Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

Postitas:

Arvad et tulumaksu vabastus on lapse isale preemiaks lapse eostamise eest?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin rahulikult, et selles mina loogikat paraku ei näe, me ei ole kõik suur, ühine pere ja me pere ei pea loobuma teise pere kasuks ajal mil esimest korda tekkis ka minul võimalus kasutada soodustust.

Tagastatav summa tuligi sama suurusjärk.

Milles üldse küsimus seisneb, mida te nii hirmsasti võrdlete seal? Tagastatav summa ei ole mitte sarnane suurusjärk, vaid täpselt võrdne ju, ükskõik kumma deklaris lapsed on – 20% täiendavalt maksuvabast 1848 EUR-ist ehk 369,60 EUR.

Ainus erand, kui emmal-kummal pole sellist summat tulumaksu ära makstud. Ei ole siis või? (Sel juhul saaks aru ka muidugi, miks selle paarisaja euro jagamise pärast vaja sellist tüli tekitada)

Tead nalja, lugesin ja sain samuti teada, et ongi võrdne summa, nii itsitama ajab nüüd pahura eksi küsimus, kes kui palju saab.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 09:02; 17.02 09:24; 17.02 09:31; 17.02 10:13; 18.02 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks siinkohal, et kuidas jagate kooselades tulumaksuvabastuse ja lapsetoetused, kui näiteks mõlemal on võrdne palk? Elementaarselt naiste sissetulek?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks siinkohal, et kuidas jagate kooselades tulumaksuvabastuse ja lapsetoetused, kui näiteks mõlemal on võrdne palk? Elementaarselt naiste sissetulek?

Aga miks mitte? Ühisesse pere-eelarvesse laekub ju niikuinii. Ma ei näeks mõtet hakata enda omast lapsi kustutama, kui nad seal juba on.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks siinkohal, et kuidas jagate kooselades tulumaksuvabastuse ja lapsetoetused, kui näiteks mõlemal on võrdne palk? Elementaarselt naiste sissetulek?

Kui lastega tegelemist loetakse elementaarselt naiste tegevuseks, siis ei teki ka mingit küsimust lastetoetuste ja tulumaksuvabastuse osas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulumaksu vabastus alates teisest lapsest on ikka mõeldud lapsele, et perel jääks raha rohkem lastega seotud kulusid katta, aga mitte vanema sissetulekute suurendamiseks. Antud loos ju kasvatab ema kahte last ja peabki saama tulumaksu soodustuse. Lapse isa peres kasvab ainult 1 laps. Lapse kulude katmiseks on kummagi vanema nn elatis lapsele + tulumaksu vabastus.

Kas last kasvatav vanem peaks elatist maksvale vanemale andma ka pool eluaseme laenu intressidelt tagasi makstavast osast ja õppemaksudelt tagastatavalt osalt?

Sa ajad praegu tulumaksuvabastuse sassi lastetoetusega.
Tead, mis on tulumaks? Tulumaksu maksad riigile oma sissetulekult teatud protsendi. Riik on teinud mõned soodustused, sh tulumaksuvaba miinimumi. See on see osa sissetulekust, millelt tulumaksu ei võeta. Lisaks ei võeta tulumaksu teatud kulutustele kulunud sissetulekult, nt kodulaenu intressidelt ja õppemaksult.
Kui see oleks kulude katmiseks lapsele, siis peaks seda saama täies ulatuses ju kõik, praegu saavad aga ainult need, kes on piisavalt palju teeninud, et vabastust saada. Nii et igal juhul on see neile, kes on teinud oma teenitud ja tulumaksuga maksustatud rahast kulutusi lapse ülalpidamiseks.
Saad aru, et lapsega koos elav vanem saab praegu tulumaksuvaba elatist ja lastetoetust, elatiselt on maksnud tulumaksu lapse isa. Selles mõttes oleks isegi aus jah, kui poolelt lapse õppekuludelt ja poolelt lapse eluaseme intressidelt saaks maksutagastuse ka elatise maksja, eeldades, et pool nendest kuludest on kaetud tema poolt makstavast elatisest. Aga siin jõuame tagasi selleni, et tegelikult on küllaltki ebanormaalne see olukord, kus elatiselt maksab tulumaksu elatise maksja, mitte saaja. Ma ei taha, et last kasvatav vanem vähem raha saaks, aga alati on võimalik kohtunikul arvestada ka tulumaksuga ja määrata elatis vastavalt. Ma ei saa siiani aru, miks kohtunike puuduliku arvutusoskuse tõttu oli vaja maksusüsteemi muuta.
Seda ka, et see, mis sulle kevadel tagasi makstakse, on enammakstud tulumaksu tagastus, mitte mingi preemia või toetus või riigi poolne annetus. See on see raha, mille sa oled aasta jooksul riigile ise rohkem maksnud, kui vaja oleks olnud. Lahus elav vanem on ju samuti katnud lapse kulutusi, mis moodi siis see oleks tema sissetulekute suurendamiseks? See ei ole ju peretoetus!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:31; 18.02 11:08; 18.02 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulumaksu vabastus alates teisest lapsest on ikka mõeldud lapsele, et perel jääks raha rohkem lastega seotud kulusid katta, aga mitte vanema sissetulekute suurendamiseks. Antud loos ju kasvatab ema kahte last ja peabki saama tulumaksu soodustuse. Lapse isa peres kasvab ainult 1 laps. Lapse kulude katmiseks on kummagi vanema nn elatis lapsele + tulumaksu vabastus.

Kas last kasvatav vanem peaks elatist maksvale vanemale andma ka pool eluaseme laenu intressidelt tagasi makstavast osast ja õppemaksudelt tagastatavalt osalt?

Sa ajad praegu tulumaksuvabastuse sassi lastetoetusega.

Tead, mis on tulumaks? Tulumaksu maksad riigile oma sissetulekult teatud protsendi. Riik on teinud mõned soodustused, sh tulumaksuvaba miinimumi. See on see osa sissetulekust, millelt tulumaksu ei võeta. Lisaks ei võeta tulumaksu teatud kulutustele kulunud sissetulekult, nt kodulaenu intressidelt ja õppemaksult.

Kui see oleks kulude katmiseks lapsele, siis peaks seda saama täies ulatuses ju kõik, praegu saavad aga ainult need, kes on piisavalt palju teeninud, et vabastust saada. Nii et igal juhul on see neile, kes on teinud oma teenitud ja tulumaksuga maksustatud rahast kulutusi lapse ülalpidamiseks.

Saad aru, et lapsega koos elav vanem saab praegu tulumaksuvaba elatist ja lastetoetust, elatiselt on maksnud tulumaksu lapse isa. Selles mõttes oleks isegi aus jah, kui poolelt lapse õppekuludelt ja poolelt lapse eluaseme intressidelt saaks maksutagastuse ka elatise maksja, eeldades, et pool nendest kuludest on kaetud tema poolt makstavast elatisest. Aga siin jõuame tagasi selleni, et tegelikult on küllaltki ebanormaalne see olukord, kus elatiselt maksab tulumaksu elatise maksja, mitte saaja. Ma ei taha, et last kasvatav vanem vähem raha saaks, aga alati on võimalik kohtunikul arvestada ka tulumaksuga ja määrata elatis vastavalt. Ma ei saa siiani aru, miks kohtunike puuduliku arvutusoskuse tõttu oli vaja maksusüsteemi muuta.

Seda ka, et see, mis sulle kevadel tagasi makstakse, on enammakstud tulumaksu tagastus, mitte mingi preemia või toetus või riigi poolne annetus. See on see raha, mille sa oled aasta jooksul riigile ise rohkem maksnud, kui vaja oleks olnud. Lahus elav vanem on ju samuti katnud lapse kulutusi, mis moodi siis see oleks tema sissetulekute suurendamiseks? See ei ole ju peretoetus!

Ära jaura ja ôigusta oma saamatus, mine tööle ja teeni piisavalt et jôuad oma lapsi üleval pidada, mitte ära nooli lastele môeldud raha.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.02 19:10; 17.02 22:07; 18.02 10:05; 18.02 13:26; 18.02 16:50; 18.02 16:50; 19.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutate te sellist asja üldse ette, et saate 15.02 varahommikul despootliku kõne oma eksmehelt (lahus 9 aastat) stiilis teie ja te abikaasa peate kohe püsti hüppama ja oma deklaratsioone täitma jooksma. Kõne põhjus, meil on eksmehega ühine laps, aastaid kasutas tema kahe lapse pealt saadavat soodustust, andsin tema kasuks loobumise, tal teine laps veel. Nüüd aga saime ka meie abikaasaga lapse ja sellest siis taoline kõne varahommikul nii kui 15.02 kukkus…

Selle peale kui ütlesin, et seaduse silmis lisab eelisjärjekorras ühise lapse deklaratsiooni vanem, kes last kasvatab ja kellele laekub riiklik lapsetoetus. Vastu sõim, siis tema võib ise last kasvatama hakata (laps 12-aastane). Et vaadaku me otsekohe järgi, mis summas on meie pere tagastus, kui temal oleks veidigi suurem, täidab tema, sest nii olevat “kasulikum?!” Vastasin rahulikult, et selles mina loogikat paraku ei näe, me ei ole kõik suur, ühine pere ja me pere ei pea loobuma teise pere kasuks ajal mil esimest korda tekkis ka minul võimalus kasutada soodustust.

Tagastatav summa tuligi sama suurusjärk. Seejärel pakuti, et täidame üle aasta, jälle vahva loogika. Aastaid sai tagastuse tema, nüüd hakkame tegema üle aasta. Vastasin, kasvataja, eeskostja olen siiski 12 aastat olnud mina ja minu soov on lisada lapsed oma deklaratsiooni.

Ma ei saa aru, kas inimesel häbiraasu ei ole, teha selline kõne, minul teisel pool hakkas piinlik.

Koondteemat ei hakanud sellise looga risustama, mujale ka lisada ei osanud. Teised sarnases olukorras olnud, kas tõesti on samamoodi saagida tulnud?

Et siis nüüd kui sinul ka 2 last on, on sinu arvates normaalne, et kannad lapsed igal aastal oma deklaratsiooni? Lisaks saad eksmehelt elatist, las ta maksab seda sulle siis vähem. Aga EI eksole. Las su uus mees lapsendab selle eksmehe lapse siis ära, aga seda uus mees ju ei taha 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondteemat ei hakanud sellise looga risustama, mujale ka lisada ei osanud.

Milleks sa üldse selle teema siia tegid? Kaks päeva hiljem? Et me kaasa kaagutaks, kui siga mees? Vaevalt kedagi huvitab, et sul eksmehega läbisaamine kehv ja üritate teineteisele ära panna, kus aga saab.

Ülearune mula ja eksmehe kirumine ning halvas valguses näitamine. Tõesti – milleks see vanainimeselik pikk heietus? Oleks saanud rahulikult teema kolme-nelja lausega teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuri kõne tuludeklaratsiooni täitmise hommikul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.