Esileht Kodunurk Kus müüakse taignast korvikeste vormi?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kus müüakse taignast korvikeste vormi?

Postitas:
Kägu

Tahaksin ise teha tartelettesid ehk soolaseid korvikesi (kuhu saab salatit või muud sisse panna), aga pole sellist vormi näinud kuskil müügil. Kas keegi teab soovitada poodi kust saab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
ESCAPE

RE: Kus müüakse taignast korvikeste vormi?

Maximast saialetist olen ostnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartelettesid on muidugi väga vahva sõna, aga eesti keeles nimetatakse neid soolasteks muretaignakorvikesteks. Iidamast-aadamast. Ja teha saab neid näiteks muhviniplaadil. Vooderdad augukesed kenasti taignaga ja voilà! 😀
Tartelette (hääldus: tartölett) on aga prantsuse keeli koogike ja sisaldab lisaks korvikesele ikka sisu ka. 🙂

http://www.google.com/search?q=tartelette&hl=et&client=safari&rls=en&prmd=imvns&lr=lang_et&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1283&bih=609&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ByQfT5GXD8SM-wayw-XNDw

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

viimasele mh käole: kui Sa juba nii suur tähenärija oled, siis annan Sulle vihje, kuhu oma murega pöörduda. Täpselt nii on need korvikesed nimetatd Suure Eesti Raamatuklubi poolt 2006. aastal välja antud kokaraamatus \”Eesti kokkade kokaraamat\”. Ja retseptis sisu pole muide antud. Esita pretensioon otse neile 🙂

Please wait...
Postitas:
Alfonss

eh naised, muudkui karvad lendavad..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Korvikesi saab osta minu meelest pea igast suurest toidupoest. Tavaliselt on karpi pakitud mingi arv koos. Kuskil tortide-kookide või salatite letis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Korvikesi saab osta minu meelest pea igast suurest toidupoest. Tavaliselt on karpi pakitud mingi arv koos. Kuskil tortide-kookide või salatite letis.[/tsitaat]

Korvikesi saab jah, aga ma soovin ju osta korvikeste vormi, kus neid ise küpsetada. Mõtlesin, et keegi näinud seda müügil ja teab soovitada, kuhu poodi minna. Ei jaksa õhtul peale tööd mitut poodi läbi käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]viimasele mh käole: kui Sa juba nii suur tähenärija oled, siis annan Sulle vihje, kuhu oma murega pöörduda. Täpselt nii on need korvikesed nimetatd Suure Eesti Raamatuklubi poolt 2006. aastal välja antud kokaraamatus \”Eesti kokkade kokaraamat\”. Ja retseptis sisu pole muide antud. Esita pretensioon otse neile :-)[/tsitaat]
Ma pigem muretseks nende asemel, kes sellises kirjapildis raamatuid välja annavad. :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nägin kunagi Stockis neid vormikesi, aga päris kallid olid ja ei raatsinud osta. Aga muidu siit saad ka tegemise õpetuse, kui neid vorme ei leia:

http://suuparaseltjalihtsalt.blogspot.com/2012/01/salatikorvikesed.html

Please wait...
Postitas:
Kägu

proovi prisma seda nugade/kahvlite riiulit, kuskil seal kandis võib olla. Kindlalt ei väida, et on, aga seal on igasugust imelikku kraami.

Rõõmu kaubamajas olen kindlalt näinud, aga see sind ei aita.

Please wait...
Postitas:
nööbikoguja

Mul on ka miskipärast meeles, et nägin midagi sellist Prismas kui käisin ramekin vorme otsimas. Aga need olid vist ühekaupa väikesed metallist vormikesed, nagu vanasti süldivormid olid.

Ja jällegi, ei ole eestikeelne termin see \”ramekin vorm\”. Ei suuda midagi asjalikumat ka vasteks välja pakkuda kui ehk portsjonvormid? Targad asjatundjad, ehk valgustate, kui te siin teemas juba sõna võtate. Tänud ette!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas muffinivormid ei sobi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Algatus oli nii segane, et ma tõesti mõtlesin, et algataja soovib valmistehtud korvikesi osta. Vabandust.

Minu meelest olid samasugused vormid, millega me nõuka-ajal korvikesi küpsetasime, müügil Koduextras. Nimeks oli küll süldivorm, aga ehk kõlbab (oli olemas väike süldivorm ja suur ka, väike mahuga alla 1dl silma järgi, suur u ehk 0.4-0.5l, väike võiks korvikeseks sobida).

Nägin Tartu Zeppelinis jõulude eel, aga ehk on siiani ja ka mujal sama keti poodides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

novaluxist võid leida kusjuures!

Please wait...
Postitas:
myts

Muffinite vormid sobivad hästi. Mul on silikoonist vormid, hea pärast jahtumist korvikesi kätte saada, ei ole ohtu, et katki lähevad.
Ostsin Novaluxist.
Koduexstrast võib vaadata.
Võrus ja Pärnus on selline pood nagu Magaziin, seal on ka kindlasti.

Please wait...
Postitas:
ÄduR

veel koht, kust uurida: uustaaskasutuskeskused, neil võib olla neid plekist nõukaaegseid vorme. tartus mõndaega tagasi nägin, olid peris kasutamata. aga nende puhul oli see vormist tervena kätte saamine juhuse ja õnne mäng, kui korralikult määrida ei osanud :). ma ei mäleta üldse sakiliste servadega muhvinivorme( kui need pabervoldikud välja arvata)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Annan hea nipi, mille hiljuti sain. Osta metallist muffinivorm (kui juba pole), 12 auguga ja mis nad on. Keera TAGURPIDI ette, nn muhud ülespidi ja vormi tainas nende ümber. Lollikindel – ei ole probleemi, et vormist välja ei tuleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]viimasele mh käole: kui Sa juba nii suur tähenärija oled, siis annan Sulle vihje, kuhu oma murega pöörduda. Täpselt nii on need korvikesed nimetatd Suure Eesti Raamatuklubi poolt 2006. aastal välja antud kokaraamatus \”Eesti kokkade kokaraamat\”. Ja retseptis sisu pole muide antud. Esita pretensioon otse neile :-)[/tsitaat]
Kasutasid sõna \”tartelette\” – see pole ju probleem. Aga kas nad seal kokaraamatus kasutasid tõesti käändvormi \”tartelettesid\” või \”tartelette’e\”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kui keegi nii segadust tekitava teemaalgatuse teeb siis hoiaks mokakese maas üldse ja oleks õnnelik kui keegi vastab.
Mina lugesin ka välja et otsid taignast korvikesi.

Please wait...
Postitas:
ÄduR

kägu 13:34 on küll huvitavalt lugenud. teemaalgataja ju kirjutab, et soovib ise teha neid korvikesi, aga pole vorme näinud müügil kusagil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ÄduR kirjutas:[/small]
[tsitaat]kägu 13:34 on küll huvitavalt lugenud. teemaalgataja ju kirjutab, et soovib ise teha neid korvikesi, aga pole vorme näinud müügil kusagil. [/tsitaat]
nojasiis?

Please wait...
Postitas:
ÄduR

ega muud, et mis siin koogivormiteemas ikka ülbitseda. ei saa siin kuulsaks ega midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kasutasid sõna \”tartelette\” – see pole ju probleem. Aga kas nad seal kokaraamatus kasutasid tõesti käändvormi \”tartelettesid\” või \”tartelette’e\”?[/tsitaat]

Tartelette ON probleem, sest tegemist on tsitaatsõnaga, mida mitte mingil juhul ei tohiks kasutada, kui omakeelne sõna olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ega muud, et mis siin koogivormiteemas ikka ülbitseda. ei saa siin kuulsaks ega midagi. [/tsitaat]

sina oled siin ainukene kes ei suuda maha rahuneda. üldsusele oli algusest peale arusaamatu teemaalgatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Annan hea nipi, mille hiljuti sain. Osta metallist muffinivorm (kui juba pole), 12 auguga ja mis nad on. Keera TAGURPIDI ette, nn muhud ülespidi ja vormi tainas nende ümber. Lollikindel – ei ole probleemi, et vormist välja ei tuleks.[/tsitaat]

Panen nüüd pildi ka siia:

http://www.ladyandtheblog.com/wp-content/uploads/2011/07/image.cfm_.jpeg

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]ÄduR kirjutas:[/small]

sina oled siin ainukene kes ei suuda maha rahuneda. üldsusele oli algusest peale arusaamatu teemaalgatus.[/tsitaat]
ma ei tea, mina sain küll aru juba pealkirja lugedes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kägu 13:34 on küll huvitavalt lugenud. teemaalgataja ju kirjutab, et soovib ise teha neid korvikesi, aga pole vorme näinud müügil kusagil. [/tsitaat]

Teema pealkiri on \”soovin taignast korvikeste vormi\”. Seega mina loen välja, et soovitakse korvikeste vormi, mis peab olema taignast tehtud. Et siis saab ise sellest täidetud korvikesi teha. Alles hiljem teemas selgub, et vaja siiski metallist vormi, millega tainast korvikesteks muuta.

Please wait...
Postitas:
katariina333

kasutades teflonist muffinivormi + poest ostetud soolast muretaigent, sain tulemuseks lamedad kausikesed (poe taigen lihtsalt tömbus erinevates suundades kokku ja söna otseses möttes vajus maha nende vormide pealt. seega soovitan taigen ise teha, ehk saab parem. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Annan hea nipi, mille hiljuti sain. Osta metallist muffinivorm (kui juba pole), 12 auguga ja mis nad on. Keera TAGURPIDI ette, nn muhud ülespidi ja vormi tainas nende ümber. Lollikindel – ei ole probleemi, et vormist välja ei tuleks.[/tsitaat]

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Kodunurk Kus müüakse taignast korvikeste vormi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.