Esileht Kodunurk Küsimus kassi kasvatajatele

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Küsimus kassi kasvatajatele

Postitas:

Plaan omale kass võtta. Kasvatajaga juba rääkitud ja hakkan vaikselt varustust soetama. Vaatasin kassi kraapimispuid ja valik nii suur, et võtab silme eest kirjuks. Palun soovitusi millise firma omad on kvaliteetsed ja millest targem eemale hoida. Vaatasin kõrgemaid, et kassil oleks koht koera eest peitu minna. Veel huvitab, kas neid saab kuidagi põranda külge kinnitada, et kui koer peale hüppab siis ümber ei läheks. Veidi segane jutt sai, aga ehk saab mõne vastuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 14:23; 27.02 21:12; 27.02 21:13; 28.02 06:15; 28.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõime metsast toakõrguse peenema kuusetüve ja ostsime keskmise jämedusega köie juurde ja sai keritud maast laeni täis. Võib ju veel kindluse mõttes kahepoolse teibiga turvata mõlemast otsast, et ei libiseks kuskile poole.
Hea on vaadata, kui kalpsab paari hüppega üles ja kukub rapsima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kvaliteet on üks asi, aga võib juhtuda, et su kass ei tee sellest kolakast väljagi. see pole hädavajalik asjandus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks õige kass pöörab kraapimispuule selja ja kraabib diivanit…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 20:22; 28.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks õige kass pöörab kraapimispuule selja ja kraabib diivanit…

Väidetavalt õpetatakse kassile enne loovutamist kasutama kraapimispuud ja liivakasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 14:23; 27.02 21:12; 27.02 21:13; 28.02 06:15; 28.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kvaliteet on üks asi, aga võib juhtuda, et su kass ei tee sellest kolakast väljagi. see pole hädavajalik asjandus.

Ma ostaks selle, et kassil oleks koht kuhu koera eest peitu minna kui tahab omaette olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 14:23; 27.02 21:12; 27.02 21:13; 28.02 06:15; 28.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on selline pesadega puu, siis enamus kasse hakkavad seal käima

Minu oma passib selle otsas hea meelega. Saksa zooplusist tellisin
https://www.zooplus.com/shop/cats/scratching_posts/scratching_posts/posts/408385?rrec=true&pr=subcategory2_rr&slot=8&exprienceid=3337&strategyid=51573

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:11; 28.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zooplusi omi julgen soovitada, väga hea kvaliteediga ja veel parema hinnaga. Eesti poodides maksavad hingehinda sarnased puud. Soovitan osta võimalikult kõrge ja mitme pesaga. Põhjad on neil suurtel tugevad ja rasked, põranda külge kinnitamisega probleeme ei tohiks olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 00:13; 28.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidetavalt õpetatakse kassile enne loovutamist kasutama kraapimispuud ja liivakasti.

Jajah, väidetavalt õpetatakse. See ei tähenda sugugi, et su kass seda ka edaspidi tegema hakkab!
Igal kassil on oma iseloom ja tema kombed kujunevad välja ajapikku. Ning muutuvad elu jooksul.
Ja isegi see, et kassipoeg teab, kus liivakast on ja milleks seda kasutama peaks, et tähenda, et ta oma hädasid mingil põhjusel hoopis mujale tegema ei hakka.
“Õpetatus” kassipoja puhul on lihtsalt ilus jutt. Ta tuleb sinu koju ja sa pead kõigega uuesti alustama.
Ka täiesti suvaline laudakassi pesakonnast võetud poeg hakkab esimesel päeval oma hädasid kasti tegema, kui see on olemas ja seda talle korraks näidata. Isegi lakas sündinud ja 3 kuud seal elanud kiisud ronisid esimesel päeval kohe kasti, mitte ühtki loiku ei teinud põrandale. Kuigi nad senini polnud näinud ei tuba, kassiliiva ega ühtki inimest oma elus.
Niipalju siis suurest “õpetamisest”.
Pissida ja kakada millegi sisse, mis selle kõik ära imab, on nende loomuses (kui on). Kellel pole, sellel pole, õpetus ei aita karvavõrdki. Ikka teevad sinna, kuhu pähe tuleb. Näiteks pissil käivad kenasti kastis, aga situvad jalanõudesse 🙂
Olen kohanud ka kassi, kes ronis voodisse teki alla ja sittus sinna. Vähemalt kord kuus. No kui ta oli kogemata tugitoolist maha tõstetud. Ega see pole miski nali, et kassid on isepäised. Nad ongi.
Sama ka kraapimispuuga. Kui tahab, hakkab kasutama. Kui ei taha, ei hakka.

Ma ostaks selle, et kassil oleks koht kuhu koera eest peitu minna kui tahab omaette olla.

Koera eest ronivad nad täpselt sinna, kuhu võimalik on. Näitaks riiulisse, aknalauale, kapi otsa, kardinat mööda üles puu peale või ka pliidile. Mu induktsioonpliit piiksub kogu aeg ja lapselukk aktiveerub – jälle on mõni kass sensori peale istunud. Kuhu iganes hüpata on võimalik, sinna nad hüppavad. Ja kui seal ka lamada saab, seda parem. Pesumasin on tore koht 🙂
Ei tea sugugi ette, et see parim paik just kraapimispuu oma pesadega juhtub olema.

Mu jutt oli selleks, et sa ei arvaks, et see, kuidas kiisuke kasvataja juures käitus või mida tema kohta räägiti ka sinu kodus täpselt nii olekski. Muidugi võid kraapimispuu osta, aga ära üllatu, kui see kasutust ei leia. Algul ei saa loomake arugi, kus ta on, mida teha või kuhu ronida. Ehk ei oskagi veel nii hästi ronida, et pesani jõuda.
Ise pead kõike uuesti õpetama. Ja hiljem otsustab ta juba ise, mis talle meeldib.
Lisan: kui sul on koer, siis arvesta, et mõned on lausa vaimustuses kassisitast. Nad peavad seda magustoiduks! Oi jummel, kui vastik, aga nii on.
Üks me koertest jäi haigeks, seedeprobleemid. Röntgenis selgus, et kogu ta seedetrakt oli täis kvartsliiva, mis sitasöömise tulemusena kaasa tuli.
Ravi oli lihtne – kasside kempsud tuli keerata niimoodi vastu seina, et koer ligi ei pääseks, aga kass veel vabalt mahuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidetavalt õpetatakse kassile enne loovutamist kasutama kraapimispuud ja liivakasti.

Jajah, väidetavalt õpetatakse. See ei tähenda sugugi, et su kass seda ka edaspidi tegema hakkab!

Igal kassil on oma iseloom ja tema kombed kujunevad välja ajapikku. Ning muutuvad elu jooksul.

Ja isegi see, et kassipoeg teab, kus liivakast on ja milleks seda kasutama peaks, et tähenda, et ta oma hädasid mingil põhjusel hoopis mujale tegema ei hakka.

“Õpetatus” kassipoja puhul on lihtsalt ilus jutt. Ta tuleb sinu koju ja sa pead kõigega uuesti alustama.

Ka täiesti suvaline laudakassi pesakonnast võetud poeg hakkab esimesel päeval oma hädasid kasti tegema, kui see on olemas ja seda talle korraks näidata. Isegi lakas sündinud ja 3 kuud seal elanud kiisud ronisid esimesel päeval kohe kasti, mitte ühtki loiku ei teinud põrandale. Kuigi nad senini polnud näinud ei tuba, kassiliiva ega ühtki inimest oma elus.

Niipalju siis suurest “õpetamisest”.

Pissida ja kakada millegi sisse, mis selle kõik ära imab, on nende loomuses (kui on). Kellel pole, sellel pole, õpetus ei aita karvavõrdki. Ikka teevad sinna, kuhu pähe tuleb. Näiteks pissil käivad kenasti kastis, aga situvad jalanõudesse ????

Olen kohanud ka kassi, kes ronis voodisse teki alla ja sittus sinna. Vähemalt kord kuus. No kui ta oli kogemata tugitoolist maha tõstetud. Ega see pole miski nali, et kassid on isepäised. Nad ongi.

Sama ka kraapimispuuga. Kui tahab, hakkab kasutama. Kui ei taha, ei hakka.

Ma ostaks selle, et kassil oleks koht kuhu koera eest peitu minna kui tahab omaette olla.

Koera eest ronivad nad täpselt sinna, kuhu võimalik on. Näitaks riiulisse, aknalauale, kapi otsa, kardinat mööda üles puu peale või ka pliidile. Mu induktsioonpliit piiksub kogu aeg ja lapselukk aktiveerub – jälle on mõni kass sensori peale istunud. Kuhu iganes hüpata on võimalik, sinna nad hüppavad. Ja kui seal ka lamada saab, seda parem. Pesumasin on tore koht ????

Ei tea sugugi ette, et see parim paik just kraapimispuu oma pesadega juhtub olema.

Mu jutt oli selleks, et sa ei arvaks, et see, kuidas kiisuke kasvataja juures käitus või mida tema kohta räägiti ka sinu kodus täpselt nii olekski. Muidugi võid kraapimispuu osta, aga ära üllatu, kui see kasutust ei leia. Algul ei saa loomake arugi, kus ta on, mida teha või kuhu ronida. Ehk ei oskagi veel nii hästi ronida, et pesani jõuda.

Ise pead kõike uuesti õpetama. Ja hiljem otsustab ta juba ise, mis talle meeldib.

Lisan: kui sul on koer, siis arvesta, et mõned on lausa vaimustuses kassisitast. Nad peavad seda magustoiduks! Oi jummel, kui vastik, aga nii on.

Üks me koertest jäi haigeks, seedeprobleemid. Röntgenis selgus, et kogu ta seedetrakt oli täis kvartsliiva, mis sitasöömise tulemusena kaasa tuli.

Ravi oli lihtne – kasside kempsud tuli keerata niimoodi vastu seina, et koer ligi ei pääseks, aga kass veel vabalt mahuks.

Tundub, et sul palju kogemusi. Kasutaks kohe ära ja küsiks veel. Kui sul ka kodus mõlemad, kass ja koer, kuidas lahendasid selle, et koer kassitoitu ei puutuks. Koeral oma kindlad söögiajad, kui ei söö poole tunni jooksul panen ära, aga kui kass isepäine ei saa temaga nii teha ja peaks vähemalt krõbinad koguaeg ees olema. Ise mõtlesin väikse kapi osta, millele koer ei ulatu. Kapis saab hoida kuivtoitu ja liiva ja kapi peal nõusid. Samas kas kassipoeg jõuan sinnani hüpata. Koer on taks, ehk väga kõrge kapp ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 14:23; 27.02 21:12; 27.02 21:13; 28.02 06:15; 28.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kassil söögimaja, kuhu koer sisse ei mahu. Vana köögikapp on tagumise poolega maas nii, et uks avaneb üles. Ja ühte otsa saagisime ava, kus kohast kass sisse mahub. Ülevalt uksest saab toidu sisse panna.

Minu koer hakkas ka kassikakat koos selle liivaga sööma. See paakuv liiv tekitas tal hullu janu. Mul võttis kaks nädalat aega, et aru saada, mis koeral viga, sest ta käis salaja liivakati kallal. Kui enam ligi ei saanud, siis lõppesid terviseprobleemid ka. Ja edaspidi olen ainult puidukraanuleid kasutanud liivakastis. Need vast nii hullud ei ole, kui peaks koer ligi saama.

Kassi söögimaja https://images.app.goo.gl/KTv2gGVEVnUG97hE7

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sul palju kogemusi. Kasutaks kohe ära ja küsiks veel. Kui sul ka kodus mõlemad, kass ja koer, kuidas lahendasid selle, et koer kassitoitu ei puutuks. Koeral oma kindlad söögiajad, kui ei söö poole tunni jooksul panen ära, aga kui kass isepäine ei saa temaga nii teha ja peaks vähemalt krõbinad koguaeg ees olema. Ise mõtlesin väikse kapi osta, millele koer ei ulatu. Kapis saab hoida kuivtoitu ja liiva ja kapi peal nõusid. Samas kas kassipoeg jõuan sinnani hüpata. Koer on taks, ehk väga kõrge kapp ei ole.

Meil on kassi toidukauss pesumasina peal, pesumasin nišis, kuhu koer ligi ei saa. Kassipoeg ilmselt tõesti sinna ei hüppa kohe.
Kraapimispuudest – üks minu kass kasutas seda, teine mitte. See, kes kasutas kraapimispuud, kraapis ka diivaneid. Teine kraabib ainult õues mände. Üks kassidest kardab võõraid inimesi, teine armastab külalistega suhtlemist. Väga erinevad loomad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraapimispuu: meil on selline. 4 kassi kasutavad seda peaaegu 2 aastat ja peab kenasti vastu. Need majakesed meeldivad neile eriti 🙂 Lisaks on ta päris kõrge ka – kassidele üldiselt meeldib ennast kõrgustesse ajada.
Toidu osas – kuna üks mu kassidest on allergik ja sööb spetstoitu, siis teemegi nii, et on kindlad söögiajad. Allergik läheb eraldi tuppa sööma ja teised söövad koos. Kui söögiaeg läbi, siis korjame kausid ära – kes sõi, see sõi, kes ei söönud, enne järgmist söögikorda ei saa. Vesi on kogu aeg ees.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on hoopis mure, et kass sööb koera sööki – kassi toit on köögis külmiku otsas, aga koeratoit maas.
kui süüa annan, siis kass inspekteerib kõige pealt koera kausi üle, koer samal ajal ootab kannatlikult 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 22:11; 28.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võid kraapimispuu osta, aga ära üllatu, kui see kasutust ei leia.

Nii palju kui mina olen näinud kasse, kes kraapimispuust ei huvitu, on need olnud need kassid, kes on seda esimest korda näinud alles täiskasvanuna. Minu kassil on väiksest peale oma suur puu olnud ja ülejäänud mööbel on puutumata jäänud, v.a kappamistuuride ajal kogemata tekitatud vigastused. Kratsib ainult puud. Alguses üritas paar korda diivanit kraapida, kuid selle treenisin temast kiirelt välja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 00:13; 28.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll koera ei ole, aga lapsed, ja kassitoitu oli vaja nende eest kaitsta, kui roomama hakkasid (ja hiljem kassi ennast, et saaks rahus süüa). Meil on köögis kassitoidu koht nii sobivalt sellises nurgas, et saime sinna probleemideta võre-värava ette ehitada. Kass mahub kenasti läbi ja meie mahume üle värava toitu panema. Meil on ka see nurk piisavalt suur, et lapsed pisemana ei ulatanud sealt vahelt kätt kassini sirutama. Kui alguses oli mõte, et kaitsta lapsi, et kassitoitu kurku ei tõmbaks, siis üsna ruttu saime aru, et hoopis kassi kaitseme sellega, et saaks rahus süüa 🙂 Lapsed ütlevad ikka, et meie kass käib puuris söömas 😀 Kuigi lapsed juba suuremad, on meil “puur” alles, et üks kassifänn ei tülitaks teda söömise ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 20:22; 28.02 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraapimispuude kohta oled eelnevalt juba head nõu saanud – need Zooplusi omad on väga hea hinna-kvaliteedi suhtega ja väga stabiilsed.

Kui võtad kassi kasvatajalt, siis eeldan, et sinu juurde jõudes on ta vähemalt 12nädalane. Sellises vanuses kassipoeg hüppab madalama kapi peale juba probleemideta. Kassipojal peab olema kogu aeg toit ja vesi ees – nad söövad korraga vähe, aga tihti. Võid ju ajutiselt mingi astmekese sinna kapi ette panna – sellise, mis koera ei kannataks, aga kassil ajaks asja ära. Või siis mingi kaldteekene, millest peab küüntega hoides üles ronima ja millega koer hakkama ei saaks.

Soovitan mõelda samuti selle peale, et su koeral võib tekkida vastupandamatu himu kassi junnidega maiustada. Parem on seda kohe eos vältida ostes pealt avaneva liivakasti või kui ka see koera piisavalt eemal ei hoia, siis kasutada välitingimustesse mõeldud liivakasti, sinna ei pääse koer kindlalt ligi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kraapimispuude kohta oled eelnevalt juba head nõu saanud – need Zooplusi omad on väga hea hinna-kvaliteedi suhtega ja väga stabiilsed.

Kui võtad kassi kasvatajalt, siis eeldan, et sinu juurde jõudes on ta vähemalt 12nädalane. Sellises vanuses kassipoeg hüppab madalama kapi peale juba probleemideta. Kassipojal peab olema kogu aeg toit ja vesi ees – nad söövad korraga vähe, aga tihti. Võid ju ajutiselt mingi astmekese sinna kapi ette panna – sellise, mis koera ei kannataks, aga kassil ajaks asja ära. Või siis mingi kaldteekene, millest peab küüntega hoides üles ronima ja millega koer hakkama ei saaks.

Soovitan mõelda samuti selle peale, et su koeral võib tekkida vastupandamatu himu kassi junnidega maiustada. Parem on seda kohe eos vältida ostes pealt avaneva liivakasti või kui ka see koera piisavalt eemal ei hoia, siis kasutada välitingimustesse mõeldud liivakasti, sinna ei pääse koer kindlalt ligi.

Kassipojad peaks sündima aprillis ja enda juurde saan juuli lõpus. See kaldtee mõte on väga hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 14:23; 27.02 21:12; 27.02 21:13; 28.02 06:15; 28.02 12:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Küsimus kassi kasvatajatele