Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kus õppida täiskasanuna korralikku inglise keelt (ka grammatikat)

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kus õppida täiskasanuna korralikku inglise keelt (ka grammatikat)

Postitas:

Tere,

Minul on probleem, et inglise keele oskus ei ole piisav, et kandideerida unistuste töökohtadele. Hetkel mul on töö, aga see ei paku juba väga pikki aastaid pinget ega rahuldust. Uusi tööpakkumisi jälgin ja olen ka kandideerinud, aga keel ja vahel ka mõni muu asi on jäänud takistuseks.

Otsustasin, et hakkan sel aastal inglise keelega tõsisemalt tegelema ja uurin võimalusi.

Keskkoolis olen õppinud, aga tase oli hästi nõrk. Rääkida oskan, suhtlen üsna vabalt, aga see on pigem filmide jm järgi õpidud. Ka reisidel ei ole probleeme.

Kursustel olen aeg-ajalt käinud, aga nendest ei ole ausalt öeldes väga palju olnud kasu. Mida võiks proovida. Kus õppida nii, et ka kogu grammatika läbi võetakse. Kus oleks hästi intensiivne õpe jne. Just kirjutamisega on probleeme. Olen 43 aastane.

Tänud ette!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No grammatikat õpid ikka keelekoolis. Igal pool mujal õpid ainult rääkima.

Probleem üldjuhul ei ole selles, et keelekoolist poleks kasu, vaid et puudub praktika – kui sa kohe peale kursusi kasutama ei hakka seda igapäevaselt, siis kaobki oskus. Seega pead leidma võimaluse kohe ka kirjas praktiseerida, kas samaaegselt töö vahetades, ingliskeelset eriala õppides jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin Tallinn keeltekooli
http://www.tallinnakeeltekool.ee/w/index.php?title=Kursused

Just eelmine nädal algas õppetöö ja sa jõuad veel liituda. Mina olen õppinud Reet Klooreni juures ja väga kiidan. Selles on küll õigus, et keelt tuleb pidevalt praktiseerida, muidu ununeb ära.

Mul on küsimus, et kust sa tead, et just keeleoskus on takistuseks, et edukalt kandideerida? Ma olen sinuga samaealine ja otsin ka uut tööd, mis pakuks rohkem kui olemasolev. Jälgin samamoodi pakkumisi ja sobivatele kandideerin. Äraütlemistes on enamasti kirjas, et keegi teine osutus paremaks. Aga mulle tundub, et valitakse ikka noorem inimene. Keelt osata on väga hea, aga ma pole kindel, kas sellest piisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on probleem, et inglise keele oskus ei ole piisav, et kandideerida unistuste töökohtadele.

Mis töökohad need sellised on?
Ma olen elus kandideerinud mitmele töökohale, kus on inglise keele oskamine nõutav, aga mitte kunagi mitte keegi pole seda kontrollinud.
Millest on kahju, sest ma valdan seda suht vabalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 17:52; 27.09 13:18; 27.09 16:25; 03.10 21:33; 04.10 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, hirmul on suured silmad. Igas töökuulutuses on nõutud hea inglise keele oskus, aga kes seda üldse kunagi kontrollib? Vaadake, kuidas endine rahandusminister jubedalt moodi inglise keelt purssis tähtsas rahvusvahelises poliitilises seltskonnas. Teie ilmselt ei julgeks elu sees sama esinemisrohkele kohale kandideerida, sest inglise keeles on mõned “komavead”. Aga need tüübid, kes julgevad ka Tõniste tasemel purssida, saavadki need kohad endale. Ja edaspidi vaadatakse sellele igal pool läbi sõrmede, sest rahvusvahelises äri-, poliitika- ja teaduse ringkonnas ongi tavaline, et kes oskab võõrkeelt vähem, kes rohkem, see pole enam sisuline küsimus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeltekoolides on ka eraldi grammatika kursused, nt Tartu rahvaülikoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll mitmel korral keelt kontrollitud. Jah, mitte grammatikat, aga intervjuu või esmase telefonivestluse ajal on ühel hetkel inglise keeles küsimusi küsima hakatud, st sujuvalt vestluse keelt muudetud. Olen sama kuulnud ka teistelt (nt vene keelega).

Ja õppida tasub alati, kahjuks ei oska head kohta soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kontrollitud, aga need on olnud sellised tugevad ja väga hästi tasustatud töökohad, millele on 3 vooru olnud. Ühes kohas pidin tegema inglise keele testi, teises kohas oli vestlus inglise keeles. Nii et kui oleks vassinud oma keeleoskuse kohta, oleks kohe aru saadud. Ja see keelenõue on ikka reaalne, mitte niisama pandud. Isegi kui vestlusel ei kontrollita, siis hiljem tööalaselt läheb ju väga-väga raskeks. Keeleoskust paari kuuga ei õpi, sõnavara võid tuupida, aga rääkima see sind ei pane. Oma kogemusest ütleks, et 6 kuus on suhteliselt miinimum, et enam-vähem korralikult rääkima saada (välja arvatud keelekümbluse juhul muidugi).

Sinu parim võimalus on ilmselt keeltekool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa pead ikka keeltekooli minema, neid on ka erineva tasemega, vbla oled seni mingisse kehvemasse kohta sattunud.

Aga alustada võid british councili lehelt, kus on linke ka iseseisvaks õppimiseks.

https://www.britishcouncil.ee/inglise

Ja siis on selline koht nagu coursera.

See on veebipõhine õppimise koht, kus kursuseid pakuvad erinevad ülikoolid. Üks loengusari sisaldab tavaliselt videosid, kontrolltöid, mille pead teatud ajaraamistikus ära tegema, mõnikord on vaja ka kirjutada essee ja hinnata teisi. Trükid sinna otsingusse märksõna, mida vaja ja saad valiku, mis kursuseid parajsagu on.

Läbida saad kõik kursused tasuta, aga kui sa tahad, et sulle väljastataks kursuse läbimise kohta ka tunnistus, siis pead raha maksma. Raha saad maksta ka siis kui sul on kursus läbi ja sa soovid seda sertifikaati. Kui sulle kursus ei meeldi, ei sunni sind keegi seda ei lõpetama ega raha maksma. Elektroonilisi sertifikaate saad siis tööle kandideerimisel kasutada.

Lisaks on olemas Linkedin Learning: https://www.linkedin.com/learning/

seda ma ise kasutanud veel ei ole. Coursera ja linkedini erinevus on vist see, et Linkedinis on kuutasu ja nad midagi päris tasuta ei jaga. Courseras saad tasuta õppida mida iganes ja ise valid, mille eest maksad. Coursera sertifikaadid saad ka Linkedini panna. Ja linkedinis on ka selliseid kursuseid, mis on pikemad ja mille lõpus saad sertifikaadi. Aga on ka niisama väikseid õpisutse, mille eest mingeid tunnistusi ei anta.

Lisan linkedini inglise keele kursuste lingi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 11:20; 30.09 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes kohas pidin tegema inglise keele testi, teises kohas oli vestlus inglise keeles.

Ma olen töötanud Eestis ühe briti heaks. Siis oli üks ja ainuke vestlus inglise keeles ning arusaadav, et ta keeleoskust nõudis.

Kui eestlane hakkaks inglise keeles vestlema, siis ajaks alul ilmselt naerma ja pärast vast parandaks tal mõne elementaarse vea ära.
Noh, sõbralikult.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 17:52; 27.09 13:18; 27.09 16:25; 03.10 21:33; 04.10 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eestlane hakkaks inglise keeles vestlema, siis ajaks alul ilmselt naerma ja pärast vast parandaks tal mõne elementaarse vea ära.
Noh, sõbralikult.

Miks su meelest naljakas on, et keeleoskust intervjuul kontrollitakse ja miks arvad, et valdad eestlaste seas ingl keelt kõige paremini.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 13:44; 28.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su meelest naljakas on, et keeleoskust intervjuul kontrollitakse ja miks arvad, et valdad eestlaste seas ingl keelt kõige paremini.

Ei oleks naljakas, kui seda perfektses keeles tehtaks. (mitte tuu juu spiik jne)
Englishman in Tallinn ütles.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 17:52; 27.09 13:18; 27.09 16:25; 03.10 21:33; 04.10 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su meelest naljakas on, et keeleoskust intervjuul kontrollitakse ja miks arvad, et valdad eestlaste seas ingl keelt kõige paremini.

Ei oleks naljakas, kui seda perfektses keeles tehtaks. (mitte tuu juu spiik jne)

Englishman in Tallinn ütles.

Siis oli see englishman ikka väga väheste eestlastega kohtunud. Või pakkus nii pisikest palka, et keelt hästi valdavad inimesed ei soovinudki tema juurde tööle minna.
Inglise keel on tänastel noortel enamasti suus üsna heal tasemel.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks su meelest naljakas on, et keeleoskust intervjuul kontrollitakse ja miks arvad, et valdad eestlaste seas ingl keelt kõige paremini.

Ei oleks naljakas, kui seda perfektses keeles tehtaks. (mitte tuu juu spiik jne)

Englishman in Tallinn ütles.

See englishman otsis endale töötajaid ja seepärast teab? Siis on see kontroll ju igati põhjendatud.
Aru ikkagi ei saa, miks arvad, et intervjuude läbiviijateks ja keeleoskuse kontrollijateks on inimesed, kes keelt ise ei valda?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 13:44; 28.09 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud sellisel töövestlusel, mis ühel hetkel läks sujuvalt üle ingliskeelseks. Ei saa küll kuidagi öelda, et intervjueerija oleks rääkinud kuidagi halvasti, tegemist oli professionaalse tõlgiga ja ta oligi sinna kutsutud just intervjuu ingliskeelset osa läbi viima. See, kes vajas endale töötajat, kes oskaks inglise keelt rääkida, ise tõesti ei osanud seda peaaegu üldse. Aga selleks tal oligi vaja inimest, kes oskaks. Ja ei hakanud seal ise purssima, vaid kutsus profi appi.

Nii tehakse igal pool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 11:20; 30.09 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen päris mitmeid inglisekeelseid intervjuusid tööle kandideerimisel läbinud, alati on olnud tegemist olukorraga, kus intervjueerija ei ole eestlane. Ühes Eesti firmas tõesti lasti ingliskeelseid emaile lugeda ja neile vastata testi mõttes, aga enamasti siiski keeleoskust keegi ei kontrolli. Eriti just ei kontrollita kõrgesti tasustatud kohtadel, sest seal eeldatakse vaikimisi, et su keeleoskus on piisav, et toime tulla – ise vastutad ju oma töö tulemuste eest.
Ma soovitan teemaalgatajal enesekindlam olla ja küll sa keelega hakkama saad, kui just ei pürgi toimetajaks või tõlgiks. Muul juhul ei pea sa perfektselt keelt valdama, kui ise hakkama saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata filme koos ingl k subtiitritega, loe inglise keeles raamatuid. Alguses kasvõi lasteraamatuid. Võib sõnastiku kõrvale võtta kui väga kehv lugu on keele tundmisega. Niiviisi õpib paremini kui keeltekoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan teemaalgatajal enesekindlam olla ja küll sa keelega hakkama saad, kui just ei pürgi toimetajaks või tõlgiks. Muul juhul ei pea sa perfektselt keelt valdama, kui ise hakkama saad.

Arvan sama. Et julge hundi rind on rasvane ja ja kui keegi midagi küsib, siis Of course, I can jne bla-bla.
Kõnekeel on ju selge?

Täna jooksis uudistes läbi Kadri Simsoni kõne europarlamendis, no unistuste töökoht see vast on, aga tema inglise keel …nojah.
Aga ka see polnud tal põhjus, miks ta seal just hiilgavat ei säranud.
(ise kuulsin vaid kahte lauset, arvamuse võtsin Postimees grupit)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 17:52; 27.09 13:18; 27.09 16:25; 03.10 21:33; 04.10 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ettevõttes on näiteks inglise keel väga oluline ja just seetõttu hakkasime ka töövestluseid inglise keeles läbi viima. Liiga palju sattusime nende otsa, kes omaarust hiilgavad, kuid töös jäävadki jänni.
Ja tõesti, intervjueerijate, ehk siis minu ja kolleegi inglise keel ei ole kaugeltki perfektne, aga kandidaat ei tohi hätta jääda, ega meie tema tööd ju tulevikus ära ei hakka tegema.

Teemasse, soovitan ka keeltekooli (grammatika jaoks), lugeda ingliskeelseid artikleid, katsuda vahel näiteks mõtelda inglise keeles jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katsuda vahel näiteks mõtelda inglise keeles jne.

Tjahh.
See asi, et hakkad võõras keeles mõtlema (ja ka und nägema, muideks, täitsa on olemas selline asi) juhtub alles pärast umbes aastast üleni võõras keelekeskkonnas viibimist.
A´la elad 8-12 kuud juba Prantsusmaal, töötad kohalikus kõrtsis pikki vahetusi nõudepesijana, pursid töökaaslastega prantsuse keelt nagu oskad, üha paremini, naaber on prantslane, paar tekkinud samuti immigrandist sõpra on prantsuskeelsed, telekast vaatad kohalikke uudiseid, alles siis tuleb see võõras keeles mõtlemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.09 17:52; 27.09 13:18; 27.09 16:25; 03.10 21:33; 04.10 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin õppima speakly keskkonnas tõmbasin telefoni äpi ja kui vaba aeg on siis õpin, seal grammatika ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kus õppida täiskasanuna korralikku inglise keelt (ka grammatikat)