Esileht Lapse ootamine Küsimus juuste kohta

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Küsimus juuste kohta

Postitas:

Olen lugenud, et peale sünnitust läheb juuste olukord väga halvaks ning neid hakkab massiliselt välja langema ja mitte midagi ei aita (ei kallid tooted, ei vitamiinid, ainult aeg). Küsisin ka oma ämmaemandalt, et kas oleks võimalik juba nüüd, raseduse ajal midagi selle kõige ennetamiseks teha. Ta ütles, et ei ole midagi teha ja ega see kõigil ei juhtu ka.

Foorumites kirjutatakse, et tegemist on mingi hormooniga, et seepärast vitamiinid ja tooted (mingid vaalaplatsenta ampulid jms) ei aita. Aga miks keegi pole siis teinud toodet, mis seda puuduvat hormooni sisaldaks? Ja kuidas siis ikkagi nii, et kõigile ei lähe juuste olukord pekki?

Kas keegi juukseakadeemias on käinud abi saamas? Mõtlesin, et äkki peaks ennetavalt minema. Mul praegu raseduse lõpp ja juustega väga hästi, aga kõik see, millest paljud kirjutavad, mis saama hakkab, hirmutab ikka.

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need juuksed, mis peale sünnitust välja langevad on need mis rasedus peas praegu kinni hoiab. Seega saad sama juuksekoguse tagasi mis oli enne rasedust, praegu lihtsalt võid hiilata, raseduse üks plusspooli????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:01; 13.10 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei püüa su probleemi pisendada, aga usu, juuksed on pärast lapse sündi üsna teisejärguline teema. Ja selmet juba ette muretseda, oota ja vaata, ehk oled see õnnelik, kel kõik hästi. Praegu on juuksed ilusad justnimelt hormoonide tõttu – neid ei tule nii palju ära kui tavaliselt. Pärast rasedust siis langevad (mitte kõigil) tagantjärgi ja suuremas mahus.

Hormoonid mängivad rolli uue elu kasvatamisel sinu sees. See roll on vast juuste ilust olulisem.

Ma arvan, et värkse ema peaks end ikka hästi tundma ja olen samuti lugenud foorumites suuri murejutte hirmu eest kiilaneda jne, siis ma usun, et kui naine ikka end kaunina ja tervena tunneb, siis see mõjub lapsele ja talle endale ainult hästi. Et ei tohiks pisendada seda teemat, et kuidas ema välja näeb ja milline enesehinnang tal on, eriti kui paljusid ähvardab ka sünnitusjärgne depressioon. Kahjuks juustenõu ei oska anda, olen ka esimest korda rase.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Te kassite, see aeg on ikka megamõnus aeg!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:01; 13.10 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juustega ei juhtu muud midagi, kui see, et raseduse ajal väljakukkumisfaasi mitte sisenenud karvad siis oma tavapärast kasvutsüklit jätkavad.

Esimese kahe rasedusega ei täheldanud, et juukseid oleks vähem välja kukkunud ja pärast sünnitust ei märganud, et juukseid oluliselt rohkem välja langeks. Kolmanda rasedusega ei pudenenud peast sisuliselt midagi ja need karvad, mis raseduse tõttu peas kinni püsisid, langesid peale sünnitust välja. Kiilaks loomulikult ei jäänud ja pats tuntavalt kõhnemaks ka mitte. Umbes 3 kuud hiljem alustasid need karvasibulad uue karva kasvatamist ja pikkade juuste sisse tekkis täiesti märgatav lühikeste juuste “alusrinne”. Isegi juuksur pani tähele ja küsis, et kas sünnitasin mõni aeg tagasi.

Karvasibulal-karval on teatud elutsükkel: peale kasvuperioodi on karv veel mõni aeg kinni ja langeb siis välja. Karvasibul puhkab pisut aega (mõned kuud) ja siis hakkab uus karv kasvama. Ükski karvasibul raseduse tõttu ära kaduda ei tohiks, lihtsalt elutsükkel peatub osadel karvadel.

 

Kui muretsed, siis käi peale sünnitust, kui juba märkad juuste väljalangemist, juuksuri juures ja lase soengut kohendada. Ära muretse, need karvad kasvavad tagasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõtle nüüd ise natuke – kas sa tõesti hakkaksid raseduse ajal mingit hormoonpreparaati sööma, et jumala eest juukseid ei langeks? ma arvan, et sellist preparaati pole just seetõttu välja töötatud, et see on hormoonpreparaat ja oleks automaatselt retseptiravim, seda peaks eelnevalt rasedate peal katsetama – aga milline rase on nõus oma beebiga katsejänes olema?

Enamus ravimeid on rasedatele keelatud mitte seetõttu, et oleks tuvastatud tohutud kahjulikud mõjud, vaid seetõttu, et neid ei saa rasedate peal katsetadagi ja seetõttu pole mõju teada.

Minu teada hormoonpreparaadid on kõik retseptiravimid. Aga juukselangus ei ole haigus, kui just täitsa kiilaks ei jää – viimasel korral ehk on võimalik siiski depressioon endale välja rääkida.

Usu mind, see juukselangus ei ole nii hirmus. St muidugi on see rõve, aga see rõvedus seisneb eelkõige selles, et maas vedelevad või peale dušši keha külge liibuvad lahtised juuksekarvad on lihtsalt rõvedad. Need juuksed, mis 3-4 kuud peale rasedust välja langevad, kasvavad samamoodi kõik tagasi. Ja see juukselangus on ajutine – see kestab umbes ühe kuu. Ei ole mul veel ükski tuttav kiilaks jäänud või kuidagi erakordselt koledaks, vähem naiselikuks seetõttu muutunud. Nagunii kui beebi on majas, siis pikad juuksed on enamuse ajast kinni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan süüa raseduse ja imetamise ajal pikemat aega kollageeni (pea meeles, et merekollageeni rasedad süüa ei tohi). Mina tarbin näiteks Iconfit Hydrolyzed Collagen pulbrit, see on raseduse ja imetamise ajal lubatud ja väga soodne (apteegis müüakse kapsleid, mille kollageeni sisaldus väga väike). See Iconfiti pulber on puhas ilma lisanditeta kollageen, päevane annus 10 grammi kollageeni. On mu juuksed, küüned kasvama pannud, nahk on oluliselt siledam, kortse vähem. Olen 5 kuud söönud vastavalt juhistele (hetkel käsil 33. rasedusnädal). Ma pakun, et kui seda enne ja pärast sünnitust piisavalt pikalt tarbida, siis juuksekadu jääb väiksemaks. Mehel näiteks on habemes ja juustes palju vähem halli selle kollageenipulbri tarbimise järel.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 10:29; 15.10 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootasin ka seda kurikuulsat langemist, ei langenud midagi välja. St ei näinud eelnevaga mingit erinevust 😀 Inimesed, miks te paanitsete kogu aeg 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, on olemas ravim mida võetakse kui see su juukse-hormoon KÕRGE on. kujuta ette, et inimesed vabatahtlikult võtavad seda ravimit ja selle tagajärjelt nende juuksed hõrenevad nagu äsja sünnitanud naisel.

see on lisaks veel kallis ravim, mingit haigekassa soodustust ei ole.

Ja ikkagi eelistavad inimesed seda võtta, ise maksta, ise lasta oma juustel olla hõredamad, peaasi et hormoonitase liiga kõrge ei oleks.

 

võibolla see annab aimu, et tegelikult ei ole eriti mõnus olla, kui mingi suvalise hormooni tase paigast ära on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu laps oli 4-5 kuune, siis hakkasid juuksed järsku ühest kohast hästi palju välja langema ja sinna jäi isegi pisike tühi laik, aga need hakkasid paar kuud hiljem uuesti tagasi kasvama ja üle terve pea tekkis massiliselt uusi väikeseid juukseid 🙂 ja ma olen muidu hästi õhukeste ja hõredate juustega.

Kindlasti on enese heaolu ka pisikese lapse emale väga oluline, kuid kui see sinuga juhtub, siis tea, et see on mööduv nähtus ja juuksed kasvavad tugevate ja tervetena tagasi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, aga üldse ei saa aru, millest jutt käib. Ehk siis pole peale sünnitusi mingit juustekadu märganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1 laps (4-kuune) ning hakkas ka juukseid välja langema, aga ei midagi nii hullu, sesmõttes, et juuksed läksid samasuguseks nagu enne rasedust. Raseduse ajal olin üli rahul oma juustega, aga tõesti, pisikese beebi kõrvalt ei ole mul aega pablada juuste pärast.. Lihtsalt kodus on ebameeldiv, igal pool need juuksekarvad ja beebil ka pidevalt näpus need kuskilt ????‍♀️
Ma arvan, et ei tasu ka üle ja ette mõelda. Läheb nii nagu läheb, küll see väljalangemine ära lõpeb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:05; 15.10 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan süüa raseduse ja imetamise ajal pikemat aega kollageeni (pea meeles, et merekollageeni rasedad süüa ei tohi). Mina tarbin näiteks Iconfit Hydrolyzed Collagen pulbrit, see on raseduse ja imetamise ajal lubatud ja väga soodne (apteegis müüakse kapsleid, mille kollageeni sisaldus väga väike). See Iconfiti pulber on puhas ilma lisanditeta kollageen, päevane annus 10 grammi kollageeni. On mu juuksed, küüned kasvama pannud, nahk on oluliselt siledam, kortse vähem. Olen 5 kuud söönud vastavalt juhistele (hetkel käsil 33. rasedusnädal). Ma pakun, et kui seda enne ja pärast sünnitust piisavalt pikalt tarbida, siis juuksekadu jääb väiksemaks. Mehel näiteks on habemes ja juustes palju vähem halli selle kollageenipulbri tarbimise järel.

Minu arust rasedana kõik küüned ja juuksed kasvasid mühinal ilma igasuguse kollageeni tarbimiseta 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 15:05; 15.10 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan süüa raseduse ja imetamise ajal pikemat aega kollageeni (pea meeles, et merekollageeni rasedad süüa ei tohi). Mina tarbin näiteks Iconfit Hydrolyzed Collagen pulbrit, see on raseduse ja imetamise ajal lubatud ja väga soodne (apteegis müüakse kapsleid, mille kollageeni sisaldus väga väike). See Iconfiti pulber on puhas ilma lisanditeta kollageen, päevane annus 10 grammi kollageeni. On mu juuksed, küüned kasvama pannud, nahk on oluliselt siledam, kortse vähem. Olen 5 kuud söönud vastavalt juhistele (hetkel käsil 33. rasedusnädal). Ma pakun, et kui seda enne ja pärast sünnitust piisavalt pikalt tarbida, siis juuksekadu jääb väiksemaks. Mehel näiteks on habemes ja juustes palju vähem halli selle kollageenipulbri tarbimise järel.

Minu arust rasedana kõik küüned ja juuksed kasvasid mühinal ilma igasuguse kollageeni tarbimiseta ????

Olen seda ka enne rasedust võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 10:29; 15.10 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Küsimus juuste kohta