Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kurvaks teeb

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kurvaks teeb

Postitas:
Kägu

Laps tuli täna koolist ja rääkis sellise loo tänasest koolipäevast: kaks last klassist palus õpetajal selgitada, mida täpsemalt tegema peab ja palusid õpetajat enda juurde korraks appi(tegemist kunstiõpetuse tunniga). Õpetaja oli oma juhised edastanud üsna kiiresti.
Õpetaja vastas seepeale, et tema ütleb vaid korra ja kui aru ei saanud, siis tuleks talle raha juurde maksta ja eratundi paluda.
Üks asi on nii mõelda ja teine asi nii öelda klassi õpilaste ees.

Lihtsalt näide õpetajast, kes minu arvates palgatõusu ei väärikski.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kurvaks teeb

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps tuli täna koolist ja rääkis sellise loo tänasest koolipäevast: kaks last klassits palus õpetajal selgitada, mida täpsemalt tegema peab ja palus õpetajat enda juurde korraks appi(tegemist kunstiõpetuse tunniga). Õpetaja oli oma juhised edastanud üsna kiiresti.
Õpetaja vastas seepeale, et tema ütleb vaid korra ja kui aru ei saanud, siis tuleks talle raha juurde maksta ja eratundi paluda.
Üks asi on nii mõelda ja teine asi nii öelda klassi õpilaste ees.

Lihtsalt näide õpetajast, kes minu arvates palgatõusu ei väärikski. [/tsitaat] Jah, see läks nihu muidugi. Ai shall sei ¸is õunli oans ei ole kindlasti kohane printsiip pedagoogile. Samas on muidugi jube, kui juhis oli pikk ja siis mingi tüüp ei pane tähele ja siis peab otsast peale hakkama. Meie kunstitund oli lihtne, joonistasime natüürmorte,. Õpetaja tõstis erinevad jurakad poodiumile ja tund oli tehtud. Midagi polnud siis küsida. Aga ehk ta üritas lihtsalt nalja teha? Või mis sest loost edasi sai, laps andis valge lehe ära, sest ei saanud ülesandest aru? Maksis raha \”eratunni\” eest? Või mis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et tegemist ei olnud minu lapsega, kes abi vajas. Probleeme on selle õpetajaga olnud varemgi, ei hakka neid kõiki siin lahkama.

Please wait...
Postitas:
nutetudsilmad

Mina pöörduks alustuseks klassijuhataja poole ja kui sealt kaudu abi ei tule, siis direktsiooni ning paluks ümarlauda, kus esindatud antud õpetaja, direktor ja sotsiaalpedagoog, lisaks muidugi mitu lapsevanemat, kellel probleemse õpetaja vastu pretensioone. Poleks ka paha kui õpilased juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline ütluste pritsimine pisematele ei lõppe ennem kui keegi kõrgemal kohal olev suu tal kinni ehmatab. Selliseid sapiseid pole vaja lastele eeskujuks. Seega…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui see nüüd pole järjekordne provokatiivne teema inimeselt, kes siin \”ei streigile\”-teemasid vorpis ja õpetajate peale pahane oli, vaid päris tõsine probleem, siis pole muud kui probleemse õpetaja kohta kaebusi juhtkonnale esitada. iga kord, kui probleem tekib. \”mina ütlen vaid korra\” ei ole õpetamismeetod, see on käsu andmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa arvad, et taoliste üksikute õpetajate pärast peaks karistama ka kõiki ülejäänud õpetajad ja sundima neid elama peost suhu?
Ma kaldun ka arvama, et see on provokatsioon.
Igas valdkonnas on inimesi, kes ei vääri nii kõrget palka, nagu nad saavad, miks siinjuures just õpetajad mõnele pinnuks silmas on, ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestada tuleks ka selle võimaliku stsenaariumiga, et nn abi palunud laps(ed) jutustasid omavahel või tegelesid muude asjadega, kui õpetaja tööülesannet seletas, ning võib-olla oli õpetaja neid varem korduvalt keelanudki. Sellisel juhul võib isegi olla arusaadav, et õpetaja keeldub uuesti seletamast. Kas ta nüüd algklassilastega sinna juurde just palgaküsimuse peab tõstatama, on muidugi iseküsimus, aga eks see oli lihtsalt mõtlematu nali.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana-Kreekas oli pedagoog (paidagogos) usaldusväärne, sageli vanem ja kogenum ori, kellele usaldati laste saatmine kooli ja nende tagasitoomine. Pedagoogi ülesandeks oli laste järele vaadata, et nendega midagi tee peal ei juhtuks. Pedagoog viibis sageli ka koos lastega õppetundides, ta võis seal kanda ka laste motiveerimise (sh karistamise) ülesannet. Pedagoog ise õpetamisega ei tegelenud.
Ehk siis Õpetaja, kes keeldub selgitamast ja oma ainet edasiandmast, sisuliselt ongi mitteõpetaja ehk pedagoog.

http://et.wikipedia.org/wiki/Pedagoog

Tänapäeva kooli on kahjuks ka õpetama sattunud inimesi, kes selleks vanal ajal ei sobinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks leidub igal elualal inimesi, kes head tasu ei vääri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei teinud teemat seetõttu, et olen õpetajate streigi ja nende palgatõusu vastu. Lihtsalt üks näide õpetajast, kes ka streikis ja arvas, et tema töö väärib kõrgemat tasu.

Olen nõus, et õpetajate palgad on väikesed, aga olen ka nõus, et päästjate ja politseinike palgad on veel väiksemad ja neil võiks samamoodi tasu tõsta. Ise olen ka kõrgharidusega ja teen pikki tööpäevi riigiasutuses (probleemsete peredega tegelemine) ja kui ma saaksin sama tasu, mis õpetajad oleksin täitsa rahul. Ma ei tuleks selle pealegi et oma tööd halvemini teha, sest tasu on väike, sest kannatavad ju eelkõige lapsed, eelkõige siiski üldse vaesemad pered, kui ma oma töö tegemata jätaksin. Kuna näen iga päev, kui paljud pered on raskustes, siis olen õnnelik, et mul üldse töö on ja ma neid aidata saan.
Rõhutan siiski üle, et olen nõus, et tasud on siin riigis paljudel ametikohtadel naeruväärselt väikesed ja õpetajate töötasu tõstamise vastu ma ei ole, kui just see lisaraha vaesemate inimeste arvelt ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei teinud teemat seetõttu, et olen õpetajate streigi ja nende palgatõusu vastu. Lihtsalt üks näide õpetajast, kes ka streikis ja arvas, et tema töö väärib kõrgemat tasu.

Olen nõus, et õpetajate palgad on väikesed, aga olen ka nõus, et päästjate ja politseinike palgad on veel väiksemad ja neil võiks samamoodi tasu tõsta. Ise olen ka kõrgharidusega ja teen pikki tööpäevi riigiasutuses (probleemsete peredega tegelemine) ja kui ma saaksin sama tasu, mis õpetajad oleksin täitsa rahul. Ma ei tuleks selle pealegi et oma tööd halvemini teha, sest tasu on väike, sest kannatavad ju eelkõige lapsed, eelkõige siiski üldse vaesemad pered, kui ma oma töö tegemata jätaksin. Kuna näen iga päev, kui paljud pered on raskustes, siis olen õnnelik, et mul üldse töö on ja ma neid aidata saan.
Rõhutan siiski üle, et olen nõus, et tasud on siin riigis paljudel ametikohtadel naeruväärselt väikesed ja õpetajate töötasu tõstamise vastu ma ei ole, kui just see lisaraha vaesemate inimeste arvelt ei tule.

[/tsitaat]
No ongi jälle väljamõeldud teema, sest streik ei anna hingerahu. Aitab juba!!! Naudi pigem päikesepaiste ja mine õue jalutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on peaaaegu sama lugu, kui läksin kord ühte firmasse ja küsisin sekretärilt infot. Sain vastuseks, et ta ei saa nii palju palka, et peaks minu küsimusele vastama.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kurvaks teeb

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.