Esileht Erivajadustega laps Kus teha kuulmisuuringut?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kus teha kuulmisuuringut?

Postitas:

Tere!
Meil on 4a laps, kellel kahtlustatakse autismi, kuid soovime tal igaks juhuks ka kuulmist kontrollida. Viimasel korral Lastehaiglas osutus see võimatuks, kuna laps ainult röökis. Kus seda veel teha saaks ja milliseid kuulmisuuringuid üldse tehakse? Laps kuuleb, aga kahtlustame et ei kuule ehk kõiki sagedusi vms? Tugevad logopeedilised probleemid.
Kus Tallinnas saaks teha kuulmisuuringut? Tasuline või tasuta, ei ole väga oluline. Oleks oluline et pole väga pikad ootejärjekorrad, vaid saaks kuu jooksul löögile.
Oodatud on ka teiste kogemused kuulmisuuringutega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime just oma pea kolmesega poisiga Tartus. Esimene kord oli detsembris. Siis ei tahtnud laps ühtegi asja oma kõrva. Kuna tädisid oli ruumis neli, siis selgitasin neile lõpuks, et mina lahkun nüüd ruumist ja nemad viivad need uuringud ise läbi. Nii tegingi, sest ma tean, et laps käitub võõrastega talitsetult, omadega mitte. Õnneks tädid olid mõistvad ja valmis ühe sõdiva lapsega tegelema ja uuringud said tehtud. Teist korda olime kutsutud tagasi veebruaris ja kuulmisuuringud said tehtud ema süles ilma eriliste probleemideta. Esimesel korral jäi kahtlus kuulmisprobleemile tänu kõrvas olevale adenoidide limale, aga teisel korral läbis ta kuulmistesti ja ma arvan ikka ise ka, et ta kuuleb. Meil samuti logopeedilised probleemid. Kõnest saab hästi aru ja sõnu (või õigemini tähendusi, sest hääldusest pole mõtet rääkida) ütleb palju nii nimisõnu, tegevusi, kohamääranguid, omadussõnu jne. Kuid need sõnad on reeglina kahesilbilised ja kaht sõna on ta nüüdseks kokku pannud kolmel korral. Paljud vihjavad autismile ja eks me läheme jälle neuroloogile kontrolli (aja sain maikuusse!). Kuid sügisel alustasin just neuroloogist ja tema arvas, et mul pole millegi pärast muretseda. Kusjuures ma mõistan neid, kes autismi näevad ja ka seda, miks ta nagu väga autist ei ole ka. Ta on natuke pidurdamatu, just ema-isa juuresolekul, suur mängumees. Kogu maailm on tema jaoks nagu suur mänguplats. Kõiki asju on vaja katsuda, kõikide maailma mänguasjadega on vaja mängida, ta ei püsi süles ja tema korralekutsumine on üsna pingutav tegevus. Kuid lasteaias ta saab väga hästi hakkama, kuulab korraldusi, seltsib teistega, on üks keksiv rõõmupall üldiselt. Kui ta räägiks, siis ma praegu väga ei muretseks.
Aga järjekorra kõrvaarstile panin jah juba septembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime Mustamäel nina-kõrva-kurgukliinikus kuulmistesti tegemas. Poiss 5a, tema jaoks oli see protseduur huvitav, valus ega ebameeldiv ei olnud. Kõrvaklapid pandi pähe, pult kätte ja eraldi väiksesse ruumi.(aknad olemas+ühendus arstiga). Sina saad samuti kõrval olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas teeb väikelastele sobivat mängulist kuulmisuuringut dr. Ene Post Ravi tänavas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest tavalisest kuulmisuuringust pole midagi kasu. Seda, k u i d a s ta kuuleb eesti meditsiinis uurida ei osata. Läheb kirja et kuuleb ja kõik. Omal läbi kogetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Kus teha kuulmisuuringut?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.