Esileht Pereelu ja suhted Kurjad emad – miks nad sellised olid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Teema: Kurjad emad – miks nad sellised olid?

Postitas:
Kägu

Kõik naised ei sobi emaks ja mäletan lapsepõlvest, et oli sõbrannasid, kelle emasid lausa kartsime. Toona telefone ei olnud ja alati oli vaidlus, kes julgeb minna sõbrannat õue kutsuma, kartsime just ema – näiteks võidi uksel kähvata, et ei tule ta kuhugi vms. Tänaseks on nad suureks kasvanud ja kui kohtume, räägime, siis on ka teemaks lapsepõlv – et ka nüüd on ema juurde minek nagu halb kohustus, et käin korra läbi, siis on rahu majas.  Kas siis sellistel emadel endal oli halb lapsepõlv või ei saanud nad üldse aru, et valesti tegid.  Ühe sõbranna isa läks peale seda, kui tütar keskkooli lõpetas, eraldi elama – ütleski ausalt, elas vaid lapse pärast selle naisega koos (ei olnud uut suhet) – naine tegi muidugi sellest tohutu draama, kuigi mees jättis naisele kogu vara. Ja tütar suhtlebki isaga, isa aitab lapselapsi hoida, ema juures käib mõned korrad aastas. Samas ei mäletaks, et ühegi sõbranna isa oleskime sedasi kartnud.

 

+29
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki nad said lapse selleks, et kellegi peale karjuda oleks? Võimalik.

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi nende emade käest.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kunagi ei tea, kuidas me emaduserolliga hakkama saame, kohaneme jne. Ja seda saabki alles siis teada, kui me lapse saame. Ja ega me ei saagi olla kõik emadena  sarnased.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen kurjaks siis, kui olen väsinud. Mõtlen sageli tänutundega, kui lihtne tegelikult minu elu täna on võrreldes minu ema eluga minu lapsepõlves. Minu lapsepõlves isad lastega ei tegelenud ja majapidamisega ka mitte. Kogu koorem oli mehega võrdselt tööl käivate emade õlul. Lahku eriti ei mindud, sest polnud kombeks ja ega kuhugi ju minna olnudki, ehk tagasi lapsepõlvekoju, kui seal ruumi oli. Kui mees osutus napsu- ja naistemeheks, siis virelesidki selle kõrval ja rügasid mitmel rindel, et söök oleks laual, kodu korras, lapsed riides, pesu pestud ja kui lapsed juhtusid ulakamad olema, siis see oli viimane piisk karikas ja oma pahameele valas ema laste peale välja.

+49
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ei mäletaks, et ühegi sõbranna isa oleskime sedasi kartnud.

Isasid te lihtsalt ei näinudki. Minu isa jõi suht palju, viibis palju kodust ära, teda minu sõbrannad ei näinudki, kuigi mingi sõbralik tüüp ta ei olnud. Ta lihtsalt ei sekkunud ega tulnud ka kuskile ukse vastu. Minu ema oli see, keda kõik kartsid, ise ka kartsin. Kui sõbrannad külla tulid, siis ta alati näitas välja, et talle ei meeldi see. Siis hakkas õiendama, et kõik on sassis, kuigi püüdsime kõik nii korda jätta, kui suutsime. Tema standardite järgi ei kõlvanud ikka. Ta tuli töölt koju, alati oli halvas tujus ja nähvas. Et ta midagi kunagi mulle head oleks öelnud, seda ma ei mäleta, kuigi olin hea õpilane ja ei teinud tegelikult eriti midagi. Täiskasvanuna ka temaga suhelda ei tahtnud, siis ta ütles ka alati midagi halvasti. Näiteks rääkisin talle, et sain ametikõrgendust, sain osakonnajuhatajaks. Selle peale ütles, et SINA? Et nüüd nad panid küll valikuga puusse. Tema jaoks jäin tema elu lõpuni mõttetuks inimeseks, saamatuks, kuigi see ei takistanud tal minu käest pidevalt raha küsimast. Isa lapsekasvatamisse ei sekkunud. Kuna ma emaga ei rääkinud, siis ta kirjutas mulle kirju, mis kubisesid õelusest ja etteheidetest. Õnneks oli mul tore vanaema, kes ema püüdis kogu aeg välja vabandandada, et tal on kilpnääre haige, sellepärast on nii kuri ja halvas tujus kogu aeg.

+38
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees osutus napsu- ja naistemeheks, siis virelesidki selle kõrval ja rügasid mitmel rindel, et söök oleks laual, kodu korras, lapsed riides, pesu pestud ja kui lapsed juhtusid ulakamad olema, siis see oli viimane piisk karikas ja oma pahameele valas ema laste peale välja.

See võib olla tõsi küll, et emade elu oli raske. Ja lapsed olid need, kelle peal sai ennast siis välja elada.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest neil polnud normaalset meest kõrval. Kui pead üksi kogu majapidamise ja laste ja luuserist mehe eest hoolitsema, siis arusaadav, et närv läheb mustaks. Lahutamine polnud moes tollel ajal.

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see meile annab, istuda siin Perekoolis ja kiruda oma emasid? Teeb see meid endid paremaks ja armsamaks?

Lapse mälu võib olla valikuline ja tavaliselt nad ei näe paljutki. Nad võivad etteheitvalt öelda, et “Ema riidleb”, kuid jätavad tähelepanuta selle, et enne ema riidlema hakkamist loopis laps toitu põrandale ja kui ema koristama asus, siis lõi jalaga emale näkku. Nad reeglina ei mäleta seda. Ka teismelised võivad kaevata koolis pika kurva tiraadi sellest, kuidas ema olevat nendega julgenud lausa riielda, unustades sujuvalt mainida, et ema oli enne riidlemahakkamist pool päeva käinud sabas ja palunud teismelisel enda mööda maja põrandatele laiali loobitud riided kokku korjata. Ning ka täiskasvanuks saades need inimesed enamasti ei mäleta seda.

Minu tütar rääkis mulle, et tema sõbrannal olevat väga halb ema. Kui küsisin, milles see halbus seisneb, teatas ta, et sõbranna ema jälgivat oma tütre toitumist ja tegema märkuse, kui tütar juurde tõstab. Okei. Kuid eile hakkas mu enda laps minuga riidlema selle pärast, et miks ma küpsetasin reede õhtul perele õunakooki. Et ma ei tohtivat kooki küpsetada, kuna tema siis söövat liiga palju ja miks mina ei toeta tema dieedipidamist. Kuid peres on viis liiget ja koogi tegin ülejäänud neljale, teda ma sööma ei sundinud. Nii et ema võib käituda kuidas iganes – mõni piirab teismelise söömist, mõni ei piira – ikkagi saab ema lapselt riielda ja halva ema sildi otsaette 🙂 Ning kuidas ta seda juhtumit tulevikus mäletab, seda mina ei tea.

+29
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahutamine polnud moes tollel ajal.

See vist olenes. Mina oma peres on vist kõige pikemalt abielus olnud- 14a juba. Lahutasid mõlemad vanavanemad, vanemad, tädid, onud…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna ema, keda kartsin, oli tegelikult kodune, väga nõudlik, mäletan, et ootasin, et saaksime kinno minna ja sõbranna kirjutas kolmandat korda mingit kodutööd ümber, kuna ema ei olnud ikka rahul. Mäletan, et tüdruk oli hästi püüdlik, õppis hästi – hiljem aga rääkis, et ema nõudis vaid häid hindeid ja sai ka 4 eest riielda. Peale keskkooli abiellus ruttu, et kodust pääseda.  Mäletan, et kui nad telefoni said – siis alati ema nõudis – kes helistab. Teiste puhul piisas, kui teretasid ja  palusid Anu….telefonile kutsuda. Seega alati hoidsid pöialt, et sõbranna ise või ta isa võtaks telefoni. Millegipärast oli hirm oma nime öelda, et äkki ei sobi jälle vms.

 

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad arusaamad on, mäletan, et ämm oli meil ja lapsele tuli sõber külla – siis ämm oli siiralt üllatunud, et sedasi võivadki tuppa tulla? Ma ei ole mehe käest uurinud, et kas siis tema lapsepõlves ei lubatud sõpradel toas käia, et ämm sedasi üllatus. Minu jaoks oli minu lapsepõlves ja ka praegu normaalne, et sõbrad kutsuti alati tuppa.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar rääkis mulle, et tema sõbrannal olevat väga halb ema. Kui küsisin, milles see halbus seisneb, teatas ta, et sõbranna ema jälgivat oma tütre toitumist ja tegema märkuse, kui tütar juurde tõstab.

See ongi ju halb ema, kes tütre kaaluprobleemile irisemisega läheneb ja ei luba juurde tõsta. See on väga jube, kui ema niimoodi suutäisi loeb ja kogu aeg märkusi teeb. Ja ka äärmiselt ebaefektiivne. Kaaluprobleemiga lapse puhul juhtub see, et kodus laua taga laps ei julge enam süüa ja läheb sööb kuskil salaja juurde, kui kõht tühjaks jääb. Pigem tuleks valmistada sellist toitu, mida võib süüa ja kõht võiks olla täis. Tuleks julgustada last rohkem liikuma, mitte osta koju palju maiustusi jne, aga selline märkuste tegemine on väga nõme. Paljudel on sellistest emadest tulenevalt eluaegsed toitumishäired.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar rääkis mulle, et tema sõbrannal olevat väga halb ema. Kui küsisin, milles see halbus seisneb, teatas ta, et sõbranna ema jälgivat oma tütre toitumist ja tegema märkuse, kui tütar juurde tõstab.

See ongi ju halb ema, kes tütre kaaluprobleemile irisemisega läheneb ja ei luba juurde tõsta. See on väga jube, kui ema niimoodi suutäisi loeb ja kogu aeg märkusi teeb. Ja ka äärmiselt ebaefektiivne. Kaaluprobleemiga lapse puhul juhtub see, et kodus laua taga laps ei julge enam süüa ja läheb sööb kuskil salaja juurde, kui kõht tühjaks jääb. Pigem tuleks valmistada sellist toitu, mida võib süüa ja kõht võiks olla täis. Tuleks julgustada last rohkem liikuma, mitte osta koju palju maiustusi jne, aga selline märkuste tegemine on väga nõme. Paljudel on sellistest emadest tulenevalt eluaegsed toitumishäired.

Nõustun, sellisest käitumisest tekitataksegi lastele toitumishäired. Kas siis on parem, et laps läheb näljasena laua tagant ära ja hakkab midagi näksima. Lihtsam on teha selliseid sööke, mida saab palju süüa, aga kaloreid on vähe – vähese lihaga ühepajatoit näiteks – porgand, kaalikas, kapsas ei anna oluliselt kaloreid, aga täidab kõhtu. Või siis teha toorsalateid juurde.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevad arusaamad on, mäletan, et ämm oli meil ja lapsele tuli sõber külla – siis ämm oli siiralt üllatunud, et sedasi võivadki tuppa tulla? Ma ei ole mehe käest uurinud, et kas siis tema lapsepõlves ei lubatud sõpradel toas käia, et ämm sedasi üllatus. Minu jaoks oli minu lapsepõlves ja ka praegu normaalne, et sõbrad kutsuti alati tuppa.

Minul näiteks ei lubatud kedagi külla ja ise ka ei tohtinud. Oli arusaam, et külas käiakse siis kui on nt sünnipäev. Oma lapsel käivad sõbrad koguaeg külas, ainuke reegel on, et mitte nädalavahetusel ka hiljemalt kell 5 peavad sõbrad ära minema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar rääkis mulle, et tema sõbrannal olevat väga halb ema. Kui küsisin, milles see halbus seisneb, teatas ta, et sõbranna ema jälgivat oma tütre toitumist ja tegema märkuse, kui tütar juurde tõstab.

See ongi ju halb ema, kes tütre kaaluprobleemile irisemisega läheneb ja ei luba juurde tõsta. See on väga jube, kui ema niimoodi suutäisi loeb ja kogu aeg märkusi teeb. Ja ka äärmiselt ebaefektiivne. Kaaluprobleemiga lapse puhul juhtub see, et kodus laua taga laps ei julge enam süüa ja läheb sööb kuskil salaja juurde, kui kõht tühjaks jääb. Pigem tuleks valmistada sellist toitu, mida võib süüa ja kõht võiks olla täis. Tuleks julgustada last rohkem liikuma, mitte osta koju palju maiustusi jne, aga selline märkuste tegemine on väga nõme. Paljudel on sellistest emadest tulenevalt eluaegsed toitumishäired.

Vaata, see konkreetne lugu ei olnud seal üksi, vaid koos järgmise situatsiooniga ju. Ehk siis, minu laps rääkis, kui halb on tema sõbranna ema, kuna juhib tähelepanu oma tütre toitumisele ega luba juurde tõsta ega kooki süüa, ent samas mu tütar ise riidles minuga vastupidise pärast, ehk kui mina valmistasin perele õunakooki ja lubasin vabalt võtta. Ehk et – tee kumbapidi tahad, ikka laps riidleb.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et – tee kumbapidi tahad, ikka laps riidleb.

Ei ole ju nii. Ei tasu neid lapsi nii lolliks ka pidada ja siin mingit märtrit mängida, et näe, tee mis tahad, laps on ikka pahane. Kuna mul on endal ka teismeline kodus, kes kogu aeg räägib, et on vaja dieeti pidada, siis sellises situatsioonis ütlengi talle, et vot ongi sul hea võimalus iseloomu kasvatada. Toitu on igal pool ja sinu vastutus on teha valik. Ja oleme teinud koos Fitlapi kooke, mis annavad vähe kaloreid. Toitumisküsimusi saab lahendada ka last toetades, mitte mingit märtrit mängides, et ah, nagunii on laps loll, kes pole kunagi rahul.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ära räägi lollusi. On olemas ja on alati olnud ka kategooria “kurjad isad”.

Ja siis on kategooria “isad, kes noorte tüdrukutega nilbitsevad” ja ei ole sellepärast just tüdrukute vastu kurjad.

Aga et miks inimene on kuri? Eks põhjusi on palju.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda Nora Ikstena raamatut “Emapiim”. Seal on väga huvitavalt esitatud ühe nõukogudeaja ema elu ja miks ta oli selline nagu oli. Huvitav on ka seepoolest, et lugu põhineb tegelikutl tütre enda analüüsil oma emast.

Huvitav, et minul oli ka kuri ema ja ma tunnen, et ma olen ka mingites situatsioonides kuri ema – näiteks kui mu poja sõbrad külas olles mu tütre tuppa tahavad hiilida tema aju uurima/laenama (ei ole veel teismelised). Aga ma võin ka lõbus ema olla ja lastega lahedaid tegevusi teha.

Aga enda ema kurjusest olen tegelikutl ise täiskasvanuna täiesti üle saanud. Ma saan oma emast teistmoodi aru. Näen tema ebakindlusi ja täitmata unistusi. Saan aru tema elufilosoofiast ja ka sellest kuidas ta mingites situatsioonides on sotsiaalne imbetsill. Inimesed polegi ideaalsed, ka emad mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli hästi tore ema, kõik sõbrannad kadestasid mind mu ema pärast. Siiamaani, kui kooliaegsete sõbrannadega kohtume, keegi kindlasti ka nimetab ära minu toreda ema. Natuke mind see häirib. See mida võõrad kõrvalt näevad, ei ole enamasti täis tõde. Jah, ema oli ja on siiani väljapoole hästi naeratav ja sõbralik. Tegelikult talle ei meeldi külalised ja näiteks sünnipäevade pidamist ta ei naudi, vaid peab kohustuseks. Tema mälu on valikuline ja kui talle öelda, et minu lapsepõlves ta tegi midagi valesti, siis ta eitab seda ja süüdistab mind asjade välja mõtlemises. Tegemist ei ole mingite suurte probleemidega, vaid pigem olen paar korda üritanud arutada, et nagu tol ajal tehti, tänapäeval enam ei tehta, või et mina teeks teistmoodi. Siis ta ütleb, et tema ei teinud nii ja mäletan valesti. Kui millegi kohta arvamust avaldan, siis ta peab alati vastu vaidlema. Lihtsalt vaidlemise pärast.

Muidugi on need asjad pisiasjad tõeliste probleemidega võrreldes, mis mõnes peres on. Aga sellega, et oi kui tore ema sul on, ma sisimas ka päris nõustuda ei saa. Aga ega ma sõbrannadega vaidlema ei hakka. Naeratan ja noogutan ning luban emale tervisi viia.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen kurjaks siis, kui olen väsinud. Mõtlen sageli tänutundega, kui lihtne tegelikult minu elu täna on võrreldes minu ema eluga minu lapsepõlves. Minu lapsepõlves isad lastega ei tegelenud ja majapidamisega ka mitte. Kogu koorem oli mehega võrdselt tööl käivate emade õlul. Lahku eriti ei mindud, sest polnud kombeks ja ega kuhugi ju minna olnudki, ehk tagasi lapsepõlvekoju, kui seal ruumi oli. Kui mees osutus napsu- ja naistemeheks, siis virelesidki selle kõrval ja rügasid mitmel rindel, et söök oleks laual, kodu korras, lapsed riides, pesu pestud ja kui lapsed juhtusid ulakamad olema, siis see oli viimane piisk karikas ja oma pahameele valas ema laste peale välja.

Just täpselt minu arvamus.
Ma arvan, et tol ajal oli just emadel liiga palju oma õlul, sest väga vähesed isad osalesid koduses elus ja laste kasvatamises võrdselt või üldse arvestatavl viisil.
Meil oli sama. Ema lihtsalt üritas sellises olukorras nii hästi kui oskas. Näägutas ja kurjustas päris palju aga tema soov oli lihtsalt lastest toimivad ja iseseisvad inimesed kasvatada. Isa oli nagu tumm diivanikaunistus meil kodus.
Samas ema isa jällegi oli vastupidine. Tema oli lastega kodune ja tegi enamiku kodutöödest. Ka söögitegemine oli tema pärusmaa. Vanaema käis veel tööl ja vanaisa oli lastega kodune.

Ma ise olin ka lapse algusaastatel liiga karm ja vb veidi kuri. Justnimelt selle sama põhjuse pärast. Väsimus ja kogu kodune vastutus oli minu õlul. Ka siis kui tööle naasin. Ajas kurjaks küll, kui lapse isa samasugune sohvakartul oli. Olin enda peale kuri eelkõige, et nii vale vaöiku tegin. Nüüd elame lahus ja oluliselt vähem kuri, halvas tujus ja ei näe mõttet iga pisiasja üle naaksuda.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emal ei olnud palju kodutöid, selleks olid abilised. Tõsi, söögi tegemine oli peamiselt tema õlul, aga tema söögid üldiselt piirdusid ühepajatoidu, hakklihakastme, praemuna või suppidega. Jooksvast koristamisest oli tal osa, aga kord kuus käis suuremat puhastust tegemas koristaja, aknaid pesi aknapesija, vaipu ja pehmet mööblit puhastas ka kord nädalas käiv teine koduabiline. Koertekoolis käis koertega palgatud inimene, argipäeviti lapsed, briketti viskas ja puid lõhkus isa, poes käisid ka lapsed. Ema töötas väga vastutusrikkal ametikohal, aga kodus tema töid oli üsna vähe. Tausta selgitava sissejuhatuse lõpuks – mu emal oli kaks varianti. Kas jube halb tuju koos laste peale karjumise, kõikide asjade keelamise ja uksepaugutamistega. Või väga hea tuju, mil mindi lastega restorani või seenele, mängiti mänge ja räägiti maast-ilmast. Halb tuju oli sagedamini. Kõige kurvem selle juures oli see, et laste peale karjumine või lastele lubatud külaliste ootamatu sisistades ja huuli kõverdades väljaviskamine või mingid keelud või lapse toas sahtlite põrandale maha valamine ei sõltunud kuidagi sellest, kas lapsed olid käitunud hästi või halvasti. Ega sellest, kas hinded olid head ja sahtlid korras. See sõltus ainult ja ainult kahest asjast – kas tal tööl probleeme oli ja peamine – kuidas ta isaga parajasti rahul oli. Isale ta midagi öelda eriti ei julgenud, kartis abieulahutust ja siis kogu umbne pettumus ja raev sadas laste peale. Senimaani kardan pahandamist rohkem kui peksu, sest lapsepõlvest tean, et pahandada võin saada täiesti lambist. Näiteks ülemusehirm 🙂 Naljakas, aga selle taust on, et lapsena saime röögitud ja turtsutud ka siis, kui meie olime emale emadepäevaks tordi teinud. Sest talle näiteks ei meeldinud, et isa luges just SEDA raamatut või “vaatas valesti”. Psüühika selles osas on meil lastel täitsa pepus. Kuna ema aga füüsiliselt agressiivne ei olnud, siis seda ei oskagi karta.
Asi paranes hiljem, kui üks ema tuju rikkuv tegur kadus ehk ometi tõusis isa mõistus pähe ja isa jättis ta maha. Siis algas ema poolt ahviarmastuse periood. Minust ei sõltu kuidagi see, kuidas inimesed, eriti naised, minuga käituvad – see on usk, mida välja juurida pole õnnestunud.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühel klassiõel oli ka kuri ema. Tütart kasvatas rangeimate reeglite järgi: naine peab oskama seda, toda ja kolmandat. Ausalt, neil oli kogus nagu mingi sõjaväekord. Laupäeva hommik algas reeglitega – lapp kätte ja tolmu võtma. Siis kartuleid koorima. Siis linu triikima.

Kokkuvõttes lihtsalt sitt iseloom ja liiga kivisse raiutud reeglid, mida mööda pidi käima.

Minu arvates see klassiõde täna oma kodus sugugi neid reegleid üle võtnud ei ole, võib isegi ütelda, et tema kodu on minu silmale pisut lohakas.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et paljud sellised vanemad nõukogude ajal tegelikult ei tahtnudki siiralt lapsi ja perekonda, vaid see oli lihtsalt normaalne asi, mida normaalne inimene tegi ja inimesed olid palju rohkem raamides kui tänapäeval. Praegu ei ole “vanatüdrukuks” olemine sellisel määral stigmatiseeritud ja inimesed on iseteadlikumad. Kui siis sinna otsa lajatas veel kogu nõukaaegne olme ja mees, kelle jaoks oli sotsiaalselt aktsepteeritav pereelus mitte osaleda, siis oligi kerge närvihaigeks muutuda.

Psühholoogiast ja laste hingeelust ka eriti laialdaselt ei räägitud, paljudel oli ilmselt ka hirm, et laps läheb pätiks või hellitatakse ära, kui soojalt ja armastavalt suhelda. Lisaks veel põlvkondadeülesed traumad, kuna nende nõukaaegsete vanemate enda vanemad olid sõjaaja lapsed, kogenud küüditamisi, pommitamisi jne. See kõik jätab oma jälje, isegi kui väliselt ollakse karm ja eluga toimetulev.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates nii toona kui ka tänapäeval ei saa paljud emad aru, et laps ei vaja korralekutsumist, juhendamist, naeratust, hellitamist, rääkimist, manitsemist, mängimist, õpetamist, kalistamist, ärakuulamist mitte siis kui emal vastav tuju on. Ikka siis, kui laps seda vajab ja emal või isal vä-he-gi on võimalik. Olgu või raskemal juhul abielulahutus ees, tööl vallandamine ootamas või rahanappus, et maksta selle kuu arveid.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis sellistel emadel endal oli halb lapsepõlv

Vaata naisele otsa ja sa näed millise mehega ta koos elab. Kooselu, abielu või katki teha ühe rumala teoga, sõnaga, valega. Naise paha tuju on üldiselt stress mehe tegude ja tegemata jätmiste pärast. Valega vahele jäänud mees on elu lõpuni valetaja.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata naisele otsa ja sa näed millise mehega ta koos elab.

Mina olen ka tähele pannud, et petvate meeste naised on väga õnnetud. Võivad küll andestada, aga usaldus on läinud eluajaks. Naine ei sära enam. Kui just ise armukest ei leia.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma mõtlen meie hoovi kurja ema peale, keda me kurjaks pidasime, siis tema kartus tekkis meil läbi tema lapse, ehk siis läbi me sõbra. Kui ma nüüd järgi mõtlen, siis keegi meist temaga ei julgenudki suhelda. Sest seal peres olid kindlad reeglid ja me kõik teadsime mis reeglid seal on. Tuppa ei tohi, aeda ei tohi. Kisada ei tohi. Võime vaid õues mängida. Ja kui sõber kutsutakse tuppa, pidi ta viivitamatult minema. Huvitav järgi mõelda et kindlad reeglid tekitasid tunde, et ema on kuri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuppa ei tohi, aeda ei tohi. Kisada ei tohi. Võime vaid õues mängida. Ja kui sõber kutsutakse tuppa, pidi ta viivitamatult minema. Huvitav järgi mõelda et kindlad reeglid tekitasid tunde, et ema on kuri.

Minu arust ongi kuri.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli väga range ema ja kunagi ei põhjendanud oma nõudmisi, vaid lihtsalt ütles, et nii on ja pead tegema. Paaril sõbrannal oli veel selline rangem-pahur ema ja mitmetel oluliselt leebem. Ükskõik, millest see tuli, tulemus on kõigil üks – need, kes pahurate ja karmide emadega üles kasvasid, ei ole täiskasvanuna oma emadega väga lähedased ega kipu neil tihti külas käima, aga need, kel olid leebed-sõbralikud emad, on oma emadega ka täiskasvanuna heades suhetes ja käivad vastastikku tihti külas.

Oma lapsi kasvatades püüan seda pidevalt meeles hoida, et segadus on ühel päeval mu kodust koos lastega läinud, aga suhted peavad igavesti head olema. Vahel viskab närvi mustaks ikka, aga olen neile palju leebem ema kui minu ema mulle oli.

+13
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )


Esileht Pereelu ja suhted Kurjad emad – miks nad sellised olid?