Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus jooksmise kohta (delikaatne teema)

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Küsimus jooksmise kohta (delikaatne teema)

Postitas:
Kägu

Viimastel päevadel on siin palju juttu olnud trennis käimisest ja jooksmisest jne.
Minul on küsimus jooksmise kohta. Tegelikult vahet pole, kas jooksulindil või metsajooksul…

Kas teil on ka niimoodi, et jooksmise ajal tuleb hirmus häda peale? Saan aru, et see on naeruväärne küsimus, aga tegelikult ka.
Esialgu mõtlesin, et see on juhuslik kokkusattumus, aga mingil momendil sain aru, et see on reegel. Peale viiendat-kümnendat minutit jooksulindil tuleb nii kõva häda peale, et pean oma tegevuse katkestama ja vetsu jooksma.
Mõnikord olen püüdnud ka kinni hoida, aga siis on terve jooksu aeg minu põhiaur suunatud sellele, et kinni hoida, et midagi püksi ei tuleks, mitte ei saa rahulikult jooksule keskenduda.

Kui vetsu jooksen, siis kõht lahti ei ole.
Ja samuti on ka niimoodi, et kui jooksmise katki jätan ning kohe vetsu ei lähe, siis läheb häda üle.
Muidu olen pigem väga, väga aeglase seedimisega. Võin täiesti päevi mitte suuremal hädal käia.

Ja see asi on ka, et enne jooksma pean kohe kindlasti pissil ära käima, muidu tekib jooksmise ajal põiele väga suur surve ning pakitsus ja enamasti ka pissihäda.

Tegelikult on nii tobe teiste trennikaaslaste ees vahepeal vetsu joosta.
On olnud ka niimoodi, et ühe pooletunnise jooksu ajal olen niimoodi 3 korda vetsu vahet lipanud.

Kas see on normaalne?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Küsimus jooksmise kohta (delikaatne teema)

Urineerimisel ei ole otsest seost seedimisega – seedimise kiirus, kõhulahtisus jne ei puutu asjasse -, uriin on kindlate ja keeruliste põhimõtete järgi kontsentreeritud vereplasma. 🙂

Ei kujutagi ette, milles Su probleem võiks olla – võib-olla mingi põieärritus jooksmisel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas räägid hädast nr 1 või 2?
Nr 2-ga on minul küll täpselt samasugune lugu, et kuskil 20-30.ndal minutil hiljemalt, tuleb peaaegu alati peale – ma ei tea, kas see on sellest, et raputab keha nii läbi või ainevahetus aktiveerub (samas teen nagunii igapäevaselt trenni, aga see mure tõesti ainult jooksmisega).. Ja ongi nii, et ma võtan alati igaks juhuks paberi kaasa, sest paar korda on ikka tõsine napikas olnud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma räägin ikka häda number kahest.

Aga lisaks sellele hädale on enamasti ka nagu põieärritus olemas, mis ajab pissile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Urineerimisel ei ole otsest seost seedimisega – seedimise kiirus, kõhulahtisus jne ei puutu asjasse -, uriin on kindlate ja keeruliste põhimõtete järgi kontsentreeritud vereplasma. 🙂

Ei kujutagi ette, milles Su probleem võiks olla – võib-olla mingi põieärritus jooksmisel?[/tsitaat]Ma vist väljendasin ennast valesti. Ma tean, et urineerimisel ei ole otsest seost seedimisega.

Nagu oma eelmises kommentaaris ütlesin, siis pean silmas eelkõige häda nr. 2.
Aga tihtipieale tunnen ka pissimispakitsust.

Trenni ajal teen ka muid trenne – sõidan rattaga ja käin crosstrainingu peal.
Nendega ei ole mitte mingisugust probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki rappumine paneb soolestikus asjad hoogsamalt liikuma?
Põieasi omalgi tuttav teema. Tuleb käia, muidu hakkab tilkuma. Nõrk vaagnalihaskond, muud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

usun, et see on normaalne.

mul on väga suur tubane koer. kui väljas käime, peab ta alati enne nr2 tegemist jooksma paar kiiremat ringi, see paneb ta sooled tööle ja siis õiendab oma \”asja\”. kui rihmas käib, siis võtab aega, enne kui \”asjaks\” läheb, aga kui saab vabalt joosta, siis lasebki ringiratast galoppi. küllap see siis normaalne ja vajalik on. eks jooksmisel lihased liiguvad ja see ergutab soolte tegevust.

ära palun solvu, et koerast rääkisin, aga ega me nii väga erinevad ei olegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]usun, et see on normaalne.

mul on väga suur tubane koer. kui väljas käime, peab ta alati enne nr2 tegemist jooksma paar kiiremat ringi, see paneb ta sooled tööle ja siis õiendab oma \”asja\”. kui rihmas käib, siis võtab aega, enne kui \”asjaks\” läheb, aga kui saab vabalt joosta, siis lasebki ringiratast galoppi. küllap see siis normaalne ja vajalik on. eks jooksmisel lihased liiguvad ja see ergutab soolte tegevust.

ära palun solvu, et koerast rääkisin, aga ega me nii väga erinevad ei olegi. [/tsitaat]Muidugi ei solvu!:)

Lihtsalt natukene imestan enda üle, et muidu olen väga aeglase seedimisega ja minu peal ei toimi seedimise kiirendamiseks mitte ükski üldiselt soovitatud nipp – palju liikumist, muuta toitumist jne. Süüa kõhukinnisuse puhul kiivisid, musti ploome, keefiri, täistera toite jne. Need ei tööta minu peal üldse, näiteks.
Aga nüüd olen lõpuks leidnud midagi, mis mul \”asjad\” tööle paneb!:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

😀 olen ka oma koeral seda täheldanud, et natuke jooksmist ja kohe teeb ka oma häda ära. Rihma otsas võingi ootama jääda.

Aga teemaalgataja suhtes arvan ka, et liikumine paneb lihtsalt soole tööle. Endal sama asi:) Piisab kiiremast kõndimisest kui gaasid liikuma hakkavad.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus jooksmise kohta (delikaatne teema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.