Esileht Pereelu ja suhted Küsimus abielus olijatele või lihtsalt asjaga kursis olevatele …

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Küsimus abielus olijatele või lihtsalt asjaga kursis olevatele …

Postitas:

Kas abielludes on võimalik niimoodi paberid vormistada, et kõik jääb naise nimele kui peakski lahutus päevakorrale tulema kunagi?
Kuidas selle seaduse punktiga lood? Ehk keegi oskab valgustada mind.
Kuna mulle üldse ei meeldi igasugu seadustes tuhnida(on selliseid, mis nagu tavainimesele lihtsas keeles midagi ei ütle ka lõppkokkuvõttes), pole seda põhjalikult uurima hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii minu teada ei saa. Saab teha kas varalahususe (st kõik see, mis abielu ajal soetatakse, on kummalgi peale lahutamist enda oma) või varaühisuse (st kõik mis peale abiellumist soetatakse, jagatakse lahutades pooleks). Enne abielu soetatud vara on niikuinii igaühe enda oma.

Seda, et kõik naise nimele saaks, saab teha ainult mingi notariaalse lepinguga vast. Kui sedagi, ma kahtlustan et Eestis ei nõustu ükski notar sellist lepingut sõlmima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 16:50; 26.07 22:24; 27.07 15:19; 27.07 15:58; 27.07 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kete kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas abielludes on võimalik niimoodi paberid vormistada, et kõik jääb naise nimele kui peakski lahutus päevakorrale tulema kunagi?
Kuidas selle seaduse punktiga lood? Ehk keegi oskab valgustada mind.
Kuna mulle üldse ei meeldi igasugu seadustes tuhnida(on selliseid, mis nagu tavainimesele lihtsas keeles midagi ei ütle ka lõppkokkuvõttes), pole seda põhjalikult uurima hakanud.[/tsitaat]
Abiellud vaid raha pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varalahusus ja varaühisus.Ühel puhul jaotatakse kõik abielu ajal soetatu oamavahel ära, teisel puhul mitte? Sain ma õigesti aru?:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult saab teha notari juures sellise abielueelse lepingu kus on kirjas kõik asjad,mis jäävad naisele peale lahutust ja ka näiteks nii kui tehtud leping ja seal punkt, kus abieluvälise suhte korral mees peab naisele jätma teatud osa rahast,nt maja jne.Kõik sõltub sellest, mida sa tahad. Kui näiteks oled sina majanduslikult kindlustatud ja mees pole, siis tee abieluvaraleping.See tagab, et sinu soetatud vara jääb sulle ka lahutuse korral,isegi kui soetatud abielu ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha raha pärast abielluda.Polegi teist õieti:D Point on lihtsalt selles, et mees on alati rääkinud, et temal pole midagi vaja…kõik jääb sulle ja lastele,kui nii ja nii peaks juhtuma:) Sellest lähtuvalt ka selline küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et see võiks käia nii, et abielludes lähtutakse varalahususest ja kõik, mis abielu jooksul hangitakse, kirjutatakse kohe naise nimele. See käib muidugi suuremate asjade kohta 😉 Kuidas _kõik_ mehelt lahutuse korral kätte saada, seda ma küll ei tea. Ma kardan, et see ei ole ka notariaalselt kuidagi korraldatav…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok..tänud igaljuhul.Hea kui lihtsamas eesti keeles saab vastuseid.
Millegipärast arvatakse alati,et mängus raha aga ei ole näädsa:) Lihtsalt see formaalsus ajab hulluks. Ja abielluda tahaks ikkagi:D;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kete kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei taha raha pärast abielluda.Polegi teist õieti:D Point on lihtsalt selles, et mees on alati rääkinud, et temal pole midagi vaja…kõik jääb sulle ja lastele,kui nii ja nii peaks juhtuma:) Sellest lähtuvalt ka selline küsimus.[/tsitaat]

see juhtub nii ainult siis, kui enne abiellute, siis soetate ühisvara ja siis saate lapsed. kui teete kõike vastupidises järjekorras (st abiellute kõige viimasena), siis saavad mehe surma korral tema vara tema vanemad ja tema lapsed. sina oled mitte-keegi, juhul, kui sa just poolt kinnisvarast ise ei ole soetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kete kirjutas:[/small]

siis saavad mehe surma korral tema vara tema vanemad ja tema lapsed.[/tsitaat]
Kui on lapsed, siis vanemad ei saa midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:19; 27.07 11:16; 27.07 12:00; 27.07 12:08; 27.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõlmite lahusvaralise abielu ja teete abieluvaralepingu, kus kirjas, et kõik enne abielu lepingupoolte omanduses olnud vara ja kõik abielu ajal soetatud vara on ja jääb pärast lahutust naise ainuomandiks ja naine hakkab mehelt iga kuu saama 3000 eurot elamisraha.

Siis pead veel leidma sellise mehe, kes on sellele nõus alla kirjutama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, nii minu teada ei saa. Saab teha kas varalahususe (st kõik see, mis abielu ajal soetatakse, on kummalgi peale lahutamist enda oma) või varaühisuse (st kõik mis peale abiellumist soetatakse, jagatakse lahutades pooleks). Enne abielu soetatud vara on niikuinii igaühe enda oma.

Seda, et kõik naise nimele saaks, saab teha ainult mingi notariaalse lepinguga vast. Kui sedagi, ma kahtlustan et Eestis ei nõustu ükski notar sellist lepingut sõlmima.[/tsitaat]

Ära räägi seda mida sa ei tea.
Me just abiellusime ja just sellise lepingu ka tegime. Muide ILMA notarita

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ära räägi seda mida sa ei tea.
Me just abiellusime ja just sellise lepingu ka tegime. Muide ILMA notarita[/tsitaat]

Minu siiras kaastunne mehele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 16:50; 26.07 22:24; 27.07 15:19; 27.07 15:58; 27.07 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu siiras kaastunne mehele.[/tsitaat]
Las inimene rõõmustab, et odavamalt sai. Pärast pole ikka mitte midagi, sh kinnisvara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu siiras kaastunne mehele.[/tsitaat]

Mehe otsus, mitte minu
Ja mida siin üldse ohkida. Meie ei astunud abiellu, et lähiajal lahutada. Meie jaoks on abielul ka tähendus, mitte nagu mõne jaoks vaid üks suur pidu ja ilus kleit.
Aga sinu vastusest saab järeldada vaid üht. Sinu jaoks abielu on vale tähendusega ja vaatad vaid rahakotti. Edu sullegi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kete kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei taha raha pärast abielluda.Polegi teist õieti:D Point on lihtsalt selles, et mees on alati rääkinud, et temal pole midagi vaja…kõik jääb sulle ja lastele,kui nii ja nii peaks juhtuma:) Sellest lähtuvalt ka selline küsimus.[/tsitaat]
Nii tuttav jutt see \”kõik jääb sulle ja lastele…\” ja kui lahutuseks läks, tahtis isegi oma pandud põrandalauad üles võtta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ära räägi seda mida sa ei tea.
Me just abiellusime ja just sellise lepingu ka tegime. Muide ILMA notarita[/tsitaat]
Mittenotariaalse lepinguga pole sul kohtus midagi peale hakata, kui mees ümber mõtleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:19; 27.07 11:16; 27.07 12:00; 27.07 12:08; 27.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mittenotariaalse lepinguga pole sul kohtus midagi peale hakata, kui mees ümber mõtleb.[/tsitaat]

Jälle kord mida sa räägid kui sa ei tea ah?
Meile saadeti peale laulatust notariaalne leping selle kohta. Ei käinud notari juures ise üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jälle kord mida sa räägid kui sa ei tea ah?
Meile saadeti peale laulatust notariaalne leping selle kohta. Ei käinud notari juures ise üldse. [/tsitaat]
Ja kust nad teadsid saata, AH:P

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:19; 27.07 11:16; 27.07 12:00; 27.07 12:08; 27.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kete kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas abielludes on võimalik niimoodi paberid vormistada, et kõik jääb naise nimele kui peakski lahutus päevakorrale tulema kunagi?
Kuidas selle seaduse punktiga lood? Ehk keegi oskab valgustada mind.
Kuna mulle üldse ei meeldi igasugu seadustes tuhnida(on selliseid, mis nagu tavainimesele lihtsas keeles midagi ei ütle ka lõppkokkuvõttes), pole seda põhjalikult uurima hakanud.[/tsitaat]

Miks sa abiellud inimesega, keda ei usalda?
Pole veel paari läinudki, aga juba mõtleb lahutuse peale? Mind väsitaks küll selline ebakindel suhe.
kui oma varanatukese pärast põed, siis parem ära abiellu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kust nad teadsid saata, AH:P[/tsitaat]

Appi kui lollid siin ikka koos on.
Aga ok, teen siis puust ja punaseks.
Nimelt Pastor täidab vormi enne baiellumist kus läheb üles KÕIK info!!!!
Ja siis edastatakse see sinna kuhu vaja. Ning \”sealkusvaja\” tehakse vajalikud toimingud kus seejärel saadetigi meile notariaalne kinnitus selle kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Appi kui lollid siin ikka koos on.
Aga ok, teen siis puust ja punaseks.
Nimelt Pastor täidab vormi enne baiellumist kus läheb üles KÕIK info!!!!
Ja siis edastatakse see sinna kuhu vaja. Ning \”sealkusvaja\” tehakse vajalikud toimingud kus seejärel saadetigi meile notariaalne kinnitus selle kohta.
[/tsitaat]
Mis sa appitad:D Abieluvararegistri kaarti mõtled või? See saadetakse igaühele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:19; 27.07 11:16; 27.07 12:00; 27.07 12:08; 27.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jälle kord mida sa räägid kui sa ei tea ah?
Meile saadeti peale laulatust notariaalne leping selle kohta. Ei käinud notari juures ise üldse. [/tsitaat]Kirikuõpetajatele ja muudele rituaalpaaripanijatele on pärast vastava koolituse läbimist antud selle ühe kindla lepingutüübi notariaalse sõlmimise õigus.

Ega \”notariaalne\” ei tähendagi muud, kui et isik, keda riik usaldab, kontrollib mingi lepingu sõlmimisel üle, kas lepingu sisu on seaduslik, kas kõik allakirjutajad saavad sellest sisust pädevalt aru ja kas nad tõesti ise tahavad oma vabal tahtel alla kirjutada ja et kas need kohalviibivad isikud on üldse needsamad isikud, kelle nimed ja andmed lepingu tekstis kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägo kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kirikuõpetajatele ja muudele rituaalpaaripanijatele on pärast vastava koolituse läbimist antud selle ühe kindla lepingutüübi notariaalse sõlmimise õigus.

Ega \”notariaalne\” ei tähendagi muud, kui et isik, keda riik usaldab, kontrollib mingi lepingu sõlmimisel üle, kas lepingu sisu on seaduslik, kas kõik allakirjutajad saavad sellest sisust pädevalt aru ja kas nad tõesti ise tahavad oma vabal tahtel alla kirjutada ja et kas need kohalviibivad isikud on üldse needsamad isikud, kelle nimed ja andmed lepingu tekstis kirjas.[/tsitaat]

Siin hakati rääkima, et kui asi pole notariaalne, siis pole sel mingit tähtsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ütles, et ma üldse abiellun kulla inimesed.See oli lihtsalt küsimus:);)
Oiioii, päris tuliseks vestlusks on siin läinud:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mehe otsus, mitte minu
Ja mida siin üldse ohkida. Meie ei astunud abiellu, et lähiajal lahutada. Meie jaoks on abielul ka tähendus, mitte nagu mõne jaoks vaid üks suur pidu ja ilus kleit.
Aga sinu vastusest saab järeldada vaid üht. Sinu jaoks abielu on vale tähendusega ja vaatad vaid rahakotti. Edu sullegi [/tsitaat]
Vahi, kus tuli hea psühholoog välja. Äkki tahaksid hoopis nõiasaatesse minna kätt proovima? Kahe lause peale oskasid kohe minu tõelise olemuse ära tabada. Väga kurb, nüüd ma olengi paljastatud… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 16:50; 26.07 22:24; 27.07 15:19; 27.07 15:58; 27.07 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vahi, kus tuli hea psühholoog välja. Äkki tahaksid hoopis nõiasaatesse minna kätt proovima? Kahe lause peale oskasid kohe minu tõelise olemuse ära tabada. Väga kurb, nüüd ma olengi paljastatud… 🙁
[/tsitaat]

tähendab ära pööra asja nüüd teistpidi. Sina ise olid see, kes pani diagnoosi enne mind.
Jopski selline

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
tähendab ära pööra asja nüüd teistpidi. Sina ise olid see, kes pani diagnoosi enne mind.
Jopski selline[/tsitaat]
Vahi, oligi nii jah? Mina avaldasin kõigest mehele kaastunnet, sina arvasid seepeale et ma olen raha peal väljas. Vaat kus on lugu küll, ise ka vist ei mäleta enam, mida kirjutasid 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 16:50; 26.07 22:24; 27.07 15:19; 27.07 15:58; 27.07 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tähendab ära pööra asja nüüd teistpidi. Sina ise olid see, kes pani diagnoosi enne mind.
Jopski selline[/tsitaat]
Vaene mees, kes säärase tulehargi naiseks sai:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.07 13:19; 27.07 11:16; 27.07 12:00; 27.07 12:08; 27.07 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaene mees, kes säärase tulehargi naiseks sai:D[/tsitaat]

Vaene ema, kel selline tütreks on
ps, muide mu mehele just meeldib, et pole samasuguse mõttemaailmaga vildakas nagu sina ja oskab midagi öelda ka, kui vaid klähvida.
Suukorve peaks loomapoest saama. Mine proovi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.07 19:19; 27.07 08:42; 27.07 11:19; 27.07 12:04; 27.07 12:18; 27.07 15:35; 27.07 16:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Küsimus abielus olijatele või lihtsalt asjaga kursis olevatele …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.