Esileht Kodunurk Kus elada vanemas eas ?

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: Kus elada vanemas eas ?

Postitas:

eramajas las külmuvad torud lõhki, eksole

Eramajas sa lased kogu torustikust vee välja ja midagi ei külmu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 09:37; 18.08 18:30; 21.08 16:16; 21.08 16:35; 21.08 17:36; 21.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui eramaja tulekahjus (nt äikese tõttu) täiesti kannatada saab, siis maa jääb ikka ju alles: lased lastel osta ehituspoest odava alla 20 ruuduse aiamaja, panete selle aeda üles ja elad nagu kuninga kass oma krundil edasi.

mine õige ise poodi ja vaata neid aiamajade hindu. ja üldse nende elamiskõlblikkuse astet.

tegelikult on neid hästi kergesti võimalik isegi talvekindlaks muuta. ja hind pole ka tappev, 19 ruudusetel jääb hind alla 3000 euro.

ahjaa, kortermaja paar vinget “plussi” veel: olen ise kunagi 9-korruselises majas elanud üle olukorra, kui korteriuksest väljudes oli tunne nagu satuksin troopilisse kliimasse: kuskil ülal oli lõhkenud kuumaveetoru ja kuuma vett pahises mööda trepikoda alla. õnneks ei juhtunud õnnetus minu püstikus, nii et meie korter jäi kuivaks.
klassiõel oliprobleem kanalisatsioonitoruga, 1.korrus, kuskil üleval oli ummistus ja 1.korruste korterites alustasid tööd s.tapursskaevud. pärast vaieldi kuid kindlustusega, et kas selle haisva olluse tekitatud kahju ikka käib kindlustusjuhtumi alla või ei.

ise eelistaks teemalgataja olukorras järgmisi variante:
– maja jääb mõnele lastest või annaks üürile, ise koliks kuhugi väikelinna, kus majade hinnad ca 10x madalamad kui tallinnas.
– suure maja korral, ehitaks mingid lisaseinad vahele ja annaks osa majast üürile. vanemates majades on nagunii traditsiooniliselt mitu sissepääsu, nii et lisauksi-välistreppe juurde ehitama nagunii ei pea
– müüks maja ja ostaks väiksema ja odavama. aga kindlasti ei teeks enne müüki majas suuremat remonti, sest esiteks tahab ostja nagunii ise teha üldjuhul. ja teiseks on see mõttetu raha raiskamine. vana maja renoveerimine võtab rohkem finantse ja pole üldse kindel, kas selle pärast müügist tagasi saaks.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 14:55; 21.08 15:08; 21.08 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eramajas sa lased kogu torustikust vee välja ja midagi ei külmu.

Siis, kui ilmaennustus ütleb, et 20 dets öösel tuleb -30 külma, siis istud ilma veeta või?
Vetsus valad ämbrist peale?

Selle asemel, et see 20m kaevust majani veetoru ära soojustada…

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 19:03; 21.08 16:26; 21.08 17:26; 22.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eramajas sa lased kogu torustikust vee välja ja midagi ei külmu.

Siis, kui ilmaennustus ütleb, et 20 dets öösel tuleb -30 külma, siis istud ilma veeta või?

Vetsus valad ämbrist peale?

Selle asemel, et see 20m kaevust majani veetoru ära soojustada…

Issand jumal! jutt oli talvel tühjana seisva korteri kütmisest! eramaja, mis talvel tühjana seisab, päästab mittekütmise puhul kaevust majani veetoru soojustamine või? Tule taevas appi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 09:37; 18.08 18:30; 21.08 16:16; 21.08 16:35; 21.08 17:36; 21.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal! jutt oli talvel tühjana seisva korteri kütmisest! eramaja, mis talvel tühjana seisab, päästab mittekütmise puhul kaevust majani veetoru soojustamine või? Tule taevas appi.

Taevas sulle appi ei tule. Külm poeb teatud sügavusele maakera sisse ja mitte enam. Kui toru on soojustatud, siis selle sisse ei poe.

Või mõtlesid, et issand tuleb ja laseb su toru tühjaks, kui sind ennast on krampidega EMO-sse viidud?
Võibolla siis tuleb, ei tea.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 19:03; 21.08 16:26; 21.08 17:26; 22.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal! jutt oli talvel tühjana seisva korteri kütmisest! eramaja, mis talvel tühjana seisab, päästab mittekütmise puhul kaevust majani veetoru soojustamine või? Tule taevas appi.

Taevas sulle appi ei tule. Külm poeb teatud sügavusele maakera sisse ja mitte enam. Kui toru on soojustatud, siis selle sisse ei poe.

Või mõtlesid, et issand tuleb ja laseb su toru tühjaks, kui sind ennast on krampidega EMO-sse viidud?

Võibolla siis tuleb, ei tea.

Sa räägid millest? no igastahes ei räägi sa samast asjast, mis mina. Aga sa muidu tead kedagi, kellel maa sees soojustamata torud on? Ma tegelt räägin sellest, et kui ma talvel 3-ks kuuks ära sõidan ja lülitan kõik kommunikatsioonid välja, siis lasen ma ka veetorustiku tühjaks, kaasaarvatud boiler ja vetsu veepaak.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 09:37; 18.08 18:30; 21.08 16:16; 21.08 16:35; 21.08 17:36; 21.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid millest? no igastahes ei räägi sa samast asjast, mis mina. Aga sa muidu tead kedagi, kellel maa sees soojustamata torud on? Ma tegelt räägin sellest, et kui ma talvel 3-ks kuuks ära sõidan ja lülitan kõik kommunikatsioonid välja, siis lasen ma ka veetorustiku tühjaks, kaasaarvatud boiler ja vetsu veepaak.

Aga jutt oli sellest:

siis veel olukord, kui eakas korteriomanik satub pikemaks ajaks haiglasse ja korter on ahjuküttega. kortermajas on kohustus korterit kütta ka siis, kui ennast kohal pole. eramajas ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.08 14:31; 18.08 20:23; 19.08 08:58; 19.08 19:23; 21.08 11:35; 21.08 18:58; 28.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid millest? no igastahes ei räägi sa samast asjast, mis mina. Aga sa muidu tead kedagi, kellel maa sees soojustamata torud on? Ma tegelt räägin sellest, et kui ma talvel 3-ks kuuks ära sõidan ja lülitan kõik kommunikatsioonid välja, siis lasen ma ka veetorustiku tühjaks, kaasaarvatud boiler ja vetsu veepaak.

Aga jutt oli sellest:

siis veel olukord, kui eakas korteriomanik satub pikemaks ajaks haiglasse ja korter on ahjuküttega. kortermajas on kohustus korterit kütta ka siis, kui ennast kohal pole. eramajas ei pea.

nii ja mis puutuvad siia majast kaevuni soojustatud torud(mis on nagunii soojustatud)?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 09:37; 18.08 18:30; 21.08 16:16; 21.08 16:35; 21.08 17:36; 21.08 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te kogu aeg topite seda väikelinna?! Kui inimesed on aastakümneid elanud Tallinnas, sõbrad ja ehk töögi on Tallinnas, lapsed elavad Tallinnas, siis väikelinna kolides nad panevad ennast vabatahtlikult isolatsiooni. Edaspidi istuvadki nagu kaks tukunuia, ainult sünnipäeva ja jõulu ajal ehk käivad sugulased tiiru läbi. Ja hiljem väikelinna maja müües Tallinnasse enam tagasi ei saa.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 13:23; 18.08 14:50; 18.08 17:16; 19.08 17:59; 21.08 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see 1. korrus nii hea on, et röövlid kergemini sisse saaks või?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 22.08 11:37; 28.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see 1. korrus nii hea on, et röövlid kergemini sisse saaks või?

See on mingi nõukaaegne iganenud arvamus.
Esiteks, on tänapäeval koduvalve hinnad nii alla langenud, et igaüks saab seda endale lubada. Igasse tuppa liikumisandurid, esikus sõrmistik ja GSM saatja + lisaaku.
Teiseks ei saa enam kaasaegset akent väljast mitte kuidagi seda lõhkumata lahti. Või kui on isegi tuulutuse peale jäetud, siis samuti mitte.

Mistõttu ka uudistest on viimasel ajal peaaegu kadunud korteriröövi juhtumid, kus aknast sisse ronitakse.
Pigem käiakse ikka öösel ust katsumas, ega sa lukust lahti ei unustanud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.08 19:03; 21.08 16:26; 21.08 17:26; 22.08 11:43;
To report this post you need to login first.

1.korrusel elades on rohkem seda “oma maja” tunnet – terrass pole rangelt piiritletud nagu ülemistel korrustel, suhtelist avarust on rohkem, ja võid ka nt väikseid puid-põõsaid istutada.
Kui ollakse palju kodus, siis päris mugav. Lapsevankri ja ratastooliga eriti.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 09:02; 22.08 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.korrusel elades on rohkem seda “oma maja” tunnet – terrass pole rangelt piiritletud nagu ülemistel korrustel, suhtelist avarust on rohkem, ja võid ka nt väikseid puid-põõsaid istutada.

Terrass on siiski vägagi kindlalt piiritletud ja edasi tuleb juba ühistu maa. Mida ja kui palju ja mis sorti ja kuhu täpselt sinna istutada võib on täpselt samuti ühistu teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõelnud, missugused inimesed elavad neis terrassidega kortermajades? Kui elad esimesel, siis on sul terrass, millel tegutsemist vaatavad pealt ja elavad kaasa 2-3 korrust, kes sinu kohal elavad, aknad sinu terrassile. Hullemal juhul keegi suitsetab näiteks rõdul ja pillub konisid alla sinu maa peale. Kui elad nt teisel korrusel, siis pead pidevalt kaasa elama alumise grilipidudele ja muule melule, mis seal terrassi peal toimub. Isegi tavaline jutuvada kostab päris hästi, äkki on koer ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on samuti suur linnalähedane maja, esimene laps triivib praegu sinna suunas, et varsti lendab pesast. Kaks jäävad veel koju. Oln mõelnud, et kui aeg seal maal, nii 15 aasta pärast, oleksin vist ka valmis suure maja maha müüma ja kolima oma praegusesse suvilasse. Seal tuleks siis maja müügist saadud rahaga pisut kõpitseda, et saaks võimalikult hooldusvaba elamise.
Tahaksin ka võimalikult palju reisida – käia kohtades, kus praegu pole saanud lastega käia – liiga kallis vms. Ideaalis võiks lausa iga aasta need koledamad kuud kusagil mujal veeta. Suure maja müük peaks seda võimaldama küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te kogu aeg topite seda väikelinna?! Kui inimesed on aastakümneid elanud Tallinnas, sõbrad ja ehk töögi on Tallinnas, lapsed elavad Tallinnas, siis väikelinna kolides nad panevad ennast vabatahtlikult isolatsiooni. Edaspidi istuvadki nagu kaks tukunuia, ainult sünnipäeva ja jõulu ajal ehk käivad sugulased tiiru läbi. Ja hiljem väikelinna maja müües Tallinnasse enam tagasi ei saa.

Minu tuttavad on läinud sellisesse väikelinna või alevisse, millega neil on lapsepõlvest või noorusest mingi side.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 17:03; 19.08 13:18; 26.08 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogu aeg isu midagi välja vahetada (kohati isegi arulagedalt). Kas tõesti ei olnud vajadust nõukaaegsest kraamist ja viimistlusest vabaneda ja pisut kodu sättida? Meil oli juba laste poolt surve- et ikka julgeks kaaslasi külla kutsuda.

Üks osa majaelanikke tunneb esteetilise ilu pärast pidevalt vajadust midagi remontida ja uuendada. Kui jätta kõrvale hädavajalikud tööd, mida ei saa edasi lükata, sest vihm sajab sisse või soojus läheb välja, katuse, akende, uste vahetus, maja soojustus, vee- elektri- ja küttesüsteem, siis korraliku mööblit, tapeeti, värvimistöid ei pea tegema mõne aasta tagant, sest pole enam moes ja midagi ei juhtu, kui pole aega ja ei jõua ka 10 aasta pärast. Kui tahta, et kõik oleks laitmatult korras, siis võib töö tegemiseks alati põhjuse leida. Katuse võib kohe välja vahetada, kui peale ilmub sammal, tänavakivid võib paigaldada uued, kui heinatutid läbi kasvavad, aia võib panna uue, kui paar lippi on katki, fasaadi võib kiiresti üle pesta, kui näha on mustust jne, kuid teinekord piisab väikesest vahetusest, mitte uue paigaldamisest. Ideaalsuse tagaajamine on igaühe valik, mitte kohustus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hommikul kohvitassiga aias

perekooli klassika. Eestis on suvelgi sageli selline ilm, et see kohv on mõne minutiga külm.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 19:59; 22.08 11:37; 28.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arusaadav, et ei jõua enam nii kiiresti ja palju, kui noorena, aga siis saab ju vahepeal puhata.

Probleem tekib siis, kui ei jõua enam üldse. Või noh, probleem võib tekkida juba siis, kui ei jõua enam nii kiiresti ja palju näiteks poe poole tatsata ja siis puhkad vahepeal südatalvel lumehanges.

Näiteks oli mu ämma elus periood, mil ta küll enam ka teiselt korruselt paarisaja meetri kauguselt poodi ei jaksanud minna, aga see-eest jaksas magamistoast kööki süüa tegema minna. Sellises vanuses/tervises on palju kergem elada linnakorteris, kus võidki piirduda sellega, et käid köögi ja magamistoa vahet; kui aga ahju tuleb kütta puudega, vesi tuua kaevust mööda õues olevat treppi ka südatalvel, pood on 25 km kaugusel ja sinna saab 2 km kauguselt bussiga, mis käib 2x päevas (see kõik käis ühe teise meie pere vanainimese kohta) – siis tuleb palju varem oma koduga hüvasti jätta ja leida koht vanadekodus.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.08 14:31; 18.08 20:23; 19.08 08:58; 19.08 19:23; 21.08 11:35; 21.08 18:58; 28.08 18:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )


Esileht Kodunurk Kus elada vanemas eas ?