Esileht Hobinurk Küsimus filmi Sõrmuste isand kohta

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Küsimus filmi Sõrmuste isand kohta

Postitas:

Sain endale need 3 filmi, aga ei tea teemast mittekui midagi. Pole mõtet küsida, kas tasub vaadata või mitte, sest maitsed on erinevad. Aga, kas neid peaks vaatama valmimise järjekorras ehk siis, on need kolm osa omavahel seotud, või on iga film eraldiseisev lugu ja pole tähtsust, millisest osast üldse peale hakata?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tähtsus. Vaata õiges järjekorras.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain endale need 3 filmi, aga ei tea teemast mittekui midagi. Pole mõtet küsida, kas tasub vaadata või mitte, sest maitsed on erinevad. Aga, kas neid peaks vaatama valmimise järjekorras ehk siis, on need kolm osa omavahel seotud, või on iga film eraldiseisev lugu ja pole tähtsust, millisest osast üldse peale hakata?

Üks lugu on. Võta “Sõrmuse vennaskond” esimeseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul “Kääbiku” triloogia ka oleks, siis ma alustaks sellest ja jätkaks “Sõrmuste isandaga”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitseasi muidugi, aga mina isiklikult ei alustaks “Kääbikust”. Liiga erinevad selleks, et ajaline ja maailmaline järjestuvus välja tuleks ja loo järgnevuse osalt pole ka nii kriitiline. “Sõrmuste isandas” on vajalik taustsüsteem ilusasti ja selgelt ära näidatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimaluse korral soovitaks tavaversioonide asemel extended variante vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimaluse korral soovitaks tavaversioonide asemel extended variante vaadata.

Nõus, ma vaatasin extended ja hiljem tavaversiooni vaadates ei saanud aru, et kuhu mõni stseen kadus. Samas ilmselt, kui poleks näinud, poleks ka millestki puudust tundnud 🙂

Mulle meeldib Sõrmuste Isand filmina oluliselt rohkem kui Kääbik. Kui oleks Kääbikut esimesena vaadanud, siis ilmselt pole Sõrmuste Isandaga viitsinud jändama hakatagi. Kääbik on minu meelest palju kehvem ja arusaamiseks ei ole seda iseenesest vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeseks tutvumiseks piisab tavaversioonist täiesti. Kindlasti vaadata õiges järjekorras, lugu on järgneb otseselt, algab esimeses filmis ja lõppeb viimasega. Ehk siis “Sõrmuse vennaskond”, “Kaks kantsi” ja “Kuninga tagasitulek”
Kui meeldima hakkab, jõuab extended versioone ka hiljem vaadata. Olen täiesit nõus, et see annab juurde (eriti viimase filmi puhul mu meelest), aga esimeseks vaatamiseks tõesti piisab algversioonidest, need isegi pikad.
Täiesti suvalisele tavavaatajale on filmide juures äge märgata, kuidas iga filmi pealkirja filmis ühel hetkel dramaatiliselt lausutakse 🙂 See maailm, lugu ja detailid – igaüks tunnetab ise, kui palju huvitab ja kui palju süveneda soovib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama vahemärkuseks:
Kui ma lapsena olin “Kääbiku” juba kapsaks lugenud, siis unistasin, et saaks lugeda ka seda järge, mis pidi olemas olema, seda “Sõrmuste isandat”… Mis umbes 10 aastat hiljem ka õnnestus, isegi paar aastat enne eestikeelse tõlke ilmumist 1996-1998.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt võiks “Silmarillionist” ka filmid teha. Siis oleks aegade algus kah kenasti olemas 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Sõrmuste isanda” iga film on ühe raamatu järgi tehtud ja see kokku on üks lugu, mitte kolm eraldi lugu samade tegelastega. Raamatud on paksud, paratamatult on üksjagu naterjali välja jäänud, seega tasub ikka raamatud ka läbi lugeda. Samas “Kääbiku” kolm filmi on tehtud ühe raamatu järgi, mis on õhem kui “Sõrmuste isanda” truloogia üks raamat (ok, see viimane on mahupaberile trükitud, kuid ikkagi). Seega pole “Kääbiku” raamatus mitte kuidagi materjali kolme filmi jaoks ning stsenarist on lasknud fantaasial lennata ja palju juurde kirjutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isiklikult on jube kahju, et viimasest filmist välja jäid stseenid Sarumaniga seal lõpus, kui kääbikud koju Maakonda tulid ja otse Kääbiklas kakeluseks läks. Nii mõnegi stseeni oleks võinud välja jätta, aga selline pisike, aga oluline koht oleks võinud sisse jääda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kahju sellest, et “Kääbiku” film oli p..k. Ainsad kõige paremad kohad olid sellised, mis kordasid seda, mis sai Sõrmuste isandas juba nähtud. Mitte millegagi ei suudetud üllatada. Välja arvatud vbl sellega kui halvasti see oli tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Küsimus filmi Sõrmuste isand kohta