk ema, vanemad lahutasid, kui lapsed said täisealiseks ning üks lastest võttis isa enda juurde elama. Emaga suheldakse, aga oluliselt vähem kui isaga. Isa hoiab lapselapsi ja on tõesti väga tore inimene.

Ma ei nõustu sellega, et häid vanemaid ei tunnustata, ka minul on väga head vanemad ja ma väga hoian ja armastan neid.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaksin selle kõik oma emal ja isale välja öelda, aga see ei annaks midagi.

Äkki annaks. Kui tunned, et tahaks öelda, siis ma arvan võiksid küll öelda. Aga ehk hiljem, kui laps sündinud ja veidi suurem on, sest see, mis sealt vastu võib tulla, ei ole rasedale ega vastsündinud lapsega emale hea. Tee seda kui tunned, et täitsa tugev oled igasugu nende poolset vastureaktsiooni kannatama.

Ma arvan täpselt sama. Mine oma vanemate juurde ja vala välja kogu see kogunenud pundar. Nemad on selle sinu sisse istutanud ja nende peale tuleb see ka välja elada. Ära hoia ennast tagasi. Tulemuseks on see, et sina saad vabaks ja su vanema saavad teada tõe, mida nad on tegelikult sulle teinud. Nad on juba piisavalt vanad, et sellega leppida. Seega ära sina nende pärast üldse muretse. Sina ja su laps on praegu kõige olulisem. Oluline on see, et sina oma viha ja stressiga oma lapsele liiga ei teeks. Sa pead kõik välja elama ja püüdma olla nii rahulik ja õnnelik, kui vähegi võimalik!

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsed 18 saavad, siis eemaldud kuidas? Kas sa oledki see vanem, kes laste 18aastaseks saades nad kodunt välja viskab või see juba tehtud?

PS! Kui lapsed käivad koolis, siis ikka nende 21. eluaastani vanemal ülalpidamiskohustus.

Ma olen mõelnud seda nii teha, et kui noorem laps saab 18, siis müün maha oma kinnisvara ja saadud raha eest ostan elukoha välismaal ning kolin sinna. Vanem laps ongi selleks ajaks täpselt 21 ja ma ei pea teda enam üleval pidama. Nooremale hakkan elatist maksma, aga kohus tavaliselt mõistab täisealisele lapsele välja väiksema elatise kui alaealisele, nii et sada-paarsada eurot kuus on mu kohustus ja mitte rohkem.
Võibolla olen manipulaator, aga vähemalt ma ei ole vägivaldur erinevalt minu lastest. Ja ma ei pea elama koos vägivaldsete täiskasvanud inimestega, isegi, kui nad on minu lapsed ja isegi, kui mina olen mõne arvates nad ise selliseks kasvatanud. Isegi manipulaatorist emal on õigus vägivallavabale elule.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud seda nii teha, et kui noorem laps saab 18, siis müün maha oma kinnisvara ja saadud raha eest ostan elukoha välismaal ning kolin sinna. Vanem laps ongi selleks ajaks täpselt 21 ja ma ei pea teda enam üleval pidama. Nooremale hakkan elatist maksma, aga kohus tavaliselt mõistab täisealisele lapsele välja väiksema elatise kui alaealisele, nii et sada-paarsada eurot kuus on mu kohustus ja mitte rohkem.

Võibolla olen manipulaator, aga vähemalt ma ei ole vägivaldur erinevalt minu lastest. Ja ma ei pea elama koos vägivaldsete täiskasvanud inimestega, isegi, kui nad on minu lapsed ja isegi, kui mina olen mõne arvates nad ise selliseks kasvatanud. Isegi manipulaatorist emal on õigus vägivallavabale elule.

????????

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa poleks pidanud üldse lapsi saama.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen tegelikult mõelnud, et ootan, kuni nad täisealiseks saavad ja siis eemaldun. Tänapäeval on väga moes oma vanematega suhted katkestada, võibolla ei ole siis väga suur patt, kui mina oma lastega suhted katkestan.

Mis lollus see veel on? Mul on lapsed juba kümmekond aastat kodust läinud, aga suhtleme ikka pea igapäevaselt. Samuti on mu kahe lähima sõbranna lastega. Sõbranna laps üürib üht mu korteritest, just vestlesime ja ütles, et kellele ma siis veel räägin ja keda usaldan, kui mitte oma ema? Tegu 27.a. isaks saava pere-elu elava noormehega, kel väga hea suhe ka isaga.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind oleks võimalik ainult üks kord jalaga lüüa-selline inimene lendaks mu elust, kui sitakuul.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud seda nii teha, et kui noorem laps saab 18, siis müün maha oma kinnisvara ja saadud raha eest ostan elukoha välismaal ning kolin sinna. Vanem laps ongi selleks ajaks täpselt 21 ja ma ei pea teda enam üleval pidama. Nooremale hakkan elatist maksma, aga kohus tavaliselt mõistab täisealisele lapsele välja väiksema elatise kui alaealisele, nii et sada-paarsada eurot kuus on mu kohustus ja mitte rohkem. Võibolla olen manipulaator, aga vähemalt ma ei ole vägivaldur erinevalt minu lastest. Ja ma ei pea elama koos vägivaldsete täiskasvanud inimestega, isegi, kui nad on minu lapsed ja isegi, kui mina olen mõne arvates nad ise selliseks kasvatanud. Isegi manipulaatorist emal on õigus vägivallavabale elule.

Lastel isa pole? Võiksid kohe minna.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud seda nii teha, et kui noorem laps saab 18, siis müün maha oma kinnisvara ja saadud raha eest ostan elukoha välismaal ning kolin sinna. Vanem laps ongi selleks ajaks täpselt 21 ja ma ei pea teda enam üleval pidama. Nooremale hakkan elatist maksma, aga kohus tavaliselt mõistab täisealisele lapsele välja väiksema elatise kui alaealisele, nii et sada-paarsada eurot kuus on mu kohustus ja mitte rohkem. Võibolla olen manipulaator, aga vähemalt ma ei ole vägivaldur erinevalt minu lastest. Ja ma ei pea elama koos vägivaldsete täiskasvanud inimestega, isegi, kui nad on minu lapsed ja isegi, kui mina olen mõne arvates nad ise selliseks kasvatanud. Isegi manipulaatorist emal on õigus vägivallavabale elule.

Lastel isa pole? Võiksid kohe minna.

Isa maksab neile korralikult elatist, aga tegemist teha ja kasvatada eriti ei taha. Nii et kui halb ma ka ei ole, aga oma kohustused laste ees täidan siiski lõpuni. Pärast seda aga olen vaba ja mitte keegi ei saa mulle enam mingeid nõudmisi esitada ega mind lüüa. Ei sõnadega ega jalaga.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanad need lapsed on, kes sind jalaga löövad?!
Ja kohe mitu last ja kõik löövad?
Kas nad on erivajadusega?

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled kasvatanud enesekesksed maailmanabad, kes ei oska kedagi teist näha ega tunnustada, ammugi mingit märterema. Kahju, oleks pidanud jah õpetama, et mitte ainult nemad, vaid ka teised on tähtsad. Nüüd vist hilja.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind oleks võimalik ainult üks kord jalaga lüüa-selline inimene lendaks mu elust, kui sitakuul.

Alaealist just tänavale ei viskaks, aga ta saaks tunda oma tegevuste tagajärgi ja massiivselt. Ei, mitte sõimu, solvangute või peksu kaudu. Ta oleks mulle edaspidi täiesti ükskõik, kelle jaoks täidan vain vanema kohustusi – söök, voodi, riided, hügieen, katus, koolivahendid, tere ja head aega. Sõprust – ei. Vahet pole, kas inimene on 12 või 32 – kui solvama või lööma hakkab, lendab mu elust või vähemalt hingest nagu sitapurujutt. Neljasele on see veel andestatav, aga teismelisele ei.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Alaealist just tänavale ei viskaks, aga ta saaks tunda oma tegevuste tagajärgi ja massiivselt. Ei, mitte sõimu, solvangute või peksu kaudu. Ta oleks mulle edaspidi täiesti ükskõik, kelle jaoks täidan vain vanema kohustusi – söök, voodi, riided, hügieen, katus, koolivahendid, tere ja head aega. Sõprust – ei. Vahet pole, kas inimene on 12 või 32 – kui solvama või lööma hakkab, lendab mu elust või vähemalt hingest nagu sitapurujutt. Neljasele on see veel andestatav, aga teismelisele ei.

Eestlaste kolmnurk siia kolinud või?

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa laseksid oma lapsel end jalaga peksta?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa laseksid oma lapsel end jalaga peksta?

Kuule, mine teraapiasse ja haruta seal oma probleemid lahti. Aitab sellest kiunust siin.

+3
0
Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )

Esileht Pereelu ja suhted Kurb rase