Esileht Hobinurk “Kurjad on ajad”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: “Kurjad on ajad”

Postitas:
Kägu

Millest need Männisted laulavad? Putinist?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ekreiidist Madisson ei tee preili Männistest, kui oma lapse emast, ausat naist.

+17
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ekre valimiskaotusest 🙂 , need on ju EKRE õuelaulikud…

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea laul.

+5
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekre valimiskaotusest ???? , need on ju EKRE õuelaulikud…

Pakun sama. Huvitav, millal nad kogumikplaadi välja annavad? ????

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekre valimiskaotusest ???? , need on ju EKRE õuelaulikud…

Aga kui jätta naljad kõrvale, millest siis ikkagi? EKRE võib meeldida, aga keegi ei laula ju EKRE-st või Kaja Kallase valitsuse maksupoliitikast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem selle lauluga on, et aru ei saa? On ju eesti keeles ometi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui jätta naljad kõrvale, millest siis ikkagi? EKRE võib meeldida, aga keegi ei laula ju EKRE-st või Kaja Kallase valitsuse maksupoliitikast.

Just sellest nad enda arvates laulavad. See tähendab enda arvates laulaavad nad kõigest sellest, mida EKRE esindab, et EKRE on hea ja teised pahad ja ajad on kurjad, sest rahva tahe (mis nende arvates on EKRE) ei saanud ainult tänu kurjusele võimule.

Aga sõnad on muidugi nii üleüldised, et samahästi võin mina öelda, et ajad on kurjad, sest mingi 16% valijate tahet esindav erakond proovib ennast esitleda kui kogu rahva esindaja ning tegeleb iga hinna eest kiusamisega.

Ja loomulikult võime öelda, et laul on hoopis sellest, et ajad on kurjad sõja tõttu.

+22
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just sellest nad enda arvates laulavad. See tähendab enda arvates laulaavad nad kõigest sellest, mida EKRE esindab, et EKRE on hea ja teised pahad ja ajad on kurjad, sest rahva tahe (mis nende arvates on EKRE) ei saanud ainult tänu kurjusele võimule.

Ja kuidas sina tead, mida nemad enda arvates laulavad? On nad seda kuskil öelnud?

Aga sõnad on muidugi nii üleüldised, et samahästi võin mina öelda, et ajad on kurjad, sest mingi 16% valijate tahet esindav erakond proovib ennast esitleda kui kogu rahva esindaja ning tegeleb iga hinna eest kiusamisega.

Jube kiusamine käib kuskil? Mõtled Nursipalut?

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem selle lauluga on, et aru ei saa? On ju eesti keeles ometi.

No tõesti ei saa aru. Sõnades on üldine negatiivne foon, aga puudub konkreetsus. Ei saa aru, et mis on muutunud. Kui saaks aru, et millal ajad ei olnud kurjad, siis võibolla saaks aru, et miks nad on kurjad.

Kui aus olla, sõjad on maailmas olnud kogu aeg, suuremad ja väiksemad. Ukraina sõda on meile pisut lähemal.

Inimesi tapetakse igapäevaselt olmetasandil, inimesed hukkuvad õnnetustes, naisi pekstaks ja vägistatakse, lapsi pekstakse ja vägistatakse.

Miks on ajad kurjad, kui nad on olnud kurjad kogu inimkonna eksisteerimise jooksul,  24/365? Milleks laulda, et sokk haiseb või lammas poegib, kui on tegemist üldloomulike nähtustega?

 

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem selle lauluga on, et aru ei saa? On ju eesti keeles ometi.

No tõesti ei saa aru. Sõnades on üldine negatiivne foon, aga puudub konkreetsus. Ei saa aru, et mis on muutunud. Kui saaks aru, et millal ajad ei olnud kurjad, siis võibolla saaks aru, et miks nad on kurjad.

Kui aus olla, sõjad on maailmas olnud kogu aeg, suuremad ja väiksemad. Ukraina sõda on meile pisut lähemal.

Inimesi tapetakse igapäevaselt olmetasandil, inimesed hukkuvad õnnetustes, naisi pekstaks ja vägistatakse, lapsi pekstakse ja vägistatakse.

Miks on ajad kurjad, kui nad on olnud kurjad kogu inimkonna eksisteerimise jooksul, 24/365? Milleks laulda, et sokk haiseb või lammas poegib, kui on tegemist üldloomulike nähtustega?

Selle laulu ainus pluss on naislaulja ilus ja (ilmselt) koolitatud lauluhääl.

See, et poliitiline partei rekendab kunsti ja muusika poliitvankri ette pole ju iseenesest midagi uut. Enamik nõukaajal üles kasvanuid mäletavad ju neid ilusaid propagandast nõretavaid poliitlaulukesi. Mõni neist oli ju ka tõesti ilus. No kasvõi “Olgu jääv meile päike”. Otseselt poliittekst ju pole, aga kõik said aru, millest jutt. Nii ka siin.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube kiusamine käib kuskil? Mõtled Nursipalut?

Ei, ei mõtle. Kui mõtleks, siis pigem Soodlat, ma elan selle külje all. Aga ei, ma ei mõtle ka Soodlat, saan aru, et kaitseväele on harjutuväljasid in vaja. Kuidas muid see 16% erakond ning Nursipalu ning kiusamine suhestub? Niipalju, et nad proovivad Nursipalu inimesi populistlikult ära kasutades endale mõne valija juurde saada? Ei, seda ma ei pea kiusamiseks, see on lihtsalt poliitika räpane pool.

Mõtlen homode Rootsi jooksmise soovitust, mõtlen veriste soolikate unenägudest. Mõtlen sellest, kuidas arstid on mõrtsukad, maasikakasvatajad mõttetud, Tallinna ülikoolist tulevad vaid hobusevargad jne jne. Nii palju kurjust tuleb ju nende suust.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niipalju, et nad proovivad Nursipalu inimesi populistlikult ära kasutades endale mõne valija juurde saada? Ei, seda ma ei pea kiusamiseks, see on lihtsalt poliitika räpane pool.

Kas poliitikal on siis puhtam pool ka? 😀

Kas “lugege mu huultelt – maksud ei tõuse” ei olnud ka mitte populistlik?

Ma ise arvan, et ajad on paljudele kurjad, sest inimestel hakkab jõud otsa saama – aastaid covidi-jama, nüüd Ukraina sõda, hinnatõusud, kampaania korras rohepööre, lõhestatud ühiskond jne (lisage omalt poolt!) ja seda kõike võimendab meie valitsus ja meedia.

Las siis vähemalt inimesed laulavad. Ei pea veel laulu üle ka vinguma.

 

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise arvan, et ajad on paljudele kurjad, sest inimestel hakkab jõud otsa saama – aastaid covidi-jama, nüüd Ukraina sõda, hinnatõusud, kampaania korras rohepööre, lõhestatud ühiskond jne (lisage omalt poolt!) ja seda kõike võimendab meie valitsus ja meedia.

Las siis vähemalt inimesed laulavad. Ei pea veel laulu üle ka vinguma.

Laulge-laulge, mina ei keela. Aga mulle ei pea see laul, ega selle laulu sõnum meeldima. Enamus sellest, mille sa välja tõid, ei ole kohe kuidagi Praeguse või ka eelmise ega ka üleelmise jne valitsuse süü. Asjad lihtsalt on nagu on, Covid ja sõda tulid meist sõltumata. Hinnatõusud nende tagajärjena. Jah, siin võib vaielda, mida oleks võimalik paremini teha, et inimestel nii raske ei oleks. Aga eks ses osas jäädaksegi erinevale arvamusele. Mina olen seda usku, et raha ei tule seina seest ning kulutada ei saa rohkem, kui raha on. Ok, mingis osas saab muidugi ka laenata, aga see peab olema läbimõeldud otsus ning see laenuraha tuleb ka tagasi maksta, ehk ikka peab selle raha teenima.

Ühiskonna lõhestamist võimendavad ju kõik poliitilised jõud. Ei oleks ilma ekre-ta see lõhestumine nii tugev, ei oleks ilma reformierakonnata see lõhestamine nii tugev. Ekre pooldajad tahavad hirmsasti väita, et need teised on pahad ja lõhestavad. Aga tegelikult lõhestavad ju ise ka kogu selle kurjusega, mida nad on suust välja ajanud.
Kuidas saaksin nt mina toetada EKRE-t, kui mul on häid sõpru nii arstide, Tallinna Ülikooli lõpetanute, põllumeeste ja homode seas – kõigile neile on nad ju halvasti öelnud. Ei, ma ei saa iial sedasi rääkivat erakonda toetada, nende ütlemised tekitavadki seda polariseerimist ja lõhestamist. ja vastupidi muidugi ka, EKRE valijad jälle tunnevad, et need teised arvavad neist halvasti nende valikute pärast.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen homode Rootsi jooksmise soovitust

Miks valetad, sõnastus oli: homod jooksku RootsiS. 

Seda on palju korrutatud, ikka aru ei saa?

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen homode Rootsi jooksmise soovitust

Miks valetad, sõnastus oli: homod jooksku RootsiS.

Seda on palju korrutatud, ikka aru ei saa?

Jah, on korrutatud, olen korduvalt üle kuulanud ja asja mõte oli selge. Homod olgu kuskil mujal, ärgu segage meid siin. Meie siin oleme ülemad ja paremad neist vastikutest homodest. Sul ei õnnestu kuidagi neid kõiki ütlemisi olematuks teha. See tore erakond solvab paljusid ning sellega lõhestab ühiskonda.

+16
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on korrutatud, olen korduvalt üle kuulanud ja asja mõte oli selge. Homod olgu kuskil mujal, ärgu segage meid siin. Meie siin oleme ülemad ja paremad neist vastikutest homodest. Sul ei õnnestu kuidagi neid kõiki ütlemisi olematuks teha. See tore erakond solvab paljusid ning sellega lõhestab ühiskonda.

Mitte homod, vaid homo/LGBDKELMSJS.. propaganda on vastik.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte homod, vaid homo/LGBDKELMSJS.. propaganda on vastik.

Jajah. See on imelik, et te seda propagandat kogu aeg igal pool näete. Mina elan rahulikult oma elu ja ei vaeva oma pead teiste voodielust mõtlemisega. Ja mingit propagandat ei ole siin igapäevaselt ka näinud. Kord 3 aasta tagant jalutavad Tallinnas ringi oma lippudega, no las nad siis jalutavad, miks see mind segama peaks. Proovi sa ka oma elu elada ja mõtle vähem sellel, kuidas teised elama peaksid, siis ei näekski äkki enam niipalju seda propagandat.

Või et homod ei ole vastikud, ainult propaganda.. kas tõsiselt väidad, et need vaenajad suhtuksite täpselt ühtemoodi nii sellesse, kui tüdruk ja poiss nt rongijaamas suudlevad kui ka sellesse, kui kaks poissi seal suudlevad? Et suudelgu, kui tahavad, sine ei häiri? Või ikka mõtled, et poiss ja tüdruk las suudlevad, aga kaks poissi ei peaks seda tegema.

+15
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saaksin nt mina toetada EKRE-t, kui mul on häid sõpru nii arstide, Tallinna Ülikooli lõpetanute, põllumeeste ja homode seas – kõigile neile on nad ju halvasti öelnud. Ei, ma ei saa iial sedasi rääkivat erakonda toetada, nende ütlemised tekitavadki seda polariseerimist ja lõhestamist. ja vastupidi muidugi ka, EKRE valijad jälle tunnevad, et need teised arvavad neist halvasti nende valikute pärast.

No just. Isegi, kui neil mõni hea idee või õilis mõte parteiprogrammis sees on, siis see muu kurjus varjutab ka selle hea.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui jätta naljad kõrvale, millest siis ikkagi? EKRE võib meeldida, aga keegi ei laula ju EKRE-st või Kaja Kallase valitsuse maksupoliitikast.

Aga sõnad on muidugi nii üleüldised, et samahästi võin mina öelda, et ajad on kurjad, sest mingi 16% valijate tahet esindav erakond proovib ennast esitleda kui kogu rahva esindaja

https://www.postimees.ee/7756723/erakondade-reitingud-reformierakonna-toetus-kukub-kivina

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis probleem selle lauluga on, et aru ei saa? On ju eesti keeles ometi.

No tõesti ei saa aru. Sõnades on üldine negatiivne foon, aga puudub konkreetsus. Ei saa aru, et mis on muutunud. Kui saaks aru, et millal ajad ei olnud kurjad, siis võibolla saaks aru, et miks nad on kurjad.

Kui aus olla, sõjad on maailmas olnud kogu aeg, suuremad ja väiksemad. Ukraina sõda on meile pisut lähemal.

Inimesi tapetakse igapäevaselt olmetasandil, inimesed hukkuvad õnnetustes, naisi pekstaks ja vägistatakse, lapsi pekstakse ja vägistatakse.

Miks on ajad kurjad, kui nad on olnud kurjad kogu inimkonna eksisteerimise jooksul, 24/365? Milleks laulda, et sokk haiseb või lammas poegib, kui on tegemist üldloomulike nähtustega?

Selle laulu ainus pluss on naislaulja ilus ja (ilmselt) koolitatud lauluhääl.

See, et poliitiline partei rekendab kunsti ja muusika poliitvankri ette pole ju iseenesest midagi uut. Enamik nõukaajal üles kasvanuid mäletavad ju neid ilusaid propagandast nõretavaid poliitlaulukesi. Mõni neist oli ju ka tõesti ilus. No kasvõi “Olgu jääv meile päike”. Otseselt poliittekst ju pole, aga kõik said aru, millest jutt. Nii ka siin.

Terve peavoolumeedia meelelahutus on ju valitsusmeelse poliitika ülistamist täis. See laul on tasakaaluks natukenegi.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve peavoolumeedia meelelahutus on ju valitsusmeelse poliitika ülistamist täis. See laul on tasakaaluks natukenegi.

Sa teed ju nalja, eks. Milline artist oma lugudega peavoolumeediat ülistab siis? Too mõni näide.

 

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha meelelahutussaadetes poliitikat ja minu maitse jaoks laul ise nagunii haigutama ajavalt keskpärane auuu. Meenutab kooliaktust.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha meelelahutussaadetes poliitikat ja minu maitse jaoks laul ise nagunii haigutama ajavalt keskpärane auuu. Meenutab kooliaktust.

Mulle meenutas see pisut mingi ususekti üritust selle ärgake, rahvas, ärgake kisamisega.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No just. Isegi, kui neil mõni hea idee või õilis mõte parteiprogrammis sees on, siis see muu kurjus varjutab ka selle hea.

Jah. ning siis sellised kurjuse pritsijad laulavad, et kurjad on ajad ja heidavad teistele kurjust ette. Nüüd ähvardavad nad jälle tänavarahutustega… Tea kas koos veriste soolikatega või ilma?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No just. Isegi, kui neil mõni hea idee või õilis mõte parteiprogrammis sees on, siis see muu kurjus varjutab ka selle hea.

Jah. ning siis sellised kurjuse pritsijad laulavad, et kurjad on ajad ja heidavad teistele kurjust ette. Nüüd ähvardavad nad jälle tänavarahutustega… Tea kas koos veriste soolikatega või ilma?

Selle sõnumi järgi tundub, et üritavad Trumpi teha. Hale.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

HOIDKEM NÜÜD KOKKU MU ÕDE JA VEND<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />VÄIKENE RAHVAS, SA KA<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />PEA TÕSTA ÜLES, SA KEHTESTA END,<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />ET ELLU VÕIKS JÄÄDA ME MAA.

Kõlab, jah, nagu jätk ekreiitide meeleavaldusele Vabaduse väljakul.

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

HOIDKEM NÜÜD KOKKU MU ÕDE JA VEND<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />VÄIKENE RAHVAS, SA KA<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />PEA TÕSTA ÜLES, SA KEHTESTA END,<br style=”box-sizing: border-box; color: #222222; font-family: Rubik; font-size: 15px;” />ET ELLU VÕIKS JÄÄDA ME MAA.

Kõlab, jah, nagu jätk ekreiitide meeleavaldusele Vabaduse väljakul.

oh, vabandust sigri-migri pärast, proovin uuesti –

HOIDKEM NÜÜD KOKKU MU ÕDE JA VEND

VÄIKENE RAHVAS, SA KA

PEA TÕSTA ÜLES, SA KEHTESTA END,

ET ELLU VÕIKS JÄÄDA ME MAA

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas sina tead, mida nemad enda arvates laulavad? On nad seda kuskil öelnud?

Merit kaitses laval ka oma isa loomingut, öeldes, et nende jaoks on laulus olev teema tänapäeval just aktuaalne ja sooviti puudutada kogu ühiskonda. „Ajad on küll kurjad, aga lootust on heale tulevikule,“ kirjeldas Merit.”

Hiljem püüti muidugi öeldut jälle “valesti aru saadud” klisheega ümber lükata ja väita, et laul pole päevapoliitikast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

HOIDKEM NÜÜD KOKKU MU ÕDE JA VEND VÄIKENE RAHVAS, SA KA PEA TÕSTA ÜLES, SA KEHTESTA END, ET ELLU VÕIKS JÄÄDA ME MAA

Huvitav, kes või mis seda väikest maad kõige rohkem siis ohustab nende arvates?

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Hobinurk “Kurjad on ajad”