Esileht Ilu ja tervis kurgumandlil valge tükk

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kurgumandlil valge tükk

Postitas:

juba mitmendat päeva kurgumandlil valge tükk, paistab välja nagu oleks kohupiim. palavikku ei ole, kurk haige ei tundu. mida sellega teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 21:31; 09.05 21:16; 10.05 19:09; 13.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vajuta see välja või kurista kõvasti kurku, kuni ära tuleb. ka täiesti tervetel mandlitel võivad mõnikord korgid tekkida. see \”kohupiim\” haiseb jäledalt muide.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:35; 13.05 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on mandli mäda. tavaliselt tuleb angiiniga. aga kui niisama juba on,siis arvatavasti mandlid on juba mäda täis ja nendest peab lahti saama. muidu ajaga võivad nö haiget teha südamele, liigestele. (nii oligi minul). sellepärast ma tean juba,mida see \”kohupiim\” tähendab! konsulteeri perearsiga. ja ma olen kindel,et ta saadab sind kurguarstile(LOR). see \”kohupiima\” tükk haiseb ka jubedalt. Ole terve!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on mandlikorgid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 00:52; 31.05 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, millest need tekivad, aga minul olid lõpuks mõlemad mandlid neid täis. Enam-vähem iga päev sai neid välja pigistatud. Mõnikord ikka päris suured tükid. Vahest oli nii ka, et pigistasid tükikese välja, siis natukese aja pärast \”ujus\” pinnale uus – ehk siis seda ollust on seal mandli sees rohkem, kui pinnalt paistab.
Kurk mul haige ei olnud, aga mulle näis, et need mõjuvad hingeõhule halvasti. Tänaseks mandlid ära lõigatud ja ei mingeid muresid hingeõhuga.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tonsillolith

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 04:57; 13.05 04:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas te neid välja pigistate või tõmbate? okserefleks tekib ju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 21:31; 09.05 21:16; 10.05 19:09; 13.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üritasin näiteks leiba vms tahkemat toitu kurku ajada ja siis köhimisega sain neid tükke veidi välja.
Käisin ka kurguarsti juures, tehti analüüsid, kõik olid ok. 5 kuud hiljem olin angiinis, tegin läbi AB kuuri. 2 nädalat peale AB kuuri lõppu jõin jääga külma kokteili. 2h peale seda oli 39 palavik ja kurk väga valus. 1,5 päeva peale seda olin erakorraliselt opilaual mandleid eemaldamas (põletikunäitajad olid selleks hetkeks vägagi kõrged juba).

Jõudu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohoh.. mul oli ka see, nüüd sain teada, mis see oli siis. Käisin ka erinevate arstide juures emaga palavikkude tõttu (olin laps siis) ja kõrva-kurgu-nina arst näitas võidukalt siis emale, et \”näete jah?!?! Pigistan siit ja kõik on mäda täis. Tuleb ära võtta, saadan erakorralisse, sest muidu on järjekord pikk.\”

Ära võtmine käis kohaliku tuimestusega, seoti tooli külge kinni käed ja keha ja pea ka. Verest lips oli ees pärast (ninast, suust .. voolas!) ja valu oli kohutav (süst ei mõjunud?!).
Oleks iga kell maksnud raha ja erakliinikus narkoosiga lasknud teha, kui oleks teadnud .. trauma ikka aastateks. Siiamaani on see kõige õudsam ja valusam kogemus elus. (ei ole sünnitanud :D)
Õnneks adenoidi op tehti aastad varem narkoosiga, mitte ei tõmmatud ninakaudu välja :S

Aga peale mandliopi ei ole mingit jama olnud. Tasub teha, aga narkoosiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esialgu arvasin et see on mingisugune valge toidutükk. nokkisin seda veidi et see kätte saada. nokkimisega läks see valge nagu katki ja siis märkasin, et see ei olegi selline asi mille saaks ära võtta. valge tükk kadus lõpuks vähem kui nädalaga, kuid 2 nädala pärast on sinna kohta tekkinud imelik nahaserv. enne seda mu meelest polnud. kas peaks arstile näitama minema? või kaob see ära? äkki läheb veel suuremaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 21:31; 09.05 21:16; 10.05 19:09; 13.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, ma olen täiesti terve inimene(ei põe eriti külmetusi ja angiini pole üldse põdenud lapsepõlvest saadik.
Mingi mäda see pole.
Mul on tunne, et see on lihtsalt mingi toidujääkidest korgike, mis mandli õnarustesse pidama jääb ja kui liiga suureks kasvab, siis tuleb ise ära.

Muidugi mandliprobleemidega inimestel võib see olla mädakork aga ka tervetel tuleb selliseid valgeid tükikesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve rida viirusi (ka kõige tavalisem adenoviirus) võib kurku neid valgeid tükke tekitada. Mul on ühel lapsel tihti nii, et kui peres on keegi haige, siis temal on vaid mandlitel paar valget laiku, enesetunne on hea ja haigeks ei jäägi. Mandlitega on tal kõik korras, angiine pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega ja kuidas te neid pigistate,ma ei saa aru

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigistasin näpuga, nagu vistrikke pigistatakse. Käed peavad muidugi puhtad olema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 04:57; 13.05 04:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma surun sõrmega mandlit. Vaikselt sealt tükikese ümbert katsetan, mis suunas suruda, et ära tuleks. Minul mandlite katsumine oksrefleksi ei tekita, see tekib sügavamal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kuulge, ma olen täiesti terve inimene(ei põe eriti külmetusi ja angiini pole üldse põdenud lapsepõlvest saadik.
Mingi mäda see pole.
Mul on tunne, et see on lihtsalt mingi toidujääkidest korgike, mis mandli õnarustesse pidama jääb ja kui liiga suureks kasvab, siis tuleb ise ära.

Muidugi mandliprobleemidega inimestel võib see olla mädakork aga ka tervetel tuleb selliseid valgeid tükikesi.[/tsitaat]
sul on õigus. mandlikorgid ei pruugi mäda olla.

minu laps pigistas neid hambaharja varrega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 21:35; 13.05 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esialgu arvasin et see on mingisugune valge toidutükk. nokkisin seda veidi et see kätte saada. nokkimisega läks see valge nagu katki ja siis märkasin, et see ei olegi selline asi mille saaks ära võtta. valge tükk kadus lõpuks vähem kui nädalaga, kuid 2 nädala pärast on sinna kohta tekkinud imelik nahaserv. enne seda mu meelest polnud. kas peaks arstile näitama minema? või kaob see ära? äkki läheb veel suuremaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 21:31; 09.05 21:16; 10.05 19:09; 13.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain need ära peenikese kammisabaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst soovitas kurku loputada soolavee või kummeliteega. Näiteks 20 ml süstlaga lased vedeliku joa otse sellele korgile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]esialgu arvasin et see on mingisugune valge toidutükk. nokkisin seda veidi et see kätte saada. nokkimisega läks see valge nagu katki ja siis märkasin, et see ei olegi selline asi mille saaks ära võtta. valge tükk kadus lõpuks vähem kui nädalaga, kuid 2 nädala pärast on sinna kohta tekkinud imelik nahaserv. enne seda mu meelest polnud. kas peaks arstile näitama minema? või kaob see ära? äkki läheb veel suuremaks? [/tsitaat]

See on normaalne. Mandlikorkidel on mandlist väljumiseks siiski niiöelda avaus, ja ilmselt see nahaserv on selle avause äär. Võibolla oli seal enne mingi paistetus, mis nüüd alanes ja seetõttu on serv paremini näha, see peaks tagasi tõmbama.
Soovitatakse pritsida näiteks saialille-taruvaigu pritsiga kurku. Kui mandlikorke palju tuleb, siis on mandlites põletik, ole sa kui terve tahes. Näpuga jne uuristada ei tohiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 00:52; 31.05 15:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis kurgumandlil valge tükk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.