Esileht Pereelu ja suhted küsimus elatise teemal

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: küsimus elatise teemal

Postitas:

Mul on plaan nõuda oma lapse isalt välja alimendid, kuna juba pikka aega pole ta mind lapse kasvatamisel toetanud. Hetkel pole tal ka tööd, aga tal on uhke auto.
Lubab toetama hakata kui saab töö. Samas, kui siin vahepeal natuke oli tööd, siis meile ei kukkunud sentigi – käis hoopis meil veel söömas jne. Aga pidutseda, naisi lilledega jne. sebida, ringi sõita ilma mööda oma uhke autoga – selleks oli raha.
ma pakkusin, et ootan ametliku taotlusega kui maksab mulle alates aasta algusest iga kuu eest 150 euri tagantjärele niipea kui tööle saab jupikaupa. Keeldub – tema tagantjärele midagi maksma ei hakka ja kui ma ametliku nõude annan, siis ei saa ma midagi. Ta võib tööle minna mitteametlikult ja kasvõi 10 euro eest nö. auto maha müüa – mõtleb siin ümbervormistamist kellegi teise nimele ja siis tuleb meil sõda.
Mida siis nüüd teha, kas hakata sõdima või oodata kannatlikult edasi. Raske mul üksi kahe lapse kuludega hakkama saada.
Kui nüüd auto ümber vormistab, kas on võimalik politsei abil siis ära tõestada, et kasutab ikkagi tema ja tegemist fiktiivse tehinguga, et kõrvale hiilida alimentide maksmisest? Kas politsei tegeleb sellise asjaga?
Paberid juba täidetud – vaja vaid sisse viia. Hirm on suhtesõja ees…
Kui alimendid välja mõistetakse, millised kulud mehele sellega veel kaasnevad, kas mingid kohtukulud, riigilõivud jne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatise nõudse lapsele ei ole riigilõivu.
Loomulikult vii taotlus sisse ja mida rutem seda parem ( nõuda saad 1 aasta tagasiulatuvalt).

150¤ kahe lapse eest on selgelt vähe; ametlikult on ühe lapse kohta miinimumelatis 145¤ kuus.
See, et mehel tööd ei ole, see kohust ei huvita; mehele antakse soovitus tööle minna.
See, et ta sulle näkku irvitab ja lubab mitteametlikult tööl käia, sel juhul uuri välja mis firmas ta seda \”mitteamtelikku\” tööd teeb ja teata maksuametile.

Igatahes ära anna alla, lapsed väärivad paremat elu ja kui mees ei soovi vabatahtlikut lapsi toetada, eks siis tuleb teda sundida seda tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 20:09; 16.05 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps mul eelmisest abielust. Isa elab usas ja sealt ilmselt ma neid alimente kätte ei saa… Isa ise ka ei toeta. Kas riigi poolt on mingit abi loot, sellise juhtumi puhul?
Tema oma on pisike laps ainult. Haukuski mulle, et nõudku vanema lapse isalt välja. Too ei maksa ei pea ka tema maksma. Nii ülbe sell.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vanem laps mul eelmisest abielust. Isa elab usas ja sealt ilmselt ma neid alimente kätte ei saa… Isa ise ka ei toeta. Kas riigi poolt on mingit abi loot, sellise juhtumi puhul?
Tema oma on pisike laps ainult. Haukuski mulle, et nõudku vanema lapse isalt välja. Too ei maksa ei pea ka tema maksma. Nii ülbe sell. [/tsitaat]
Mis sellest teisest lapsest veel tegid, kui esimese lapse isa juba ei toeta? Üldse hakkamasaamisele ei mõelnud? No ei ole ju võimalik arvata, et mehed on tublid ja aitavad lapsed üles kasvatada. Esimest korda said piki p…set, ikka ei õppinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 21:49; 16.05 17:20; 16.05 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikku abi, kui sa ei suuda I lapse isalt elatist välja nõuda, sellist ei ole.

II lapse isa kohustusse OMA LAST üleval pidada aga ei puutu see, et I lapse isa elatist ei maksa, mitte kuidagi.
Temal on seadulik kohustus oma lapsele elatist maksta, kui sa seda nõuad.

Hagi on riigilõivuvaba nagu juba mainiti.
Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis sellest teisest lapsest veel tegid, kui esimese lapse isa juba ei toeta? Üldse hakkamasaamisele ei mõelnud? No ei ole ju võimalik arvata, et mehed on tublid ja aitavad lapsed üles kasvatada. Esimest korda said piki p…set, ikka ei õppinud?[/tsitaat]

Aga nii hirmsasti tahtsin enne bioloogilise kella maha tiksumist veel ühte last. Polnud paremat meest võtta ja rasedus tuli poolkogemata. saan ka üksi kahega hakkama, näljas pole, aga sellegi poolest kuluks ka lapse isa panus ära.
Inetu sinust kohe sõimama hakata. Lapsed on õnnistus, mitte nuhtlus – ma armastan ja vajan oma lapsi – niiet ära parasta! Ma olen oma laste üle väga õnnelik ja naudin neid iga päev.
Lapse isa lubas lapse kasvamist toetada kui rasedus ilmnes. Teadis ka tema väga hästi, et ma oma last ise kasvatan ilma isa abita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa naine oled ikka puhta soe peast! Hoia oma jutud endale, usu mind, näed veits targem välja. Leian, et sinusugust inimest on isegi mõtetu sõimata, tühi närvikulu.
Ei ole kindlasti vale väita, et USA:s eesti au-pairina oled langenud tumeda mula lõksu. Mis teist last ja bioloogilst kella puudutab, siis sina ju tegid valikud! Vastuta nende valikute eest, mine näiteks tööle, hakka oma laste heaolu ise parandama. Lapsed on muidugi toredad, kuid teadvusta endale, et tegemist ei ole mänguasjadega, nad tuleb ka oma jõududega suureks kasvatada!

Mida sa sellega võidad kui mees autost peaks loobuma, sa juhm ei taipa, et tööotsimine võib kümneid kordi raskemaks osutuda.

Vastuta oma poolkogemata variantide eest ise, võtsid teadlikult riski. Ma ei suuda… kui loll peab olema üks naine, kes teeb lapsi ükskõik kellega, teadmisega, et paremat hetkel ei ole võtta- yöök!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vanem laps mul eelmisest abielust. Isa elab usas ja sealt ilmselt ma neid alimente kätte ei saa… Isa ise ka ei toeta. Kas riigi poolt on mingit abi loot, sellise juhtumi puhul?
Tema oma on pisike laps ainult. Haukuski mulle, et nõudku vanema lapse isalt välja. Too ei maksa ei pea ka tema maksma. Nii ülbe sell. [/tsitaat]
Selge.
Sul on täielik õigus teise lapse isalt nõuda elatisraha , suhteid esimese lapse isaga ei puuduta see kuidagi.
Sel juhul on muidugi sinu poolt pakutud 150¤ nõuda täiesti normaalne. Ja need, kes siin ütlevad, et ise tegid ja ise vastutad; sinupoolne panus laste kasvatamisse on antud, laste isal on samuti kohus toetada oma last. Praeguse seisuga ei täida lapse isa oma kohustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 20:09; 16.05 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auto kuulub kindlasti liisingfirmale hoopis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa naine oled ikka puhta soe peast! Hoia oma jutud endale, usu mind, näed veits targem välja. Leian, et sinusugust inimest on isegi mõtetu sõimata, tühi närvikulu.
Ei ole kindlasti vale väita, et USA:s eesti au-pairina oled langenud tumeda mula lõksu. Mis teist last ja bioloogilst kella puudutab, siis sina ju tegid valikud! Vastuta nende valikute eest, mine näiteks tööle, hakka oma laste heaolu ise parandama. Lapsed on muidugi toredad, kuid teadvusta endale, et tegemist ei ole mänguasjadega, nad tuleb ka oma jõududega suureks kasvatada!

Mida sa sellega võidad kui mees autost peaks loobuma, sa juhm ei taipa, et tööotsimine võib kümneid kordi raskemaks osutuda.

Vastuta oma poolkogemata variantide eest ise, võtsid teadlikult riski. Ma ei suuda… kui loll peab olema üks naine, kes teeb lapsi ükskõik kellega, teadmisega, et paremat hetkel ei ole võtta- yöök!

[/tsitaat]

Kust sa võtad, et ma tööl ei käi. Mul on täiesti korralik töökoht olemas ja selle kõrvalt teenin veel lisa. Mul pole kahju oma laste heaolu nimel vaeva näha.
Teine laps on saadud suurest armastusest jobu mehe vastu ja 6 aastasest suhtest, kusjuures mees väga tahtis seda last.
Jobu ja loll oled ehk hoopis sina kui arvad, et laste isad ei peagi oma lastesse panustama ja võivad oma uhke eluviisiga ringi laiutada. Tema auto müügist saaks ma lapse kasvatamiseks mingi osa, sõitku kehvema autoga kuni elujärg paraneb, ma leian.
Ilmselt on sinu jaoks ka võõras vajadus saada laps, kellele jagada armastust ja hoolt. Ma niiväga tahtsin jobu mehe asemel oma hoolt ja armastust jagada lapsele. Ei oska nii isekalt oma elu elada, et armastan vaid ennast. Ma tahan kallistada ja musitada ja nunnutada ja hoolitseda jne. Ma niiväga vajasin seda last!
Ja ütlesin juba, et saan ka ise oma lastega hakkama, aga miks siis isa üldse panustama ei peaks – tema ju oli ka tegija ja tahtja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa naine oled ikka puhta soe peast! Hoia oma jutud endale, usu mind, näed veits targem välja. Leian, et sinusugust inimest on isegi mõtetu sõimata, tühi närvikulu.
Ei ole kindlasti vale väita, et USA:s eesti au-pairina oled langenud tumeda mula lõksu. Mis teist last ja bioloogilst kella puudutab, siis sina ju tegid valikud! Vastuta nende valikute eest, mine näiteks tööle, hakka oma laste heaolu ise parandama. Lapsed on muidugi toredad, kuid teadvusta endale, et tegemist ei ole mänguasjadega, nad tuleb ka oma jõududega suureks kasvatada!

Mida sa sellega võidad kui mees autost peaks loobuma, sa juhm ei taipa, et tööotsimine võib kümneid kordi raskemaks osutuda.

Vastuta oma poolkogemata variantide eest ise, võtsid teadlikult riski. Ma ei suuda… kui loll peab olema üks naine, kes teeb lapsi ükskõik kellega, teadmisega, et paremat hetkel ei ole võtta- yöök!

[/tsitaat]

Kusjuures, mu lapse ameerikas elav isa on täiesti eesti mees ja pikast abielust saadud laps. Kas sa pole kuulnud, et eestlased mööda ilma ringi reisivad ja võõrsile elama võivad jääda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Auto kuulub kindlasti liisingfirmale hoopis…[/tsitaat]

Ei kuulu liisingfirmale. Kui mina lapse varustust soetasin siis tema tampis oma auto makseid. Seega tänaseks on auto välja ostetud, aga lapsesse pole ka panustanud suurt midagi üldse – mõned asjad vaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Kusjuures, mu lapse ameerikas elav isa on täiesti eesti mees ja pikast abielust saadud laps. Kas sa pole kuulnud, et eestlased mööda ilma ringi reisivad ja võõrsile elama võivad jääda?[/tsitaat]
Einoh, miks see tore mees siis elatist ei maksa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 21:49; 16.05 17:20; 16.05 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Teine laps on saadud suurest armastusest jobu mehe vastu ja 6 aastasest suhtest, kusjuures mees väga tahtis seda last.
[/tsitaat]
Tahtis ta jee, kui räägid, et tampis oma rahad uhkesse autosse. Pidi ikka rikas mees olema, et poolemilline auto osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 21:49; 16.05 17:20; 16.05 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri siiski ka võimalusi esimese lapse isalt samamoodi elatis kätte saada. On tõsi, et asjade praegune seis väga õiglane pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi tahab siin kangesti minuga vaielda ja mulle vett peale tõmmata. Mine rahulda ennast kuskil mujal – mind sinu kibedus ei loksuta. Jäägu sulle sinu arvamus ja ole sellega õnnelik 😛
Ma ei püstitanud teemat vaidlemiseks ega millegi tõestamiseks.
Mul tekkis küsimus, millele ootaks vastust inimestelt, kes on pädevad antud teemal vastama – ehk liigub siin selliseid ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemasse siis ka. 🙂

Mine anna hagi sisse. Võidki nõuda 150 EUR oma teisele lapsele. Algab sõda, siis algab. Laps on ikka isa nimega? Kui pole, siis peab ka isaduse tuvastamise tegema. Tema maksab, kui osutub isaks.
Mul endal pole seda isiklikult läbitud, aga on paar sõbrannat, kes ka sellise mehega lapsi saanud. Mehed tõepoolest maksavad, aga vaid 1-10EUR kuus, siis ei panda neid vangi, sest maksavad ju oma võimete kohaselt. Samuti on kõik leidnud uue naise, kes neid siis üleval peab. Veel lapsi on ka, seega vähendati ka elatist.
Naised saavad tavaliselt ise hakkama, aga juba seetõttu, et meestel hakkaks tekkima vastutustunne, PEAB kohtu kaudu elatise välja nõudma, tulgu mis tuleb. Elagu oma võlgadega ja üritagu elu lõpuni mustalt töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on mehe nimel ja kooselust sündinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.05 20:00; 15.05 20:29; 15.05 22:43; 16.05 16:39; 16.05 16:46; 16.05 16:50; 16.05 22:13; 17.05 10:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted küsimus elatise teemal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.