Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus IT-naistele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Küsimus IT-naistele

Postitas:

Miks just naistele? Sest mina ei arva nii, et naised ja mehed on selles valdkonnas võrdsed. Naistel on keerulisem. Juba IT õppida on keerulisem. Ja ma räägin n.ö keskmistest õppuritest, mitte oma ala fanattidest, kes ülikoolis end lihtsalt täiendavad.
Kuidas õpingud möödusid?
Kuna ma olen esimesel kursusel ja veel kaugõppes, siis tunne on selline, et vaimsete võimete piiri peal kõigun. Lihtsalt nii keeruline on. Ma pean silmas siis konkreetselt programmeerimist. Mind lihtsalt paneb imestama see, kuidas tänapäeval n.ö lihtinimesi kutsutakse igasugustele lühikursustele ja üritatakse neist arendajad teha. Mul on siiski tunne, et see töö on suhteliselt üksikute helgete peade pärusmaa. Või ma eksin milleski? Ma ei tea reaalsest tööst midagi. Äkki lihtsalt koolis on hirmraske ja juba tööd tehes enam mitte niivõrd.
Teine küsimus on selline, et mis tööd peaks tegema need arendajaks õppinud inimesed, kes ei ela Tallinnas ega Tartus. Ma elan maapiirkonnas ja lähimas väikelinnas pole ainsatki IT firmat. Pole kuskile praktikalegi minna. Tallinn on 70km kaugusel ja tunne on, et tuleb varsti sinna poole hakata kolima, sest mul poleks maal tööd. Ma saan aru, et juba tegijad selles valdkonnas võivad elada kusigane, aga algajana peaks ma ikka kuskil firmas alustama.
Nii palju veel, et ma pole noor üliõpilane, vaid juba oma parimates aastates.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest otsivad IT-firmad tikutulega taga praktikante, vähemalt minu tütrele (samuti algaja) on küll mitmed praktikakohta pakkunud. praktikandist saab ju endale tulevikuks töötaja välja õpetada. seda küll, et praktikakohad asuvad peamiselt tallinnas ja tartus, aga proovi see aeg üle elada, sest hiljem pole sul vahet, kus tööd teha – ela siis kapa-kohilas, tallinnas või hispaanias. peamine, et netiühendus oleks olemas.
nii tallinnas kui tartus on odavaid hosteleid, kus praktika ajal peatuda, või siis proovi mõnda ühikasse ajutine koht saada.
kaugõpe on alati päevaõppest raskem. kuidas sul koolis matemaatikaga oli?
sõbranna lõpetas hiljuti IT magistrantuuri, ka temal polenud probleeme ei praktika- ega töökoha leidmisega

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, õppisin ka infotehnoloogiat, aga valdkonda, kus progema praktiliselt ei pidanud. Kui programmeerimise algkursus mingil kujul oli, siis tegin selle suure vaevaga miinimumi peale, sest ma lihtsalt ei saanud mitte millest mitte midagi aru. Pigem läks kogu mahv kõrgema matemaatika ja füüsika peale. Lõpetasin ülikooli ära, läksin tööle ja töö käigus aastate jooksul nägin, et kui progeda ei oska, siis ikka head IT töötajat ei tule. Kasvõi lihtsaid paarirealisi skripte oma töö automatiseerimiseks. Vahel oli siiski midagi ära teha, mis nõudis progemist minimaalsel kujul, hakkasin uurima, sest nüüd sain valida oma tempo. Ja ma elu sees poleks arvanud, et programmeerimine hakkab meeldima. Tegin Tartu Ülikooli avatud kursustel ära Programmeerimine maalähedaselt ning Programmeerimine I ja II. Ja mulle tõesti meeldib – see on nagu kunst. Kui ma kirjutan koodi, siis ma loon ja võib tunduda kummaliselt, aga ma saan sellest kaifi kui asi hakkab tööle.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõned aastad tagasi oli minu tütar oma magistrikursusel ainuke tüdruk.
kaugõppes ongi raskem, sest iseseisvat tööd on raskem teha.
maapiirkonna kohta ei oska midagi kosta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin lühemal kursusel 30aastselt ja nüüd mõned aastad hiljem hakkan juuniori tasemest edasi jõudma. Ongi raske. Eriti vanemana õppides. Esimesed paar kuud praktikal/tööl olles ma valasin ikka paar korda nädalas pisaraid autos, sest nii raske oli.

Ma ei tea, mis su varasem taust on, aga kindlasti mõtteviis muutub progemist õppides ja see on põnev kuid vaevaline protsess. Aga meestele on samamoodi raske. Samas, see, mida ülikoolis õpetatakse, on suht erinev sellest, mida tööl tegema hakkad. Ülikoolis on suur rõhk loogikaülesannetel, algoritmidel, teoorial. Tööl hakkad lahendama konkreetseid probleeme, keel on sama, keskkonnad ja tööriistad saavad tuttavaks. Päris head on ka udemy kursused konkreetsel teemal, nt mõne keele või frameworki kohta. Videokursusel on hea õppida, samm-sammult teed omas tempos läbi.

Esimesel praktikakohal eeldatakse, et sa oskad normaalsel tasemel arvutit kasutada(tead, mis on käsurida jne) ning tead programeerimise algtõdesid ning saad mõistetest aru. Ei pea iseseisvalt oskama kohe teha. Aga kohapeal peaks ikka käima jah, kaugelt on keeruline. Kui oled valmis õppima, kui mõistus enam-vähem võtab, siis ei ole probleemi. Alguses on hea kohal olla, vähemalt pool aastat, võib-olla rohkemgi. Hea mentor õpetab ja suunab ning säästab kõvasti aega.

Oluline on kannatlikkus, oskus dokumentatsiooni lugeda, julgus katsetada, eksida ja küsida. Eksimine on alguses raske, aga sellest hirmust tuleb kiirelt üle saada. Ja siis tulevad ka tulemused 🙂

Meie lühikursusel oli ühtviisi raske nii meestel kui naistel. Kuid naistel oli tööle lihtsam saada. Ja ma ei ütleks, et ma kehvemini hakkama saaks, kui samal ajal õppinud mehed või kui ülikoolist tulnud mehed. It tiimidesse otsitakse naisi tasakaalu mõttes ja kui on kaks võrdset kandidaati, siis eelistatakse paljudes kohtades naist.

Samas, see on seda väärt. Töö on äge, mõistatused ja uute lahenduste leidmine panevad silma särama. Igav ei ole. Ja teised inimesed seal valdkonnas on toredad, targad, tihti veits lapsikud ja hea huumorimeelega, nii et on lõbus 🙂 ja palgal pole ka viga.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 00:54; 18.03 19:54; 19.03 08:10; 21.03 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siiski eelist meestel. Programmeerimine ei ole pelgalt mingi töö vaid ka elustiil.
Elustiil selles mõttes, et võid koju minna lugema mingeid uusi frameworke vms või juurdled mingi probleemi üle ka nn väljaspool töökeskkonda. See ei ole otseselt 8-17 töö
Seda ei saa teha niimoodi, et kell 17 kukub ja pastakas kukub. See on nagu töö ja hobi käsikäes.
Üksikul vanapoisist it-mehel on palju kergem kogu aeg asjaga kursis olla, kui 3-lapsega pereemal. Seda tööd ei saa teha kindlasti vastumeelselt, isegi kui oled väga andekas. Võib-olla Maximas saad käru lükata vastumeelselt, lihtsalt kannatad need töötunnid ära, aga IT-maastikul töökaaslased tajuvad kohe ära, kui sa pole fänn. Kui oled algajast fänn võivad rohkem sulle andeks anda, kui veidi kogenud it-mees, kes ei taha areneda.
Samahästi võiksin küsida, miks on nii vähe naismaletajaid võrreldes meestega?

+6
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 07:54; 18.03 16:03; 27.03 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siiski eelist meestel. Programmeerimine ei ole pelgalt mingi töö vaid ka elustiil.

Elustiil selles mõttes, et võid koju minna lugema mingeid uusi frameworke vms või juurdled mingi probleemi üle ka nn väljaspool töökeskkonda. See ei ole otseselt 8-17 töö

Seda ei saa teha niimoodi, et kell 17 kukub ja pastakas kukub. See on nagu töö ja hobi käsikäes.

Üksikul vanapoisist it-mehel on palju kergem kogu aeg asjaga kursis olla, kui 3-lapsega pereemal. Seda tööd ei saa teha kindlasti vastumeelselt, isegi kui oled väga andekas. Võib-olla Maximas saad käru lükata vastumeelselt, lihtsalt kannatad need töötunnid ära, aga IT-maastikul töökaaslased tajuvad kohe ära, kui sa pole fänn. Kui oled algajast fänn võivad rohkem sulle andeks anda, kui veidi kogenud it-mees, kes ei taha areneda.

Samahästi võiksin küsida, miks on nii vähe naismaletajaid võrreldes meestega?

Miks sa võrdled progejat ja kärulükkajat? Progejaga sama taseme tööd nõuavad enamasti kõik enda kursishoidmist uudiste ning uute töövahenditega.
Ei ole need IT mehed midagi lastetud vanapoisid, see on kulunud stereotüüp. Teevad oma tööd, nagu kõik inimesed, enamus siiski mitte öösel (välja arvatud need, kellele öine töö sobib).
Ei pannud ei kooli aal ega hiljem küll tähele, et meestel mingi objektiivne eelis oleks – see, kas on raske või mitte, ei sõltu soost, vaid inimesest, tema võimetest ja huvidest.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 09:19; 18.03 11:44; 18.03 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikul vanapoisist it-mehel on palju kergem kogu aeg asjaga kursis olla, kui 3-lapsega pereemal.

Aga üksikul vanatüdrukul võrreldes kolme lapse isaga? Mis takistab naisel sellist elustiili harrastada?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, et maha rahustasite mind. Mind IT väga huvitab. Sellepärast ma seda õppima läksingi ja kuigi on väga raske, siis motivatsioon kadunud pole. Vastupidi, see ainult tõuseb. Raske ongi see, et mitte keegi ei õpeta. Sa pead ise õppima. Ja mul pole ka kodus ega tutvusringkonnas kedagi, kes otseselt programmeerimisega tegeleks. IT inimesi on küll, aga nad teevad muid asju samas valdkonnas. Ja see tunne, kui Javas saad mingi programmi tööle, siis õnnehormoonid tõusevad lakke. Ma saan hakkama. See ongi see, mis takistab mind pooleli jätmast kogu asja.
Ma pole matas kunagi tugev olnud, aga ma olen peale läinud alati põhimõttega, et kõik on õpitav. Oli õpitav ka mat.analüüs ja saab hakkama ka muude keeruliste matemaatikat ja loogikat sisaldavate ainetega. Aga neid seletatakse ka paremini lahti. Progemises toimub ainult minimaalne seletamine ja kohe hakka kodutöid tegema, mis on keerulised. Parim sõber on Google, aga mõnikord temast jääb ka väheks. Aga ma olen muidugi meeletult selle lühikese ajaga õppinud. Minu pluss on see, et mul on aega õppida. Ma ei käi tööl. Lihtsalt mõistust ei ole piisavalt palju antud.

Eks siis peab jah Tallinnasse praktikale minema. Õnneks mul ema elab Harjumaal ja tema juures saaks peatuda. Aga mul on kolm last ja üks neist lasteaialaps, kes suvel kodus. Abikaasa peab siis selle aja ka kodus puhkama.

Kes on ise praktikal käinud või kelle lapsed on käinud – kas on loota, et praktika eest ka miskit makstakse või pigem mitte? Ma saan aru, et see oleneb vist ettevõttest ja kokkuleppest. Ma oleks õnnelik, kui isegi miinimumi saaks. Kataks ära sõidukulud. Ma olen varem kahes kohas praktikal käinud, aga tegu oli Rahandusministeeriumi ja ühe linnavalitsuse alla kuuluva asutusega. Praktikat tegin tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arendajad on omamoodi mõtlemisega. Mõni jääbki õppima ja ei saa kunagi reaprogejast kaugemale, kuna ei ole õiget mõtlemist. Meeste seas on neid ehk rohkem, aga pigem ikkagi inimtüübis kinni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen arendaja ja minu hinnangul on mul aidanud selleks saada järgmised isikuomadused:
1. analüütiline mõtlemine
2. võime näha suurt pilti
3. IQ
4. huvi
kusjuures koolis ma pole kunagi IT’d õppinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas IT on keeruline või mitte, ei sõltu ju soost! Ka leidub palju, palju mehi, kellele see käibki üle jõu. Traditsiooniliselt on see teema lihtsalt mehi rohkem huvitanud, seetõttu näeme rohkem IT-mehi, mitte aga seetõttu, et mehed loomu poolest teemat paremini valdaksid. No umbes nagu, et avalikus sektoris on rohkem naisi – mitte sellepärast, et naised oleksid kuidagi paremad riigiametnikud, vaid ikka sellepärast, et mehi tõmbavad teised valikud.

Minuteada enamus IT-arendustega tegelevaid ettevõtteid võimaldavad töötada ka kaugtööna. Või siis kui ei sobi kaugtöö. siis kolib sinna, kus on tööandja – nii nagu kõik teised inimesed on seni teinud. Algul eladki mingis odavas üürikas, kuni jaksad midagi asjalikumat lubada jne. Ega see IT-inimene siin mingi erand pole. Kui töö ei tule koju, siis tuleb ise töö juurde minna

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arendajad on omamoodi mõtlemisega. Mõni jääbki õppima ja ei saa kunagi reaprogejast kaugemale, kuna ei ole õiget mõtlemist. Meeste seas on neid ehk rohkem, aga pigem ikkagi inimtüübis kinni.

Ma võiks vabalt olla reaprogeja. Isegi testija võiks olla. Ma pole väga ambitsioonikas, sest reaalsus on see, et ma olen vana ja minust ei saa kunagi tipptegijat. Aga see üldse ei kurvasta mind ja ei vähenda kuidagi minu huvi asja vastu. Ma ei aja taga ka mingeid müstilisi palganumbreid. Ma lihtsalt hetkel pole mitte keegi. Ma ei oska suurt midagi teha. Lihtsalt tahaks elukutset, mis mulle tõeliselt meeldib, mis on keeruline ja pakub pinget, paneb aju tööle.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen vana ja minust ei saa kunagi tipptegijat.

Lasteaiaealise lapse vanem ei saa olla vana.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 09:19; 18.03 11:44; 18.03 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas IT on keeruline või mitte, ei sõltu ju soost! Ka leidub palju, palju mehi, kellele see käibki üle jõu. Traditsiooniliselt on see teema lihtsalt mehi rohkem huvitanud, seetõttu näeme rohkem IT-mehi, mitte aga seetõttu, et mehed loomu poolest teemat paremini valdaksid. No umbes nagu, et avalikus sektoris on rohkem naisi – mitte sellepärast, et naised oleksid kuidagi paremad riigiametnikud, vaid ikka sellepärast, et mehi tõmbavad teised valikud.

Minuteada enamus IT-arendustega tegelevaid ettevõtteid võimaldavad töötada ka kaugtööna. Või siis kui ei sobi kaugtöö. siis kolib sinna, kus on tööandja – nii nagu kõik teised inimesed on seni teinud. Algul eladki mingis odavas üürikas, kuni jaksad midagi asjalikumat lubada jne. Ega see IT-inimene siin mingi erand pole. Kui töö ei tule koju, siis tuleb ise töö juurde minna

Mul see kolimine pole väga lihtne. Peaks üürima 3-4 toalise ja kesklinna tõenäoliselt, et võimalikult väikesed sõidukulud oleks. Aga selliste korterite üür on meeletu. Seepärast on variant, et kui ma päris tööle lähen, siis ostame korteri Tallinnasse kesklinna. Ma olen kesklinnas ka üles kasvanud. See kant on südamelähedane. Aga hetkel meil selliseid rahasid pole. Sissemaksuks oleks küll 35tuh, aga seda on vähe. Pealegi peaks ma olema juba pool aastat töötanud enne, kui laenu saaks võtta.
Aga eks ma olen arvestanud ka sellega, et tuleb iga päev 160km maha sõita ja tööl linnas käia. Mul oleks võimalus ka rongiga käia, aga rongiajad on väga kahtlased. Liiga vara hommikul linnas ja liiga hilja kodus.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen vana ja minust ei saa kunagi tipptegijat.

Lasteaiaealise lapse vanem ei saa olla vana.

Ma ei tunnegi end vanana. 39 olen. Aga IT tööturul olen tõenäoliselt vanur. Ma ju näen koolis, kuidas teised on minust poole kiiremad, haaravad kõike lennult. Ma saan ka asjad lõpuks selgeks, aga see nõuab juba palju õppimist ja aega. Õnneks õppida mulle meeldib.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen vana ja minust ei saa kunagi tipptegijat.

Lasteaiaealise lapse vanem ei saa olla vana.

Ma ei tunnegi end vanana. 39 olen. Aga IT tööturul olen tõenäoliselt vanur. Ma ju näen koolis, kuidas teised on minust poole kiiremad, haaravad kõike lennult. Ma saan ka asjad lõpuks selgeks, aga see nõuab juba palju õppimist ja aega. Õnneks õppida mulle meeldib.

Neil teistel, keda sa vaatad, on ilmselt lihtsalt rohkem kogemust varasemast. Võin lohutada, et kuii võibolla tööle saada on keerulisem, siis kui päristööks läheb, tuleb elukogemus vaid kasuks. See poole kiirem olemine praegu pole vanusest tingitud, vaid inimeste erinevustest.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 09:19; 18.03 11:44; 18.03 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan, et ka ise olen progremist õppinud. Tellisin lihtsalt amazonist raamatud ja suvel maal päris õhinal lahendasin ülesandeid-mitte vastumeelselt-päris huvitav oli.
Aga kuskil tuli sein ette.
Aravn, et vanus kindlasti pole takistuseks, kui nt matemaatika taust.
Aga just pereelu jättis asja pooleli. Nägin, et lihtsalt pole sellist ajaressurssi raamatutes istuda ja nurgas nokitseda. Lisaks tundsin puuud mentorist, kellega lihtsalt vahest erialast rääkida, kui ksukil tupikus olen.
Olen mõelnud ka seda, et jube ideaalne oleks progremist õppida nt vanglas. Mingeid segajaid pole, vaikselt toimetad, ammutad teadmisi. Ikka eraklikul inimesel on eelis mingi aine omandamisel

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 07:54; 18.03 16:03; 27.03 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Video progemise ajaloost ja tulevikust, miks on naisi vähe ja noori mehi palju ja miks see ei peaks nii olema. https://m.youtube.com/watch?v=ecIWPzGEbFc

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 00:54; 18.03 19:54; 19.03 08:10; 21.03 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sündinud muusikat looma sel pole vaja muusikooli… Kui andekust ei esine siis ka teekond ning saavutused on teised. 😉

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sündinud muusikat looma sel pole vaja muusikooli… Kui andekust ei esine siis ka teekond ning saavutused on teised. ????

Üksikud on need, kes on nii andekad, et ei pea õppimisel tööd tegema. Pealegi, tarkvaraarendus on siiski tehniline ala, kus loevad teadmised ja oskused. Kas ehitusinseneriks saab ilma koolita puhtalt andekusest? Nõudmine arendajate järgi on väga suur. Kui seal ainult üliandekad oleks, jääks areng seisma. Ja kasulikum ning ajasäästlikum on koolis õppida, mida teised juba välja mõelnud on, mitte jalgratast ise leiutada. Hiljem saab neid teadmisi edasi arendada või kombineerida. Ise õppinuna näen seda kõrvalt, kuidas ülikoolist tulnud ütlevad, et näe, seda probleemi saab lahendada selle kontseptsiooni või mustri abil ja ei pea uut lahendust leiutama. Samadele probleemidele ei pea leiutama koguaeg uusi lahendusi. See ei ole otstarbekas ja võtab liiga palju aega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 00:54; 18.03 19:54; 19.03 08:10; 21.03 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin informaatikat õppima kui olin ühe humanitaarse ala neljandal kursusel ja mul oli laps sündinud. Esimene poolaasta oli väga raske, isegi mitte programmeerimise osa, vaid metemaatika osa. Kõik koolis õpitu oli mälust lahkunud. Aga edasi läks juba lihtsamaks ja asi oli nii huvitav. Kooli kõrvalt läksin juba tööle. Ja mõne aasta pärast välismaale. Nüüd olen Eestis tagasi ja elan maal. Kontoris tööl käin väga harva, skype teel saab kõik asjad aetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT (või pigem tarkvaraarendus siin teemas) on valdkond, mis vajab palju kogemusi ja teadmisi. Neid omandatakse aastatega. Kellelgi ei tule sellest midagi üleöö ega loomulikust intelligentsist, kuna suur osa hea spetsialisti väärtusest on just eelnev kogemus. Selles suhtes on tegu mõne teise valdkonnaga, kus tuleb aastaid (aastakümneid) areneda, et tõeliseks meistriks saada.

Kui on suur soov ja tahtmine, siis tehes palju tööd, on see aga kindlasti kõigil võimalik. Vanus ei määra, küll aga pole seda tõesti võimalik väga tulemuslikult teha näiteks väikeste laste kõrvalt, aga teisalt on tase ka selles valdkonnas erinev. Selleks ei pea olema fänn, piisab professionaalsusest. Fännidel on omad probleemid.

Mis muudab selle valdkonna praktiliselt kõigist teistest erinevaks, on selle muutumise kiirus ja maht, pidev ümberõppimine on normaalsus. Pidevalt pead viskama ära selle, mida oled alles vaevaga õppinud ja midagi uut juurde õppima või tunnistama, et kõik eelnev on nüüd vananenud. Sellest omakorda järeldub see, et vanus selles valdkonnas eriti ei määra – ümber tuleb nagunii kogu aeg õppida. Samuti on algus väga raske, aga kogemuste lisandudes muutub kõik kergemaks. Mõnevõrra võrreldav keelte õppimisega, kujutades ette olukorda, kus normaalne on osata viit kuni kümmet keelt. Esimesed viis võivad olla rasked, siis läheb juba puhtalt kogemuse baasil kergemaks.

Kui see kõik meeldib, siis valdkond on iseenesest väga loov (üks loovamaid, sarnane kunstialasele tegevusele), kiiresti muutuv ja arenev.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muideks maailma esimesed programmeerijad ja valdkonna teerajajad olid naised! Alles siis, kui hakati nägema asja meeletult suurt rahalist potentsiaali, “kaaperdasid” eriala mehed.

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_computing

https://www.nytimes.com/2019/02/13/magazine/women-coding-computer-programming.html

IBM-i esimesed arvutid tegid naistöötajad. Kodeerimisse suhtuti siis kui üksluisesse sekretäritöösse, aga nüüd on IBM väärt miljardeid ja on kaudselt loonud maailma veel tuhat korda rohkem väärtust.

Programmeerimine sobib imehästi kõikide nn “naiselike” omadustega, seda võrreldakse tihti kudumisoskusega:

https://www.youtube.com/watch?v=X1Cc1vrvjdY

https://www.youtube.com/watch?v=dbZQwTvlBN4

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele kommentaarile lisaks filmi Hidden Figures – https://www.imdb.com/title/tt4846340/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 22:42; 27.03 09:47; 10.04 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kudumine võiks väga hästi olla esimeseks programmerimise mõtteviisi omandamise sammuks. Aga ainult mõtteviisi omandamiseks. Et mitte valet muljet jätta, vähemalt veebiarendust ei saa kuidagi iseloomustada sõnaga rutiin. Nagu keegi siin mainis, siis loovus ja süsteemne mõtlemine. Progejad ei toksi enam iga päev sadade ridade viisi koodi. Väga palju, pigem enamik koodi geereeritakse automaatselt või kasutatakse varasemalt loodud tükke. Programmeerija ülesanne on need klotsid oma vahel klappima panna, et see vastaks konkreetse teenuse/kliendi vajadustele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.03 00:54; 18.03 19:54; 19.03 08:10; 21.03 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen seda filmi näinud ja vaatasin ning kuulasin ka loengu ära. Ma tean seda juba ammu, et esimesteks programmeerijateks olid naised, aga ei tasu unustada, et need polnud lihtsalt suvalised naised, vaid matemaatikud ja muidu väga arukad inimesed. Ma ei saa enda kohta kohe kindlasti öelda, et ma olen keskmisest arukam inimene. Ma olen täiesti keskmine ja igasugustel testidel olen matemaatikas alati alla keskmise olnud. Mitte, et ma ei oskaks neid ülesandeid, vaid mul võtab aega nende lahendamine, aga testid on alati aja peale. Ma olen humanitaar alati olnud, aga samas olen ka matemaatikas hakkama saanud. See lihtsalt ei tule kergelt. Samas mulle meeldib ruumiline mõtlemine ja lahendada SketchUp’is või AutoCadis igasuguseid ülesandeid. Võin vabalt terve päev nokitseda nende kallal.
Aga selge on see, et kooli ma pooleli ei jäta, kui nad mind sealt välja ei viska. Sellest sõltub minu tulevik. Kuna pereelu on nagunii kiivas, siis on plaanis lõpuks iseseisvaks saada. Ma pean arvestama sellega, et saaks kolme lapsega hakkama. Lemmikloomad veel lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.03 19:15; 18.03 09:50; 18.03 11:39; 18.03 11:50; 18.03 11:53; 22.03 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin arendaja praktikal ise üleeelmisel suvel. Soovitaksin et ära piira ennast javaga, seda oskavad koolis kõik. Normaalses firmas on praktika tasustatud, teistest kohtadest hoiaksin kõrvale. Kui praktika läheb hästi järgneb üldiselt tööpakkumine, nii lihtne jalga ukse vahele saada. Samas kooli kõrvalt tööle minemine viis mul hinded väga korralikult alla. Kui väga kukkumisruumi pole ei soovita. Enamasti on tööaeg paindlik ja vahest annab rongiajad klappima panna, tund varem või hiljem tööd alustada-lõperada ei tohiks olla probleem.

Kooli ülesannetega soovitan väga ka teiste tudengite käest abi küsida. Samas google on su parim sõber ka tulevikus. Kahjuks ütlen et kooli programmeerimis ülesanded on väga lihtsad (ttü informaatika) võrreldes sellega mida tööl tegema peab. Nad lihtsalt ei saa koolis simuleerida paariaastast projekti kus on tuhandeid koodiridu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ttü informaatika on jah kahjuks täielik 0. Ma pole kindel, kas need õppejõud ise seal mingit tööintervjuud läbiks.
Kui ise veel seal õppisin, siis nägin situatsioone, kus töötavad progrejad, tulid 1 päev tundi, küsisid mis siin vaja teha on, lahendasid 1 tunniga kõik ülesanded ära ja oli terve semester arvestatud, kui teised “hello worldi” õppisid ja pooltes ainetes nad tunnis ei käinudki.

Kui tahta õppida seda oleks kõige efektiivsem vast google, udemy kursused ja üksikud ained TTÜ-s valitud õppejõududega. Sest reaalses elus huvitav tööandjat pigem see, aks sa suudad probleemi ära lahendada, teda ei huvita su Tartu ja TTÜ diplomid.
Kui töövestlusel antakse kahele noorele probleem testülesandena. Üks ttü doktorand, teine keskharidusega. Teine lahendab probleemi ära, mis te arvate kumb töö saab?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 07:54; 18.03 16:03; 27.03 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et Javat õpetatakse koolis, aga tööalaselt ei soovita sellega tegeleda. See on kõrgem liiga, kus tehakse keerulisi asju, ja sinna mängumaale on asja kas tõelistel proffidel või siis nendel õpipoistena nendel algajatel, kellel on potentsiaali sinna tasemele jõuda. Mulle endale tundub ka Java maastik väga ebahuvitavana.

Reaalne oleks keskenduda veebiarendusele, ennekõike Javascript. See on suhteliselt lihtne, samal ajal ka põnev ja väljakutseid esitav; projektid on huvitavad; ning ka algajaid lastakse asja kallale. Saab alustada lihtsamatest ülesannetest ning aja jooksul muudkui areneda.

Võimalik on ka lihtsalt WordPressis kodulehti vorpida, töö seegi.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.03 22:42; 27.03 09:47; 10.04 18:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus IT-naistele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.