Esileht Erivajadustega laps Kus ma saaksin teiste lapsevanematega suhelda?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kus ma saaksin teiste lapsevanematega suhelda?

Postitas:

Olen sügavalt enneaegse 2a lapse ema. Laps on arengus tugevasti maha jäänud ka oma korrigeeritud vanusest nii motoorikas kui kognitiivselt. Käime pidevalt füsioteraapias, ühe kehapoole kontroll on nõrgem, samuti on väga keeruline söömine. Me ei ela Eestis ja siin talle pole veel mingit puuet vms määratud. Liiga vara pidi olema. Diagnoos on lihtsalt arengu mahajäämus. Hiljuti käisime spetsialisti juures, kes ütles, et ilmselt oleks mõistlik panna aasta pärast ikkagi tasanduslasteaeda. Vaja läheb veel igasugu 100 sorti teraapiaid jm tralli. Minu lootus, et lapse kasvades meditsiini osakaal meie elus väheneb, hakkab luhtuma. Ei jõua ta teistele järgi arengus vist veel niipea, keegi ei tea, kas ja kuidas üldse.
Mulle oleks abiks, kui saaksin kusagil teiste sarnases seisus vanematega oma emakeeles suhelda. Enneaegsete fb grupis olen, aga seal ei võta peaaegu kunagi sõna nende laste vanemad, kel pole kõik nii imeliselt hästi läinud. Ma ei teagi, kui palju seal üldse erivajadustega laste vanemaid on, sest nad on vist lihtsalt vait.
Kindlasti on mingeid gruppe või foorumeid mingi konkreetse diagnoosi või erivajadusega laste vanematele, aga ma ei oska isegi otsida ega mõelda, kuhu mina oma lapsega kvalifitseeruksin.
Kas keegi siin oskaks midagi soovitada või on ehk sarnases seisus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 15:44; 04.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arengus mahajäämus on ka diagnoos ja reeglina pannakse see nendele lastele, kellel on vaimupuue st hiljemalt koolieaks saab ilmselt diagnoosiks kas kerge, mõõdukas, raske või sügav vaimupuue. Tasandusrühma oleks mõistlik laps panna, sest siis saab laps vähemalt eestis küll kõik olulisemalt teraapiad juba lasteaias ja pole vaja eraldi teraapiates käia. Ilmselt kindlat prognoosi ei oska veel keegi öelda, 3-5 a vanuses toimub tavaliselt suurim arenguhüpe, siis on näha, mis saab. Ei oska öelda, et kas kuskil on eraldi arengus mahajäämusega laste grupp. Igsuguseid spetsiifilisemaid on küll.

PS sügavalt enneaegsetel lastel on väga tihti arengus mahajäämust. Mida sügavamalt enneaegne, seda suuremad probleemid tavaliselt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB on Meiepäikesed grupp, see on vast parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB on Meiepäikesed grupp, see on vast parim.

Seal on palju õelaid kasutajaid f, ei soovita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 22:52; 02.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arengus mahajäämus on ka diagnoos ja reeglina pannakse see nendele lastele, kellel on vaimupuue st hiljemalt koolieaks saab ilmselt diagnoosiks kas kerge, mõõdukas, raske või sügav vaimupuue. Tasandusrühma oleks mõistlik laps panna, sest siis saab laps vähemalt eestis küll kõik olulisemalt teraapiad juba lasteaias ja pole vaja eraldi teraapiates käia. Ilmselt kindlat prognoosi ei oska veel keegi öelda, 3-5 a vanuses toimub tavaliselt suurim arenguhüpe, siis on näha, mis saab. Ei oska öelda, et kas kuskil on eraldi arengus mahajäämusega laste grupp. Igsuguseid spetsiifilisemaid on küll.

PS sügavalt enneaegsetel lastel on väga tihti arengus mahajäämust. Mida sügavamalt enneaegne, seda suuremad probleemid tavaliselt.

Võib arengus järgi jõuda ja mitte mingi vaimupuuet omada. Oled ikka õel inimloom küll!!!

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 22:52; 02.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on palju õelaid kasutajaid f, ei soovita.

Kummaline, olen aastaid seal liikunud ja pole ühtegi õelat kasutajat kohanud. Seal grupis liigub info ka teenuste kohta, sealt võite leida ka teisi vanemaid, kes elavad ehk teiega samas riigis ja on juba kuhugi asjaajamisega jõudnud. Soomes elavaid peresid on seal päris mitu. mina usun, ewt leiate mõttekaaslasi ja toetajaid. Igaljuhul on MeiePäikesed asjalik ja üksteist toetav grupp.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal on palju õelaid kasutajaid f, ei soovita.

Kummaline, olen aastaid seal liikunud ja pole ühtegi õelat kasutajat kohanud. Seal grupis liigub info ka teenuste kohta, sealt võite leida ka teisi vanemaid, kes elavad ehk teiega samas riigis ja on juba kuhugi asjaajamisega jõudnud. Soomes elavaid peresid on seal päris mitu. mina usun, ewt leiate mõttekaaslasi ja toetajaid. Igaljuhul on MeiePäikesed asjalik ja üksteist toetav grupp.

Mina pole samuti ühtegi õelat postitust ninud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sinna päikestesse saab? Fb otsinguga ei tule, ilmselt salajane grupp siis. Kuidas sinna liikmeid lisatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 15:44; 04.08 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

otsi fb ülesse nt.Anne Pirn, grupi administraator ja usun, et saad liituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mõned kuud olnud grupis “Meie Päikesed”. Ühtegi halba sõna ei ole öelda.
Olen ka grupis enneaegsed imed ja ei ole sõna võtnud. Sõna võtavad pigem emad kellel ei ole selliseid probleeme. Mul on peagi neljaseks saav sügava puudega laps. Meie päikesed grupis võid kõigest rääkida kuna sind mõistetakse seal:)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib arengus järgi jõuda ja mitte mingi vaimupuuet omada. Oled ikka õel inimloom küll!!!

Ta ei öelnudki, et kõigil on vaimupuue. Ta ütles, et tihti on. See on ju tõsi. Kui nii tundlik oled, siis ei maksa foorumit lugeda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Kus ma saaksin teiste lapsevanematega suhelda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.