Esileht Kodunurk Kurgid kasvuhoones – ei vilju eriti

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kurgid kasvuhoones – ei vilju eriti

Postitas:
Kägu

Kasvatan teist aastat kasvuhoones kurke – ühel pool eraldi tomatid ja teisel poole eraldi kurgid.

Lehed kasvavad igavesed pirakad, õisi on tohutult, näpistan peamisel otsalt otsa ära aga ikka saan vaid mõned kurgid vaid. Eelmine aasta pooled taimed tõmbasid kõik üles kuna kasvatasid ainult lehti ja tühje õisi.

Paar taime olen ka õuepeenrasse pannud, aga seal nad kasvavad nigelasti, vbl on neil jahe.

Mida ma valesti teen? Kuidas ma neid kasvatama peaks, et rohkelt kurki saada?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene küsimus – kas tegu on iseviljuvate sortidega?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe puhul ei tea, aga 2 sorti peaksid küll olema iseviljuvad kasvuhoonekurgid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga tolmelda käsitsi, paha see ikka ei tee?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa pead sinna kasvuhoonesse putukaid meelitama 😀 jäta ikka uks mõnikord lahti

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina panen kurgid ukse lähedale (on ka koos tomatitega) ja olen see aasta oma kolmelt taimelt üle 20 kurgi saanud (kasvatan neid poolpikki salatikurke). Uks on pidevalt lahti või poolahti + on aken lahti ja tomateid/kurke on mühinal. Taimed ostan turult suvaliselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uks on enamuse ajast lahti, samuti raputan neid taimi vahel õrnalt (või peaksin muudmoodi midagi tegema). Olen väga tihti ka mesilasi kasvuhoones näinud – putukapuudust seega ei tohiks olla.

Üks sort ongi poolpikk, kaheosaline nimi, millest üks osa oli vist Alpha millegagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kehvad sordid?

Vahepealne kuumalaine tegi ka muidugi palju paha, nii kurkidel kui tomatitel kukkusid õied lihtsalt küljest ära.

Aga minul kasvavad kurgid paremini nt siis, kui lasen neil maas loogelda, ja iga kord kastmisel pritsin lehed ka veega üle. Üles tõmmatud kurkidel ikkagi lehed kipuvad kolletuma. Küllap on liiga päikseline. Samas tomatile jälle meeldib.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Kodunurk Kurgid kasvuhoones – ei vilju eriti