Esileht Ilu Küsimus iluteenindajatele

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus iluteenindajatele

Postitas:
Kägu

Miks te (vähemalt osad teist) küsite oma töö eest suuremat hinda kui on nt. ametlikus hinnakirjas (salongis/kodulehel) kui teie klient elab/töötab välismaal?

Minul on aastaid selline kogemus, reeglina küll ühest ilusalongist, kus minu pakutavad teenused on umbes 20% kallimad kui hinnakirjas. Olen siiani olnud lojaalne klient ja regulaarselt käinud, aga nüüd kaalun, et kas ma tahan rohkem maksta kui peaksin. Põhjuseks, muuhulgas ebavõrdsele kohtlemisele ka see, et sissetulekud on vähenenud (see on muidugi ebaoluline info, aga pidin oluliseks mainida).

Samuti ei saa ma kliendikaardile enam (aastaid juba) templeid, kuigi tean, et see kliendikaardisüsteem jätkub nüüdki. Või ei saa ma kuusoodustusi (ilma, et ma sellele eraldi viitaksin, siis on mingi mõmin: “Ah jaa, on jah meil kampaania, täitsa unustasin vms”). Minu jaoks on see piinlik olukord. Peaksin vahetama salongi?

PS! Ma ei ole kunagi laianud või edvistanud sellega, et elan Eestist eemal. Samuti ei ole ise seda teemaks võtnud. Lihtsalt see tundub ebaõiglane, et maksan rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui sa seda oma teenindajalt küsid? Või ei küsigi ja muudkui maksadki suuremat hinda kohusetundlikult?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui raske on küsida otse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käi siis Soomes ilusalongis

Please wait...
Postitas:
Kägu

A esimene kord kui sa seal käisid, siis küsiti lihtsalt 1/5 võrra kõrgemat hinda ja siis sa olid seda nõus maksma? Või kuidas sul üldse selline rohkem maksmise süsteem tekkis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsid läbi lillede “oi kas oled hinnakirja muutnud/millal sa hinnakirja muutsid, näen, et X teenus(mida sa tarbid) on nüüd soodsama hinnaga”.

Kas sult küsitaksegi kallimat hinda st ütleb sulle, et palun x teenuse eest nt 50 eurot, või sa oled kogu aeg teenust tarbinudki 50 euro eest ja annadki iga kord talle selle raha tagasi ootamata või midagi küsimata. Osadel on komme ka iluteenindajatele tõesti ka tippi jätta, et ehk annadki iga kord nii sujuvalt selle “täpse” raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

A esimene kord kui sa seal käisid, siis küsiti lihtsalt 1/5 võrra kõrgemat hinda ja siis sa olid seda nõus maksma? Või kuidas sul üldse selline rohkem maksmise süsteem tekkis?

Tegelikult see vist lihtsalt kujunes nii, et ühel hetkel oli hind kõrgem (sama teenus, korduvalt eelnevalt maksnud umbes 20% madalama summa) ja ka enam kliendikaardile ei kogunenud templeid… Sooduspakkumised netis üleval, aga minule pakutakse teenust tavahinnaga (olen selle suhtes küll ääri-veeri küsinud).

Jah, ilmselt oleksin pidanud koheselt küsima kui hind muutus, et miks muutus? Kodulehel ja salongi hinnakirjas vanad hinnad, aga ei julgenud. Lihtsalt ei julgenud, tundub meeldiv inimene olema jne. Ühesõnaga seda on jätkunud nüüdseks mitmeid aastaid ja tundub kohtlasem see teemaks võtta (noh, kui enne ei julgenud, siis nüüd veel vähem). Samas, nagu häirib ja paneb üllatama.
Maksan alati sularahas (kuigi ei pea õigeks kviitungi mitte saamist), sest…olen korduvalt kuulnud, et kui kallis on terminaliga makse talle jne. Jätan ka tippi (5-10% lõppsummast), vahel ei jäta ka. Ma ei tea, et kuidas on teistes salongides, seal mulle meeldib: on puhas ja tööd teevad nad hästi (leian, et see on oluline argument: puhtus. Sest kõikjal nii ei ole (kogemus).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kust nad üldse teavad, kus sa elad?
Aga mina vahetaks salongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust nad üldse teavad, kus sa elad?

Aga mina vahetaks salongi.

Telefoniga helistades on näha riigikood, kust helistad…Selle ma õppisin ära, et nt ühte tuntud küüntespasse ei tasu helistada välismaalt, kuna keegi ei vasta. Aga kui palud sõbrannal eesti numbrilt helistada, ikka vastatakse. Nii lihtne see ongi. Ja samas ka kummaline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja sa pole KUNAGI suutnud teha lahti suud, et ütelda, teate, teie hinnakirjas on sel lõikusel teine hind? Kelle süüs see siis on. Hinnakiri on kõigile. Kas seal on *ga juurde märgitud, et välismaalastel on juurdehindlus? Kui ei, siis ei ole.
Ja kui sa tegelikult oled tööga ja salongiga rahul, siis võta seda kui tippi (kui sa tead, et nagunii ta küsib kõrgemat hinda, MIKS sa veel eraldi lisatasu praegu jätad?). Bottom line on see, et sa oled tegelikult teenusega rahul ja kuhugi minna ei taha. Ja kui enne ei küsinud, siis nüüd, noh, olekski kohtlane äkki mainima hakata.

Mnjaa, telefoninumber ja riided võivad ju välismaised olla, aga sees on ikka sama suhtlemispuudeline eestlane!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsigi otse et miks kõrgemat hinda küsitakse. Ma ka vahetaks salongi.

_

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu Küsimus iluteenindajatele