Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus deklari kohta, kui olin maksuvõlglane ja enam pole

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus deklari kohta, kui olin maksuvõlglane ja enam pole

Postitas:
Kägu

Eelmine aasta tegin deklari 15.veebruar elektrooniliselt. Selgus, et oli üks vana võlg. See võeti automaatselt ära. Enam ei ole ma mitte kuskile võlgu. Kõik on kenasti makstud. Küsimus siis järgmine, et kas mina saan sel aastal ka hiljem tagastuse? Mul pole olnud eelmisest aastast, kui võlg ära võeti rohkem kuskil võlgu olnud. Kas saan nüüd ka 5 tööpäeva jooksul või pean ikka ootama aprillini?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
zensus

RE: Küsimus deklari kohta, kui olin maksuvõlglane ja enam pole

Alates 2012. aastast tagastatakse tulumaks viie tööpäeva jooksul neile e-maksuametis/e-tollis deklaratsiooni esitanud õiguskuulekatele inimestele, kelle tuludeklaratsioonid ei vaja täiendavat kontrolli. Õiguskuulekas on klient, kelle 2010. aasta tuludeklaratsioon on esitatud 31. märtsiks 2011 ja kellel pole maksuvõlga alates 2011. aasta 15. veebruarist kuni 2012. aasta 14. veebruarini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis tore lugu küll. Viimane võlg sai makstud siis, kui see kinni peeti, mis oli ilmselt peale 15. kuupäeva. Ma pean saama nüüd raha hiljem sellepärast, et maksu ja tolliamet aegsasti täiturile raha üle ei kandnud :S Niipalju siis lootusest..

Please wait...
Postitas:
Kägu

milles siis probleem? saad raha hiljem. Ega siis ei ole vaja kohe laristama hakata. Imelik suhtumine inimestel – nagu oleks veebruaris lõpus nälg majas ja kui tuluka tagastust ei saa – siis surraksegi maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga oleksid võinud ju ise täiturile raha ära maksta. Või no veelgi enam, oleksid võinud oma võla enne täiturile jõudmist ära maksta. Miks ootasid, et maksu- ja tolliamet, selle kinni peaks ja ära maksaks?

Lisaks sellele – sa ju millestki ilma ei jää, lihtsalt kauem ootad. Veel mõned aastad tagasi said esimesed oma deklariga enammakstud summa alles jaanipäevaks. Keegi ei surnud sellest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi pole selles! Lootsin, et saan ka lõpuks esimeste seas raha kätte nagu teised seaduskuulekad inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas see oli maksuvõlg või mingi muu võlg?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina küsisin maksuametist järgi,oli sama probleem ja öeldi et kui maha võeti siis saad 5 päeva jooksul kui hakkab väljamaksmine..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas see oli maksuvõlg või mingi muu võlg?[/tsitaat]

See oli kohtutäituri võlg väga,väga ammusest ajast. Tunnistan, et olin noor ja loll ja tõsimeeli uskusin, et ma ei peagi seda maksma, et see kaob kunagi lihtsalt ära. Sain vanemaks ja targemaks. Enam iial ei tekita omale ühtegi võlga!! Mul on kõik makstud ja alustasin puhtalt lehelt. Loodan, et saan ka varem raha nagu teised korralikud inimesed:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Asi pole selles! Lootsin, et saan ka lõpuks esimeste seas raha kätte nagu teised seaduskuulekad inimesed.[/tsitaat]Mismõttes? Sa ju pole seaduskuulekas!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See oli kohtutäituri võlg väga,väga ammusest ajast. Tunnistan, et olin noor ja loll ja tõsimeeli uskusin, et ma ei peagi seda maksma, et see kaob kunagi lihtsalt ära. Sain vanemaks ja targemaks. Enam iial ei tekita omale ühtegi võlga!! Mul on kõik makstud ja alustasin puhtalt lehelt. Loodan, et saan ka varem raha nagu teised korralikud inimesed:)[/tsitaat]
siis see maksuameti piirang sind ei puuduta. see kehtib ainult nende kohta, kes maksuametile võlgu on (olnud)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selge;)

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus deklari kohta, kui olin maksuvõlglane ja enam pole

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.