Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kus vaja Excelit?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kus vaja Excelit?

Postitas:
Kägu

Tere,

Natuke ilmselt loll küsimus, aga mis erialal töötades on reaalselt vaja igapäevaselt Excelit (või siis Google Sheeti) kasutada? Mõtlen just siis nii, et erinevaid andmeid visualiseerida (selleks vist juba mingisugune Power BI?), nendega manipuleerida (kui nt muutub X asi, siis kuidas muutub vastavalt sellele A jne) ja kõike muud huvitavat teha, mida excel pakub.

Mulle endale meeldib väga igasugu tabeleid ja asju excelis teha ja meeleldi võiksin selle eest raha saada, aga mitte ei suuda mõelda välja, mis ametis seda tarvis läheb. Kas finantsmaailmas (pankurid, finantsjuhid jt?), raamatupidamises on eraldi programmid ju?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakuks, et analüütikud? Nad kindlasti peavad suutma ette näha ja analüüsida, et kui X muutub nii palju, mida see siis kaasa toob, milline on Y jne. Kindlasti suurtes ettevõtetes on neil ka eraldi programmid, aga usun, et tavalist Excelit kasutatakse siiski päris palju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koolis näiteks. kõik suuremad ülekoolilised ühistabelid on excelis: korrapidamine, konsultatsioonid, koroonatestimised, testimisest keeldujad, õppeaasta lõpul toimuvad õppepäevad jne

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ametis on vaja andmeanalüüsi? Andmeanalüütiku ametis näiteks. Ma olen ja saan ekseldada nii et paha hakkab. Palk 2000+ eurot.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Excelit kasutavad igasugu spetsialistid ja analüütikud, kes on sellega harjunud ja kes muid tööriistu kasutada ei oska/taha või need ei ole tööks ettenähtud.

Ma olen analüütik ja Excelit ei kasuta praktilist üldse, sest mul pole sellega suurt midagi pihta hakata. Andmete esmaseks ettevalmistuseks ja töötluseks on SQL, visualiseerimiseks ja edasiseks töötluseks on Power BI/ Tableau vms, ad hoc analüüside jaoks R või Python. Nooremanalüütikud kasutavad meil Excelit, sest muidu tehnilisi oskusi neilt tööle saamiseks ei eeldata.

Aga kus veel Excelit kasutatakse? Eks vaata ise töökuulutusi, kus Excelit mainitakse:

https://cv.ee/et/search?limit=20&offset=0&keywords%5B0%5D=excel&fuzzy=true&suitableForRefugees=false&isHourlySalary=false&isRemoteWork=false

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oo, väga lahe. Ma ise analüütiku peale ei tulnudki kuna eeldasin, et seal kasutatakse SQL ja R jms, aga nagu näha siis algajad kasutavad excelit ka.
Kas muidu kes te analüütikud olete, olete  ülikoolis matemaatika õppinud või mõnel IT erialal?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 16:32 kägu. Tehnilised oskused ja teooria erinevatelt kursustelt, ülejäänud tuleb juba kogemustega töö käigus. Ülikoolis olen ka käinud, aga hoopis teisel erialal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oo, väga lahe. Ma ise analüütiku peale ei tulnudki kuna eeldasin, et seal kasutatakse SQL ja R jms, aga nagu näha siis algajad kasutavad excelit ka.

Kas muidu kes te analüütikud olete, olete ülikoolis matemaatika õppinud või mõnel IT erialal?

Ma 16:03 kägu. Diplom on mul keskkonna alalt hoopis. Töötan riigiaasutuses ja siin muud peale Exceli polegi. Küll on turvalisuse probleem või litsents kallis või pole IT osakond võimeline tuge tagama jne.

Siin saaks iga õppimisvõimeline inimene tööga hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on eelis terve kooli õpilaste vaktsineerimised. Ja jooksvalt siis muudan. Vajalik oli see selle aastani aruandluse jaoks ja ka mul suht hea üle aade, et kellel mis vaktsiin uuendamist vajab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koolis näiteks. kõik suuremad ülekoolilised ühistabelid on excelis: korrapidamine, konsultatsioonid, koroonatestimised, testimisest keeldujad, õppeaasta lõpul toimuvad õppepäevad jne

Ma ei ole sellest tavaliste kalenderplaanide excelisse panemisest iial aru saanud – selleks kasutatakse kalendriprogrammi, mitte ecxelit. Excel on siiski matemaatiliste ja statistiliste asjade jaoks, kui sul on mingid arvandmed ja sul on vaja nendega tegeleda.

Kui sul on lihtsalt korrapidamise tabel, siis mida imet sa seal excelis sellega teed? Kasutad lihtsalt sellepärast, et mingid lahtrid on ees, tegelikult sul selle programmi võimalusi ei ole vaja.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koolis näiteks. kõik suuremad ülekoolilised ühistabelid on excelis: korrapidamine, konsultatsioonid, koroonatestimised, testimisest keeldujad, õppeaasta lõpul toimuvad õppepäevad jne

Ma ei ole sellest tavaliste kalenderplaanide excelisse panemisest iial aru saanud – selleks kasutatakse kalendriprogrammi, mitte ecxelit. Excel on siiski matemaatiliste ja statistiliste asjade jaoks, kui sul on mingid arvandmed ja sul on vaja nendega tegeleda.

Kui sul on lihtsalt korrapidamise tabel, siis mida imet sa seal excelis sellega teed? Kasutad lihtsalt sellepärast, et mingid lahtrid on ees, tegelikult sul selle programmi võimalusi ei ole vaja.

Neid on päris palju, kes Excelit ruudulise paberina kasutavad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole sellest tavaliste kalenderplaanide excelisse panemisest iial aru saanud – selleks kasutatakse kalendriprogrammi, mitte ecxelit. Excel on siiski matemaatiliste ja statistiliste asjade jaoks, kui sul on mingid arvandmed ja sul on vaja nendega tegeleda. Kui sul on lihtsalt korrapidamise tabel, siis mida imet sa seal excelis sellega teed? Kasutad lihtsalt sellepärast, et mingid lahtrid on ees, tegelikult sul selle programmi võimalusi ei ole vaja. Rate this item:Submit Rating+2-1

On ju siis järelikult vaja vähemalt üht selle programmi võimalust – asjade kastikestesse kirjutamise võimalust. Kas see, et programm võimaldab tagurpidi saltot teha, tähendab, et seda ei tohi küki tegemiseks kasutada? Hea mugav ruudustik, mõnel juhul võib ka nt eelis olla, et erinevad teemad on ühes failis koos eri lehtedel, mitte viies eri programmis. Kindlasti on asju, mida on mugavam teha kalendriprogrammiga, saad teavitusi vmt, aga kui sellist asja pole vaja, siis exceliga annab väga erinevaid asju teha, mis siin siis nii väga imestada, et tehaksegi sellega erinevaid asju.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea mugav ruudustik

hahaha, no sellele ma vaidleks küll vastu, mingite kalendrite koostamiseks on ecxel üks kõige evamugavamaid valikuid üldse

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selleks kasutatakse kalendriprogrammi

Misasi on kalendriprogramm?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüdraulika iteratsioonarvutustes väga hea vahend (ei pea põhjendatuks mitmetuhande euroseid eriprogramme, kuigi mahukamate projektide korral muudmoodi ei saa). Mul kokku mingi üle kümne erineva keerulise valemi sheet olemas, muuda aga sisendeid (ja muudad neid projekti arenedes kümneid kordi) ja asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel mõned aastad tagasi tehti näiteks terase või raudbetooni tabelid excelis, autocad selliseid arvutusi ei võimaldanud. Nüüd projetkteeritakse kõik 3d mudelina ja eraldi exceli tabelit enam vaja pole.

Raamatupidaja saadab puhkuste graafiku template excelis, juhataja paneb töötajate nimed ja kuupäevad sisse, excel siis arvutab, kui palju kellegi puhkust ón kasutatud ja kui palju jääki jääb. Ruudulise paberina kasutatakse meil tööl ka.

Mulle endale tundub, et kui on vaja mingeid suuremaid andmeid töödelda, kus on mingid arvutusvalemid ka sees (kasvõi summa, aga võivad ka keerulisemad valemid olla, et kui see väärtus on x, siis…), siis on excelit üsna mugav kasutada.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tootmisettevõtetes erinevad spetsialistid (planeerimine, kvaliteet, isenerid jne) haldavad teatud andmeid Excelites. Riiklikus järelevalves andmed ka Excelites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on lihtsalt korrapidamise tabel, siis mida imet sa seal excelis sellega teed? Kasutad lihtsalt sellepärast, et mingid lahtrid on ees, tegelikult sul selle programmi võimalusi ei ole vaja.

Ja mis sellest et ei ole vaja kõiki selle programmi võimalusi? Kasutab täpselt niipalju kui tal vaja on. Miks peaks mingit muud programmi hakkama hankima kui on võimalik exceliga ära teha seda, mida vaja?

Mõtlen just siis nii, et erinevaid andmeid visualiseerida (selleks vist juba mingisugune Power BI?),

Power Bi ja muud visualiseerimise vahendid vajavad ka andmeid, mida visualiseerida ja excel võib üks selliseks andmete allikaks olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen finantsjuht rahvusvahelises firmas, ja meil on tohutut exceli tabeleid…  Muidugi on korralikud programmid ka, aga ega see excel kuskile kao.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatupidaja saadab puhkuste graafiku template excelis, juhataja paneb töötajate nimed ja kuupäevad sisse, excel siis arvutab, kui palju kellegi puhkust ón kasutatud ja kui palju jääki jääb.

Mul raamatupidajana on kogu palgaarvestus Excelis. Pole näinud vajadust eraldi palgamoodulit osta. Samuti arvestan iga toote omahinna Excelis. Kasutan ka lõpetamata toodangu orienteeruva hinna arvestamisel. Põhivarade tabel ja amortisatsiooni arvestus on  samuti Excelis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole sellest tavaliste kalenderplaanide excelisse panemisest iial aru saanud – selleks kasutatakse kalendriprogrammi, mitte ecxelit. Excel on siiski matemaatiliste ja statistiliste asjade jaoks, kui sul on mingid arvandmed ja sul on vaja nendega tegeleda. Kui sul on lihtsalt korrapidamise tabel, siis mida imet sa seal excelis sellega teed? Kasutad lihtsalt sellepärast, et mingid lahtrid on ees, tegelikult sul selle programmi võimalusi ei ole vaja. Rate this item:Submit Rating+2-1

On ju siis järelikult vaja vähemalt üht selle programmi võimalust – asjade kastikestesse kirjutamise võimalust. Kas see, et programm võimaldab tagurpidi saltot teha, tähendab, et seda ei tohi küki tegemiseks kasutada? Hea mugav ruudustik, mõnel juhul võib ka nt eelis olla, et erinevad teemad on ühes failis koos eri lehtedel, mitte viies eri programmis. Kindlasti on asju, mida on mugavam teha kalendriprogrammiga, saad teavitusi vmt, aga kui sellist asja pole vaja, siis exceliga annab väga erinevaid asju teha, mis siin siis nii väga imestada, et tehaksegi sellega erinevaid asju.

Ilmselt nende graafikute ja muude puhul kasutatakse ka vähemalt mõnd Exceli funktsiooni – loendamist või liitmist näiteks. Graafik enamasti ei ole ju vaid sündmused kalendris, vaid peavad võtma arvesse erinevaid asju – et kõik ajad kaetud oleks, et kõigil oleks tagatud piisav puhkeaeg jne.

Kindlasti on olemas selleks ka eriprogrammid. Asi paraku on selles, et kui Excel on enamasti juba olemas, siis eriprogrammi eest tuleb maksta tuhandeid ja paljudes ettevõtetes ei kasutataks siis ka selle eriprogrammi võimalustest murdosagi.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen analüütik. Õppinud sotsioloogiat ning seal ei õpetatud excelit, vaid hoopis SPSSi ja Statisticat. Olen töötanud ja töötan erinevates riigiasutustes ning põhiline töövahend on Excel. See on kõige levinum ning kogu andmemajandus käib excelis (igasugused väljavõtted eri andmebaasidest jne). Kui on vaja midagi ülivinget visualiseerida, mida excel ei võimalda, siis selleks on teised programmid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan hulgimüügiga tegelevas ettevõttes, mis on omal alal Eestis käibelt suhteliselt esirinnas s.t me ei ole mingi väike paarimeheline firma. Ma ise olen müügijuht ja kasutan excelit müügiraportite töötlemisel. Müügiraporti teen “laoprogrammis” ja siis hiljem excelis töötlen raportit edasi. Samuti kasutavad ostujuhid excelit palju. Nemad teevad samuti “laoprogrammis” raporteid ja siis töötlevad excelis edasi. Kui palju, milliselt hankijalt, millise hinnaga tooteid sisse osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen B2B müügispetsialist, igapäevane töö käib Excelis, a. Prognoosid, aruanded, kalkulatsioonid, statistika jne. OLAP kolib küll vaikselt Power BI-sse, aga nii kaua kui võimalik, eelistan Excelit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reklaamiagentuurid ja eriti meediaagentuurid töötlevad suurt hulka andmeid ja visuualiseerivad neid klientide jaoks. Muidugi EMOR jt küsitlusfirmad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reklaamiagentuurid ja eriti meediaagentuurid töötlevad suurt hulka andmeid ja visuualiseerivad neid klientide jaoks. Muidugi EMOR jt küsitlusfirmad.

Sellised ettevõtted ei tee siiski kõike seda tööd (ainult) Excelis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reklaamiagentuurid ja eriti meediaagentuurid töötlevad suurt hulka andmeid ja visuualiseerivad neid klientide jaoks. Muidugi EMOR jt küsitlusfirmad.

Sellised ettevõtted ei tee siiski kõike seda tööd (ainult) Excelis.

Just nimelt. Mitte ainult excelis. Aga ma ei tea ühtki, kes ei kasutaks suurel määral ka excelit.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kus vaja Excelit?