Esileht Kodunurk Küsimus kassi maksatoidust

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Küsimus kassi maksatoidust

Postitas:
Kägu

Kassile soovitati sööta spetsiaalset maksatoitu, kohe mainiti juurde, et üldiselt ükski kass seda süüa ei taha. Olen nüüd nädala katsetanud ja ta on nõus sööma väga vähe pehmet toitu, natuke enam krõbinaid.

Samas käib ja kräunub ja nõuab paremat sööki.

No mida teha? Kuidas olete saanud kassi maksatoidule? Ja veel hea küsimus – kust te seda ostate? Olen läbi kamminud kuus kliinikut ja seda ei müüda, öeldakse, et ostjaid pole, pole mõtet tellida, et soovi korral tellivad mulle suurema koguse. Aga mul pole mõtet seda suurt kogust osta, kui ta seda ei söö.

Leidsin ühest kliinikust 3 viimast ja need ostsin ära, kuna kass on siiani olnud nõus sööma üliväikse koguse, siis on mul veel pisut alles.

Ühesõnaga, palun rääkide, kuidas teie toimetate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane segamini teiste krõbinatega, alati võid anda ka toorest juurde, kanakaelu, väherasvast hakkliha jms. Ise tellin zooplus.de või zooplus.fi

Konserv läheb paremini alla, kui lisad sinna sortsu kuuma vett, see toob lõhnad esile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki proovid talle lihtsalt toorest või küpsetatud maksa anda?

mul küll kassi pole, aga koer sööb küll toorest maksa (pudruga segatuna) suht hea meelega.

maksakaste keedetud kartulitega läheks nagu kuumale kerisele, kui vaid kahejalgsed seda piisavalt järgi jätaksid

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sega konserviga kokku? On olemas ka kassisupid, neid saab ka krõbinate peale valada – siis muutuvad ka krõbinad pehmemaks. Võid ka ise muidugi soolata! puljongit keeta, aga on olemas ka valmispuljong nt https://mypet.ee/toode/food-studio-kalapuljong-kassidele-100ml/

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi on maksatoit? Maksast tehtud toit? Või mingi eritoit maksahaigusega kassidele? Maksa ennast ei või kassile ju liiga palju anda, liiga palju A-vitamiini on kassile kahjulik.

Otsi ise netipoodidest, kas nt zooplusis ei müüda seda? Maksast toite seal kindlasti müüakse

https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzensnacks/feringa_snacks/doublebites/1205309?origin=hopps&q=leber&i=1&ro=2

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassile soovitati sööta spetsiaalset maksatoitu, kohe mainiti juurde, et üldiselt ükski kass seda süüa ei taha.

Kui see soovitaja oli loomaarst, siis küsi täpselt, mis ained selles maksatoidus nii erilised on, et sa kodus neid koos muu toiduga sööta ei suuda. Tavaliselt pole tööstuslik kraam kunagi naturaalsest parem. Juba säilitusainete, kõikvõimalike emulgaatorite ja stabilisaatorite tõttu. Ilma nendeta poleks konserve müüa võimalik, aga mis kasu need looma tervisele teevad?

Iga haritud loomaarst peaks sulle oskama täpselt seletada, milliseid aineid su kass vajab ja millest tal puudus on, mitte reklaamima vaid mingit kuskil müüdavat “maksatoitu”.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kass on eridieedil, peab sööma kuseteedele sobivat toitu.

Seda müüakse Eestis ainult loomakliinikute juures (tavalises lemmikloomapoes ei müüda, supermarketis ammugi mitte). Aga mina ostan Saksamaalt zooplusist, sest sealt saab sama toidu poole odavamalt. Ega keegi retsepti ei küsi, Eestiski lähed suvalisse kliinikusse ja ostad, kuigi see on nn retseptitoit.

Ega seal muud ei ole kui pead olema kannatlik. Ma annan korra päevas väikse supikese ka talle, mis ei ole eritoit, aga mida ei ole nii palju, et ta sellest kõhu täis saaks (tellin samuti Saksamaalt, Eestis selliseid ei ole müügil näinudki). Siis vahepeal sööb ikka oma krõbinaid ja vahepeal saab ühe supi. Niimoodi on meil asi toiminud, et sööb ravitoitu ka ja samas ei tundu kassipiinamisena.

kui kassile on määratud eridieet, siis ma üldiselt ei soovita hakata katsetama mingite toortoitude, hakklihade jms asjadega. kui mingit lisatoitu annad, siis ainult natukene, põhitoit olgu ikka see erikrõbin. Eks ta alguses nälgib mõne päeva, siis hakkab sööma. Võid alguses segada tema tavaliste krõbinatega, millega ta on harjunud ja siis tavalisi vähemaks jätta, ta harjub lihtsalt ümber, mis tal muud üle jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest eridieedist tuleb kindlasti kinni pidada, maitseb see siis kassile vähem või rohkem. Natuke kisab, siis harjub ära. Ja kas ta tegelikult sööb ka vähe? Mõõda tema kehakaalule vastav päevakogus välja ja vaata, kas saab selle söödud ööpäevaga. Mida ta enne sõi? Äkki oli harjunud kehva toiteväärtusega toiduga, mida oligi vaja suuremas koguses süüa ja nüüd tundub sulle, et kass sööb vähe?
Kehvad maksanäitajad võivad viia veremürgituseni kui seda kontrolli all ei hoia. Ja igasugune kodune toit ja toortoit, mida siin eelnevalt soovitati, unusta heaga ära. Neist soovitajatest ei suuda keegi formuleerida kassile madala vasesisaldusega tasakaalustatud toortoitu, mida maksaprobleemidega kassil vaja on, see on terve teadus, mitte nii, et panen kaks kanakaela ja tüki siseelundeid lihaga kokku ja voila.

Zooplus müüb Royal Canin Hepatic toitu, osta sealt. Pane tähele, et seal üleval punases kirjas on ka -10% sooduskood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pet city loomapoes on ka eraldi vet.toidu lett.

ise tellin ka hinna pärast ainult zooplus.de lehelt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pet city loomapoes on ka eraldi vet.toidu lett.

Tegelikult ei ole see PetCity loomapoes, vaid see on PetCity loomakliiniku juurde kuuluva loomakliiniku lett. Loomapoe poolel kliiniku toite siiski ei müüda, aga mõnes suures supermarketis on kliinik ja pood omavahel niimoodi koos, et saab ühest siseneda teise. Kui sa võtad kliiniku poolelt ravitoitu, siis seda loomapoe kassas maksta ei saa. St et need on siiski kaks erinevat asutust.

Loomapoes müüakse küll ka mingeid natuke ravikallakuga toite, need on siis nagu nn käsimüügiravimid. 🙂 Pakile on kirjutatud a la urinary või stress vms, aga need siiski ei ole veterinaari ravitoidud.  Neil tuleks vahet teha, muidu kogemata söödad loomale mingit omast arust ravitoitu ja siis mõtled, et miks ei funkka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Küsimus kassi maksatoidust