Esileht Veebikonstaabel Küsiks

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Küsiks

Postitas:
Kägu

Kui korterikaaslane kes on lausjoobes ründab noaga oma korterikaaslast ja viimane kutsub politsei, teeb kohapeal ka avalduse, siis saadetakse see ründav kodanik hommikul koju? Pean silmas politsei võttis ta kaasa aga hommikuks oli too vabaks lastud? Vigastusi õnneks ei suutnud teha, kuid mingi tagajärg sellisele teole peab olema? Samuti kui nn kodanik pole kaineks saanud, siis saadab politsei ta minema varahommik. Nimelt too kodanik oli hommikul siiski joobes veel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Küsiks

Üldjuhul politse ei lase joobes isikut vabaks, vb oli siis kusagilt juua ostnud või saanud, aga kui Teie avaldust isiku kohta ei teinud, siis ei saa politsei ka midagi teha, juba siis kui politsei kutsele välja saaadetakse, siis küsitakse kannatajalt ka ikka, et kas soovite avaldust esitada antud sündmuse ja isiku kohta, aga kui mina enda isale politsei kutsusin, ta oli siis joobes ja kasutas vägivalda, siis viidi ära ja küsiti, et kas soovin avaldust esitada, aga kuna ma ei saanud seda teha, sest muidu oleks pidanud ju ema koju tulema, oli tol hetkel siis välismaal tööl, siis ma ei esitanud avaldust, kuid isa oli hommikul kaheksaks juba kodus ja kõik see jant hakkas uuesti pihta ja ausalt öeldes olen ma väsinud politseid kutsumast, päeval siis helistas politsei ja soovis siis minu poolset selgitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Küsiks

Ega siis sina või suvaline politseinik ei saa lambist otsustada, et kes on milleski süüdi ja keda on vaja karistada. Õigusriigis tohib süüdi mõista ja karistada ainult kohus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Küsiks

Enamusel vist puudub siin lugemisoksus, avaldus on tehtud ja politsei lasi joobes inimese hommikul vabaks. Mingit juua ta ei saanud osta kell 7 hommikul kui tulema sai, esiteks ei müüda alkot, teiseks polnud tal raha kaasas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

RE: Küsiks

Alkoholi on võimalik kell 7 hommikul saada ka sõbralt-tuttavalt.

Tagajärg teole saabub siis, kui kohus isikule teo eest karistuse mõistab. Eelnevalt aga peab kohtueelne menetlus lõpule jõudma.

Miks Teid rünnanud korterikaaslase puhul ei peetud otstarbekaks tema vahi alla võtmist peate küsima uurija käest, kes Teie juhtumiga tegeleb.

Kainenemisele toimetatud isikut saab seal hoida kuni kainenemiseni. Kui isik on toime pannud kuriteo tuleb otsustada kas pidada isik kuriteos kahtlustatavana kinni (maksimaalselt 48 tunniks) või taotelda kohtult vahialla võtmist.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Küsiks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.