Esileht Veebikonstaabel Küsimus kiirustrahvi kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus kiirustrahvi kohta

Postitas:

Tere,
Sõitsin hommikul Peterburi maanteel Tallinna poole kui mind pidas kinni politsei, kiiruse ületamise pärast. Väidetavalt oli minu ületatav kiirus ikka vägagi suur. Sõitsin tollel hetkel GPS peal, mis fikseerib minu kiirust ekraanil, plus politseid märgates vaatasin ka spidomeetrit ning tahaksin otsuse vaidlustada. Ma pole kunagi liiklustrahvi saanud ja mul tekkis lausa abituse tunne. Siin on mingi naine, kes näitab mulle väikeselt ekraanilt numbreid. Mida ta sellel hetkel mõõdab (minuga koos oli teel 5-6 teist autot), kust need numbrid täpselt tulevad, ma ei saa ise seda protsessi kontrollida. On vaid minu sõna selle teise inimese sõna vastu.
Milliseid asitõendeid võiksin ma politseisse esitada. Ei spidomeeter ega GPS ei salvesta kiirust? On mul reaalselt mingi võimalus, et mu trahv kustutatakse?

Ette tänades,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reaalselt on võimalus, et see trahv tühistatakse, ainult läbi kohtu. teoreetiliselt võib mingi ime läbi juhtuda ka tühistamine vastulause peale, aga see võimalus on väga väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Reaalselt sõltub nüüd asi sellest, millist liiki väärtemenetlust Teie suhtes kohaldati. Kui tegemist on kiirmenetlusega (Teile anti kollasel paberil koopia), siis on Teil aega 15 päeva, et pöörduda kohtusse. Kui üldmenetlusega (Teile anti valgel paberil koopia) siis on Teil esialgu aega 15 päeva, et esitada vastulause protokollis märgitud aadressil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle anti valgel paberil koopia. Kuidas seda vastulauset peaks vormistama? Millist informatsiooni sinna panna? Antud hetkel on tegemist ühe inimese sõnaga minu sõna vastu. Tema ütleb, et vaatas oma aparaati ja see näitas minu kiiruseks midagi. Fakt mida me enam kontrollida ei saa. Ja mina ütlen, et mina vaatasin oma spidomeetrit ja GPS’i. Jällegi fakt mida me kontrollida ei saa. Lõpuks jääb peale politseiniku sõna, sest ta on politseinik. Sama hästi võiksin ju Pakistanis elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ise ei tea, siis palka advokaat selleks. eks sa ise otsusta, kas see trahv on seda väärt. pall on nö sinu väljakupoolel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka küsimus kiirustrahvide kohta:

polnud mitu aastat tartu maanteel sõitnud, õhtul pime ka, laps jauras autos taga. ühel hetkel käis kiiruskaamera sähvatus.
ok, võis juhtuda, et olime mõne 70märgi maha maganud, üle 90 polnud kindlasti, sest siis oleks gps lõugama pannud.
tahaks teada:
mis nüüd järgneb?
kuidas ja mis kujul trahviteade tuleb?
kellele? kui on mitu kasutajat?
kui suur võib olla trahv?

esimene kord selline kogemus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 22:53; 23.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäeküla kandis jah on üks automaatset pildistamisteenust pakkuv seade 70-märgi alas. Aga seda 70-märki maha magada on keeruline, see on tee ääres dubleeritud ja ka teekattel on veel sama märgi kujutis. Parimate navigeerimistarkvarade ja gps-seadmete andmebaasides on ka see 70-ala sees, näiteks mu nokia telefon teadis küll seda 70-ala.

Isik, kes liiklusmärke ei märka ja kes isegi siis, kui autos on teisi inimesi, eriti veel lapsi, kelle elu ja tervise eest juht vastutab, hajutab oma tähelepanu teelt ja liikluselt kõrvale, ei tohiks omada juhtimisõigust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõtet onli niimoodi targutada?
kui oled asjaga kokku puutunud, oleksid võiksid lihtsalt selgitada, mismoodi asi edasi läheb?

Igaljuhul meie perel nüüd selgus käes: kiirust ületatud 7km/h võrra, trahvikviitung 9¤ tuli abikaasa (kes ka roolis oli) meilile 3-kordselt turvaliselt digiallkirjaga kapseldatud kujul (miks 3x, ei tea)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 22:53; 23.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GPS salvestab üldjuhul kiiruse küll oma logisse. Sõltub küll GPS-i mudelist aga üldjuhul on seda kiiruseinfot koos koordinaatidega sealt ka võimalik kätte saada, iseasi kas politsei seda infot aktsepteerib kuna GPS pole kohtkindlalt autole paigaldatud. Aga üritada tasub kui oled ikka endas kindel, et sul oli kiirus lubatud piires. Kuna GPS-i mälu on piiratud, siis selle täitudes kirjutatakse olemasolevaid logisid üle ja sul tasuks praegu GPS-i mitte kasutada ja lasta mõnel asjatundjal vaadata, kas logi on võimalik kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See GPS info reaalselt tõenduslikku väärtust ei oma. GPS ei ole taadeldud seade. Samas võib see kiiruse määramisel eksida.
Kui anti valge paber kaasa, siis peaks esialgu vastulause esitama vabas vormis A4 paberil.
Soovitan viidata vastulauses riigikohtulahendile: http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-22-12 Täpsemalt siis punktile 7

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud, Andero.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Veebikonstaabel Küsimus kiirustrahvi kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.