Esileht Veebikonstaabel Küsimus Anderole (kriminaalne juhtum, küsitletu)

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Küsimus Anderole (kriminaalne juhtum, küsitletu)

Postitas:

Küsin seoses ühe kriminaalse juhtumiga.
Minuga vestles politseinik keset nö. aktsiooni, küsis igasugust infot konkreetse isiku kohta (mida mul eriti anda ei olnud, kuna ei tea antud isikust midagi, ainult vanust umbkaudu teadsin), pani kirja mu nime ja telefoninumbri. Kas mul on ka nüüd millalgi õigus juhtumi kohta täpsemaid andmeid saada või mitte? Selle kriminaalse isiku kohta, kasvõi (kuna olen selle inimese läheduses elav isik)? Või loen lihtsalt lehest, et a´la naaber tulistas, ja muud infot ei ole?
Kui tegemist oli tulistamisega, kehavigastuste tekitamisega, siis laskja läheb kinni istuma, loodetavasti?

Ette tänades,
enda ja oma pere pärast muretsev kägu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem võib juhtuda hoopis see, et tol kaagil on nüüd tulevikus sinu kontaktid ja tel.number, kuna tal on kambris kohut oodates õigus tutvuda oma toimikuga.
kui sa elaksid usas, oleks asi vastupidine.

andero, miks see eestis nii on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Eristada tuleb vestlust ja ülekuulamist – ülekuulamine läheb toimikusse, vestluse käigus kogutud andmed ei lähe. Seega, seni kuni ei ole üle kuulatud, ei ole Teie andmed toimikus. Samuti on võimalik paluda osa oma andmeid jätta märkimata:
Kriminaalmenetluse seadus
§ 74. Tunnistaja ülekuulamise protokoll
(3) Tunnistaja taotlusel ei märgita ülekuulamisprotokollis tema elu- või töökohta või õppeasutuse nimetust. Need andmed lisatakse ülekuulamisprotokollile suletud ümbrikus.

Tunnistajale või kõrvalisele isikule ei ole ette nähtud õigust toimikuga tutvumiseks. Karistruse suurust ei oska kahjuks ette ennustada, karistuse määrab kohus.

Küsimusega, miks see nii on tuleb pöörduda seadusandja poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Veebikonstaabel Küsimus Anderole (kriminaalne juhtum, küsitletu)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.