Esileht Hobinurk Kurepoeg pesa kõrval

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kurepoeg pesa kõrval

Postitas:
Kägu

Mida teeb loomasõber ja -kaitsja, kui leiab pesa kõrvalt elus kurepoja?

a) toimetab poja tagasi pesasse ja jääb valvesse, et vana kurg oleks edaspidi hoolivam.

b) viib kurpoja endale koju, toidab, kasvatab ja õpetab linnu lendama.

c) võtab kurepoja kaasa ja toimetab ta Tallinna loomaaeda.

d) helistab loomapäästegrupile ja käsib viia linnupoja päästekeskusesse.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poeg on põhjusega pesast välja lükatud. Sinna tagasi teda viies ei pruugi kurepojal enam nii hästi minna, st ei jää enam elama.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise kindlasti ei tasuks näppida, tasuks spetsialistidega nõu pidada – mõni kord ongi loomulik valik (haige, liiga palju poegi ei jaksa ära toita) või vastupidi ongi juba nii vana, et jääbki ellu ka maapinnal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei teeks. a ei toimi, b on keelatud, c loomaaed ei võta seda kurge vastu ja d loomapäästegrupp on küll lihtne lahendus, aga sisuliselt on see sama mis b, st metsloomade kodus pidamine on keelatud. See on looduslik valik ja inimene ei pea sekkuma. Vanemad hoolitsevad ise selle kure eest, või saab ta toiduks enda toiduahelas järgmisele loomale.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte midagi ei teeks. a ei toimi, b on keelatud, c loomaaed ei võta seda kurge vastu ja d loomapäästegrupp on küll lihtne lahendus, aga sisuliselt on see sama mis b, st metsloomade kodus pidamine on keelatud. See on looduslik valik ja inimene ei pea sekkuma. Vanemad hoolitsevad ise selle kure eest, või saab ta toiduks enda toiduahelas järgmisele loomale.

Ei ole nõus. Juuni keskel pesast alla kukkunud lind ei ole kindlasti ise eluvõimeline ja rebane sööb ta kohe ära. (Tegelikult see vastus oli mitte sulle, tsiteeritud käole, vaid eelmisele, kes arvas, et äkki ongi juba piisvalt suur ja iseseisev.) Sa ei tea, kas vanemad on ta alla tõuganud või on ta ise alla kukkunud.

Mina aga ei ole nõus ka sinu edasiste väidetega, et keegi ei võta ja et kellelgi pole õigust. On õigus ja võetakse. Näiteks Elistvere Loomaparki võiks helistada ja pakkuda. EMÜ -sse võiks helistada ja pakkuda.

Ma ei tea. Ma mitte iialgi ei sõidaks mööda, ilma et oleks vähemalt proovinud. Ükskõik, kuhu ma hiljaks jääksin – pulma, tööle, sünnipäevale. Südametunnistuse asi. Vist isegi lennukile jätaks minemata. Et edaspidises elus ei kripeldaks, kui  peeglisse vaatan, et sõitsin sellest pisikesest elust mööda ja ei proovinudki, ähhhhh, looduslik valik.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei tea. Ma mitte iialgi ei sõidaks mööda, ilma et oleks vähemalt proovinud. Ükskõik, kuhu ma hiljaks jääksin – pulma, tööle, sünnipäevale. Südametunnistuse asi. Vist isegi lennukile jätaks minemata. Et edaspidises elus ei kripeldaks, kui  peeglisse vaatan, et sõitsin sellest pisikesest elust mööda ja ei proovinudki, ähhhhh, looduslik valik.

Sama. Kui see tibu kord minu ellu on saabunud (st ma näen teda ja sõidan mööda), siis ma seetõttu ka vastutan tema eest sel hetkel. Nii on, nii jääb, saatus vast. Ma ei kurda, tegutsen, tahan aidata, ei ignoreeri ega sõida mööda. Üks koht veel, kuhu helistada, on see mingi metsloomade ühing vms (peast ütlesin praegu, täpset nime ei tea).

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Poeg on põhjusega pesast välja lükatud. Sinna tagasi teda viies ei pruugi kurepojal enam nii hästi minna, st ei jää enam elama.

Mingi lumehelbeke sai teada, et kõik kurepojad ei jäägi ellu ja pani kohe miinuse. 😂

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtaks ühendust Eesti metsloomaühinguga.

https://fb.watch/dMoZocSTxE/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lugesin karupoeg

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lugesin karupoeg

Võiski ju teemat laiendada ja küsida, mida teete, kui näete karupoega pesa kõrval?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastus oleks täpselt sama – ära puutu, ära helista kuhugi, mine lihtsalt minema ja jäta nagu on. Loodus tuleb toime. Kui on ette nähtud, jääb linnu/loomalaps ellu. Kui ei ole, saab kellelegi teisele toiduks. Inimese poolt üleskasvatamine toob ainult probleeme juurde.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reipad idioodid etendamas loomakaitset on üks jõle eluvorm.

Enamasti nad tahavad head, aga kuna on lollid, siis ei saa aru lindude ja metsloomade loomulikest arenguettapidest.

Kuna nende mure on suur, siis nad ka ei kuula.

Linnud pesa all on normaalne nähtus. Hoitagu eemale!

See et etusiastist loomasõber pole varem näinud, vaid kinnitab, et ta peaks eemale hoidma, sest ei jaga teemat.

+5
-1
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Hobinurk Kurepoeg pesa kõrval