Esileht Ilu ja tervis Kus saab teha tuberkuliinitesti?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kus saab teha tuberkuliinitesti?

Postitas:
Kägu

Kuhu sellise sooviga Tartus pöörduma peaks? Mul oli pikaajaline köha, samas kopsupilt oli puhas. Suur köha kadus küll ära, ent köhatan siiani, juba mitmendat kuud. Vereanalüüs vist antud juhul abiks ei ole. Aga tuberkuliinitest peaks ju näitama? Perearst näidustust ei näe, seega tahaksin ise sell proovi võimalusel kuskil ärs teha.

Olen murelik seetõttu, et lähedasel avastati pool aastat tagasi muude uuringute käigus kinnine tuberkuloos. See küll ei tohiks nakkuda, ent tegi mind enda köha suhtes ettevaatlikuks. Äkki mulgi kinnine, tuberkuloosi liigub ju palju ja mina kasutan pidevalt ühistransporti.

Teine minu jaoks ebaselge asi on see, et tuberkuloos võivat ka olla kopsuväline ehk peituda mõnes muus organis. Kuidas see siis avaldub ja kuidas sellele üldse jaole saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Synlab

Please wait...
Postitas:
Kägu

Quantiferoni testi peaksid tegema

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilma saatekirjata saad tuberkuloosi põdenud inimese kontaktsena pöörduda kontrollk Tartu Ülikooli Kliinikumi Kopsukliinku tuberkuloosi osakonna polikliinikusse Riia mnt-l.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla ka kopsuklamüüdia, uuri seda ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köhaga köh7bki kaua.ma vist köhatasin 3 kuud vähemal, kolleegide puhul olen sama kuulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köhaga on veel selline lugu,e t see võib muutuda n-ö psüühiliseks, s.t. olgugi, et tegelikult pole köhida vaja, tekib inimesel justkui mingi vajadus pidevalt köhatada-köhida, lihtsalt sellepärast, et ta nagu ei saa seda enam jätta. Mu kolleegil oli nii (tegu õpetajaga), kellel oli kurk haige, hakkas köhima, see venis pikale ja siis ravis ja kogu lugu võttis jube kaua aega, ja lõpuks ei saanud ega saanud köhast lahti, kuigi analüüsid olid kõik korras. Ja üks arst siis ütles lõpuks, et see on psüühikaga seotud ja kirjutas talle mingit rahustit või mis see oli – nädalaga oli igasugune köhimine-köhatamine kadunud.

See on muidugi üks võimalus ainult; kindlasti lase uurida tuberkuloosi asja, kui su lähedasel diagnoositud. Lisaks jah, kopsuklamüüdiat ja mükoplasmat võib lasta analüüsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu sellise sooviga Tartus pöörduma peaks? Mul oli pikaajaline köha, samas kopsupilt oli puhas. Suur köha kadus küll ära, ent köhatan siiani, juba mitmendat kuud. Vereanalüüs vist antud juhul abiks ei ole. Aga tuberkuliinitest peaks ju näitama? Perearst näidustust ei näe, seega tahaksin ise sell proovi võimalusel kuskil ärs teha.

Olen murelik seetõttu, et lähedasel avastati pool aastat tagasi muude uuringute käigus kinnine tuberkuloos. See küll ei tohiks nakkuda, ent tegi mind enda köha suhtes ettevaatlikuks. Äkki mulgi kinnine, tuberkuloosi liigub ju palju ja mina kasutan pidevalt ühistransporti.

Teine minu jaoks ebaselge asi on see, et tuberkuloos võivat ka olla kopsuväline ehk peituda mõnes muus organis. Kuidas see siis avaldub ja kuidas sellele üldse jaole saada?

raja pargis olevas kopsukliinikus on eraldi tuberkuloosikabinet, kuhu pöördumiseks pole saatekirja vaja ja järjekorda ka pole. küsi registratuurist, kus ta täpsemalt asub. ei ole vaja isegi ette registreeruda, kui keegi on sees, siis lihtsalt ootad veidi.
mine sinna, teevad vajalikud testid ära.

Kopsuarsti vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti saatekiri, ilma saatekirjata võtab vastu tuberkuloosiarst. https://www.kliinikum.ee/kopsukliinik/vastuvotuajad

mul endal ka juba pool aastat imelik köha/köhatamine, kõik proovid korras. tundub ka juba, et psüühiline, st harjumus tekkinud köhatada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas on selliseks kohak, kuhu tuberkuloosikahtlusega pöörduda, Hiiu tuberkuloosipolikliinik, kuhu saab telefoni teel vastuvõtule registreeruda, järjekorrad lühikesed, saatekirja pole vaja, seal tehakse ära igasugused kopsuuuringud ja vereanalüüsid, isegi kui tuberkuloosi ei ole, uurivad ikka kui öelda, et kahtlustad seda haigust, isegi haigekassa kindlustust pole vaja, uuringud on seal tasuta.
Sellepärast siis selline jutt Tallinna kohta, et kui kunagi keegi selle postituse otsinguga leiab ja vajab abi seoses tuberkuloosi kahtlusega ning asub Tallinna kandis, saab ta selle info, kuhu Tallinnas pöörduda.
Tartu kohta ei tea, aga ju siis selliseks kohaks on Tartus eelpool nimetatud Raja tänava kopsukliinik

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelugu, et midagi ka ilma perearsti vahenduseta saab.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis Kus saab teha tuberkuliinitesti?