Esileht Kodunurk Küsimus kodukindlustuse kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Küsimus kodukindlustuse kohta

Postitas:
Kägu

Uurin, milliste kindlustusseltside teenuseid teie kasutate kodu kindlustamisel.

Mul on pea 20 aastat, alates kodu soetamisest olnud kindlustus (elamispind + kodune vara) ühelt kindlalt firmalt, aga hetkel tundub, et pean muid alternatiive otsima hakkama.  Nad on igal aastal hinda pisut tõstnud, seekordsel maksel on hinnatõus aga eriti tunda. Saan aru, et elu kallineb, aga millest kindlustuse puhul see hinnatõus peamiselt sõltub, kas keegi oskaks lahti seletada?
Kindlustusele kirjutasin, nemad mu küsimusele ei ole vastanud.

Tänan, kui keegi viitsib/oskab asjale valgust heita.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ehitusmaterjalide hinnad tõusevad siis kallineb ka taastamisväärtus kui miskit juhtub.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas Sinui kodu väärtus siis ei ole tõusnud ajas, kui samal ajal kõik on kallinenud ? Kui tahad kindlustusandjat muuta, eks võta siis pakkumisi erinevatelt ja vaata, kas saad odavamalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saan murest aru.

meil oli samuti ligi 20a seesam, aga nende hinnad hakkasid järjest tõusma, nii et viimased 2a on kodu ja koduse vara kindlustus nüüd tehtud hoopis Ergos. kindlustussuma jäi samaks, riske, mille vastu kindlustatud, tuli juurde, aga hind läks ca poole odavamaks 🙂

soovitan võtta pakkumised mitmest konkureerivast firmast ja ignoreerida kindlustusfirma tungivat soovitust vana lepingut kõrgema hinnaga pikendada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on aeg kus kõik kindlustusfirmad tõstavad hindu. Variant on pöörduda maakleri poole kes igal aastal soodsaima välja otsib. Kui hind on oluline.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on aeg kus kõik kindlustusfirmad tõstavad hindu. Variant on pöörduda maakleri poole kes igal aastal soodsaima välja otsib. Kui hind on oluline.

Leian kuskilt tasuta töötava kinnisvaramaakleri või mida sa sellega mõtled?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on aeg kus kõik kindlustusfirmad tõstavad hindu. Variant on pöörduda maakleri poole kes igal aastal soodsaima välja otsib. Kui hind on oluline.

Leian kuskilt tasuta töötava kinnisvaramaakleri või mida sa sellega mõtled?

Mõeldud on firmat, kes tegelen kindluspakkumiste vahendajana. Näiteks iizi.ee
Küll ei pruugi sealt kaudu soodsam tulla kui firmast otse võttes.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna kodukindlustuse saab teha internetis täites ära eelnevalt elektrooniline vorm kindlustatava vara kohta ja annab hinna ka, siis tavaliselt ma nii teengi – võtan ette kõigi teada kindlustusfirmade kodulehed ja täidan seal ära ankeedid ning siis võrdlen omavahel kellel soodsaim hind, kellel parimad tingimused jne. Selle järgi otsustan. Jah, tunnistan, see on päris mitmetunnine töö (aga ma olen ka põhjalik ja loen läbi kõik tingimused). Ja üldiselt ega sa ise tead ju kõige paremini, milliseid kindlustusi sul vaja läheks. Kas näiteks on tarvis, et kindlustus kataks ka selle, kui torm lõhub kasvuhoone/kõrvalhoone või on sul väiksed lapsed, kes võivad naabri auto pihta võivad kivi visata vms. Selle järgi otsustad, mida vaja.

Aga kui sellest on abi, siis mina sain viimati kõige soodsama pakkumise Gjensidigest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võrdlen omavahel kellel soodsaim hind, kellel parimad tingimused jne

Ja kui ei viitsi seda ise teha, siis selle jaoks on olemas kindlustusmaaklerid, kes selle töö sinu eest ära teevad. Hea kindlustusmaakler on nagu hea hambaarst -isiklik ja püsiv suhe.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on aeg kus kõik kindlustusfirmad tõstavad hindu. Variant on pöörduda maakleri poole kes igal aastal soodsaima välja otsib. Kui hind on oluline.

Leian kuskilt tasuta töötava kinnisvaramaakleri või mida sa sellega mõtled?

Paljudel maakleritel on kindlustusfirmadega kokku lepitud soodustused. Seega võib täiesti tulla koos tema vahendustasuga sama hind mis otse ostes. Samas tegu on ikkagi mugavusteenusega.

Loomulikult võid ise seda võrdlust kõigil veebilehtedel teha aga lihtne on see vaid korteri puhul.

Näiteks vanemaid maju ei saagi veebilehtedel kindlustada, peab küsima konkreetse pakkumise ja eri nüansse on väga palju.

Ma ei ole maakler, kui see on oluline, ei tee enda tööle reklaami,  töötan kindlustusfirmas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võtan ette kõigi teada kindlustusfirmade kodulehed ja täidan seal ära ankeedid ning siis võrdlen omavahel kellel soodsaim hind, kellel parimad tingimused jne. Selle järgi otsustan. Jah, tunnistan, see on päris mitmetunnine töö

Kas nii oled saanud paremad pakkumised kui sama asja 10 minutiga iizi.net-is vaadates?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võtan ette kõigi teada kindlustusfirmade kodulehed ja täidan seal ära ankeedid ning siis võrdlen omavahel kellel soodsaim hind, kellel parimad tingimused jne. Selle järgi otsustan. Jah, tunnistan, see on päris mitmetunnine töö

Kas nii oled saanud paremad pakkumised kui sama asja 10 minutiga iizi.net-is vaadates?

https://iizi.ee/ on see aadress siiski 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii oled saanud paremad pakkumised kui sama asja 10 minutiga iizi.net-is vaadates?

Iizi pakkumised loed ka ju põhjalikult läbi ja võrdled omavahel tingimusi, see ei lähe mul kunagi nii kiiresti. Ei lähtu ju ainult makstavast summast, et vaatad peale ja valmis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli aastaid seesam, aga üksaasta hakkasid nad igasuguseid küsimusi küsima, et millal on renoveeritud see v teine asi ja pilte tahtsid ka, oli lihtsam swedi üle minna, nemad ei küsinud midagi. kuna oli ka eelnevalt nendega meeldiv kogemus kasko asjus, siis sinna olen oma asjadega jäänudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võtan ette kõigi teada kindlustusfirmade kodulehed ja täidan seal ära ankeedid ning siis võrdlen omavahel kellel soodsaim hind, kellel parimad tingimused jne. Selle järgi otsustan. Jah, tunnistan, see on päris mitmetunnine töö

Kas nii oled saanud paremad pakkumised kui sama asja 10 minutiga iizi.net-is vaadates?

Jah, tulevad soodsamad küll minu arvates, iizi võtab ikka mingi vahendustasu, aga jutt ei käi siin muidugi sadadest eurodest. Üsna väiksed summad on.

Aga põhipoint on ikkagi selles, et need iizi pakkumised ma pean ka nagunii ükshaaval pulkadeks lahti võtma ja tingimusi eraldi lugema, sest kõige soodsam pakkumine ei pruugi üldse vastata sellele, mida mul vaja on kindlustada. Ja lõpuks kindlustuse ma sõlmin ikkagi konkreetse firmaga ja mitte iiziga – iizi üksnes vahendab pakkumisi. Mul on ka eri tüüpi kinnisvarad. Korter ja maja + suvila ning seetõttu erinevad asjad, mis ühe või teise puhul olulised ja seetõttu paketid erinevad. Ajas muutuvad ka kindlustuste pakkumised (ei ole nii, et aastateks jääb üks firma soodsaimaks), mõnikord on mõnel firmal ka mingi “kampaania” parasjagu käimas ja saabki sealt soodsalt jne.

See kõige odavam põhipakett kinnisvara puhul on, tõsi küll, üldjoontes tingimuste poolest igal pool üsna sarnane. Lihtsalt hinnad erinevad kolossaalselt, ei saagi aru, miks ometi – ühelt firmalt saad 100 euroga, teisel 190ga. Ebanormaalne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles iizis ju kõiki kindlustusi ei olegi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iizi pakkumised loed ka ju põhjalikult läbi ja võrdled omavahel tingimusi, see ei lähe mul kunagi nii kiiresti. Ei lähtu ju ainult makstavast summast, et vaatad peale ja valmis.

Jah muidugi, aga tema ütles, et täidab ankeedid ka iga kindlustuse lehel eraldi. Selle aja ometi saab iizi kaudu säästa, kus andmed saab sisestada korraga

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://iizi.ee/ on see aadress siiski

No hea küll, Iizi agent, küllap juba huviline sinu lehe vajadusel oleks leidnud niigi

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iizi pakkumised loed ka ju põhjalikult läbi ja võrdled omavahel tingimusi, see ei lähe mul kunagi nii kiiresti. Ei lähtu ju ainult makstavast summast, et vaatad peale ja valmis.

Jah muidugi, aga tema ütles, et täidab ankeedid ka iga kindlustuse lehel eraldi. Selle aja ometi saab iizi kaudu säästa, kus andmed saab sisestada korraga

No ju ta kopib, mitte ei toksi kõiki kirjeldusi tähthaval eraldi. Kui ta sellega rahas võidab, siis need paarkümmebd lisaminutit ehk tasuvadki ära.
Ja tõsi on, Iizil polw lwpinguid kõigi kindlustusfirmadega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt hinnad erinevad kolossaalselt, ei saagi aru, miks ometi – ühelt firmalt saad 100 euroga, teisel 190ga. Ebanormaalne.

See on kuu kohta kallis tõesti. Mul on 33 eurot kuus koos koduse varaga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt hinnad erinevad kolossaalselt, ei saagi aru, miks ometi – ühelt firmalt saad 100 euroga, teisel 190ga. Ebanormaalne.

See on kuu kohta kallis tõesti. Mul on 33 eurot kuus koos koduse varaga.

Vaevalt see 100/190 kuumaks on. Või sellisel juhul peab kindlustusrisk ikka ülimalt kõrge olema. Pigem on tegu aastasummaga. Korteri kuumaks üürikindlustusega jääb mul kuus ca 9€ kanti, maja ca 18€ kanti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teil õigus, see rahaline näide oli konkreetselt nt suvila aastamaks. Iga kuu maksta oleks mulle tülikas. Korter/maja muidugi kallimad, seal rohkem lisakaitseid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on täpselt sama suur maja samas asukohas, samast materjalist ja koduse vara hulk ja kvaliteet on ka täpselt samasugune ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nojah, sul on suvila aastamaks 100€, mul on korteri aastamaks alla 40€

Samas eriti ei raatsi sedagi maksta, sest pole iial kindlustust vaja olnud (ja loodan, et ei lähe ka)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teil õigus, see rahaline näide oli konkreetselt nt suvila aastamaks. Iga kuu maksta oleks mulle tülikas. Korter/maja muidugi kallimad, seal rohkem lisakaitseid ka.

Erinevate firmade summa aasta lõikes võib oleneda ka sellest, mis on nt kindlustuse omavastutussumma. Kui omavastutust on nt juhtumi kohta 200/300 siis võib kuumakse väiksem olla. Kui omavastutus on nt 100/150 on kuumakse ka suurem.

Suvila kindlustusrisk ilmselt ongi kõrgem kui majal, kus pidevalt sees elatakse – eks seda hindavad firmad erinevalt. Näiteks võimalikke sissemurdmiste/varguste oht on suvilas suurem.

Ega kõige muuga on sama – autokasko, liikluskindlustus – pealtnäha sama, aga kuumakse võib erineda mitmekümne euroga.
Näiteks 24/7 abi, tasuta lukuabi jne – ehk lisateenused, mida pakutakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nojah, sul on suvila aastamaks 100€, mul on korteri aastamaks alla 40€

Samas eriti ei raatsi sedagi maksta, sest pole iial kindlustust vaja olnud (ja loodan, et ei lähe ka)

No piisab toru lõhkemisest või näiteks pesumasinal viskab vooli tagant ja alumiste naabrite uputamisest kui korra kodus pole ja peadki nende korteri remondi kinni maksma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No piisab toru lõhkemisest või näiteks pesumasinal viskab vooli tagant ja alumiste naabrite uputamisest kui korra kodus pole ja peadki nende korteri remondi kinni maksma.

Nojah, mul ei ole alumisi naabreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii oled saanud paremad pakkumised kui sama asja 10 minutiga iizi.net-is vaadates?

Kodukindlustusega tegeleb mul abikaasa, see on aastaid juba tema nimel, aga reisikindlustust küll iizist kõige soodsamalt ei saa ja autokindlustust ka mitte, seega oletan et see kehtib ka teiste kindlustusliikide kohta. Paar aastat tagasi oli iizi veel üsna adekvaatne, nüüd leian ka selle lisapooltunnikese, et enda tingimused nendesse kindlustusfirmadesse, mis meelde tulevad, sisse tippida. Ma nii põhjalik pole nagu üks eelmine kägu ja kõiki tingimusi läbi lugeda ei viitsi, pisteliselt loen vaid nende firmade omi, mis sõelale jäid kui head pakkumised.

Kodune vara on minu nimel ja pole siiani kallimaks läinud, see leping uueneb aasta teises pooles, eks siis näid. Lihtsamaks on küll läinud, juba hulk aastaid on seal mingi üldsumma, kui kunagi alustasin, siis pidi iga eseme eraldi üles lugema ja vist mingi väärtuse ka sellel määrama. Kokku polegi mõlemat lepingut (kodu ja kodune vara) viinud, sest tähtajad on erinevad, kindlustusvõtjad on erinevad ja kindlustusseltsid ka. Praegu hakkas huvitama, et kui mõlemad koos teha, kas siis tuleks oluline kokkuhoid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku polegi mõlemat lepingut (kodu ja kodune vara) viinud, sest tähtajad on erinevad, kindlustusvõtjad on erinevad ja kindlustusseltsid ka. Praegu hakkas huvitama, et kui mõlemad koos teha, kas siis tuleks oluline kokkuhoid?

Mul on muud kindlustused if-is, aga seal oli küll, et teisel kindlustusel oli väiksem omaosaluse summa ja miskit veel, ehk lihtsalt oli teine lisaks -10% soodsam (või midagi taolist). Ja vist iga lisanduv kindlustus veel omakorda soodsam. Ifis saab ju teha liikluskindlustuse, kasko, lemmiklooma jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mitu aastat juba Swediga nii rahul olnud. Hind on olnud ka soodsamate seas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Kodunurk Küsimus kodukindlustuse kohta