Esileht Koolilaps Kursused põhikooli lõpetajale

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kursused põhikooli lõpetajale

Postitas:

Tean, et Reaalkooli ja GAGi kursused täituvad kiiresti, seepärast hakkasin juba praegu otsima, kas, kus ja millal. GA koolituskeskuse lehelt leidsin ainult lühikesed kursused, mis algavad jaanuari lõpus v veebruari alguses ja kestavad maikuuni. Ometi reklaamitakse neid kui gümnaasiumikatseteks ettevalmistavaid kursusi. Tean, et veel paar aastat tagasi olid ka sellised kursused, mis algasid juba sügisel ja kestsid terve talve – kas neid enam ei ole? Reaali koduleht on üldse puhkusel ja sealt ei ole midagi võimalik leida.

Või oskab keegi mingite muude kursuste kohta head sõna öelda? Just gümnaasiumi nelikkatsete hästi sooritamine on oluline, eksamil viie saamine ei ole keeruline, kuid see tulemus jällegi ei huvita kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ttu.ee/kooliopilasele/riigieksamiks-ettevalmistamine/lopueksam-9-kl/ Taset kommenteerida ei oska.
Reaali kursused algasid eelmisel õppeaastal minu mälu järgi teisel poolaastal ja info tuli ka siis vastavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oskab keegi mingite muude kursuste kohta head sõna öelda? Just gümnaasiumi nelikkatsete hästi sooritamine on oluline, eksamil viie saamine ei ole keeruline, kuid see tulemus jällegi ei huvita kedagi.

pigem las laps panustab rohkem ühele-kahele õppeainele sellisel tasemel, et saab kutse mõne põhiaine vabariiklikule olümpiaadile, siis on ta sisseastumiskatsetest vabastatud ja gümnaasiumikoht käes. saab ise valida, kas gag, reaal, tik või 21.kool.
ka kolmede arvu põhikooli lõputunnistusel ei loe siis enam keegi kokku.
mu oma lapse klassist sai lausa üle kolmandiku niimoodi gümnaasiumisse edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaali kursused algasid eelmisel õppeaastal minu mälu järgi teisel poolaastal ja info tuli ka siis vastavalt.

Kui minu vanem laps põhikooli lõpetas, siis minu mälu järgi sai reaali kursustele kusagil jaanuari algul vist kirja panna. Neil õpetaja vist soovitas ka kursusi. Kursused lõppesid kindlasti enne katseid ära, oli vist midagi 8 nädalat ja 1x nädalas.
Nelikkatseteks oli tal abi pigem matemaatika valiktundides käimisest, ütles et ühte rasket ülesannet, millega paljud põrusid, olid nad seal teinud. Matemaatika kursust ta ei võtnud, klassikaaslased kes seal käisid hindasid selle ka üsna mõtetuks, füüsika valikursuselt sai lühikese süstematiseritud ülevaate sellest, mida füüsikatunnis oli õpitud. Tema enda füüsikaõpetaja oli üsna eklektiline (nüüd tagantjärgi hindab laps seda eklektilist õpetust väga).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalkoolis algasid mata ja füüsika jaanuaris varasematel aastatel. Minu laps käis matemaatika kursustel. Mingit imet see kursus temaga selle ajaga ei teinud, sai kinnitust et reaalkooli matemaatika on klass omaette ja valis heaga nelikkoolide humanitaarsuunad, kuhu 50% matemaatika ja 60% füüsika katsete tulemusega ka vaevata sisse sai. Reaalkooli kursust meenutab hea sõnaga, tollel aastal seda juhendanud meesõpetajat ka. Kui tal oleks huvi olnud ilmselt endal reaalsuundade vastu, siis oleks sealt saanud häid nippe ja kogemusi küll. Seega lapsel endal peab olema väga suur tahtmine sealt kursuselt midagi kaasa võtta. Kui minnakse nii, nagu mu lapse üks sõber, et ema tahtel, siis seal keegi õppima ja kaasa tegema ei sunni ja see poiss lihtsalt veetis seal kusagil tagapingis aega ja nelikkatsete koolidesse kuhugi isegi vestlusele ei pääsenud. Miinuseks ehk vähem personaalset lähenemist kursusel, sest auditoorium oli suur ja palju lapsi kursusel. Lapse üks sõber käis füüsika kursusel ja ka väga kiitis, ütles et sai paljudele asjadele pihta, millest muidu tunnis aru ei saanud.
Kui oma lapsele kursuseid uurisin, siis TTÜ omasid ka kiideti, lihtsalt mu lapsel poleks olnud oma tiheda treeninggraafiku kõrval aega seal sügisest saadik käia. See oleks ta totaalselt ära väsitanud.
GAG kursutel käisid lapse klassikaaslased, keegi nendest kursuse läbinutest kuhugi nelikkatsete koolidesse sisse ei saanud. Mulle ei meeldinud ka, et kursused kestsid maikuuni. Katsed olid märtsis ära ja minu lapsel edaspidi poleks küll olnud seal mingit motivatsiooni käia, sest lõpueksamite eduka sooritamise jaoks olid tal piisavad teadmised olemas ja need tulemused tõesti kedagi ei huvita, ainult kiitusega lõpetamisel on oluline, et oleks eksamihinne 5. Seetõttu GAG kursuseid ei valinud.
Seega vali oma lapse tempoga ja võimalusteg sobiv kursus ja oluline on, nagu ma rõhutasin, et laps ise tahab seal käia ja õppida. Kuna need on tasulised, siis keegi teda seal õppima ei sunni ja ei hinda ja huvi puudumisel on selle kasutegur suht väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletab keegi, millal umbes need regamised kursustele (Reaalkoolis) algasid, kui kurused ise jaanuarist hakksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Regamine kuskil detsembri alguses ja matemaatikakursus saab põhimõtteliselt esimese päevaga täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Kursused põhikooli lõpetajale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.